Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Sebastian napisał:

Musisz spojrzeć na emeryturę pod kątem pensji jakie wtedy będą. Jeśli średnia pensja wyniesie X a ty dostaniesz  20% z X to będziesz w tamtych czasach biedakiem. I tyle. Nie możesz odnosić bogactwa emeryta dziś do tego co będzie kiedyś. 

Mówię o realnym poziomie bogactwa, a nie o poczucia zadowolenia czy czymś podobnym. Jeśli teraz zamieszkaja wokół Ciebie same Kulczyki to byc moze mniej zadowolony będziesz, ale Twój poziom życia i siła nabywcza zostanie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Mówię o realnym poziomie bogactwa, a nie o poczucia zadowolenia czy czymś podobnym. Jeśli teraz zamieszkaja wokół Ciebie same Kulczyki to byc moze mniej zadowolony będziesz, ale Twój poziom życia i siła nabywcza zostanie taka sama.

Gówno prawda. Nasz poziom życia zależy od naszego zadowolenia. Danie Tobie Porsche i każdemu na około Lamborghini nie da Ci szczęścia, tylko jeszcze Ciebie zdołuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

Mówię o realnym poziomie bogactwa, a nie o poczucia zadowolenia czy czymś podobnym. Jeśli teraz zamieszkaja wokół Ciebie same Kulczyki to byc moze mniej zadowolony będziesz, ale Twój poziom życia i siła nabywcza zostanie taka sama.

To nawet nie chodzi o poziom zycia dookola ale roznice pomiedzy tym ile zarabiales pracujac a tym co sie dostanie na emeryturze. Moze byc ciezko sie przestawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Ja pi****le:) co za orzel:)

 

5 minut temu, RappaR napisał:

I jak Ciebie tutaj traktować inaczej niż Vasqueza :) Dyskusja o ekonomii z Tobą to jak rozmowa z 3-latkiem o trygonometrii. 

Oho panowie wszechwiedzący, macie gdzieś w wypowiedzi darkonzy zwrot realny, lub nominalny? :) Chyba, że fluber jak zwykle się domyślił o którym mowa, to przepraszam bardzo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darkonza napisał:

Mówię o realnym poziomie bogactwa, a nie o poczucia zadowolenia czy czymś podobnym. Jeśli teraz zamieszkaja wokół Ciebie same Kulczyki to byc moze mniej zadowolony będziesz, ale Twój poziom życia i siła nabywcza zostanie taka sama.

Realnie nie będziesz mógł sobie pozwolić na rzeczy na które będą sobie pozwalali ludzie wokół. I w takim czymś 25 lat.. Jak wyrok stary..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał:

Gówno prawda. Nasz poziom życia zależy od naszego zadowolenia. Danie Tobie Porsche i każdemu na około Lamborghini nie da Ci szczęścia

Mi akurat tak :)

Ale rozumiem ze większosc ludzi ma inaczej i porównuje sie z innymi.

Załóżmy za 40 lat powstaną seks-roboty nieodróznialne od ludzi i kazdy bedzie mógł sobie kupić dowolnie skonfigurowanego partnera idealnego. Dzisiaj pracujący ludzie będą mieli takie emerytury ze pozwolą im one poprawić poziom życia, jeździć elektrykiem zamiast starym dieslem, oglądać filmy na ekranach wielkosci 200 cali z lepsza jakoscia niz dziś, wiec Ci ludzie będą mieli lepiej niż dzisiejsi emeryci, choc zgodnie z tym co napisałeś mogą narzekac ze ich nie stać na kupno seks-robota. Moze wiec powstać nawet kiedys jakis próg ubóstwa "brak kasy na seks-robota" bo taki seks robot moze byc uwazany za cos niezbednego i prawie kazdy bedzie go dostawał na 18-tkę. To wszystko nie zmieni faktu ze Ci emeryci beda żyli na wyzszym poziomie niż dzisiejsi emeryci, a ich ewentualne "nieszczęscie" będzie wynikac z niezaspokojonej natury ludzkiej a nie realnej biedy.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

Mi akurat tak :)

Ale rozumiem ze większosc ludzi ma inaczej i porównuje sie z innymi.

Załóżmy za 40 lat powstaną seks-roboty nieodróznialne od ludzi i kazdy bedzie mógł sobie kupić dowolnie skonfigurowanego partnera idealnego. Dzisiaj pracujący ludzie będą mieli takie emerytury ze pozwolą im one poprawić poziom życia, jeździć elektrykiem zamiast starym dieslem, oglądać filmy na ekranach wielkosci 200 cali z lepsza jakoscia niz dziś, wiec Ci ludzie będą mieli lepiej niż dzisiejsi emeryci, choc zgodnie z tym co napisałeś mogą narzekac ze ich nie stać na kupno seks-robota. Moze wiec powstać nawet kiedys jakis próg ubóstwa "brak kasy na seks-robota" bo taki seks robot moze byc uwazany za cos niezbednego i prawie kazdy bedzie go dostawał na 18-tkę. To wszystko nie zmieni faktu ze Ci emeryci beda żyli na wyzszym poziomie niż dzisiejsi emeryci, a ich ewentualne "nieszczęscie" będzie wynikac z niezaspokojonej natury ludzkiej a nie realnej biedy.

Realnie stary to emerytowi potrzebne  jest 5 ziemniaków marchewka jabłko, pół chleba i 100 gram mięsa dziennie. Razem jakieś 10 zł. Czyli 300 zł na życie plus 600 na utrzymanie mieszkania. Reszta to rzeczy które wynikają z niezaspokojonej natury ludzkiej. Czemu więc mówi się o złym losie emerytów ? 

A taki drobny szczegół jeszcze jak leki. Ale te pewnie będą tanie w przyszłości bo firmy farmaceutyczne to urodzeni filantropii.

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sebastian napisał:

Realnie stary to emerytowi potrzebne  jest 5 ziemniaków marchewka jabłko, pół chleba i 100 gram mięsa dziennie. Razem jakieś 10 zł. Czyli 300 zł na życie plus 600 na utrzymanie mieszkania. Reszta to rzeczy które wynikają z niezaspokojonej natury ludzkiej. Czemu więc mówi się o złym losie emerytów ? 

A taki drobny szczegół jeszcze jak leki. Ale te pewnie będą tanie w przyszłości bo firmy farmaceutyczne to urodzeni filantropii

to jest totalna skrajnosc , minimum egzystencji , a darkonza ma na mysli  telewizor 50 cali kontra kino domowe z 200 calowym telewizorem.

nie wiem czy jego wyliczenia maja sens , ale dzisiaj  sytuacja przeciez jest  zblizona do opisywanej przez niego w przyszlosci ,  emeryci maja relatywnie mniej  niz ludzie pracujacy .

jego opis z przyszlosci mozna latwo  przeniesc do czasow dzisiejszych i wziac za przyklad np. niemcy  gdzie emeryci relatywnie dostaja duze pieniadze , stac ich na zaspokajanie potrzeb wyzszego rzedu jak wycieczki zagraniczne ale jednoczesnie nie stac ich na s klase . 

7 godzin temu, Cardi napisał:

Rozumiem, że zakładasz, że przy podwojeniu PKB ceny pozostaną takie jak dzisiaj? :) Co jeżeli urosną o 34%+?

 

W dniu 28.11.2019 o 20:01, Cardi napisał:

 ale z dnia na dzień tutaj na forum utwierdzam się w przekonaniu że gówno wiem i na niczym się nie znam,

pelna zgoda :)     

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cardi napisał:

 

Oho panowie wszechwiedzący, macie gdzieś w wypowiedzi darkonzy zwrot realny, lub nominalny? :) Chyba, że fluber jak zwykle się domyślił o którym mowa, to przepraszam bardzo :) 

A masz gdzieś w wypowiedzi, że pisząc o PKB ma na myśli produkt krajowy brutto, a nie państwowy korpus bezpieczeństwa?

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz doczytałem po co ta szopka w Konfederacji z 9 kandydatami w prawyborach:)

Cytat

Głosować będzie mógł każdy dorosły Polak mieszkający w Polsce, który zarejestruje się poprzez formularz internetowy oraz wpłaci co najmniej 30 zł darowizny na rzecz partii Konfederacja Wolność i Niepodległość, nie później niż trzy dni przed danym Zjazdem Prawyborczym.

 

13 godzin temu, Cardi napisał:

 

Oho panowie wszechwiedzący, macie gdzieś w wypowiedzi darkonzy zwrot realny, lub nominalny? :) Chyba, że fluber jak zwykle się domyślił o którym mowa, to przepraszam bardzo :) 

Nie tylko fluber się domyślił, kontekstu nie wygooglujesz, możesz doczytać coś sobie w wolnych chwilach, ale jak nie ogarniasz jakiegoś tematu, to prędzej, czy później to wychodzi. 

Jeden z moich wykładowców na studiach opowiadał o takim eksperymencie z małpą. Zamknęli małpę w klatce i podłączyli do prętów prąd. Małpa złapała się pierwszy raz, prąd ją kopnął, złapała się drugi raz, prąd ją kopnął. Trzeci raz już się nie złapała. Jego morał brzmiał następująco. Jeżeli robisz coś głupiego po raz trzeci, to znaczy, że jesteś głupszy niż małpa. A mnie się już odechciało liczyć, ile razy zrobiłeś tu z siebie głupka, a co więcej, w żaden sposób nie zmienia to Twojego znakomitego samopoczucia i chyba nawet nie do końca jesteś świadomy jakie babole strzelasz:)

Co mi w sumie nie przeszkadza, bo mam wrażenie, że nie tylko mi poprawiasz tu humor:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, darkonza napisał:

To wszystko nie zmieni faktu ze Ci emeryci beda żyli na wyzszym poziomie niż dzisiejsi emeryci, a ich ewentualne "nieszczęscie" będzie wynikac z niezaspokojonej natury ludzkiej a nie realnej biedy.:)

dzisiaj emeryci tez żyją lepiej niż w przeszłości . o czym piszesz to się dzieje w innych państwach rozwiniętych tylko dochodzą inne elementy jak przejście w strukturze demografii z piramidy na stożek , emigracja zarobkowa , wybujany socjal . Niemcy już ostatnio pisali o załamaniu się systemu emerytalnego , Japonia też ma ten problem od lat . ja tam wolę liczyć na siebie brać kredyt :) który spłaca mi wynajmujący i skupować nieruchomości . na Państwo nie liczę bo jako emeryt w razie czego nie pójdę na Wiejska rzucać cegłówkami jak górnik czy blokować ronda traktorami jak rolnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

dzisiaj emeryci tez żyją lepiej niż w przeszłości . o czym piszesz to się dzieje w innych państwach rozwiniętych tylko dochodzą inne elementy jak przejście w strukturze demografii z piramidy na stożek , emigracja zarobkowa , wybujany socjal . Niemcy już ostatnio pisali o załamaniu się systemu emerytalnego , Japonia też ma ten problem od lat . ja tam wolę liczyć na siebie brać kredyt :) który spłaca mi wynajmujący i skupować nieruchomości . na Państwo nie liczę bo jako emeryt w razie czego nie pójdę na Wiejska rzucać cegłówkami jak górnik czy blokować ronda traktorami jak rolnik 

I właśnie w piękny sposób dajesz popis swojej wiedzy, mimo że Darkonza Ci to ładnie wyjaśnił :)

c*** Ci dadzą nieruchomości, jak ich wartość i to czy ktoś w nich mieszka zależy od struktury demograficznej? Podałeś przykład Japonii :)  Mają tam 10 milionów pustych mieszkań :)

Twój portfel zależy od kondycji gospodarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

I właśnie w piękny sposób dajesz popis swojej wiedzy, mimo że Darkonza Ci to ładnie wyjaśnił :)

c*** Ci dadzą nieruchomości, jak ich wartość i to czy ktoś w nich mieszka zależy od struktury demograficznej? Podałeś przykład Japonii :)  Mają tam 10 milionów pustych mieszkań :)

Twój portfel zależy od kondycji gospodarki. 

mieszkanie zawsze możesz w odpowiem momencie sprzedać a z Twoim ostatnim zdaniem oczywiście się zgadzam , zawsze mieszkania można rozdać potomstwu , wynająć , wsadzić dziewczyny , co chcesz . nie spinaj się , tyle lat na forum i jeszcze się dobrze nie wysrales 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RappaR napisał:

A masz gdzieś w wypowiedzi, że pisząc o PKB ma na myśli produkt krajowy brutto, a nie państwowy korpus bezpieczeństwa?

 

2 godziny temu, fluber napisał:

Nie tylko fluber się domyślił, kontekstu nie wygooglujesz, możesz doczytać coś sobie w wolnych chwilach, ale jak nie ogarniasz jakiegoś tematu, to prędzej, czy później to wychodzi. 

No proszę, tacy puryści językowi, co to lubią się przypi*****ić do każdego szczegółu tym razem akurat zrobili wyjątek, bo tak wygodniej :) 

2 godziny temu, fluber napisał:

A mnie się już odechciało liczyć, ile razy zrobiłeś tu z siebie głupka, a co więcej, w żaden sposób nie zmienia to Twojego znakomitego samopoczucia i chyba nawet nie do końca jesteś świadomy jakie babole strzelasz:)

Co mi w sumie nie przeszkadza, bo mam wrażenie, że nie tylko mi poprawiasz tu humor:)

Nie zmienia, bo dzielnie dotrzymujesz mi w tej kwestii kroku, także nie jestem jedynym, który poprawia komuś humor. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

Dopiero teraz doczytałem po co ta szopka w Konfederacji z 9 kandydatami w prawyborach:)

 

Nie tylko fluber się domyślił, kontekstu nie wygooglujesz, możesz doczytać coś sobie w wolnych chwilach, ale jak nie ogarniasz jakiegoś tematu, to prędzej, czy później to wychodzi. 

Jeden z moich wykładowców na studiach opowiadał o takim eksperymencie z małpą. Zamknęli małpę w klatce i podłączyli do prętów prąd. Małpa złapała się pierwszy raz, prąd ją kopnął, złapała się drugi raz, prąd ją kopnął. Trzeci raz już się nie złapała. Jego morał brzmiał następująco. Jeżeli robisz coś głupiego po raz trzeci, to znaczy, że jesteś głupszy niż małpa. A mnie się już odechciało liczyć, ile razy zrobiłeś tu z siebie głupka, a co więcej, w żaden sposób nie zmienia to Twojego znakomitego samopoczucia i chyba nawet nie do końca jesteś świadomy jakie babole strzelasz:)

Co mi w sumie nie przeszkadza, bo mam wrażenie, że nie tylko mi poprawiasz tu humor:)

Hey, fluber, leave them kids alone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cardi napisał:

No proszę, tacy puryści językowi, co to lubią się przypi*****ić do każdego szczegółu tym razem akurat zrobili wyjątek, bo tak wygodniej :) 

Myślisz, że kogokolwiek przekonasz do tego, że wiedziałeś, że podawany wzrost gospodarczy to jest domyślnie wzrost korygowany o inflację i Twój post nie wynikał ze skrajnej niewiedzy?

 

W dniu 28.11.2019 o 20:16, blackmagic napisał:

a sam mam wrażenie ze ceny poszły w górę dużo szybciej niz moja pensja ale tez szczerze mówiąc nie sprawdzałem na rynku pracy ile mógłbym dostać Wiec może to wina mojego lenistwa.

Tłumaczyłem to Cambiemu, spróbuję Tobie.

To, że kiedyś na studiach brałeś dziewczynę do maka na kilka czisków i kolę i wydawałeś 30 złotych, a teraz bierzesz żonę i dzieci na kolację do slow food restaraunt i płacisz 200 złotych, wcale nie oznacza, że ceny poszły do góry pomad 6 razy.

W dniu 28.11.2019 o 20:16, blackmagic napisał:

Niezmiennie jednak - podnoszenie nagle wynagrodzeń powoduje ze rynek nie ma się jak przestawić (przy pzp i umowach wieloletnich już ppk dużo mieszaja) i koniec końców może się to zle skończyć - podawałem kiedyś przykład z ochrona z której się po prostu rezygnuje w firmach państwowych a w prywatnych montuje systemy kamer i ochroniarze nie są potrzebni. Ogólnie trzeba podnosić wynagrodzenia tylko to musi iść wielopłaszczyznowo a nie ze się podnosi wynagrodzenia i oczekuje ze rynek sam to jakoś wyprowadzi.

I dobrze. Ochroniarze pójdą pracować gdzie indziej. Ta praca mało wnosi do dobrobytu, a mamy niedomiar pracowników w innych sektorach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazeta.pl w wielkiej formie:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25463617,holandia-atak-nozownika-w-hadze-kilka-osob-zostalo-rannych.html

Cytat

Kilka osób zostało rannych w ataku nożownika na ulicy handlowej w Hadze - poinformowała holenderska policja. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie są znane szczegóły zdarzenia. Z ostatnich informacji policji wynika, że nożownik ranił trzy osoby i uciekł. Trwają poszukiwania mężczyzny w wieku ok. 45-50 lat, którego opisano terminem często używanym do określania osób pochodzenia północnoafrykańskiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.