Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Mial pecha ze na takiego sk*rwysyna trafil (chyba KarSp w tej sytuacji przeklenstwo jest adekwatne do sytuacji?). Chcialbym zeby tego k*tasa zdyskwalifikowali dozywotnio (za taki faul?!)

No właśnie za jaki faul? :? Za taki jakich jest setki w tej lidze? Rozumiem wszystko, też mi zal Eduardo, ale nie jestem zwolennikiem wydawania osadów pod wpływem emocji. Prawda jest taka, że Brazylijczyk zawdzięcza powazną kontuzję nie tylko wejsciu Taylora (bądź co bądź ostremu i nadającemu się na czerwona kartkę, tego nie kwestionuje i go nie bronię), ale wyjatkowemu pechowi. Spóźniony wslizg, "trafił" w złe miejsce i niestety stało sie. Jest masa zawodników faulujacych z premedytacją, ale ponieważ często potencjalnej "ofierze" nic się nie stało, nikt dla nich dozywocia nie rząda. Taylora też bym sobie odpuścił, w ferworze walki stała się tragedia, ale pilka nozna to sport konatkowy (szczególnie na wyspach) i takie rzeczy zdarzać się będą. Mozna mieć tylko nadzieje, ze jak najrzadziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial pecha ze na takiego sk*rwysyna trafil (chyba KarSp w tej sytuacji przeklenstwo jest adekwatne do sytuacji?). Chcialbym zeby tego k*tasa zdyskwalifikowali dozywotnio (za taki faul?!)

No właśnie za jaki faul? :? Za taki jakich jest setki w tej lidze? Rozumiem wszystko, też mi zal Eduardo, ale nie jestem zwolennikiem wydawania osadów pod wpływem emocji. Prawda jest taka, że Brazylijczyk zawdzięcza powazną kontuzję nie tylko wejsciu Taylora (bądź co bądź ostremu i nadającemu się na czerwona kartkę, tego nie kwestionuje i go nie bronię), ale wyjatkowemu pechowi. Spóźniony wslizg, "trafił" w złe miejsce i niestety stało sie. Jest masa zawodników faulujacych z premedytacją, ale ponieważ często potencjalnej "ofierze" nic się nie stało, nikt dla nich dozywocia nie rząda. Taylora też bym sobie odpuścił, w ferworze walki stała się tragedia, ale pilka nozna to sport konatkowy (szczególnie na wyspach) i takie rzeczy zdarzać się będą. Mozna mieć tylko nadzieje, ze jak najrzadziej.

Chyba raczysz zartowac. Ferwor walki? :lol: Po pierwsze - wyprostowana noga, po drugie - wejscie centralnie korkami, stopa ani troche nie nastawiona na wybicie pilki, to dowod dobitny na to ze chcial goscia ewidentnie polamac, po trzecie - noga uniesiona nad murawą, wymierzona w piszczele, kolejne potwierdzenie ze jedynym zamiarem bylo spowodowanie kontuzji. Jest wiele takich fauli? Bez komentarza :?

 

A jak slucham jak to MArtinowi przykro i jest wraz z zona zdruzgotany to mi sie zygac chce. Bardzo dobrze ze mu tysiace chorwackich kibicow grozi, moze przynajmniej czesc grozb xsie spelni i troche odpokutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczysz zartowac. Ferwor walki? :lol: Po pierwsze - wyprostowana noga, po drugie - wejscie centralnie korkami, stopa ani troche nie nastawiona na wybicie pilki, to dowod dobitny na to ze chcial goscia ewidentnie polamac, po trzecie - noga uniesiona nad murawą, wymierzona w piszczele, kolejne potwierdzenie ze jedynym zamiarem bylo spowodowanie kontuzji. Jest wiele takich fauli? Bez komentarza :?

 

Pewnie, ze takich fauli jest wiele, tylko rzadko kiedy skutki są takie tragiczne. A z tymi wyprostowanymi nogami itd. to generalnie śmiać mi się chce. W pełni rozumiem ochronę jaką dają przepisy, ale zaniedługo wogóle bedzie sie zabraniać wślizgów, bo sa niebezpieczne. Taylor się po prostu spóźnił z reakcją i wyszło brzydko. Wejście centralnie korkami? Też rotfl, miał robić wslizg kolanem? Ochłoń troche, ja faulu jako takiego nie kwestionuje, ale reakcje biora się z powodu kontuzji i niczego więcej. Gdyby Eduardo nic się nie stało, to mielibyśmy czerwień, odnotowany groźny faul i tyle, nikt dozywocia by nie wymagał.

 

Nie mam bardzo czasu na rozpisywanie sie, ale w pełni popieram to stanowisko, jakie prezentuje Rafał Stec:

 

http://rafalstec.blox.pl/2008/02/Jak-uk ... wiste.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba raczysz zartowac. Ferwor walki? :lol: Po pierwsze - wyprostowana noga, po drugie - wejscie centralnie korkami, stopa ani troche nie nastawiona na wybicie pilki, to dowod dobitny na to ze chcial goscia ewidentnie polamac, po trzecie - noga uniesiona nad murawą, wymierzona w piszczele, kolejne potwierdzenie ze jedynym zamiarem bylo spowodowanie kontuzji. Jest wiele takich fauli? Bez komentarza :?

 

Pewnie, ze takich fauli jest wiele, tylko rzadko kiedy skutki są takie tragiczne. A z tymi wyprostowanymi nogami itd. to generalnie śmiać mi się chce. W pełni rozumiem ochronę jaką dają przepisy, ale zaniedługo wogóle bedzie sie zabraniać wślizgów, bo sa niebezpieczne. Taylor się po prostu spóźnił z reakcją i wyszło brzydko. Wejście centralnie korkami? Też rotfl, miał robić wslizg kolanem? Ochłoń troche, ja faulu jako takiego nie kwestionuje, ale reakcje biora się z powodu kontuzji i niczego więcej. Gdyby Eduardo nic się nie stało, to mielibyśmy czerwień, odnotowany groźny faul i tyle, nikt dozywocia by nie wymagał.

 

Nie mam bardzo czasu na rozpisywanie sie, ale w pełni popieram to stanowisko, jakie prezentuje Rafał Stec:

 

http://rafalstec.blox.pl/2008/02/Jak-uk ... wiste.html

Wez czlowieku pomysl nad tym co piszesz :? Jesli ty uwazasz ostre wejsvcie korkami na ywprostowanej nodze za normalne to zycze ci bys opczul na wlasnej skorze co to oznacza. Normalny wslizg na pewno tak nie wyglada i nie jest robiony w ten sposob. A to z prostej przyczyny - z jakiego ujecia bys nie ogladal tego faulu i tak za kazdym razem widac ze jest to wejscie z premedytacją na nogi przeicwnika, nie majace absolutnie nic wspolnego z zmiaarem wybicia pilki, nie bedac nawet spoznione!! Wiesz co to jest spoznione wejscie? Gdy pilkarz robi wslizg a gdy sie zorientuje ze pilki nie dostanie cofa noge na tyle na ile to mozliwe. A ty probujesz mi wcisnac ciemnote ze Taylor sie spoznil podczas gdy skur*iel do samego konca cisnal to swoje kopyto. LITOSCI :?

 

http://www.infobae.com/adjuntos/imagene ... 96436B.jpg

 

Pokaz mi gdzie tu jest spoznienie :!: (daje tylko linka i nie robie z tego obrazka bo nie wszyscy chceli to ogladac) Ja tu widze tylko skurw***nstwo i nieodpartą chec zrobienia krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten obrazek, który pokazał Kore naprawdę daje do myślenia. Od pierwszej chwili kiedy usłyszałem (zobaczyłem) ten faul, byłem pewny, że Taylor zrobił to z premedytacją. Teraz jestem w 200% procentach przekonany, że to było umyślne zgrania. Popatrz Master gdzie jest piłka, a gdzie Taylora noga. Wyprostowana z pełnym impetem wbija się w nogę Da Silvy. I to jak wysoko uniesiona :? W żaden sposób nie można usprawiedliwiać, tłumaczyć, szukać wymówki takiego brutalnego faulu. Normalny zawodnik w takiej sytuacji, kiedy nie ma szans na wywalczenie piłki, ugiął by nogę, aby tylko przewrócić przeciwnika w jak najmniej bolesny sposób.

 

I co to za tłumaczenie, że piłka to sport kontaktowy i takie faule się często zdarzają ? Setki fauli kończy się tak poważnymi kontuzjami jak to napisałeś Master ?? Kiedy ostatnio odnotowany tak poważny, brutalny faul ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL! Jak po zdjęciu mozna wywnioskować, czy było spóźnienie czy nie, jak jest ujęty sam moment uderzenia? To wszystkie twoje argumenty? Takie sobie możesz darować, niestety rano jeszcze filmiki były i obejrzałem je pare razy, teraz są pousuwane, ale pewnie niedługo sie pojawią, wiec wtedy bedzie mozna dyskutować.

 

Wróbel ja nie mam zamiaru przeglądać wszystkich spotkań, po to zeby to wyłapywac. Skoro czytam takie informacje od dziennikarzy będących bądź co bądź z konieczności na bieżąco, to ufam bardziej im, a nie Tobie czy tym bardziej koremu, który jako dowód daje mi nic nie mówiące o sytuacji zdjęcie poza samym faulem. I jeszcze czytanie ze zrozumieniem się kłania, bo nigdzie nie napisałem, że setki fauli kończy się takimi powaznymi urazami, a wrecz odwrotnie: setki brutalnych fauli nie są nagłaśniane wlaśnie ze względu na brak tragicznych skutków.

 

Edit: Filmik jest na smogu. Po jego obejrzeniu swoje zdjecie kore możesz sobie wydrukować, oprawić i powiesić na ściane. Mam niestety przykra wiadomość dla obydwóch szanownych panów. Piłka jest daleko na zdjęciu, bo da Silva ją podawał, a podawał ją naprawde ułamki sekund przed wejściem Taylora, któremu wcale nie brakowało duzo, aby wslizg był czysty. Eduardo zdąrzył uciec z piłką, ale nie uciekł z nogami, a sam Taylor zaczął wykonywać wślizg w chwili, gdy da Silva miał jeszcze piłkę przy nodze, a sama piłka była w zasięgu jego nóg. Radze pooglądać dokładnie powtorki, bo z tego zdjecia to ogólnie z jednej strony "ała", ale jako argument lol, bo nie mówi absolutnie nic o przebiegu zdarzenia.

 

Ale żeby nie było wątpliwości, powtórze: ja Taylora nie mam zamiaru usprawiedliwiać , ba, faul nalezy do tego z gatunku brutalnych. Ja tylko staram się wyprostować syatuację, w ktorej dla Taylora domaga sie wręcz stryczka. Widziałem juz w swoim życiu gorsze faule, które jednak przeszły bez echa, bo nie było takich skutków. O to mi właśnie chodzi, a nie o bronienie czy tłumaczenie brutalnego zagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie za jaki faul? :? Za taki jakich jest setki w tej lidze?

I jeszcze czytanie ze zrozumieniem się kłania, bo nigdzie nie napisałem, że setki fauli kończy się takimi powaznymi urazami, a wrecz odwrotnie: setki brutalnych fauli nie są nagłaśniane wlaśnie ze względu na brak tragicznych skutków.

No to ja jestem głupi :? . Wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi, że uważasz, iż setki fauli kończy się w taki właśnie sposób jak przypadek omawiany: te słowa >> "Za taki jakich jest setki w tej lidze?" dały mi to do zrozumienia więc albo ja jestem tępakiem albo strzeliłeś sobie samobója.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem głupi :? . Wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi, że uważasz, iż setki fauli kończy się w taki właśnie sposób jak przypadek omawiany: te słowa >> "Za taki jakich jest setki w tej lidze?" dały mi to do zrozumienia więc albo ja jestem tępakiem albo strzeliłeś sobie samobója.

Głupi może nie, ale wysunałeś złe wnioski, bo automatycznie łaczysz faul z skutkami (kontuzją), a tak nie zawsze jest. Ja pisałem o faulach jako takich a nie kontuzjach w skutek tych zagrań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie przepadam za piłką nożną jednak same skutki tego wslizgu jak dla mnie są okropne...

Niewazne czy to było umyslne czy nie ( pewnie dla niektórych to "czesc sportu " jednak watpie ze powinno sie to tak konczyc). Przeciez ten człowiek mógł lub nadal moze juz nigdy nie zagrac! Tyle pracy na nic? Przez jeden głupi faul ? Swoją drogą widziałem kilka takich wejsc które równiez konczyły się ( co prawda szczesliwiej) w podobny sposób ( wslizg i korkami po nodze ) ale z jaką siła musiał byc wykonwywany ten wslizg czy tez z jaką szybkoscia ( choc na to juz nie ma wpływu ) zeby odniósł takie skutki? Poza tym taki zawodnik chyba tez pownien pomyslec a co by było gdyby sie nie udało czysto wybic piłke i raczej nie kazdy jest zdolny do tego zeby komus bez skrupułów wjechac. W tej sytuacji po czesci podzielam zdanie kore przeciez ta noga była uniesiona centralnie w piszczel czy tez kostkę a jakos watpie ze gdy uderzy się w piłkę w jej górną czesc to cokolwiek to da. Ba pewniee nawet nie poskutkuje i nie wyleci za daleko.

 

Takie faule jeszcze bardziej mnie zniechecaja do futbolu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podawał ją naprawde ułamki sekund przed wejściem Taylora, któremu wcale nie brakowało duzo, aby wslizg był czysty.

:lol: nacpales sie czy jakis glupi jestes :?: (pytanie powazne)

 

Filmik ogladalem setki razy (bo pokazywalem go kilkunastu osobom) i nie wiem co probujesz mi udowadniac. Czarno na bialym masz jakim sukinsynem jest ten facet i z jaką premedytacją faulował. Nie wiem co moze byc mocniejszą argumentacją niz film i zdjecia. Naprawde masz jakies skrzywione myslenie.

 

I ty go nie bronisz? :lol: A o co sie klocimy juz drugą strone jak nie o to ze wybielasz jego zagranie? Sam nie wiesz chyba co piszesz :?

 

Na koniec:

 

Jak po zdjęciu mozna wywnioskować, czy było spóźnienie czy nie, jak jest ujęty sam moment uderzenia?

Naprawde nie czytasz co sie do ciebie pisze. Po tym zdjeciu mozesz wywnioskowac to ze zamiarem Taylora nie bylo odebranie pilki a brutalne sfaulowanie rywala. I tu juz nawet niewazne gdzie jest pilka, wazne jest w jaki sposob jest ulozona noga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kore obejrzyj ten filmik dokładnie. Ja polecam zatrzymać go sobie na 3 sekundize lub jak wolisz na 13, na obu(lepiej na pierwszym) widać że Taylor już jest w trakcie robienie wślizgu na oko z pół metra od zawodnika Aresnalu, Eduardo jeszcze natomiast nie odegrał piłki(wiem, strasznie słabo widać ale mi kilka razy udało się zatrzymać tka że widać moment wślizgu i wolne pole gdzie za chwilę ma polecieć piłka lub jak wolisz moment gdy Taylor 'wbija' sie w Eduardo a piłka jest centymetry od zawodnika Kanonierów( dodam tylko że udezreznie było silne więc futbolówka lecialą szybko). Mogę ci wrzucić screena, bo to nie problem ale obawiam się że raczej niewiele z niego wyniesiesz jak nie zobaczysz sam bo video jest strasznie niewyraźne, zreszta już ci kideyś chyba ruzcałem dośc jasne screeny faulu przy okazji Del Horno bodaj i niewiele to dało więć przekonaj sie sam.

http://www.wrzuta.pl/film/8KqS1n3bVS

 

Także nie można powiedzieć że szedł koleś po to by go skosić i zaatakować tylko nogi.NIe porównuj go do Roya Keana bo ten jest prowokatorem i zawsze słynął z często nieczystej gry. Z Taylorem jest zupełnie odwrotnie.

 

No i na koniec. Zgadzam się z Masterem. NIe popieram takich fauli, może nie zdarzają się nagminnie często, ale są, nawet brutalniejsze się zdarzały, a tutaj wszyscy patrzą bardziej na skutki niż na to że mogło to się równie dobrze przytrafić innemu zawodnikowi, pech chciał że to się jednak zdarzyło w dość niekorzystnych okolicznościach i skutki są druzgocące, tyle że nie każdą sytuację można oceniać tylko po skutkach i co najgorsze wymyślać sankcje po fakcie bo to jest niedorzeczne :roll: Gdy czytam o karach dla niech jakie wymyślają co niektórzy to się za głowe łapię.

A jak slucham jak to MArtinowi przykro i jest wraz z zona zdruzgotany to mi sie zygac chce. Bardzo dobrze ze mu tysiace chorwackich kibicow grozi, moze przynajmniej czesc grozb xsie spelni i troche odpokutuje.

Gratulacje, najlepiej w grobie jak go zabiją :? (bo takie groźby też padały)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: nacpales sie czy jakis glupi jestes :?: (pytanie powazne)

 

Filmik ogladalem setki razy (bo pokazywalem go kilkunastu osobom) i nie wiem co probujesz mi udowadniac. Czarno na bialym masz jakim sukinsynem jest ten facet i z jaką premedytacją faulował. Nie wiem co moze byc mocniejszą argumentacją niz film i zdjecia. Naprawde masz jakies skrzywione myslenie.

 

I ty go nie bronisz? :lol: A o co sie klocimy juz drugą strone jak nie o to ze wybielasz jego zagranie? Sam nie wiesz chyba co piszesz :?

 

 

Naprawde nie czytasz co sie do ciebie pisze. Po tym zdjeciu mozesz wywnioskowac to ze zamiarem Taylora nie bylo odebranie pilki a brutalne sfaulowanie rywala. I tu juz nawet niewazne gdzie jest pilka, wazne jest w jaki sposob jest ulozona noga.

1. O setki za mało widocznie.

2. Nie bronie. Po prostu zwracam uwage na fakt, że skutki zagrania w tym momencie przysłaniają wszystko. Gdyby nie ta kontuzja, nie byłoby wielkiego halo. Ot kolejny brzydki faul w bardzo konaktowej grze na Wyspach. Tyle.

3. Po tym zdjęciu mozna tylko wywnioskować gdzie Taylor go uderzył. Nic więcej. Nie wiem gdzie widzisz zamiar, intencje. Nie wiem jak mozna analizować zdarzenie na podstawie jednego zdjecia. W manipulacji jesteś dobry, ale to by przeszło tylko w "Fakcie" bądź "Super Expressie". Tam lubią krzykaczy i napinaczy.

Poza tym podchodzenie emocjonalne nawet pare dni po zdarzeniu jest podobno domeną kobiet. Gratuluje.

 

I jeszcze mały OT: Zaczynasz przeginać, o ile pare razy da sie to wytrzymać, to juz przesadzasz. Modzi nie robią z tym nic, ale nie pozwole sobie, zebyś mi na forum wypominał jakieś naćpanie, czy jestem głupi czy nie i czy mam skrzywione myślenie. Skrzywiony bedziesz Ty jak sie nie daj Boże dla Ciebie spotkamy gdzieś na zlocie przypadkiem, choć to nie miejsce psuć radość z zabawy reszcie uczestnikom, ale takie życie. To tyle co miałem do powiedzenia, odpowiedzi, loli i rotfli w tej kwesti nie potrzebuje, bo z góry zignoruje. Odpowiedź jak najbardziej powazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK master widze ze na powaznie sie tym przejmujesz wiec juz nie bede ciagnal tematu. Poza tym tak patrze na ta nasza dyskusje i widze ze od 2 stron mamy durne odbijanie pileczki. Ty nie przekonasz mnie, ja ciebie (choc naprawde nie wiem czemu). Teraz poszlismy jeszcze dalej i zaczely sie glupie porownania do faktu, se itd. Ja daje na luz, bez loli i rotfli. Po prostu przykro by mi bylo ogladac sport gdyby wszyscy mieli do m.in. takich fauli takie podejscie jak ty.

 

A, taki OT: podoba mi sie fragment o tym jak bede skrzywiony jak sie spotkamy (naprawde dobry tekst 8) ). Przyznam ze zacheciles mnie wręcz do zlotu :twisted: Choc zwykle jak ktos jest taki mocny w gebie potem okazuje sie popierdółką, bo z kompa to byle chuchro moze straszyc takimi tekstami. Ale ciebie poki co nie oceniam bo sie jeszcze o tym nie przekonalem ;-)

 

edit: do modow - faktycznie ostatnio moze lekko przesadzilem. sorry was jak i pozostalych userow, postaram sie powstrzymac emocje ;-)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przykro by mi bylo ogladac sport gdyby wszyscy mieli do m.in. takich fauli takie podejscie jak ty.

 

Ale ja mam całkiem normalne podejscie do faulu. Przecież nazwałem go brutalnym, nie pochwalam go i nie wybielam. Mam tylko wątpliwości co do wyroku większosc kibiców, gdzie góre biora emocje. Mam wątpliwości co do kamieniowania Taylora, kiedy nad multum brutalniejszych fauli przechodzi sie po chwili do porządku dziennego, bo nie wyrzadziły nikomu szkody. Ja naprawde widziałem sporo podobnych wślizgów, czy to w telewizji czy to na boisku przed blokiem (na którym zresztą spędzałem całe weekendy od świtu do nocy) i nie było żadnych problemow tylko dlatego, ze na szczeście obyło się bez takich scen.

 

Zresztą, skoro czlowiek , który teoretycznie powinien mieć największe pretensje do Taylora stwierdza, że nie ma do niego pretensji, dlaczego po prostu go nie ukarać jak zawsze się to robi za takie starcia i gramy dalej. Dożywotni zakaz gry w piłkę dla mnie brzmi po prostu absurdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przykro by mi bylo ogladac sport gdyby wszyscy mieli do m.in. takich fauli takie podejscie jak ty.

 

Ale ja mam całkiem normalne podejscie do faulu. Przecież nazwałem go brutalnym, nie pochwalam go i nie wybielam. Mam tylko wątpliwości co do wyroku większosc kibiców, gdzie góre biora emocje. Mam wątpliwości co do kamieniowania Taylora, kiedy nad multum brutalniejszych fauli przechodzi sie po chwili do porządku dziennego, bo nie wyrzadziły nikomu szkody. Ja naprawde widziałem sporo podobnych wślizgów, czy to w telewizji czy to na boisku przed blokiem (na którym zresztą spędzałem całe weekendy od świtu do nocy) i nie było żadnych problemow tylko dlatego, ze na szczeście obyło się bez takich scen.

 

Zresztą, skoro czlowiek , który teoretycznie powinien mieć największe pretensje do Taylora stwierdza, że nie ma do niego pretensji, dlaczego po prostu go nie ukarać jak zawsze się to robi za takie starcia i gramy dalej. Dożywotni zakaz gry w piłkę dla mnie brzmi po prostu absurdalnie.

Hm, to moze tak: kierowca ktory jezdzi po pijaku ale nikogo nie potraci jest bezkarny i nikt sie nim nie przejmuje ani nawet moze nie wiedziec o tym ze jezdzi po alkoholu. Ale gdy potraci kogos robiac mu powazne 'kuku' wtedy jest odpowiednio karany. Tutaj analogicznie (na tyle analogicznie na ile to mozliwe bo wiadomo ze przyklad nie taki znowu adekwatny): faul bez uszkodzenia rywala nie wywoluje takiej reakcji i konsekwencji jak faul ktory powoduje dozywotni uraz. [Tak dla wyjasnienia, w tym przykladzie pijany kierowca = pilkarz celowo faulujacy brutalnie ;-) ]

 

A tak btw. to przypomnial mi sie w miare podobny faul z meczu Polska - Anglia na chorzowskim w el. MŚ bodajże. David Batty (chyba on) wjechal wyprostowaną nogą korkami w piszczel Michalskiego. Naszego uratowalo wtedy to ze wyskakując, wysoko wygiął noge w tyl (inaczej nie potrafie opisac sytuacji). Co prawda wtedy mnie na 4um nie bylo ale reagowalem podobnie jak teraz, uwazajac ze gosc powinien dostac dosc spory zakaz wybiegania na boisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to moze tak: kierowca ktory jezdzi po pijaku ale nikogo nie potraci jest bezkarny i nikt sie nim nie przejmuje ani nawet moze nie wiedziec o tym ze jezdzi po alkoholu. Ale gdy potraci kogos robiac mu powazne 'kuku' wtedy jest odpowiednio karany. Tutaj analogicznie (na tyle analogicznie na ile to mozliwe bo wiadomo ze przyklad nie taki znowu adekwatny): faul bez uszkodzenia rywala nie wywoluje takiej reakcji i konsekwencji jak faul ktory powoduje dozywotni uraz. [Tak dla wyjasnienia, w tym przykladzie pijany kierowca = pilkarz celowo faulujacy brutalnie ;-) ]

 

Wszystko się zgadza oprócz jednej rzeczy. Prawo w stosunku do pijanych kierowców ma odpowiednie kary za odpowiednie przewinienia. Tak samo jest w piłce nożnej, a w przypadku tego faulu połowa wymyśla sobie kary jakie powinien dostać Taylor np ten dożywotni zakaz gry w piłkę, a to jest niedopuszczalne, prawo nie działa wstecz i w demokratycznych standardach nie do zaakceptowania jest aby karać kogoś 'sankcją' ustaloną już po całym zajściu, każde wykroczenie ma swoje konsekwencje i jak ktoś łamie prawo to decyduje się grać mimo zagrożenia, a nie może być tak że za zakoszenie chipsów w delikatesach grozi grzywna a kolesia wsadzą na 2 lata bo ktoś tam się oburzył niektórymi konsekwencjami :? Tak być nie może i już, nie mam głowy dzisiaj, ale chyba nie będę musiał tłumaczyć dlaczego?

Potrzebne byłoby zastanowienie się natomiast nad tym co dalej, wyciągnięcie wniosków, okiełznanie krewkich piłkarzy z Premiership i zwyczajne większe karanie za tego typu brutalne zagrania ( co powinno zdecydowanie nastąpić, rozumiem twardy,wyspiarski styl ale bez przesady ), choć uważam że branie pod uwagę konsekwencji jest mało rzetelne, bo jeden od najmniejszego urazy w pechowych okolicznościach wykluczy na ileś tam przy niegroźnym zajściu a inny ma więcej szczęscia i normlanie wstanie przy strasznie wyglądającym wślizgu.

 

Eduardo miał pecha i moim zdaniem to nie przypadek że Wenger się wycofał ze swoich postulatów a sam zawodnik nie chowa urazy, zdarza się. TO nie bierki albo szachy, kontakt jest był i będzie, niektóre ostrzejsze zagrania kończa się niestety tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie wróce jeszcze do tego Taylora, bo akurat trafiłem na ułamek wywiadu z Beenhakerem, który bądź co bądź oglada spotkań troche wiecej niż statystyczny kibic i pozwole sobie oprzeć się na jego autorytecie ;-)

 

"Takich wejść, jak to Martina Taylora, które spowodowało tę tragiczną kontuzję, jest w każdej kolejce kilkadziesiąt. Eduardo miał pecha, w większości przypadków takie wślizgi nie kończą się tak okropnie. To ryzyko futbolu, w końcu to sport kontaktowy. Tak samo jest w Formule 1. Kierowcy biorą na siebie ryzyko wypadku. Ale rzeczywiście, kontuzja Eduardo wyglądała wyjątkowo brzydko."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykorzystane sytuacje sie mszcza, stare jak swiat pilkarski przyslowie i teraz w pierwszym cwiercfinale pucharu angli sie ziscilo. Manchester cisnal, cisnal, ale jesli nie potrafi sie w takim sytuacjach strzelic w bramke jak Ronaldo, Carrick czy Rooney, a Tevez majacy cala pusta bramke trafia w Johnsona to nic dziwnego. United musi kupic napastnika, bo to ze Rooney super strzelcem nie jest wiemy wszyscy, a tevezowi nie zawsze bedzie sprzyjac szczescie w koncowkach meczy.

 

Szkoda, tylko ze Kuszczak tak pechowo interweniowal, ale i tak sie ciesze bo takiej nieporadnosci u mistrzow anglii dawno nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno nikt nic nie pisal w temacie o Premiership. Nie bede sie rozpisywal o ostatnich ilus tam kolejkach/wystepach MU, powiem krotko, wczoraj widzialem mecz MU-Bolton, no nie moge wyjsc z podziwu nad kunsztem Ronaldo. To jak przymierzyl z wolnego, cofnal noge zeby pilka dostala rotacji i spadla za murem dokladnie tam gdzie chcial, klasa swiatowa, jakby od niechcenia. Kuszczak zagral dobre spotkanie i oby tak dalej, bo juz jeden z naszych gk zostal tak wykurzony z Wysp bo podobno swiatowej klasy talent mial sie tam rozwijac i bronic w Reprze Anglii przez nastepne 20 lat, cos ala Peter Shilton :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.