Skocz do zawartości

jaggy007

Rekomendowane odpowiedzi

To, że wygrywali tyle meczów dużą przewgą punktową nie oznacza, że byli w super-duper formie. Co prawda jest prawdopodone, że w takie byli, ale nie pewne.

 

I wg mnie Mavs 11> Spurs 14, głównie ze względu na matchupy. Ofensywa Spurs zawsze mocno się osłabia gdy w przeciwnej druzynie jest dobra obrona obręczy i wjazdów (Howard dziś, Chandler kiedyś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wg mnie Mavs 11> Spurs 14, głównie ze względu na matchupy. Ofensywa Spurs zawsze mocno się osłabia gdy w przeciwnej druzynie jest dobra obrona obręczy i wjazdów (Howard dziś, Chandler kiedyś).

Chodzi o Dwighta? Sezon temu się z nim spotkali w PO i efekt tego:

 

DuncanTrollsHoward.gif

 

A zdrowe OKC jest dużo lepsze od SAS.. SAS miało najlepszy bilans w NBA,mega grę w PO i nie jest oczywiste, że Mavs 11 byli lepsi od SAS 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs nie bo taki Irving pasuje do Le Brona delikatnie mówiąc średnio. To jeden z najgorszych obrońców na tej pozycji. Na dodatek nie za bardzo potrafi grać bez piłki. A James praktycznie holuje piłke przez ostatnie 5 minut każdego meczu. I nagle albo mamy Irvinga sterczącego bezczynnie w rogu albo Le Bron po 10 latach przestawia sie z rozegrania na obserwowanie i patrzenie czy mu Irving poda. Troche to słabo widzę

Ale czy to samo nie było mówione, gdy James zaczynał grać z Wadem? A Kyrie bardziej pasuje do LeBrona, bo jest zabójczy za trzy, robi mu miejsce. 

 

Moim zdaniem, jeśli Kyrie trochę zmieni swoją grę, to będą do siebie bardzo dobrze pasowali. 

 

Dodatkowo, mimo że nie lubię Love i uważam go za grubo przecenianego, on też robi dużo miejsca. W przeciwieństwie do Bosha, od dawna jest mocny zza łuku, nie będzie na siłę przesuwany dalej od kosza, nie będą od niego wymagać zwiększania zasięgu, bo już to ma. Problemem będzie obrona i to, że Bosh>Love na C, gdy zajdzie potrzeba grania na środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spurs 2014 które zaskoczylo i było zdrowe to jest cos więcej niż genialny dirk 2011 i Terry grający iskre z lawy....

jak dla mnie z takim zdrowym skladem spurs plasują się wysoko na liscie top ever i pisze to wyciszony po czerwcowych fajerwerkach

 

Miami zostało zżarte i wyplute ale to nie znaczy ze byli beznadziejni... po prostu maszyna spurs zatrybila idealnie wtedy kiedy ustawial to POP... nie wcześniej (Dallas) nie poxniej (SL) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Dwighta? Sezon temu się z nim spotkali w PO i efekt tego:

 

DuncanTrollsHoward.gif

 

A zdrowe OKC jest dużo lepsze od SAS.. SAS miało najlepszy bilans w NBA,mega grę w PO i nie jest oczywiste, że Mavs 11 byli lepsi od SAS 14.

 

Czasem zastanawiam się mac czy Ty czytasz co się do Ciebie pisze. Dwight nie działa na SA jak kryptonit na supermana - gdzie się nie pojawi tam rozpierdala. Typ graczy o których pisałem wpływa znacząco na grę SA bo wpływa głównie na Parkera. To, że Lakers mieli słabiutki skład to inna sprawa.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ graczy o których pisałem wpływa znacząco na grę SA bo wpływa głównie na Parkera. To, że Lakers mieli słabiutki skład to inna sprawa.

Parker to nie jest wyznacznik gry Spurs. W sezonie 11, Ci Twoi wielcy Mavs mieli bilans z SAS(w których s5 biegał Mcdyess i Richard Jefferson i myślę, że można sądzić że byli dużo gorsi od SAS 14) 1-3. Bilans obu zespołów w RS w tamtym sezonie to:

Mavs11: 57-25, SRS 4.41

SAS11: 61-21., SRS 5.86

SAS14: 62-20, SRS 8.0

Następne bilanse 2-2,0-4,0-4 i 3-4 w ostatnich PO. Ty jednak twierdzisz, że Dallas ma z Ostrogami dużo lepszy matchup.

 

Uważam, że wywyższasz tamto Dallas, bo łatwiej Ci przyjąć, że Twoje HEAT przegrało z mega silnym zespołem, niż że dali mocno ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavs11 przez długi czas grali bez Dirka w RS (i bez Butlera choć ot mniej istotne bo on nie grał też w PO) i stąd wymik był jaki był. Zdrowi zrobiliby NA LUZIE grubo ponad 60W. 

http://www.basketball-reference.com/teams/DAL/2011_games.html

Warto przestudiować. Ze Spurs 2 mecze które przegrali były bez Dirka.

 

Parker to nie wyznaczik gry Spurs ale ich najważniejszy gracz w ataku już od dawna. Jeżeli jemu ograniczy się wjazdy to cierpi na tym mocno cały atak Spurs. Cierpi POWAŻNIE.

 

 

 

Następne bilanse 2-2,0-4,0-4 i 3-4 w ostatnich PO. Ty jednak twierdzisz, że Dallas ma z Ostrogami dużo lepszy matchup.

 

Sorki ale muszę - co Ty pierd.olisz? Mówiłem o matchupie Dallas11 v Spurs14 kiedy Dallas miało bardzo dobrą obronę obręczy (i w ogóle obronę) a Dirk był w swoim prime. Ty mi wrzucasz bilanse kiedy Cuban rozwalił mistrzowską drużynę. Mocny argument.

 

 

 

Uważam, że wywyższasz tamto Dallas, bo łatwiej Ci przyjąć, że Twoje HEAT przegrało z mega silnym zespołem, niż że dali mocno ciała. 

 

Lawl. Ja stwierdzam fakty jedynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spurs 2014 tak grają że drużyna z dobrym rim protection nie zmienia tu zbyt dużo bo akurat rozrzucają obronę swoimi podaniami i grają sporo jumpshootings

 

ja nie widzę najmniejszego problemu 2014 vs 2011

spokojnie dla spurs

 

To jest argument? Spurs rozrzuca obronę własnie jak ona się musi skupiać na tym co wjeżdża, ALE gdy na środku jest ktoś dzięki komu cała obrona nie musi się zacieśniać na wjeżdżającego już tak łatwo nie jest. Właśnie dlatego polecam zobaczyć tegoroczne mecze Spurs z Houston lub z Pacers gdy jeszcze nie byli w rozkładzie,  tam to fajnie widać.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavs11 przez długi czas grali bez Dirka w RS (i bez Butlera choć ot mniej istotne bo on nie grał też w PO) i stąd wymik był jaki był. Zdrowi zrobiliby NA LUZIE grubo ponad 60W. 

http://www.basketball-reference.com/teams/DAL/2011_games.html

Tu masz link z meczami i bilansem Dirka:

http://www.basketball-reference.com/players/n/nowitdi01/gamelog/2011/

55 Wins, 18 Losse - wychodzi około 62 zwycięstw, czyli tyle ile miało SAS14, ale:

 

SAS14 dwa ostatnie mecze grali o nic, można śmiało zakładać, że mieliby 64zw na luzie? Chociaż dla Ciebie, jeden z tych meczy to przykład tego, że HOU było niewygodnym rywalem.

 

Polecam:

http://www.basketball-reference.com/players/l/leonaka01/gamelog/2014/

54 Wins, 12 Losses

Można śmiało zakładać, że z Leonardem był to team na 67zwycięstw?

 

Parker to nie wyznaczik gry Spurs ale ich najważniejszy gracz w ataku już od dawna. Jeżeli jemu ograniczy się wjazdy to cierpi na tym mocno cały atak Spurs. Cierpi POWAŻNIE.

Polecam obejrzeć ostatni mecz NBA. Parker był jakoś 0-10, zniszczony przez Lebrona, a atak SAS hulał jak ta lala.

 

Sorki ale muszę - co Ty pierd.olisz?

Przeprosiny przyjęte.

 

Lawl. Ja stwierdzam fakty jedynie.

Porównujemy drużyny z drużnego czasu i Ty piszesz o faktach? Może chodzi o polską gazetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link z meczami i bilansem Dirka:

http://www.basketball-reference.com/players/n/nowitdi01/gamelog/2011/

55 Wins, 18 Losse - wychodzi około 62 zwycięstw, czyli tyle ile miało SAS14, ale:

 

SAS14 dwa ostatnie mecze grali o nic, można śmiało zakładać, że mieliby 64zw na luzie? Chociaż dla Ciebie, jeden z tych meczy to przykład tego, że HOU było niewygodnym rywalem.

 

Polecam:

http://www.basketball-reference.com/players/l/leonaka01/gamelog/2014/

54 Wins, 12 Losses

Można śmiało zakładać, że z Leonardem był to team na 67zwycięstw?

 

 

Polecam obejrzeć ostatni mecz NBA. Parker był jakoś 0-10, zniszczony przez Lebrona, a atak SAS hulał jak ta lala.

 

 

Przeprosiny przyjęte.

 

 

Porównujemy drużyny z drużnego czasu i Ty piszesz o faktach? Może chodzi o polską gazetę?

 

1) Znów używasz suchego gameloga i nie pamiętasz co się wtedy działo. Dirk po kontuzji przez co najmniej kilka gier dochodził do siebie, grał śmieszne minuty i ogólnie to przedłuzyło losing streak'a po jego kontuzji. Więc odejmując te dwa mecze kiedy grał "nieswoje" minuty bilans jest 55-16 czyli jakieś 64 wygrane.

 

2) Jeden mecz na pewno by wygrali

 

3) Nie rozśmieszaj mnie. Chcesz porównywać gościa, który jest top3 w drużynie, gdzie nie ma wyraźnego lidera do Dirka, który był alfą i omegą tamtych Mavs? Może obliczysz mi jeszcze bilans Patiego Milsa?

 

4) Skuteczność Parkera nie ma NIC DO RZECZY. Przecież tłumaczę Ci jasno i wyraźnie że chodzi o rozbijanie defensywy przez niego, przechodzenie jej pierwszej linii, wymuszanie pomocy i rozrzucanie do shooterów. Powiedz w jakim systemie/języku/kodzie mam Ci to napisać żebyś zrozumiał i nie zasypywał mnie argumentami, które mają się jak piernik do wiatraka.

 

5) To, że uważam że Mavs11>Spurs14 to opinia. Reszta to fakty.

 

6) Nie rozumiem żartu z polską gazetą.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to samo nie było mówione, gdy James zaczynał grać z Wadem? A Kyrie bardziej pasuje do LeBrona, bo jest zabójczy za trzy, robi mu miejsce. 

 

Moim zdaniem, jeśli Kyrie trochę zmieni swoją grę, to będą do siebie bardzo dobrze pasowali. 

 

Dodatkowo, mimo że nie lubię Love i uważam go za grubo przecenianego, on też robi dużo miejsca. W przeciwieństwie do Bosha, od dawna jest mocny zza łuku, nie będzie na siłę przesuwany dalej od kosza, nie będą od niego wymagać zwiększania zasięgu, bo już to ma. Problemem będzie obrona i to, że Bosh>Love na C, gdy zajdzie potrzeba grania na środku. 

 

@ Matek

Wade jednak gra dużo bez piłki ścina pod kosz ustawia się itp . Irving to chyba najbardziej przereklamowany gracz obecnej NBA

 

http://www.basketball-reference.com/play-index/pcm_finder.cgi?request=1&sum=1&p1=irvinky01&y1=2014&p2=thomais02&y2=2014

 

Tu masz linki porównawczy gracza wybranego z nr 60 i tego z nr 1 i znajdź różnice. Obaj grali w koszmarnych klubach . Irving którego rok temu widziałem w ESPN bodajże jako gracz TOP 10 NBA tak naprawdę bez piłki nie potrafi wiele. Nie biega po zasłonach , nie ścina za często wzdłuż linii i na dodatek fatalnie broni. Cavs to na dzień dobry będzie miało 2 fatalnych obrońców w s5 +Waitersa który za dobry nie jest i Varejao który tylko cudem będzie grał w PO. A bez obrony w TOP 10 tej ligi to jest mega ciężko wejśc do finału od 2000 r tylko 2 ekipy się dostały. A co dopiero wygrać tytuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.