Skocz do zawartości

jaggy007

Rekomendowane odpowiedzi

Tak.. Doliczasz bonus za trenera i inne duperele.. Tylko jak ktoś chce stworzyć "Power Ranking" na ESPN (czy gdziekolwiek) to ocenia tylko zawodników wg swojej subiektywnej oceny, a potem dodaje ewentualnie 'bonus' za trenera? Zawsze w takich rankingach jest odniesienie (w przypadku Spurs) do geniusz trenerskiego... Ciekawe dlaczego?

 

Do Spurs daj Brooksa i drużyna jest na wylocie po I rundzie rokrocznie. Daj Popa do Knicksów i zrobi z nich minimum drużynę na półfinał konfy.

 

Słaby trener to prawie nic, dobry trener daje ci sporo, trener wybitny jest wart więcej niż każda gwiazda. Wolę mieć Popa na ławce niż Lebrona na parkiecie. Wiadomo, że nawet ten genialny trener potrzebuje przyzwoitego zespołu, aby zdobyć mistrzostwo. Ale wyciągnie ze składu więcej niż poszczególne jednostki są warte.

 

Ginobili ma 79.. zamiast tego dajmy Ellisa z 82. Nie wiem, ile ma Griffin, ale na pewno więcej niż Duncan, który wg Ciebie ma 86. Zamiast 89 Parkera dajmy Westbrooka z jego 93. Przenieś ich do Spurs. Sumarycznie wypadają jeszcze lepiej. Na parkiecie? Nie przejdą nawet do finału konferencji. A Ty za siłę drużyny dajesz ewentualnie 10 punktów punktów! A że zaczynasz od 1 to różnica może wynieść 9. Nie widzisz, że drużyna w Twoim rankingu wypada jeszcze lepiej, a na parkiecie spada na łeb?

 

Ranking jest fatalny, bo nie dość, że skala jest zła (już pisałem), jakość ocen wątpliwa, to pomijasz coś co jest warte nieraz więcej niż te wszystkie punkty - doświadczenie, zgranie, rękę trenera, lidera. I nie powiem, że nie wszystko można oszacować, bo można chociaż spróbować oszacować jak wielkie znaczenie ma wartość trenera, czy wpływ Duncana na rozwój graczy, czy na ich profesjonalizm. Ale Ty się nawet nad tym nie pochyliłeś. Ale Ty tylko chcesz, aby skomentować Twój ranking? OK. Dostałeś jeden zarzut, na który nie odpowiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranking jest fatalny, bo nie dość, że skala jest zła (już pisałem), jakość ocen wątpliwa, to pomijasz coś co jest warte nieraz więcej niż te wszystkie punkty - doświadczenie, zgranie, rękę trenera, lidera. I nie powiem, że nie wszystko można oszacować, bo można chociaż spróbować oszacować jak wielkie znaczenie ma wartość trenera, czy wpływ Duncana na rozwój graczy, czy na ich profesjonalizm. Ale Ty się nawet nad tym nie pochyliłeś. Ale Ty tylko chcesz, aby skomentować Twój ranking? OK. Dostałeś jeden zarzut, na który nie odpowiedziałeś.

 

Rozumiem, że masz pomysł jak ocenić doświadczenie, zgranie, lidera itp itd?!? Bo jeśli nie masz to nie jest to konstruktywna krytyka a tylko do takiej mogę się odnieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz pomysł jak ocenić doświadczenie, zgranie, lidera itp itd?!? Bo jeśli nie masz to nie jest to konstruktywna krytyka a tylko do takiej mogę się odnieść

 

Jakby dało się oceniać sportowców na podstawie algortymu (gdzie można dać określone wagi określonym czynnikom) to już dawno ktoś by na to wpadł i fora dyskusyjne byłyby niepotrzebne.

 

A co do tematu - łapu capu at it's finest. Jeżeli wiek poadny w Twoim profilu to nie trolling to po prostu jestem załamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu - łapu capu at it's finest. 

 

Jak nie pasuje i nie masz nic na temat to nie pisz tutaj i wszyscy będą zadowoleni, chyba że lubisz nabijać sobie takie śmieciowe posty

 

edit: Specjalnie stworzyłem osobny wątek, żeby można było swobodnie porozmawiać, bez spiny i jakże potrzebnej tobie śmiertelnej powagi. Mniejsza zresztą o twoje bezwartościowe posty, produkuj się dalej a ja już będę cię tu ignorował i tyle

 

A tak swoją drogą to nie wrzucałem jeszcze zachodu (same overalle na początek):

 

1. cle 560

2. chi 558 

3. was 550

4. bro 542

5-6 mia det 541

7-9. tor cha atl 535

10. n.y.k 532 

11-12 ind bos 527

13. mil 521

14. orl 516

15. phi 496

Edytowane przez jaggy007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pasuje i nie masz nic na temat to nie pisz tutaj i wszyscy będą zadowoleni, chyba że lubisz nabijać sobie takie śmieciowe posty

 

Nie będą. Takie tematy zabijają forum i odstraszają ludzi, którzy chcieliby poważnie pogadać. Im więcej krytyki takiego czegoś tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o Jaggym. On przyciąga krytykę niczym Rafalalala kostki brukowe. 

 

Moim idolem jest Mark Cuban a mottem: "większość nie może mieć racji" ;) W temacie jest kluczowe "subiektywny" tak więc należy podchodzić do niego na luzie no ale widzę, że akurat Luki najwyraźniej nadal boleśnie odczuwa stratę Jamesa, bo jest nadpobudliwy tutaj :D a w wątku o Miami głucha cisza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, wiem że subiektywny ranking, fajnie że chce Ci się zakładać wątki, ale takie coś nie ma sensu, jest po prostu głupie. Już sama próba oceniania zawodników na podstawie wymyślonych liczb jest skazana na porażkę, ale jeśl dajesz Perkinsowi 70 a Popowi 5 pkt, a potem zapraszasz do dyskusji to ja grzecznie podziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, wiem że subiektywny ranking, fajnie że chce Ci się zakładać wątki, ale takie coś nie ma sensu, jest po prostu głupie. Już sama próba oceniania zawodników na podstawie wymyślonych liczb jest skazana na porażkę, ale jeśl dajesz Perkinsowi 70 a Popowi 5 pkt, a potem zapraszasz do dyskusji to ja grzecznie podziękuje.

 

zapraszałem tych co umieją czytać ze zrozumieniem. więc ciebie nie będę żałował

 

A teraz dla odmiany napiszę coś na temat: za wcześniej obliczone overalle przyznaję punkty w skali 1-10 za siłę drużyny:

 

 10 - cle chi sas okc gol lac 

9 - was mem

8 - dal por

7 - bro cha mia det

6 - hou den pho tor cha atl 

5 - n.y.k

4 - min sac

3 - ind bos lal

2 - mil orl uta

1 - phi

 

Do tego doliczam trenerów (1-5):

 

5 - chi sas dal lac

4 - atl por det bro cha mem tor pho

3 - lal cle mia sac bos gol nop gol ind mil okc

2 - min n.y.k was phi den hou

1 - orl

 

No i na koniec x-factor (max. 6 pkt, po 1 punkcie za: a) długą ławkę/uniwersalną rotację, b ) właściciela/gm-a c) młody skład/mniejsza podatność na kontuzje d) chemia w drużynie i opcjonalnie e) bonus za grę w łatwiejszej dywizji f) superstar bonus (gwizdki)

 

4 - tor cha 

3 - was mia dal sas por min gol pho okc

2 - hou lac uta orl n,y.k bro bos mem nop den bro atl 

1 - phi cle ind det mil sac lal

 

Z czego ostateczne wyniki rankingu:

 

 Wschód            Zachód                    

 

chi   17                 sas  18

cle   15                 lac   17    

tor   14                 okc  16

was 14                 gol    16

mia  13                dal    16

cha  13                por   15

bro  13                 mem 15

det  12                 pho  13               

atl   12                 nop  12

n.y.k 9                 hou  10

bos   8                 den  10

ind    7                 min    9

mil    6                 sac     8                 

orl    5                  lal      7

phi   5                  uta     7

 

Jeśli ilość punktów wychodzi tak sama, wtedy dla ostatecznego rozstrzygnięcia będę używał porównania matchupami

Edytowane przez jaggy007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień porównanie, które przyniesie odpowiedź na podstawowe pytanie: kto w playoffs detroit czy atlanta? Obie te drużyny po podliczeniu "dużych punktów" uzyskały w swojej konferencji tyle samo punktów (po 12) W związku z tym czas matchupy:

 

Teague 81 >Jennings 79

Korver 74  > KCP 73

Carroll 71  = Butler 71

Millsap 82  < Smith 83

Horford 85 > Drummond 82 

 

Schroeder 69 < Augustin 72

Sefolosha 72 = Meeks 72

Bazemore 68 < SIngler 69

        Scott 70 > Jerebko 66

        Antic 72 < Monroe 83 

 

Mack 67 Jenkins 68 = Bynum 70 C.Martin 65

 

wychodzi remis 7:7 więc zliczając overalle ogółem: atl 879 < det 885

Trudno o bardziej zacięty pojedynek, o włos wygrywają pistons, w głównej mierze mierze dzięki potencjałowi tercetu Smith-Drummond- Monroe To w teorii, w praktyce natomiast decydujące znaczenie w tej rywalizacji może mieć:

 

1. kwestia chemii w drużynie (oczywiście bardziej dotyczy to pistons ze względu na smitha, jenningsa a także nowego trenera, przed którym arcytrudne zadanie zebranie tego wszystkiego do kupy)

2. ewentualne kontuzje (czego żadnej drużynie oczywiście nie życzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam zamysł się podoba. Od zawsze miałem zamiłowanie do liczb, lubię wszystko przekładać na wartości liczbowe, mimo, że nie zawsze się da (qualitative vs quantitative).

Jak byłem gówniarzem, to robiłem sobie takie rankingi w piłce i w koszu, ale oceniałem zespoły, nie poszczególnych zawodników. Ot zajęcie na deszczowe popołudnie.

 

Imo problem polega na tym, że jaggy wpadł na pomysł, zrealizował go (i srał pies na to ile pracy w to włożył - marny argument) i teraz broni go za wszelką cenę, obraża się na jakąkolwiek krytykę, a dyskusję prowadzi jedynie z tymi, którzy mu przyklaskują.

 

Moja opinia na temat tego rankingu? Mamy sumaryczne rankingi zespołów powyżej 500, Pop to 5, LeBron ma więcejod Perkinsa o 29. Czyli wartość dodana LBJ nad Perkiem to ok 6%, wartość Popa to 1%. O ile nie wszystko można kwantyfikować, o tyle to co zostało zmierzone liczbami, w wielu aspektach mija się z rzeczywistością za nadto.

 

Jak coś robić, to porządnie, a nie strzelać focha, że inni wytykają braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie pisać przyznanie ze z tak mizernego tematu rozwinęła się dosyć wartościowa dyskusja.

 

Dajmy Popowi 99 overala a elementom kontuzjogennym mnożnik 0,66 dla danego gracza.

 

Kickery przy rozwodach graczy mnożnik 1,25 bo widzę ze wtedy chłopcy grają swoją koszykówkę oraz 1,33 na kontrakt year!

 

Perkins oficjalnie wykreslmy z listy graczy NBA bo o niego najwięcej widzę się tu rozbija.

 

Na poważnie zgodzę się ze w NBA liczy się tyle wątków pobocznych jak przyzwyczajenia graczy, kultura gry na wyjeździe, pogoda w danym dniu i warunki lotu, hoteli, temperatura na parkiecie (sic), afery pozaboiskowe, plotki o transferach, system trenera ale i praca asystentów, sztab medyczny, długość wasow trenera ilość kibiców, decyzja zarządu o tankowaniu ze tak na prawdę te rankingi dotyczą idealnego świata gdzie mecze odbywają się w próżni.

 

Jeżeli na takie założenie jesteśmy gotowi to czemu nie?

 

Subiektywny ranking co by było gdyby nic więcej nie było.

 

A tak najważniejszym kickerem jest życie.

 

Raz slodzi raz daje po dupie ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek i tak się należy, że mu się chciało. Nawet przepisanie overall z 2k wymagałoby dużego nakładu pracy i czasu wiec mimo wszystko za to, że coś zrobił szacun. To, że nie jest to zbyt dobre póki co to krytyka, ale mądra.

Tyle.

Przepisywanie czyichś wyników i podpisywanie się pod tym własnym naziwskiem - nazywa się plagiatem i nie znam kraju na świecie, gdzie daje się za to "szacun".

 

 

A skoro jaggy jest taki dobry w te klocki - to niech pomoże mojemu 12-letniemu kuzynowi. Ostatnio babka od przyrody kazała mu za karę przepisać cały zeszyt,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.