Skocz do zawartości

Update Regulaminu - nowe zasady wetowania?


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Słuszne uwagi, "argument" to jest rzeczywiście pojęcie względne. Można ująć, że wszystko powyżej zwykłego za lub przeciw będzie uważane za argument, niemniej po zastanowieniu się to rozwiązanie ma też swoje wady, np. możliwość głosowania osób bez wielkiego doświadczenia w roto, a w 4 lidze jest takich niemało. Dziwne trochę byłoby, żeby 4-ligowiec decydował o trejdzie w 1 lidze.

Ano wlasnie. Poza tym wprowadzając mozliwosc publicznych i jawnych wypowiedzi na temat cudzych wymian zmieniamy siłą rzeczy srodek ciężkości dyskusji z "oceniamy wymianę" na "bronię własnego zdania".

I zaczyna się wojna na lepsze i gorsze argumenty, zaczyna się wyciąganie błędnych ocen managera z przeszłości, zaczyna się podważanie poczytalności dyskutantów, zaczyna się insynuowanie współpracy ich przodków z SB, NSDAP i Czerwonymi Brygadami. Słowem nasz piękny polski flame-war lub codzienne obrady w Sejmie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem co myślicie o scenariuszu, kiedy w głosowaniu bierze udział cała 1 i 2 liga (łącznie 45 osó B)? Można głosować za wymianą lub przeciwko. Jeżeli więcej osób jest przeciwko, komisarz wetuje.

Osobiście mam w d, co dzieje się w innych ligach i nie mam zamiaru wywierać wpływu na ich wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, może ja się mylę, ale jeśli dobrze widzę, to jest tu aktywnych 4-5 GM (ze 150) za zmianami w wecie i każdy z nich ma inny pomysł... z czego niektóre zaraz osiągną skalę głosowania międzygalaktyczno-podświadomego przy użyciu najnowszych wyników badań NASA i wykorzystaniu procesów biochemicznych w naszej korze mózgowej w czasie snu, która to będzie metodą radiowo-wróżbiarską łączyć się z serwerami Yahoo, ninja i e-nba w jednym ;)

 

Może zacznijmy może od początku (zanim temat w ogóle powstał)i zróbmy następujące kroki:

1. Głosowanie kto jest za zmianą ZASAD WETA. Jeśli zostanie osiągnięty wynik 50%+1 głos (dla jasności będzie to 76 GMów) za zmianą, to kontynuujemy dyskusję, jak nie zamykamy temat.

2. Jeśli punkt pierwszy przegłosujemy na TAK, to nasi WETO specjaliści (najlepiej między sobą) dojdą najpierw do porozumienia i następnie przygotują max. 2 warianty wg nich optymalne.

3. W/w dadzą pozostałym GMom pod głosowanie i wybierzemy ten z +50%.

4. wiLQ zmieni regulamin i po sprawie! ;)

Pasuje???

 

Jeśli nie pasuje - to Ja jestem przeciwny wszystkim dotychczasowym propozycjom zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, może ja się mylę, ale jeśli dobrze widzę, to jest tu aktywnych 4-5 GM (ze 150) za zmianami w wecie i każdy z nich ma inny pomysł... z czego niektóre zaraz osiągną skalę głosowania międzygalaktyczno-podświadomego przy użyciu najnowszych wyników badań NASA i wykorzystaniu procesów biochemicznych w naszej korze mózgowej w czasie snu, która to będzie metodą radiowo-wróżbiarską łączyć się z serwerami Yahoo, ninja i e-nba w jednym ;)

 

Może zacznijmy może od początku (zanim temat w ogóle powstał)i zróbmy następujące kroki:

1. Głosowanie kto jest za zmianą ZASAD WETA. Jeśli zostanie osiągnięty wynik 50%+1 głos (dla jasności będzie to 76 GMów) za zmianą, to kontynuujemy dyskusję, jak nie zamykamy temat.

 

Jeżeli 76GM-ów będzie za tym, żeby tak rozwiązać sprawę, to jestem za :nevreness:

Rzeczywiście dyskutujemy tu może w dziesięciu i nic z tego nie wynika. Chyba trzeba dać sobie z tym spokój :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie takie wstępne głosowanie to dobry pomysł, ale ja byłbym za pytaniami w stylu jak poniżej.

 

Oczywiście nic nie szkodzi zrobić już teraz takiej ankiety i nie musimy ustalać progów ważności głosowania od razu. Zobaczymy po prostu jak kształtuje się rozkład głosów. Nie każdemu chce się tu wypowiadać w komentarzach, a Ci co się tu nie udzielają pewnie też mają jakieś zdanie w tym temacie. Jak zobaczymy jak wyszła ta ankieta to po sezonie Wilq może rozpisać jakąś ankietę, której wyniki będą zmieniały regulamin.

 

Pytanie do Ankiety: Czy jesteś za zmianą ZASAD WETA ?

 

1. Nie. Zostaje obecny wariant (potrzeba 6 GMów do WETA).

2. Tak. Jestem jedynie za zwiększeniem ilości GMów potrzebnych do odrzucenia wymiany.

3. Tak. Usuńmy WETO całkowicie.

4. Tak. Jestem za wprowadzeniem innego system wetowania niż wszystkie powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszczur to ze malo ludzi jest aktywnych to jeden problem, a to ze tylko garstka (3%?5%?) chce zmiany regulaminu to inny problem.

 

Na.poczatku padło hasło typu "często" "dużo" itd, a nikt nie zrobił ankiety zeby ocenić czy GM (większość) chce zmiany... Dyskusja pokazuje ze tylko kilku chce, a do zmiany powinno być 76 głosów... Mi się nie chce potem śledzić czy ktoś zalozyl 2, 3 czy 5 ankietę albo wątek, zeby potem patrzeć na rozkład głosów.

 

Dlatego sytuacja jest dla mnie prosta: jeśli znajdzie się 76 zwolenników zmiany to wtedy dadzą propozycje i dopiero będziemy głosować.

Ja osobiście nie chce aby ktoś z innej ligi decydował o wecie w mojej i sam nie zamierzam głosować w innych.

Jest forum, jest watek trejdow, gdzie każdy moze wyrazić swoja opinie o wymianie - co jest normalne w demokratycznym systemie, ale głosują GM z własnej ligi i od nich tylko zależy czy będę się opierać na opiniach innych czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocno się zapędziłeś.

 

O ile wiem, nie jesteś tu komishem, więc chyba nie tędy droga?

 

Jak już napisałem w temacie - opcje, które są w ankiecie, wyraźnie zgadzają się z twoimi opiniami, więc jest ona kompletnie subiektywna.

 

Ja ją mam w dupie i proszę Wilqa, żeby ją usunął.

 

"szukamy nowych rozwiązań" - o ile wiem, te nowe rozwiązania były wymienione? Zresztą brak veta i zwiększenie liczby osób potrzebnych do veta (danny gd słusznie zauważył to jest jedno i to samo!) to nie są nowe rozwiązania?! Ale ok, te nowe rozwiązania odpowiadają twoim pomysłom, więc no racja, musiały się znaleźć. Inne nie odpowiadają, więc po cholerę je pisać, szkoda-czasu uznał, że szkoda na to czasu...

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zgodę miałem się zapytać czy mogę ankietę umieścić ? Chyba sobie żartujesz. 

 

Chcę znać zdanie innych GMów w tym temacie to ją założyłem. Wyraźnie zaznaczyłem, że nie jest ona w żaden sposób wiążąca. Nie ma również nigdzie obowiązku jej wypełniania. I nikt nikogo nie zmusza do jej wypełniania.

 

Ponadto padł tu zarzut że :

 

 

Na.poczatku padło hasło typu "często" "dużo" itd, a nikt nie zrobił ankiety zeby ocenić czy GM (większość) chce zmiany... 

 

Więc chcę sprawdzić czy inni GMowie, którzy się tu nie wypowiadają chcą zmian i czy nasza dyskusja tutaj ma w ogóle sens.

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minal ponad tydzien i 61 glosow pozniej moze mi ktos powiedziec jaki jest wlasciwy moral z tej ankiety?

Bo jak dla mnie mozna z niej wyciagnac co sie chce... tzn albo ze konczymy ten temat [bo "bez zmian" wyglada na faworyta] albo, ze jest duze parcie na zmiany [bo prawie polowa na "TAK", przy ~40% frekwencji] albo, ze nie mozemy sie dogadac co jakie zmiany to powinny byc [bo 3 wersje "TAK" dostaly glosy, a sam bym zaglosowal na taka, ktorej nie bylo]...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.