Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, lorak napisał:

czyli trollujesz pisząc 50-50, bo nie masz podstaw ku takiemu stwierdzeniu. ok.

rzucił monetą i to już daje mu 1:0 w argumentach że jest 50/50, a nie że jedna strona przegina mocniej. Problem z takimi twierdzeniami jest taki, że teraz jest teraz, a kiedyś było kiedyś, i tęsknota za "mniej stronniczymi mediami" wjeżdża tak samo jak tęsknota za sk****syńską koszykówką lat 80tych dla prawdziwych heterofacetów.

9 minut temu, lorak napisał:

już to chyba kiedyś wrzucałem, no ale masz: 

Jak bardzo obiektywny jest ten raport o obiektywności mediów, skoro wiadomo, że jego twórcy posiadają jakieś poglądy polityczne i mają swoje preferowane media? :) Tak średnio bym powiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Po tym poście o oczyszczalni myślałem, że jesteś trochę mądrzejszy, ale wrzucając te powycinane kawałki udowadniasz, że się myliłem:)

Zresztą nie powinieneś wypowiadać się o TVP po tym, jak wygłosiłeś tyradę, jaką propagandę serwują o tym, że zrobią w tydzień rurociąg na Wiśle, który przejmie na ścieki, bo się nie da, po czym po tygodniu ten rurociąg stał, tak jak podali:)

To, że Kaczyński gardzi częścią społeczeństwa jest znanym faktem, który na przestrzeni lat jest utrwalany. Komuniści i złodzieje, tam gdzie stało zomo, Tusk wychowany na podwórku itd.

Jeśli chodzi o most pontonowy to mnie masz. Nie wziąłem pod uwagę, że gdy zabierze się za to wojsko to nie będą ich obowiązywać żadne przepisy ani procedury. Ani od strony budowlanej, bezpieczeństwa ani finansowej. Nikt inny nie byłby w stanie tego zrobić bo zaraz by zawisł chociażby za niegospodarność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

Po tym poście o oczyszczalni myślałem, że jesteś trochę mądrzejszy, ale wrzucając te powycinane kawałki udowadniasz, że się myliłem:)

Zresztą nie powinieneś wypowiadać się o TVP po tym, jak wygłosiłeś tyradę, jaką propagandę serwują o tym, że zrobią w tydzień rurociąg na Wiśle, który przejmie na ścieki, bo się nie da, po czym po tygodniu ten rurociąg stał, tak jak podali:)

Serio ktoś się nabrał na taką chamską autopromocję (i te późniejsze wpisy "jestem mądrzejszy od przeciętnego człowieka")?

lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

Zresztą nie powinieneś wypowiadać się o TVP po tym, jak wygłosiłeś tyradę, jaką propagandę serwują o tym, że zrobią w tydzień rurociąg na Wiśle, który przejmie na ścieki, bo się nie da, po czym po tygodniu ten rurociąg stał, tak jak podali:)

:D a co to tu się wydarzyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał:

ja np nie miałem nigdy cyfrowego polsatu ani canal+ (patologii pincet plus nie stać :( )

no ale czaję twój mindset tutaj, tylko że teraz też masz Nesweeka, Poliytkę, GW i TVN, więc "co Cię boli"?

Mnie boli tylko brak obiektywizmu TVP 

Mam dostęp do mediów innego nurtu i tego nie neguję tego faktu. Ty gdybyś chciał miałbyś dostęp do TV Republiki, choć temu zaprzeczasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

Mnie boli tylko brak obiektywizmu TVP 

Mam dostęp do mediów innego nurtu i tego nie neguję tego faktu. Ty gdybyś chciał miałbyś dostęp do TV Republiki, choć temu zaprzeczasz. 

Ja może i tak, ale nie wszyscy mają ten komfort. Szczególnie te parę lat wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, julekstep napisał:

Ja może i tak, ale nie wszyscy mają ten komfort. Szczególnie te parę lat wstecz.

Tak, jasne. Niedostępny komfort posiadania Polsatu cyfrowego w zrujnowanej Polsce.

 

31 minut temu, julekstep napisał:

Serio ktoś się nabrał na taką chamską autopromocję (i te późniejsze wpisy "jestem mądrzejszy od przeciętnego człowieka")?

lol

Chcesz więcej?

W piątek TVP.info pokazywało kupki osadu na polach wskazując, że pochodzą z Czajki. Tyle, ze kupki były białe czyli z dodatkiem wapna. Czajka nie wapnuje osadu bo stabilizuje je poprzez fermentację.

W sobotę TVP.info pozakazywało zdjęcia, które tweetował prezes WFOŚ w Toruniu przedstawiające "osady z Czajki", które nawet osadami ściekowymi nie były.  

Osad z Czajki nie jest toksyczny jak podaje TVP.info, nie jest też odpadem niebezpiecznym. Gdyby był toksyczny byłby klasyfikowany jako niebezpieczny a nie jest. 

Wykorzystanie nawozowe i rekultywacyjne osadów ściekowych jest jednym z głównych sposobów ich zagospodarowywania. 

Ale najlepsze jest czepianie się tego, że osady z Czajki są zagospodarowywane niezgodnie z prawem. MPWIK podpisał, najpewniej w wyniku przetargu, umowy na zagospodarowywanie odpadów z podmiotami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Z innymi nie mógł podpisać. Te podmioty podlegają kontroli WIOSiu, podlegającego Ministrowi Środowiska. Mało tego WIOŚ został przez MPWIK poinformowany o fakcie przekazywania odpadów na zewnątrz więc jeśli po tylu miesiącach okazuje się, że coś na końcu jest nie tak to znaczy, że nie zadziałały służby podległe Ministrowi. 

Jeden wielki fakenews. 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jack napisał:

Tak, jasne. Niedostępny komfort posiadania Polsatu cyfrowego w zrujnowanej Polsce.

Skoro vasquezowe 12 PLN dziennie (czy ile on tam wyliczył przepisał) potrafiło realnie wpłynąć na jakość życia części społeczeństwa to logiczną konsekwencją jest to, że posiadanie telewizji cyfrowej jest/było dla tej części społeczeństwa niedostępnym komfortem.

8 minut temu, jack napisał:

Chcesz więcej?

Nie chcę.

Wolę Twoje wpisy o sobie niż 'ekspertyzy' :) (nie wiem w ogóle jak mogłeś to inaczej zrozumieć tbh)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, fluber napisał:

@julekstep

Rzuć sobie okiem na stronę 31 ( wykres 13) i stronę 33 ( wykres 14)i stronę 34 ( wykres 15) tego raportu

Zajebisty jest ten raport:)

 

Podmiot, względem którego pojawiły się negatywne
określenia („Wiadomości” TVP)

Liczba
wskazań
Prawo i Sprawiedliwość 5
Opozycja 4
Platforma Obywatelska 2
radni koalicji obywatelskiej miasta Warszawy 1
Władze miasta Częstochowy z prezydentem Krzysztofem
Matyjaszczykiem z SLD na czele
1
Rafał Trzaskowski; Opozycja 1
Władze Warszawy 1
Hanna Gronkiewicz Waltz 1
Bartłomiej Misiewicz 1
PO-PSL 1

 

Podmiot, względem którego pojawiły się negatywne
określenia („Fakty” TVN)

Liczba
wskazań
Prawo i Sprawiedliwość 7
Andrzej Duda 6
Hanna Zdanowska 3
Mateusz Morawiecki 3
Rząd 2
Uczestnicy marszu niepodległości 2
Agnieszka Maria Dudzińska 1
CBA 1

tak, wybierzmy sobie 2 tabele z 200 stronicowego raportu. polecam zatem to: "czy zauważalne jest stosowanie różnych standardów wobec różnych stron":

tak

fakty - 28%
wydarzenia - 7%
wiadomości - 50%

 

38 minut temu, fluber napisał:

TVP najczęściej negatywnie wypowiada się o PIS:

doczytaj, to zobaczysz, że chodzi przede wszystkim o cytowanie posłów opozycji (aby po części pokazać ich nienawiść i zaogniać atmosferę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, julekstep napisał:

@fluberw sensie że lorak zrobił Artlana?

skro nie masz czasu zapoznać się z całością, to zerknij na podsumowanie:

"główny spór toczy się obecnie między „Faktami” TVN a „Wiadomościami” TVP1. Ten ostatni program jednoznacznie i niewątpliwie gloryfikuje poczynania partii rządzącej i podmiotów z nią związanych. Dane zaprezentowane na wykresach uzasadniają nazywanie jej przekazów propagandowymi bądź szerzącymi propagandę sukcesu obecnej władzy. Zdecydowanie najrzadziej umożliwia się w „Wiadomościach” wypowiedzenie się różnym stronom sporu, a najczęściej zauważalne jest stosowanie podwójnych standardów względem różnych podmiotów. Zazwyczaj na korzyść władzy. Media pod lupą 2018 185 Jest to o tyle niepokojące, że władze telewizji publicznej są – de facto – powoływane politycznie. Politycy obozu rządzącego – pisząc w znacznym uproszczeniu – najpierw wybierają kto będzie decydował o obliczu np. TVP, a następnie wybrana przez jej władze redakcja ma oceniać polityków partii rządzącej. Fakt nieprzestrzegania w takim układzie standardów pracy dziennikarskiej przez redakcję i wyłączne chwalenie poczynań partii rządzącej zdecydowanie obniża standardy w życiu publicznym i psuje dziennikarzy jako takich.

„Fakty” TVN stosują w swych przekazach nieco inne metody, choć ich cel – jak wynika z analiz – jest bardzo jednoznaczny i nie jest nim, bynajmniej, obiektywne prezentowanie rzeczywistości. Tym celem jest dyskredytowanie obecnie rządzącej władzy, nawet kosztem pewnych standardów etycznych pracy dziennikarzy. Oczywistym jest, że partia, która w danym czasie sprawuje władzę, powinna być poddawana największemu zainteresowaniu mediów. Co zrozumiałe, jej możliwości nadużyć w życiu publicznym są największe, w związku z czym dziennikarze powinni ze zdwojoną uwagą patrzeć takowej na ręce. Jednak zawsze zachowując standardy dziennikarskie.

„Wydarzenia” Polsatu zdecydowanie najbliższe są – w świetle zaprezentowanych wyników analiz – obiektywizmowi dziennikarskiemu i neutralności w prezentowaniu faktów. Niemal każdy wykres porównujący je do programów konkurencji, pokazywał ich wyższość pod względem standardów etycznych i zachowywania obiektywizmu w prezentowaniu otaczającej nas rzeczywistości."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jack napisał:

Mnie boli tylko brak obiektywizmu TVP 

Mam dostęp do mediów innego nurtu i tego nie neguję tego faktu. Ty gdybyś chciał miałbyś dostęp do TV Republiki, choć temu zaprzeczasz. 

to nie jest ból tylko skandal. jak ktoś sobie zakłada prywatną TV to niech sobie tam gada co chce , ale to że TVP jest tubą propagandową za pieniądze podatników to jest przykład jak z państw totalitarnych, w dodatku ludziom widzę ,że to pasuje. jesteśmy mentalnym wschodem , w sumie Polska B

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ciekawe jakby wypadły wiadomości Radio Maryja w tym zestawieniu. Tam się skupia głównie na faktach, a nie na kształtowaniu rzeczywistości.

Oczywiście mówię o samym głównym programie informacyjnym, a nie całości serwowanym przez tą stacje.

19:00 Fakty

19:30 Wiadomości

20:00 Informacje dnia w TRWAM

może być ciekawie 😉 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ciekawe jakby wypadły wiadomości Radio Maryja w tym zestawieniu. Tam się skupia głównie na faktach, a nie na kształtowaniu rzeczywistości.

Oczywiście mówię o samym głównym programie informacyjnym, a nie całości serwowanym przez tą stacje.

jak jeździłem swego czasu często A1 to na wysokości Grudziądza praktycznie łapało tylko Radia Maryja i czasami słuchałem audycji, ku zaskoczeniu  były wolne od interpretacji tylko luźna dyskusja  historyczna lub polityczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.