Skocz do zawartości

Sezon 2006/07: Plotki i transfery


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem artykuł, o tym że rozmowy na temat Bibbiego były ale obecnie nie trwają. Nawet mnie to niedziwi bo poza Drew, Varajo albo Sashą nie mamy kogo dać wzamian. Ale z nowu wyczytałem, że jesteśmy zainteresowani Juanem Dixonem z Blazers. Dixon to raczej nie jest to czego trzeba naszej drużynie. Nie jest dobrym defensorem, jedyne jego atuty to zdobywanie punktów i szybkość. Ale jeżeli Brown postawił by bardziej na atak to napewno Dixon by się przydał, ale to jeszcze nie zawodnik który by pomógł w walce o coś więcej niż 2 runda, przynajmniej ja tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron James #23 picków im nie damy bo ich nie mamy w tym sezonie z tego co pamietam :) Goodena, nie puścimy jestem tego pewien, nie po to go Ferry podpisywał żeby teraz poszedł na trade. I zechciej zauważyć że Pavlovic może grać nie tylko na SG ale i na SF a to oznacza że mógłby być całkiem niezłym zmiennikiem dla Artesta. Gibson możliwe że miałby brać udział w tej wymianie, choć nie jestem tego zwolennikiem. Podobnie jak i oddawania AV ... Cóż ... Niewielu mamy graczy których moglibyśmy oddać aby nie uderzyło to jakoś specjalnie w nasz zespół ... Zobacyzmy co nasz GM wymyśli - i czy wogóle do jakichś wniosków dojdzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że możnaby było poświęcić Goodena ale tylko za bardzo dobrego rozgrywającego np. Kidda. DG jest dobry, uzupełnia Lebrona gdy jemu nie idzie, ale Anderson Varejo jest młodszy i nie wiele gorszy od Goodiego. Dlatego myśle ze możnaby było poświęcić DG wzamian za jakiegoś bardzo dobrego PG. Może Lebron zacząłby myśleć tylko o zdobywaniu punktów, a nie również rozgrywaniu. Myśle że jest to jeden z powodów dlaczego Cavsi przegrywają.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron James #23 picków im nie damy bo ich nie mamy w tym sezonie z tego co pamietam Smile G

Pudło. Mamy 1 pick w drugiej rundzie.

 

Tu bym się zastanowił LUCASSO. Kings na SG mają Martina, Garcie i Salomonsa więc uważam, ze Sashe sobie by odpuścili (przynajmniej mam taką nadzieję). Uważam, że będą chcieli kogoś pod kosz i może polecieć Drew w każdym wypadku Verajo, ale patrząc na kontrakty poleciałby Gooden.

Sugerujesz że lepiej dla nas oddać Goodena niż Sashe :?: :roll:

 

U Queens jest cieńko pod koszem, są strasznie mięccy bo jak narazie 3 podkoszowców cienuje ostro. Wydaje że Kings chcieliby Gibsona i jakiś wygasający kontrakt (Wesley) i może jakieś pick

To co, chcą podkoszowca i biorą Gibsona +Wesleya(czyli 2x obwód PG-SG i nic wiecej dla wolniej kapujących ;) ) plus raczej niewiele dający pick z drugiej rundy?? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

o co, chcą podkoszowca i biorą Gibsona +Wesleya(czyli 2x obwód PG-SG i nic wiecej dla wolniej kapujących Wink ) plus raczej niewiele dający pick z drugiej rundy??

Chodziło mi KARSP że do Drew albo Verajo zostałby dołączony Gibson i Wesley. Wystraczyło przeczytać dwie linijki wyżej napisałem wyraźnie że pod kosz będa chcieli Drew albo Andersona V. Troche chaotycznie wyszedł mi tamten post, ale gdybyś czytał uważniej to byś zobaczył o co mi właśnie chodziło. :wink: PEACE :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi KARSP że do Drew albo Verajo zostałby dołączony Gibson i Wesley. Wystraczyło przeczytać dwie linijki wyżej napisałem wyraźnie że pod kosz będa chcieli Drew albo Andersona V. Troche chaotycznie wyszedł mi tamten post, ale gdybyś czytał uważniej to byś zobaczył o co mi właśnie chodziło. Wink PEACE Exclamation Exclamation Exclamation

Wiesz, przeczytaj sobie swojego posta jeszcze raz. Wklejam głowny fragment o ktorym dyskutujemy

 

ważam, że będą chcieli kogoś pod kosz i może polecieć Drew w każdym wypadku Verajo, ale patrząc na kontrakty poleciałby Gooden. U Queens jest cieńko pod koszem, są strasznie mięccy bo jak narazie 3 podkoszowców cienuje ostro. Wydaje że Kings chcieliby Gibsona i jakiś wygasający kontrakt (Wesley) i może jakieś picki.

Jasno wynika, że najpierw mówisz o Varejao, potem o Goodenie a następnie jakby dodajesz do nich dwóch kolejnych podkoszowców którymi mieliby być Gibson i Wesley.

Skrót myślowy Ci nie wyszedł i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze zadnych "duzych" trejdow nie bedziemy robic. Sila naszego zespolu jest m.in. frontcourt, sila jest takze glebia tego teamu, mamy wielu gosci (5), ktorzy z powodzeniem mogli by grac po 15-20min. A juz czytajac rumorsy typu Bibby do Cavs za Goodena to sie tylko wkurzam. Tylko tego nam brakuje... 10 guardow na 15 osobowy roster to widac za malo. Ja uwazam, ze pierwszy raz od wielu lat problemy z pg mamy rozwiazane, a rzucac przeciez ma kto. Przede wszystkim tym co nas zabijalo to to, ze Snow nie byl przez nikogo broniony, LBJ bez przerwy byl podwajany i gralo nam sie trudno, 4v5 zawsze bedzie sie grac trudno, ameryki nie odkrylem. Snow nie mogl sciagac na siebie uwagi obroncow bo nie ma rzutu, nie ma szybkosc, a pilke w rekach i tak przez 90% czasu mieli Hughes z LEbronem. Teraz wiele sie zmienilo. Przede wszystkim startuje Gibson, ktory jest znakomitym pure shooterem, potrafi takze niezle penetrowac, jest szybki, umie bardzo dobrze bronic, idealny role player dla nas do s5. Jego wolnego nie mozna zostawic bo walnie ci 4 trojki na 5 kolejnych oddanych rzutow, jego szybkosc takze potrafi zrobic male zamieszanie i naturalnie oczywiscie trzeba go po prostu bronic w przeciwnienstwie do Snowa, bo inaczej kara moze byc ciezka. To znacznie ulatwia nam gre, ulatwia zycie lebronowi i gramy wreszcie 5v5. Rozgrywac ma kto, w dodatku Gibson nie jest leszczem i takze potrafi podac. Najciekawsze jest to, ze lawka ze Snowem nie wyglada wcale gorzej. Przede wszystkim jak Snow gra to nie ma na boisku innych ballhandlerow i to on wtedy staje sie playmakerem, wiec automatycznie musi miec na sobie obronce, sytuacja podobna jak w s5 czyli znowu gramy 5v5. Gra stala sie od razu znacznie plynniejsza i lawka daje rade ze Snowem jako playmakerem. Ten ruch byl po prostu genialny. Nie widzialem jeszcze tak genialnego ruchu ze strony Browna. Ten ruch jest niesamowity po prostu i tak niewielkim koszem wreszcie od tylu lat ten problem z 4v5 mamy z glowy. Po co nam w takim razie trejd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innego forum :

 

- Podobno Cleveland Cavaliers włączyli się do walki o Jasona Kidda oferując za niego Varejao ... (jak dla mnie nieco za mało, może jeszcze kogoś dorzucą)

 

- Jeśli wierzyć reporterom MooHead Radio, to Scottie Pipen właśnie w tej chwili przebywa w Cleveland i prowadzi rozmowy z naszymi działaczami ( :D )

 

- Także podobno wznowiono negocjacje co do trade'u Mike'a Bibby'ego z Kings. Warto wspomnieć, że w tej wymianie prawdopodobnie brałby udział jeszcze jakiś trzeci klub (prawdopobnie ktoś z tej trójki : Wolves, Blazers bądź Boston)

 

 

EDIT

 

Mówiło się, że prowadzimy rozmowy na temat Nate'a. Jeśli Isiah mówi prawdę, to ... g*wno z tego wyjdzie :) Bo NYK nie chcą na chwilę obecną żadnych trade'ów :) Pomimo, że bardzo lubię Robinsona to nie ubolewam na tym jakoś specjalnie, bo to nie jest ten typ gracza, który by się Cavs przydał :)

 

 

EDIT 2

 

No i dochodzą jeszcze plotki o tym, że rozmawiamy z Suns o ewentualnym tradzie Marcusa Banksa ... :roll: No on mnie akurat też nie do końca przekonuje, ale zależy też kogo mielibyśmy za niego oddać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hirek, to wszystko co piszesz to prawda i poruszaliśmy już tę kwestię, ale tu chodzi przede wszystkim o doświadczenie na PO, którego Gibson zupełnie nie ma i tego nadal szukamy na pozycję PG. No ale takie łatwe oddanie Goodena za Bibby'ego mnie również, delikatnie mówiąc, zdenerwowałoby.

 

Z innego forum :

 

- Podobno Cleveland Cavaliers włączyli się do walki o Jasona Kidda oferując za niego Varejao ...

Kidd - $18,084,000, Varejao - $945,600. Prawie się zgadzają zarobki, szkoda tylko, że prawie robi wielką różnicę. ;) Nets już wcześniej w sumie zabiegali o Varjata, ale w sumie sam nie wiem jak miałaby wyglądać wymiana między z jego i Kidda udziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Kily ze nie wiem jak to tam sobie wyobrazają :D Ktoś by napewno jeszcze do AV był dołączony, bo pomimo talentu Varejao nie jest graczem tej klasy co Kidd i nie sądzę, aby puścili go za samego Brazylijczyka ... Ale ja tam się nie łudzę, co do takiego trade'u, poza tym i tak 100x wolałbym żeby przyszedł do nas Bibby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Cavs włączających się do wyścigu o Kidda to nie bardzo wiem jak by chcieli to zrobić bo macie faktycznie wartościowego Varejao, ale musielibyście wysłać go z jakimś paskudnym kontraktem a to Nets jak decydowaliby się na przebudowę raczej nie spasuje.

 

Bibby zdajecie sobie sprawę z tego, że gość jest po prostu beznadziejnym, ale to beznadziejnym defensorem :?: playmaker z niego też nigdy nie był najlepszy jego atutem jest celny rzut tylko problem w tym, że w obecnym sezonie mimo, że podobno sporo schudł i doprowadził się do świetnej formy gra lipę straszną i nie trafia nawet 40% z gry, gdyby udało się go Cavs pozyskać nie oddając nikogo ważnego i pozbywając się jeszcze jakiegoś swojego przepłaconego gracza to pewnie, że powinni na to pójść, ale zdecydowanie za wiele bym za niego nie dawał, jego największym atutem jest jego rzut, którego skuteczność w tym sezonie zatracił więc miałbym spore wątpliwości co do jego pozyskiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mialem napisac to co Van na odpowiedz do Kilego. Doslownie nic dodac nic ujac. Bibby trafia w tym sezonie na 38% z gry... dla porownania Larry Hughes na 40%. Dla mnie gosc to jest joke, ani zaden playmaker z niego, ani shooter, ani defensor. Siegniecie po niego to imo tzw franchise killer za to co mamy oddac w zamian, a Sacramento calkiem realnie chce sie go pozbyc. Fani Sac wrecz marza o tym, ze Bibbiego nie bedzie w tym zespole po trade deadline, a jesli Cavs zlapia sie na ten haczyk to oficjalnie to co sie stanie z Cavs w tym sezonie bedzie mi wszystko jedno, a na pewno przestanie wierzyc w to, ze w PO zajda dalej niz rok temu. Po prostu ten ruch bedzie tragiczny, strzelimy sobie samoboja, to nie nba live i zrobi nas tam gdzie bylismy silni slabymi, a tam gdzie bylismy slabi prawdopodobnie jeszcze slabszymi. Wyobrazasz sobie Kily Bibbiego i Hughesa w jednym zespole? Wyobrazasz sobie dwoch ceglarzy nie z tej ziemii w jednym zespole? Idziemy na mistrza jak z bicza strzelil. W dodatku kontuzja wpadnie co tydzien jakas, albo u jednego albo u drugiego. Ale co tam w koncu bedziemy miec 10 guardow wiec to zaden problem... phi kontuzje. Nie zmienia sie tego co dobrze funkcjonuje chyba, ze jestes PEWNYM, ze ten ruch zrobi nas lepszym zespolem. To sa slowa Ferryego. Bez komentarza, za bardzo naciskaja na niego z kazdej strony.

 

Ostatni raport odnosnie tego trejdu byl taki, ze do Sac idzie Banks z Suns pozyskany za trade exception, idzie jeszcze Gooden i Pollards z Cavs, a w zamian dostajemy Bibbiego. Sacramento na szczescie sie nie zgodzilo... .

 

Z kim my do cholery jasnej zostaniemy we frontcourcie? Bez kitu Av+BigZ a JEDYNY backup to ta kaleka Marshall? A wszystko to za Bibbiego, ktory ma wieksze problemy z umieszczeniem pilki w koszu niz ceglarz Hughes?? Ten ruch to franchise killer. Sacramento dalo nam znac, ze ja walniemy jeszcze jakies wygasajace kotrakty + 1rnd pick to sie zastanowia... buhehehe. Ile bym dal zeby do tego nie doszlo. Przetrwac jeszcze dzien... plz God help cuz D. Ferry lost his damn mind.

 

Nerwicy dostane z tym zespolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale takie łatwe oddanie Goodena za Bibby'ego mnie również, delikatnie mówiąc, zdenerwowałoby.

Właściwie na tym mógłbym zakończyć odpowiedź, no naprawdę nie wiem, jak wywnioskowałeś, że chciałbym tej wymiany. Inna sprawa, że bardzo spłycasz jego umiejętności sprowadzając do tego sezonu. Widać, że nie pamiętasz tego gracza z ocierających się o mistrzostwo Kings, czy tym bardziej z Grizzlies. Bibby przede wszystkim ze swoim rzutem otworzyłby nam na pewno nowe możliwości, ale zgadzam się, że to nie to, czego potrzebujemy. Do tego dochodzi żadna obrona. KarSp twierdzi, że nie byłoby to problemem, ale myślę, że jednak przy tym etapie gry w defensywie, ktoś taki jako czołowa postać, to byłby odczuwalny problem. Innymi słowy Bibby'ego chętnie bym wziął, ale tylko w przypadku jakiejś okazji pozyskania go małym kosztem. Od Goodena wara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarSp twierdzi, że nie byłoby to problemem, ale myślę, że jednak przy tym etapie gry w defensywie, ktoś taki jako czołowa postać, to byłby odczuwalny problem

Jakubie,nikt nie mówi że byłoby łatwo go przystosować, na początku oczywiście odstawałby trochę ale jestem przekonany że grasz o talencie i umiejętnościach jak Bibby z pewnością po jakimś czasie powinien już wejść w nasza taktykę i rytm obronny, jeżeli oczywiście się będzie starał, bo trzeba powiedzieć sobie wprost że jednak on w Sacto nie wkłada w tą stronę parkietu tyle ile powinien, u nas raczej nie powinno być z tym problemów, bo opieramy się na D i jemu będzie zależało żeby się dopasować bo inaczej wypada.Poza tym za przykłąd moge podać postęp Lebrona w obronie czy też nie kaszanienie jej przez DJ'a a wiadomo jak to z nim bywało we wcześniejszych latach i jak krytykowano go za to w Heat.

Z tym że zawodnik o tej randze i takim stylu nie jest nam potrzebny więc też raczej nie chciałbym go tak specjalnie w Cavs chyba że za naprawdę ładną cenę. Ogólnie nie przekonuje mnie on tutaj, inny styl gry zespołu, zupełnie inne indywiudalnie umiejętnosci niz tego potrzebujemy, nigdy za Goodena na chwilę obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze okres przed trade deadline jest ciekawy. ale szczerze to lekko smieszne jest jak np lakersi nie chca wymienic 3 rezerwowych na najlepszego pg ligi (Kidd), czy teraz cavs nie chca puscic goodena, ktory od 5 lat nie zlapal pozomu do jakiego byl predysponowany od poczatku kariery za jednego z najlepszych clutch playerow ligi. Fakt spadl mu troche procent, ale trzeba zauwazyc ze Kings to jeden z najgorszych pod wzgledem zespolow w lidze i jesli podstawowy center tegoz zespolu rzuca na skut 44 procent, to czego mozna oczekiwac od ich szalonego guarda. a tak mowiac troche bardziej powaznie to widac ze rozwoj K-marta nie jest na reke biby'emu. dodatkowo oprocz Martina na ktorego wyraznie stawia Musselman jest jeszcze w Kings jeden z najbardziej wybujalym ego zawodnik ligi- artest. Trzeba tez dodac ze Bibby to wlanie jest niezly Pg, fakt woli oddac rzut, ale tez trzeba dodac ze jest swietnym "penetrarem" i to po tego typu akcjach łapie wiekszość asyst. Trzeba tez zwrocic uwage ze na wschodzie jest malo zespolow z dwojka super strzelb na pozycji G, a to raczej hughes bedzie kryl najlepszych scorerow przeciwnikow. klopot moze byc tylko z Pistons, ale z nimi to klopot jest na kazdej pozycji, gdyz u nich wszedzie jest mocno obsadzone pozycje. Jednym slowem gdybym mial w swoim zespole najwieksza luke na PG i mial tracic w zamian gracza, ktory hamuje rozwoj jego zmiennika to bylbym na tak dla Bibby'ego w Cavs. ale znajac szalenstwa ostatniej nocy to najczesciej trade'y o ktorych sie mowilo malo, albo wogole najczesciej dochodza do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.