Skocz do zawartości

Greg Oden


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

W kontekście wyścigu o pick no 1 Atlanty jak i w pojawiajacym się na pewno w lecie 2007 topiku o sile draftu chciałbym zaprosić do dyskusji o bardzo utalentowanym zawodniku.

 

Mianowicie Greg Oden.

 

Center Ohio State University

Już w 2005 roku analizowano jego przydatność w NBA.

defensywnie potrafił zdominować w WildCats a i potencjał ofensywny spory.

#50 oh Dave!

Ur. 23.01.1988 Buffalo

Wzrost: 7'0

waga: 245 P

Srednie z 2005 roku nie aż takie rewelacyjne HS 14,10,71%

Młody , talent porównywalny do Brona ale czy aż tak warty aby się o niego zabijać?

Nikt w to nie wątpi ale na pewno porównanie do Tima Duncana nie na miejscu ( 4 lata w WakeForest).

Ja tam zakładam się że rozwinąc może się super ale klasy TD nie osiagnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się Ingnazz nie wysiliłeś merytorycznie :wink:

na youtube jest kilka mix'ów z udziałem tego pana.

sądziłem,ze beda porównywac go z Davidem Robinsonem a tu mówisz Duncan, hmm

Zobaczymy co pokaze na uniwerku, trzeba bedzie pamietac jak bedą lecieć jakis mecze ohio na ogólnokrajowej żeby zobczyc człowieka choc raz w calym meczu.

Bo na mixach to nawet M.Lampe sie fajnie prezentuje :roll:

ps. 50 na koszulkach Bulls wolna, tak wiec Ajzeja spraw nam Odena(żart, to jakby sie ktos z fanów Knicks miał zdenerwowac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie za wcześnie ??? a poza tym to niekoniecznie musi byc nr 1 bo moze ten Durant go wyprzedzi ...... Byku a my go raczej nie będziemy mieli bo nie wierze aby NYK tak cienko zagrali tym bardziej że piszą co Marbury wziął się ostro do pracy ..( ponoć się zmienił :wink: ) choć bardzo bym chciał aby nam " sprezentowali " pick nr 1 bo gdyby nie oni to musielibysmy czekać długo na przebudowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody , talent porównywalny do Brona ale czy aż tak warty aby się o niego zabijać?

 

Nie sądzę, aby ktokolwiek z tego draftu wogole zbliżył się do pierwszej 3 z draftu 2003 ... No ale kto wie :) Moze sie myle

 

Bo na mixach to nawet M.Lampe sie fajnie prezentuje

 

No nie przesadzajmy :P To akurat nie było śmieszne :P Tak apropo - jest wogóle jakiś mix z Lampe? :D:lol: Bo na youtube nic nie znalazłem niestety :D a chętnie bym po "podziwiał" naszego Macieja :D :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerem 1 powinien zostać. Sprawa rozgrywa sie o to do jakiej drużyny pójdzie. Bo rozwinąć się może wszedzie ale w jak duzym stopniu to zalezy od środowiska i roli w zespole jką będzie pełnił.

 

Talent ma, warunki jak na 18-latka też znakomite, niestety nie widziałem go w akcji więc nie moge nic powiedzieć o jego grze. Ale myslę, że może byc naprawde świentym zawodnikiem w przyszłosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ... zmieniam zdanie o Odenie :) Właśnie obejrzałem sobie parę "nowych" (dla mnie :) ) mixów z jego udziałem i stwierdzam że chłopak ma potencjał i to spory - 3 kapitanów US Team może czuć się zagrożona :) Jak tak sobie oglądałem to wszystko, to jakoś od razu Greg skojarzył mi się z Wiltem :) Chłopak blokuje co chce praktycznie, rzuty z każdej pozycji ... Niesamowite :) To gracz nieco innego formatu niż Bron, Flash i Melo w sensie stylu gry, ale i tak zapowiada się świetnie :) No ... ciekawe kto go dostanie, bardzo ciekawe :) Ale ta drużyna z pewnością dużo zyska w drafcie 2007 :)

 

W sumie akcje z Ligi letniej w barwach Knicks no ale z samej NBA ciezko moze by bylo coś sklecić.

No no :D jestem pod wrażeniem :D Ładnie dystans mu szedł w tym meczu :) Teraz ponoć przymierza się go do Bulls ... Mam nadzieje że ugra tam co nieco, bo chłopak grać potrafi całkiem całkiem :) Ale koniec OT bo tutaj o Odenie mieliśmy pisać, a nie o Lampe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam go głównie z All-Amercan HS ASG, miksów i artykułów - mało, ale zawsze coś tam o nim wiem. Na pewno w HS osiągnął owiele mniej niż LeBron i miał owiele gorsze statystyki, ale... No właśnie, ma kapitalne warunki fizyczne (214 cm, 111 kg), jest przy tym dobry atletycznie i bardzo sprawny. Już na poziomie szkół średnich widać w nim niewątpliwie duży talent defensywny, a przede wszystkim ma kapitalne wyczucie do bloków, przy czym bardzo dobrze korzysta ze swojego wzrostu.

 

W ataku jest jeszcze surowy i punkty zdobywa głównie z łatwych sytuacji wsadami, ale na pewno ma świetne warunki, by dominować i po tej stronie parkietu. Myślę, że na uczelni znacznie poprawi post moves i przychodzać do NBA z miejsca powinien być liczącym się środkowym.

 

Porównania do TD IMO dziwne, bo Oden to będzie prawdziwym centrem, jakich w dzisiejszej NBA mało, a TD jednak lepiej czuje się jako czwórka, gdzie łatwiej mu wykrozystać głównie swój potencjał ofensywny. Greg w ataku póki co wygląda z goła inaczej. A czy stanie się zawodnikiem formatu Duncana, bądź też czy stanie się lepszy, nie wykluczam i nie zdziwiłbym się. Póki co jednak jest zdecydowanie za szybko, by móc przewidzieć, jak dobry będzie środkowy Ohio State.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gracz nieco innego formatu niż Bron, Flash i Melo w sensie stylu gry, ale i tak zapowiada się świetnie

Trudno zeby miał ten sam styl gry skoro wyzej wymienieni panowie to 1-3(no Melo jescze od biedy 4 ale niespecjalnie widze go tutaj w warunkach NBA) a on jest typowa 5 :P

 

Co do Odena to niewiele o nim wiem, aczkolwiek slyszałem troche o jego wielkim talencie defensywnym, z atakiem podobno jest slabiej ale napewno jest to element do wytrenowania, pozatym ma na to jescze sporo czasu.

Szykuje sie krol defensywy wiec perspektywa tego ze zagra w jednym teamie z Benem jest z pewnoscia dla chlopaka kuszaca, juz jest dobry a od tego zawodnika z pewnoscia moglby sie wiele nauczyc, napewno na poczatek odbiloby sie to troche w jego minutach gry ale gra u boku tego gracza napewno by zaprocentowała.

 

PS. Może pan Spabloo by sie pojawił i napisałcos od siebie jako znawca mlodzików na tym forum? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno zeby miał ten sam styl gry skoro wyzej wymienieni panowie to 1-3(no Melo jescze od biedy 4 ale niespecjalnie widze go tutaj w warunkach NBA) a on jest typowa 5 :P

Nie chodziło mi tutaj o możliwości gry na danych pozycjach, tylko status gwiazdy - że pomimo tego, że nie jest 1-3 jak ta trójka, to i tak ma wszelkie zadatki na wielką gwiazdę i idolem milionow widzow uwielbiajacych efektowne zagrania - będzie dostarczał ich z pewnoscia w innych elementach gry, niż gwiazdy draftu 2003 :) O to mi chodziło dokładnie :D

 

Szykuje sie krol defensywy wiec perspektywa tego ze zagra w jednym teamie z Benem jest z pewnoscia dla chlopaka kuszaca, juz jest dobry a od tego zawodnika z pewnoscia moglby sie wiele nauczyc, napewno na poczatek odbiloby sie to troche w jego minutach gry ale gra u boku tego gracza napewno by zaprocentowała.

 

 

Zakładając wogóle że nie trafi do kogoś innego co jest opcją bardzo prawdopoboną, bo chłopak przydałby się w każdej drużynie :)

 

a defensywnie to już w ogóle zapowiada się gracz innego formatu niż ta trójka ofensywnych asów

On już jest lepszy w defensywie niż ta trójka razem wzięta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w ogóle widział Odena w jakimś poważniejszym meczu, a nie tylko All-Stars HS czy miksów :?: Bo ja nie, ale z niecierpliwością czekam na mecz Ohio State do obejrzenia, gdyż:

1/ typowany jest jako pewniak do nr 1 następnego draftu

2/ podobno nie było takiego centra od czasu Shaq'a - tzn. w drafcie, bo porównuje się go do Davida Robinsona - nie wiem, kto wymyślił porównania do LB czy TD - po pierwsze pozycje zupełnie nie te, a więc zapewne repertuar zagrań zupełnie inny

3/ posucha wśród centrów okrutna, więc zapewne pod koniec RS (a może i wcześniej) zacznie się "polowanie" na jak największą szansę na wylosowanie nr 1 draftu (nikt mi nie powie, że nie ma kalkulacji w tym zakresie :twisted: )

4/ z opisów na różnych stronach i różnych miksów i skrótów wynika , że Oden to monster defensor (bloki, zbiórki), ale jeszcze surowy w ofensywie - jego jump shoot oceniany jest słabiutko, jak dla mnie to styl podobny do bardziej Shaq'a - i fajnie :twisted: niż do Robinsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również, nigdy go tak w pełnym meczu nie widziałem, tylko jakieś tam miksy i hajlajtsy i całkiem ciekawie się zapowiada. Jako wielki fan gry właśnie środkowych czekam z niecierpliwością na jego przyjście i mam nadzieję, że w pewnym sensie przywróci modę na centrów :wink: Jeśli chodzi o jak na razie jego najsilniejszą broń czyli bloki to sposób w jaki to robi bardzo przypomina mi Mutombo. Oczywiście jest dużo bardziej mobilny, no i na pewno sporo większy pożytek będzie z niego w ofensywie, ale tak jakoś na niego patrze i najbardziej właśnie przypomina mi Nigeryjczyka :roll: Chciałbym zobaczyć tak jak tomaszan mówi jakiś jego mecz "na poważnie", żeby zobaczyć jak gra w tej obronie bo bloki to oczywiście nie wszystko. No ale skoro wszyscy się tak zachwycają to na pewno jest bardzo dobry... Przydał by się w NJ i JKidd i spółka muszą się zastanowić czy są w stanie poświęcić rok kariery i uje*ać sezon, żeby mieć jakieś tam szanse na wylosowanie go :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa dyskusyjna kogo przypomina z gry.

Faktycznie jest duzo bardziej skoorydnowany ruchowo niż Dikembe, który poruszał sie w ten swój specyficzny sposób.

Choć z drugiej strony, gdyby Oden okazał sie az takim defensywnym specem i troche ograniczony ofensywnie jak Mutombo to w obecnej lidze byłby ścisłym Centrem ligi.

Faktycznie w Mixach za duzo jego ofensywnych możliwości nie oświadczysz dunk po piwocie, dunk po podaniu nad kosz, podanie do srodka, zawieszenie przeciwnika... dunk itd. Choc była jedna czy dwie akcje gdy kończył rzutem z połdystansu i jakos specjalnie nie widac by rzut był niedopracowany, tak wiec mozliwości ma. Zalezy jak rozwinie się w Ohio, do jakiego klubu trafi w lidze zawodowej, czy będzie miał dobrego specjaliste na treningach, no i duzo zalezy od niego samego, ba najwięcej. Jezeli okaże się pazerny na wygrywanie, bedzie dostrzegał w sobie braki i potrzebe samodoskonalenia się to za dwa trzy lata będzie na forum sporo nowych userów z nickiem greg#50, Oden50 , odeniusz itd itp :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem all american ( czyt. skróty z all american ) i powiem ze kolo zapowiada sie nieprawdopodobnie w defensywie , bo jego ofensywa pozostawia wiele do zyczenia . Wszystkie akcje jakie on konczy w ataku to przewaznie podanie i wsad pod koszem lub alley.To jest mimo wszystko za mało jesli podszkoli sie w ataku to bedzie chyba najwiekszym fenomenem w NBA . Sadze ze stanie się ikoną NBA ( przynajmniej jesli chodzi o defensywe ) . Warunki ma bardzo dobre oczywiscie jest wysoki i dobrze zbudowany i widac ze potrafi wykorzystac swoje walory. Jestem ciekaw jak bedzie sie prezentowała jego gra tak z rok pozniej . :roll:

I wydaje mi sie ze troszke o niego powalcza druzyny , bo w koncu kto by nie chciał takiego zawodnika miec w team'ie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem jak gosciu gra i powiem, ze jest hm... niezły :D. Bardzo mocno gra, idealnie blokuje, ale mimo wszystko jakby dostał sie do NBA, to nie grałby na takim poziomie jak tutaj. NBA to inny poziom, inny styl.

Taki mały OT.

Widziałem Taya Prince'a jak gral w lidze akademickiej... to byl popis ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Może pan Spabloo by sie pojawił i napisałcos od siebie jako znawca mlodzików na tym forum?

A cóż mogę napisać? Sam z niecierpliwością czekam na to co pokaże w NCAA, bo mam co do niego trochę wątpliwości, ale o tym za chwilę.

 

Już 2 lata temu wiadomo było kto będzie nr 1 w drafcie 2006. Co prawda Noah dał dobry przykład pozostając na uczelni (jemu do wielkich pieniędzy się nie spieszy, skoro jego rodzice są bogaci), ale trudno uwierzyć, żeby Oden nie zdecydował się już teraz na NBA, gdyby nie zakaz wprowadzony przez Sterna. Ale nie ma tego złego, bo dzięki temu będzie większe zainteresowanie NCAA, a i przy okazji będziemy wiedzieć więcej o panu "legit 7-footer" ;).

 

Na dzień dzisiejszy wiemy, że jest to pierwszy amerykanin o tym wzroście (taka magiczna granica), mający mocne papiery na bycie gwiazdą, od czasu Shaqa. Ciekawi mnie jednak jakim będzie liderem, jak będzie mu zależało na zwyciężaniu, jaki będzie miał etos pracy itd., itp.. To są czynniki, które mogą zdecydować o tym, czy stanie się graczem wielkim czy tylko dobrym (bo jeśli nie złapie jakiejś kontuzji trudno oczekiwać aby popadł w przeciętność). W tej chwili trudno wyrokować jak z nim naprawdę jest, bo musimy wierzyć w rzetelność dziennikarzy. Na pierwszy rzut oka wszystko jest OK. W głowie nie ma pusto, jest nieźle zbudowany - widać, że nie obija się na siłowni. Jednak jeśli trochę go poobserwować na boisku to momentami widać dziwny brak zaangażowania. Koleś ma warunki, aby dominować na parkiecie HS na poziomie 30 pkt. i 20 zb., szczególnie, że trudno mu znaleźć przeciwnika, z którym mógłby mieć problemy w ataku i w walce na tablicach. Jednak tego nie robi. Na draftexpress doszli do wniosku, że to dlatego, że jest graczem zespołowym (jest to ogromna zaleta, ale łatwo może przerodzić się w wadę). A może nie ma odpowiedniej motywacji? Tą zagadkę na szczęście rozwiąże nam NCAA. Nie spodziewam się po nim jakichś fajerwerków, ale biorąc pod uwagę, że w Ohio State grało w zeszłym roku 6 seniorów, powinien mieć szansę wzięcia na siebie odpowiedzialności za wynik - przynajmniej w pojedyńczych meczach. "Liga guardów" nie pomaga w nabijaniu punktów w ataku centrom, ale za to daje nieograniczone możliwości w blokowaniu rzutów ;).

 

Reasumując: gwiazda na 99%, ale nie ma pewności czy będzie zwycięzcą. Przynajmniej chłopak daje nadzieję na nową jakość wśród wysokich. Ważne jest, żeby to on dominował, bo wtedy trzeba będzie na niego wystawiać przeciwnika. Jeśli w ataku będzie słabszy, to będzie musiał biegać za szybszymi i niższymi graczami, co z pewnością nie będzie dla niego przyjemne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wprowadzenie krótkie zrobiłem bo krótka lista prawdziwych dokonan GO. ( fajna ksywka GO GO GregO!!!)

2. Porównanie do TD lub LBJ bylo oczywiscie z uwagi na wychuchany nr1 draftu, wymarzony wyczekiwany a nie styl gry czy pozycja......

 

tak sobie pomyslałem że skąd ci ludzie to wiedzą...

bo owszem TD 4 lata pelne dobreg gry na uczelni wyższej, zjawiskowe i niezle popisy HS KB LBJ i KG zaowocowały ale tak sobie kombinowałem czy Greg jest skazany na sukces? bo na pewno nie jest juz takim pewniakiem jakim byl TD ( podpatcie ofensywne zachowania Tima w 1996/7 na uczelni i jego szybki piwot, cholerna Liga zmusiła go do większej pracy nad siła i muskulatura przez co zatracił szybkość)

 

Oden zbawca Hawks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.