Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, quevas napisał:

ciąg dalszy sprawy oskarżenia marszałka Senatu o łapówkarstwo - mieszanka cyrku z kabaretem  :

http://szczecin.onet.pl/do-cba-wplynela-informacja-o-mozliwosci-popelnienia-przestepstwa-przez-marszalka/h8hh982

Skoro pojawiaja sie rozne osoby ktore oskarzaja marszalka o lapowki to trzeba sie tym zajac. Jesli to falszywe oskarzenia, to nie moga pozostac bezkarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał:

Ale dziwi Cię co ? Ludzka inwencja czy ludzka głupota ? 

To, że marginalne zdarzenia odnoszą do całości grupy używającej takich zabawek, a przynajmniej tak konstruują narrację w mediach. To jakby wyjebać noże w kosmos, bo sąsiad zadźgał żonę.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cardi napisał:

To, że marginalne zdarzenia odnoszą do całości grupy używającej takich zabawek, a przynajmniej tak konstruują narrację w mediach. To jakby wyjebać noże w kosmos, bo sąsiad zadźgał żonę.

2290 w ciagu 6 miesiecy w samych usa to juz jednak nie az takie marginalne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

2290 w ciagu 6 miesiecy w samych usa to juz jednak nie az takie marginalne;)

"2290 przypadków ostrej niewydolności oddechowej i 47 zgonów"

U nas niby były dwie śmierci, ale miłościwy redaktorek już nie podał gdzie i jak to się stało, a gdzieś mi się obiło o uszy, że chłopaki się zaćpali, w pokoju był e-fajek, połączyli kropki. Fanfary. Nie wiem na ile to prawda. Jeżeli cię rzucę ciężkim e-fajkiem w skroń, to też możesz zginąć, ale zginiesz od uderzenia tępym narzędziem, a nie od używania e-papierosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

2290 w ciagu 6 miesiecy w samych usa to juz jednak nie az takie marginalne;)

i jaki to % populacji? porównasz z kłopotami spowodowanymi przez alko? poza tym w USA jest problem z opioidami i pewnie większość tych niewydolności do tego się odnośni, a e-papierosy jako takie nie mają tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cardi napisał:

"2290 przypadków ostrej niewydolności oddechowej i 47 zgonów"

U nas niby były dwie śmierci, ale miłościwy redaktorek już nie podał gdzie i jak to się stało, a gdzieś mi się obiło o uszy, że chłopaki się zaćpali, w pokoju był e-fajek, połączyli kropki. Fanfary. Nie wiem na ile to prawda. Jeżeli cię rzucę ciężkim e-fajkiem w skroń, to też możesz zginąć, ale zginiesz od uderzenia tępym narzędziem, a nie od używania e-papierosa.

2290 przypaskow niewydolnosci oddechowej w pol roku nawet w tak duzym kraju jak usa to wystarczajaco zeby gis zajal sie tematem bo w koncu po to jest i tego glownie dotyczyl artykul.

Wiadomo ze trudno obwiniac e-papierosy za zatrucia ciezkimi narkotykami.

Nie rozumuem co Cie tak zbulwersowalo w tym ze palenie e-papierosow jest niebezpieczne. Chyba ze sam je palisz i tak sie u Ciebie objawia wyparcie:)

7 godzin temu, Cardi napisał:

Po podwyżce akcyzy nie jestem pewny, że 30 takich "obniżek" cokolwiek zrekompensuje.

Po ostatniej podwyzce akcyzy w 2014 spadly dochody budzetu panstwa, wiec to w sumie byla obnizka i moze teraz tez bedzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

2290 przypaskow niewydolnosci oddechowej w pol roku nawet w tak duzym kraju jak usa to wystarczajaco zeby gis zajal sie tematem bo w koncu po to jest i tego glownie dotyczyl artykul.

Wiadomo ze trudno obwiniac e-papierosy za zatrucia ciezkimi narkotykami.

Nie rozumuem co Cie tak zbulwersowalo w tym ze palenie e-papierosow jest niebezpieczne. Chyba ze sam je palisz i tak sie u Ciebie objawia wyparcie:)

Nawet jeżeli te 2290 przypadków to byłyby śmierci, to tylko 1,5% z grona:

An estimated 154,050 Americans are expected to die from lung cancer in 2018, accounting for approximately 25 percent of all cancer deaths.

Bulwersuje mnie taka przekłamana propaganda. Czy palę? Nie, paliłem, w 2013 przesiadłem się z paczki dziennie zwykłych fajek na takie coś:

image.jpeg.990aafc27561bf7ea4127ac8c6443a3c.jpeg i płyny o mocy 18mg, krótko potem 12mg, następnie zmiana sprzętu by zrezygnować z przestarzałych grzałek sznurkowych na te ze spiralą drucianą otoczoną watą:

image.jpeg.86edc8484229e66c66119398224d0ddf.jpeg zjazd z w/w mocy 12mg na 6mg, za chwilę na 3mg, grzałki były za drogie, za szybko się zużywały, kolejna zmiana sprzętu:

image.jpeg.c56229a9faf2db800820ee65d70171c8.jpeg grzałki kręcone samemu, przewlekanie niewybielanej waty, koszty zleciały z 18zł za grzałkę co 3 dni do około 4zł za grzałkę raz na tydzień, moc nikotyny w płynach z 3mg na 2mg, potem 1,5mg, 1mg, aż w 2018 po 5 latach rzuciłem efajka w kąt i bez żadnego katowania się naturalnym procesem schodzenia z mocy nikotyny rzuciłem palenie czegokolwiek.

Żadnych tabletek, plastrów, terapii, podjadania. Pierwszy zniknął zapach na ciuchach, to dość oczywiste. Zaraz po nim wrócił węch, idąc po klatce schodowej znów czułem co sąsiedzi gotują, czego nie mogłem powiedzieć paląc papierosy. Zniknął kaszel, zniknęła zadyszka po wejściu na 2. piętro. 

Nic mnie nie zabiło. Zaczynając wielokrotnie używałem e-papierosa leżąc na wznak i niejednokrotnie wleciał mi liquid do ust. Żadnego zatrucia. Nie napierdalałem baterii, boxów, parowników siekierką, więc nic mi nie wybuchło w ręku czy kieszeni, ani palce, ani język, ani bydlak nie ucierpiały. Nikt mnie do niczego nie przymuszał, nikogo nie napierdalałem po głowie przez syndrom odstawienia i czytając takie tendencyjne artykuły nóż się w kieszeni otwiera.

Zgadzam się, że gównarzeria nie powinna mieć do tego dostępu, tak jak do alkoholu, papierosów, dragów, hazardu, ale prowadzenie narracji w jednym kierunku budzi we mnie obrzydzenie i oczywiście przyznaję, że to nie jest w żadnym wypadku zdrowe. Jest szkodliwe - nikotyna uzależnia i samo puszczanie dymka nawet bez nikotyny w płynie również uzależnia, ale jest to niezliczoną liczbę razy mniej szkodliwe niż zwykłe palenie papierosów (w tym także dla osób przebywających w okolicy). Posiłkując się własnym przykładem i tym jak szybko i trwale wróciły w/w zmysły do pełnej sprawności, a dolegliwości związane paleniem papierosów ustały stwierdzam jasno, że takie artykuły są nieobiektywne, tendencyjne, nierzetelne, szkodliwe, a kto wie czy nie są pisane na zamówienie.

Nałożone restrykcje dotyczące zakazu sprzedaży e-papierosów i płynów zawierających nikotynę w sprzedaży wysyłkowej powodują, że małolaci na pograniczu pełnoletności nabywają sprzęty c*** wie gdzie, które później wybuchają im w rękach, kieszeniach czy przy ustach. Restrykcje dotyczące limitu sprzedaży płynów z zawartością nikotyny maksymalnie w buteleczkach 10ml podnoszą ceny baz nikotynowych i zmuszają ZDECYDOWANĄ większość e-palaczy do zaopatrywania się w bazy nikotynowe poprzez ogłoszenia fejsbukowe opierając swoją wiedzę o pochodzeniu tych baz jedynie na "rekomendacjach" innych obecnych na grupie, którzy własnymi płucami przetestowali tę bazę.

Spychanie e-papierosów w szarą strefę prowadzi do zagrożenia zdrowia i śmierci, a nie używanie e-papierosów jako zamiennika dla papierosów tradycyjnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przypomniał mi się ten Pan poniżej:

https://www.cda.pl/video/92037e4

Jak są takie ancymony co wlewają co popadnie do "atomka" to dziwić się że są tego ofiary ?

Osobiście zauważyłem że osoby które przeszły ze zwykłych fajek na e-papierosy lepiej się czują, cieszą się że nie śmierdzi od nich i kondycja też poszła w górę.

"Wszystko jest trucizną, decyduje tylko dawka" - Paracelsus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, karl napisał:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25396040,zabojcza-substancja-w-e-papierosach-agencja-rzadu-usa-mowi.html 

W USA składnik odpowiedzialny za przypadki śmiertelne jest dozwolony, w Europie już nie. Chyba znowu przesadzają. 

Przecież Oni piszą o inwencji ludzi którzy do tych e-papierosów wkładają różne gówno. Tylko tyle.  Nie wiem po co to roztrząsacie, chłopaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sebastian napisał:

Przecież Oni piszą o inwencji ludzi którzy do tych e-papierosów wkładają różne gówno. Tylko tyle.  Nie wiem po co to roztrząsacie, chłopaki. 

Kto oni? Nic nie roztrząsam. Szybko przejrzałem posty i nie zauważyłem żadnego dot. substancji, która spowodowała tyle przypadków śmiertelnych, co wydaje się być kluczowe w tej dyskusji. Ot tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karl napisał:

Kto oni? Nic nie roztrząsam. Szybko przejrzałem posty i nie zauważyłem żadnego dot. substancji, która spowodowała tyle przypadków śmiertelnych, co wydaje się być kluczowe w tej dyskusji. Ot tyle. 

Linki.. i to mnie właśnie boli w narodzie. Nie robicie mi tego chociaż k**** tutaj, żona mi mówi, że jestem nie do zniesienia - stale wkurwiony na cały świat, od rana warczę. Pokazałem jej wczoraj Paczesa żeby zrozumiała co mnie boli, śmiała się ale ja dalej k**** wkurwiony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.