Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie powiem, co ja tu powinienem za obrazek wrzucić za to 100% przy 0 jako podstawie...

 

A Rooney wg UEFY jest liczony jako piłkarz wyszkolony w Manchesterze United, czyli wychowanek. 

 

zawodnik szkolony w klubie oznacza zawodnika, który –bez względu na swoją narodowość lub wiek –jest zarejestrowany w obecnym klubie przez okres, z przerwami lub nie, trzech pełnych sezonów (tj. okres począwszy od pierwszego oficjalnego meczu odpowiednich krajowych rozgrywek) lub przez 36 miesięcy pomiędzy 15 rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu podczas którego zawodnik kończy 15 rok życia) i 21 rokiem życia (lub końcem sezonu podczas którego zawodnik kończy 21 rok życia).

 

Rooney przyszedł w 2004 roku, jak miał jeszcze 18 lat (bo przyszedł we wakacje, a urodziny ma w październiku). Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UEFA.

 

Są dwie. Zawodnik wyszkolony w klubie (czyli to, co powyżej) i zawodnik wyszkolony w kraju (analogicznie). Pierwszych trzeba czterech, a drugich ośmiu (czyli jeszcze czterech) aby się w ogóle zarejestrować do LM. Jak nie ma, to trzeba zostawić wolne miejsca i np zgłosić 22 osoby.

 

Z Rooney'em jest naprawdę ciekawie, ponieważ de facto jest wychowankiem dwóch klubów. Do United trafił jeszcze jako 18 latek, ale trzeci pełny sezon kończył już jako 22 latek, przy czym zaczynał go jako 21 latek. Więc wpisuje się tak rzutem na taśmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale matek dobrze to ujął, przepisy są jakie są i nie ma na to rady. Pozostaje nam zdrowy rozsądek, niespętany formalnościami.

Szczęsny do Romy, to się nauczył od Cecha w cholerę ;) Ale przynajmniej będzie grał.

United rewelacyjne okienko póki co, ciekaw jestem czy sprowadzą jeszcze środkowego napastnika (IMO powinni) a jeśli tak to jakiego. Środek pola ogarnęli już elegancko, może jeszcze z jeden klasowy obrońca by się przydał, taki zapewniający najwyższy poziom od zaraz.

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa home grown player wg. ich przepisów. I jest liczony jako wychowanek. Co ciekawe, jako taki gość traktowany jest np. pozyskany właśnie przez United Schneiderlin :) 

 

Jeśli chodzi o transfery United, to są w tym roku idealne, świetne okienko, w końcu zadbali o środek pola. Chociaż jeśli mam być szczery, to przed okienkiem mówiłem, że może być w tym roku tylko jeden transfer, byle było to Morgan. I jest :) reszta to bonusy, na nim zależało mi od dawna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro do takiego United bardzo dobrze pasuje (w teorii przynajmniej), ale na szpicę to akurat słabo. Czuję, że ADM odejdzie a wtedy znajdzie się miejsce dla Pedro, ale problemu braku rywala/konkurenta Wayne'a to nie rozwiązuje. Javier Hernandez to jest w sumie bardzo fajny zmiennik na szpicę, ale nie jestem pewien jakie LVG ma plany wobec niego.

 

Pedro 30 mln to by kosztował pewnie ze zmiennymi a zmienne to zazwyczaj dobre wyniki zespołu. Da się gorzej wydać pieniądze na rynku, nawet Rio Ferdinand propsuje pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej po prostu nie moge, co sie dzieje z nasza pilka kopaną. Nie ogladałem dzis zadnego z meczow, ale wskoczylem na livescore'a, polatałem trochę po wp, wypiłem jogusia po pracy i czytam  "Cypryjczycy za mocni", na livescorze wysskakuje mi wwynik Śląska w Gotebergu i patrze w prawy dolny róg monitora mojego laptopa i widzę datę 23 lipca. Kierwa, dlaczego jeszcze przed rozpoczeciem powaznych rozgrywek w Europie, kiedy wielkie kluby bawią sie kopiąc pilke w dzien a wieczorem siedzac na plazach w Australii, Azji Płd-Wsch czy w Usa połowy naszych klubów nie ma już w Europie. Cieszy fakt, ze Legia przeszła zespół, którego nazwę jakbym pierwszy raz zobaczył to stwierdziłbym, ze to zespół rodem z PES Ligi, lub średniak w lidze boliwijskiej. Wiem, że temat jest poruszany praktycznie co roku po większych/ mniejszych (z naciskiem na to pierwsze) kompromisacjach w Ojropie, ale ponowie pytanie, dlaczego?

 

Przecież każdy już szanujący się Polski klub ma jakąs tam lepsza/gorsza szkólkę treningowa, jest troche wieksza kasa, przez wpływy od NCplus (obecnie praktycznie 100procent meczy na żywo w tv), czy tez wpływy z  biletów (większe stadiony). Pytam ponownie dlaczego dalej tak jest, ze w lipcu, gdzie prawdziwi piłkarze nie myślą jeszce o wielkiej piłce, w Polskich "klubach eksportowych" działaacze przed losowaniem martwią się tematami typu "w Europie nie ma już słabeuszy", "Wiedzmy jak ciężko się na Zakaaukaziu i w Kazachstanie", "Futbol na Islandii zanotował wwielki progress, niczym sprzedaz wafelków Prince Polo" itd itd.

 

Powiedzmy sobie szczerze, ze jestesmy choojowi jak ciepły brewer z plastikowej butelki, a nie mamy dalekosiężne plany, o zawojowaniu Europy, a w lecie de facto jedziemy na Europejskie Ryby.

 

btw, w moim poście nie było ani wzmianki o legendarnej, wręcz mitycznej dla nas Ligi Mistrzów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.