Skocz do zawartości

Boston Celtics 2014/15 Celtic Pride


Ice

Rekomendowane odpowiedzi

Rondo to właściwie łapie się do all time S5 zawodników ze świetnym boxscorem, ale kiepskim impactem:

No i można jeszcze zrobić listę zawodników z kiepskim boxscorem, a świetnym impactem:

 

Shane Battier, Mo Cheeks, Amir Johnson, Nate McMillan, Mookie Blaylock, Baron Davis*, Nick Collison, Jason Collins, Greg Ostertag, Shawn Bradley, Bo Outlaw, Tony Allen, Vlade Divac*, Robert Horry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i można jeszcze zrobić listę zawodników z kiepskim boxscorem, a świetnym impactem:

 

Shane Battier, Mo Cheeks, Amir Johnson, Nate McMillan, Mookie Blaylock, Baron Davis*, Nick Collison, Jason Collins, Greg Ostertag, Shawn Bradley, Bo Outlaw, Tony Allen, Vlade Divac*, Robert Horry

 

Gdzie Bruce Bowen?

 

Mnie gówno obchodzą te zaawansowane statystyki Rondo. Oglądanie jego spotkań w formie video to czysta przyjemność i może taki CP3 jest lepszy, ale o wiele bardziej sztampowy w swoich zagraniach. Rajon potrafi wykreować takie asysty, których często nie idzie sobie wyobrazić i jeśli kogoś w obecnej NBA miałbym nazwać - "floor general" będzie to Rondo.

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie jego spotkań w formie video to czysta przyjemność i może taki CP3 jest lepszy, ale o wiele bardziej sztampowy w swoich zagraniach.

Stockton był jeszcze bardziej sztampowy tylko co z tego, skoro kosz to nie łyżwiarstwo figurowe i styl nie ma żadnego znaczenia przy ocenie wartości zawodników?

 

Rajon potrafi wykreować takie asysty, których często nie idzie sobie wyobrazić i jeśli kogoś w obecnej NBA miałbym nazwać - "floor general" będzie to Rondo.

tylko co to za generał, który prowadzi swoich ludzi na rzeź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka odnośnie Battiera - w naprawdę zaawansowanych statsach nawet na starość wypada znakomicie w defensywie i pod względem aktywności bardziej przypomina rim protectora niż obwodowego: http://www.vantagesports.com/#documents/VEBh5ykAACoATu8_/new-defensive-positions-rethinking-the-standard-terms

aż strach pomyśleć jak dobrze musiał wyglądać w prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co to za generał, który prowadzi swoich ludzi na rzeź?

 

Póki co, to CP3 rok w rok prowadzi swoje drużyny na rzeź, a nie Rondo, który zdobył misia (2008), był w finałach (2010) i w 2012 w finale konferencji mało nie wyeliminował Heat.

Ciekawe czy hejterzy RR zrozumieją w końcu, że Rondo to nie tylko boxscore.

Edytowane przez Fudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, to CP3 rok w rok prowadzi swoje drużyny na rzeź, a nie Rondo, który zdobył misia (2008), był w finałach (2010) i w 2012 w finale konferencji mało nie wyeliminował Heat.

Ciekawe czy hejterzy RR zrozumieją w końcu, że Rondo to nie tylko boxscore.

Chalmers zdobył nawet dwa misie.

Chalmers>>>Rondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe. przecież to nawet nie o asysty same w sobie chodziło, lecz o to, że ich ilość nie przekłada się na jakość ataku. to po prostu najgorsza boxscorowa statystyka i wiele osób na jej podstawie wyciągało wniosek, że Rondo jest taki dobry w ataku. inni odpowiadali, że nie jest i w tym rzecz. to samo zresztą robisz teraz przywołując 9-9-11, co ma pokazać jaki to rzekomo Rondo jest świetny, a tymczasem to nieprawda. żeby też nie było, że ocenia się go na podstawie kiepskiej sytuacji w obecnych celtics, to zobacz jak wypadał w ORAPM - sam tego używasz w temacie obok - na przestrzeni kariery:

 

 

 

Lorak ale ja nie odnoszę się do ogólnej wartości Rondo ale do faktu który choćby na łamach śp Czwartej Kwarty ferowałeś że Rondo ma naciągane asysty bo jak wstawimy w miejsce Garnetta czy Pierce'a innego mniej utalentowanego ofensywnie zawodnika to mu spadną bo on nic nie kreuje a ma szczęście grać z super ofensywnymi graczami

 

Zresztą są tam i moje komentarze i do dziś nie zmieniam swojego zdania - po prostu przez kilka lat był taki vox populi że jak tylko Rondo przestanie grać z 3 HOFami to mu asysty spadną i tylko tego dotyczył mój zarzut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak ale ja nie odnoszę się do ogólnej wartości Rondo ale do faktu który choćby na łamach śp Czwartej Kwarty ferowałeś że Rondo ma naciągane asysty bo jak wstawimy w miejsce Garnetta czy Pierce'a innego mniej utalentowanego ofensywnie zawodnika to mu spadną bo on nic nie kreuje a ma szczęście grać z super ofensywnymi graczami

 

Zresztą są tam i moje komentarze i do dziś nie zmieniam swojego zdania - po prostu przez kilka lat był taki vox populi że jak tylko Rondo przestanie grać z 3 HOFami to mu asysty spadną i tylko tego dotyczył mój zarzut

Vox populi był taki, że Rondo jest gównianym rozgrywającym. Wynika to choćby z RAPMu. Dalej tak twierdzę, więc nie wiem dlaczego miałbym ja albo ktokolwiek przepraszać, skoro wynika, że dalej jest gównianym rozgrywającym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak ale ja nie odnoszę się do ogólnej wartości Rondo ale do faktu który choćby na łamach śp Czwartej Kwarty ferowałeś że Rondo ma naciągane asysty bo jak wstawimy w miejsce Garnetta czy Pierce'a innego mniej utalentowanego ofensywnie zawodnika to mu spadną bo on nic nie kreuje a ma szczęście grać z super ofensywnymi graczami

no nie, tak to nie pisałem. podkreślałem choćby to, jak świetnie kreuje w transition. nie jestem też pewien, iż powiedziałem, że mu asysty spadną bez trójcy (możesz przytoczyć cytat?), mówiłem jedynie, że korzysta z ich obecności i jest słabym kreatorem w HCO, co zresztą poparłem analizą wideo i wokół tego skupiał się drugi tekst, do którego jak mniemam się odnosisz. tylko co dokładnie masz na poparcie tezy, że Rajon nie korzystał z ich obecności? może przeanalizujemy pod kątem kreowania jego asysty w tej zabójczo dużej próbce pięciu meczów z tego sezonu (swoją drogą czemu nie okrzykniesz Olynyka najlepszym wysokim shooterem, bo przecież trafia ponad 50% trójek...), na podstawie której okrzyknąłeś, iż inni się mylili?

 

pamiętaj również o tym, że Rondo jest teraz (i był w poprzednim sezonie) wśród liderów pod względem ilości touches oraz czasu przetrzymywania piłki (mimo stosunkowo małej ilości minut oraz oddawania mniej rzutów niż inni z czołówki w tych kategoriach), a wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby tak samo to wyglądało przy trójcy. tak więc jego spora ilość asyst jest pewnie okupiona znacznie większym monopolizowaniem gały. co znowu nas prowadzi do sedna sprawy czyli tego, jak asysty Rondo zafałszowują jego obraz jako kreatora, bo ofensywnie wygląda kiepsko. o tym wtedy pisałem (to było meritum tamtych artykułów, a nie czy mu asysty spadną!) i to jest nadal aktualne.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockton był jeszcze bardziej sztampowy tylko co z tego, skoro kosz to nie łyżwiarstwo figurowe i styl nie ma żadnego znaczenia przy ocenie wartości zawodników?

 

Ja napisałem od razu, że nie patrzę na boxscore czy statystyki, a odnośnie oglądania całych meczów w formie video. Rondo daje mi o wiele więcej radości od patrzenia na Chrisa Paula, który graczem jest lepszym.

 

A jak oceniałbyś połączenie duetu Kobe - Rondo? To byłoby ciekawe obaj monopolizują grę, ale Kobe chce ciągle rzucać, a Rondo podawać.

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak oceniałbyś połączenie duetu Kobe - Rondo? To byłoby ciekawe obaj monopolizują grę, ale Kobe chce ciągle rzucać, a Rondo podawać.

Pytanie nie do mnie, ale takie połączenie to recepta na katastrofę. Poza tym Kobe, to nie Allen, żeby biegać po zasłonach, a Rondo to nie Fisher, żeby czekać na podanie i odpalać 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem od razu, że nie patrzę na boxscore czy statystyki, a odnośnie oglądania całych meczów w formie video. Rondo daje mi o wiele więcej radości od patrzenia na Chrisa Paula, który graczem jest lepszym.

 

A jak oceniałbyś połączenie duetu Kobe - Rondo? To byłoby ciekawe obaj monopolizują grę, ale Kobe chce ciągle rzucać, a Rondo podawać.

To w takim razie Amare>Duncan?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyparło napisał ze woli oglądać Rondo niż CP3, mimo że Paul jest lepszy i to jest jego subiektywna opinia tak samo jak Twoja na temat RR9 i nie wiem po co sie jego czepiasz i wyskakujesz z jakims Amare>Duncan. Na moje to już podchodzi pod obsesje z tą nienawiścią do Rondla.

Kiedyś była gównoburza o to że RR9 nie będzie wykrecał tylu asyst bez 3 HoF. Jak zaczął wykrecac te 10 asyst na mecz to okzauje sie ze asysty to gówno nie statystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe. przecież to nawet nie o asysty same w sobie chodziło, lecz o to, że ich ilość nie przekłada się na jakość ataku. to po prostu najgorsza boxscorowa statystyka i wiele osób na jej podstawie wyciągało wniosek, że Rondo jest taki dobry w ataku. inni odpowiadali, że nie jest i w tym rzecz. to samo zresztą robisz teraz przywołując 9-9-11, co ma pokazać jaki to rzekomo Rondo jest świetny, a tymczasem to nieprawda. żeby też nie było, że ocenia się go na podstawie kiepskiej sytuacji w obecnych celtics, to zobacz jak wypadał w ORAPM - sam tego używasz w temacie obok - na przestrzeni kariery:

 

2007 - 193 miejsce

2008 - 213

2009 - 105

2010 - 262

2011 - 118

2012 - 87

2013 - 90

2014 - 187

 

to jest TRAGEDIA dla rozgrywającego i całe szczęście dla niego, że w obronie jest dużo lepszy, co jako tako ratuje jego całościowy wpływ na grę, ale i tak w sumie szału nie ma.

 

Rondo to właściwie łapie się do all time S5 zawodników ze świetnym boxscorem, ale kiepskim impactem:

 

Rondo

Alvin Robertson

Dantley

Jerry Lucas

Wilt Chamberlain

Okrutna chwila gdy dowiadujesz się, że nie wystarczy mieć średniej na poziomie TD aby być choć trochę docenionym. Zawsze ktoś mądry może wyciągnąć jedną lub dwie adv stats, które sprowadzą Twoją całą karierę do poziomu rzadkiej kupy. Może byłaby dla Ciebie jakaś nadzieja, ale nazwiska i ryja się nie wybiera...

 

To oficjalny koniec Rajona Rondo. Ogłaszam 3dniową żałobę!

 

Wpisujcie miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrutna chwila gdy dowiadujesz się, że nie wystarczy mieć średniej na poziomie TD aby być choć trochę docenionym. Zawsze ktoś mądry może wyciągnąć jedną lub dwie adv stats, które sprowadzą Twoją całą karierę do poziomu rzadkiej kupy. Może byłaby dla Ciebie jakaś nadzieja, ale nazwiska i ryja się nie wybiera...

To oficjalny koniec Rajona Rondo. Ogłaszam 3dniową żałobę!

Wpisujcie miasta.

Amare to też dla Ciebie najlepszy PF XXI wieku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.