Skocz do zawartości

Boston Celtics 2014/15 Celtic Pride


Ice

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to nie mogłem znależć tematu o drafcie a chciałem sie dowiedzieć co reszta sądzi o wyborze Smarta.

 

Ale jak juz założyłem temat to..

 

Jak widac od wielu lat kibicuje C's i przezywałem juz i rozczarowania i pierścień, teraz jest...no jest jak jest. Co sie wydarzy?

 

Przede wszystkim Smart.

Czy jego wybor oznacza out dla Rondo?

 

Niby gada Stevens że da sie ich pogodzic ale nie oszukujmy sie- rozgrywajacy ktory lubi pilke i lubi podawac i rozgrywajacy ktorymi tez lubi pilke i woli rzucic.

Niestety pilka jest tylko jedna.

Tak swoja droga to bylem za wyborem Randle'a, wedlug mnie w kolejnosci odpowiedniej na przestrzeni lat najlepsi rookies tego draftu to beda: 1. Parker 2. Wiggins/Randle. 

Wybrali jednak Smarta, trzeba przyznac że ma gość potencjał, jednak jak to z rookies roznie moze byc to raz, a dwa trzebaby mu sie dac sie troche ograc a przy Rondo to sie nie uda. Z kolei wyjebac Rondo bo MOZE Smart bedzie kocurem tez tak srednio brzmi.

 

Co poza tym?

Czy uda sie pozyskac Love'a?

Jak sie uda to w dupie mam za co ale bierzcie go!!! Moze i slabo broni ale Love jest skarbem dla kazdej druzyny!!

 

Co dalej?

Dalej juz troche biednie.

Stevens mysle ze jest spoko trenerem i ogarnie i to jest plus, tak samo Sully, nie bedzie nigdy chyba super mega kozakiem ale ogarnia gre i powinien sie przydać.

Może Olynyk troche sie podciagnie.

Green?

Green jest 1szy do wywalenia.

 

PO zdecydowanie osiagalne nawet na chwile obecna bez Love'a ale k**** nie do takich celów ktos stworzył organizacje organizacje pod nazwa Boston Celtics!

 

Dobra, nie chce mi sie juz pisac wiecej wiec tak w skrocie: jak będzie wygladał ten sezon dla C's?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład Celtics na ten moment:

Rondo i jego 13. 000 000

Wallace i jego 10 000 000  (20 000 000 przez 2 lata (SIC!))

Jeff Green 9 200 000  (18 400 000 przez 2 lata(sic!))

Bass i jego 6 950 000

Joel Anthony(shit)  3 800 000

Reszta to już na szczęście tania młodzież:

Olynyk 2 075 760 w tym roku

Sullinger 1 424 520

Razem wychodzi 46 556 145 - z hoopshype

A i do tego trzeba dodać nowo wybranych:

Smart  2 736 100 zarobi - nie jestem pewny znalazłem na jakiejś stronie

Young 1 395 400 - też nie jestem pewny

 

Bostońscy FA, o których warto wiedzieć:

Avery bradley QO 3 581 302

Kris Humphries

Victor Faverani

Jared bayless

Phil Pressey

Christopher Johnson 915 000(team option)

Chris Babb 915 000 (team option)

Reszta i tak nie dostanie na 100% żadnej oferty

 

Tak wygląda sytuacja jeśli chodzi o płace. Nie jest zbyt dobrze. Trzeba się pozybyć Greena i Wallaca co będzie niesamowicie trudne i pewnie nie do wykonania. Co prawda ci panowie za rok jeszcze nie spadną, ale inni już tak i Celtics na sezon 2015/16 będą mieli w kasie tylko ponad 20mln - to już będzie można coś kombinować, myślę. Póki co - chociaż Ainge powiedział, że jeszcze postara się coś zrobić - nie spodziewał bym się fajerwerków. Może podpisze jakiegoś centra i to tyle pewnie. 

Zapewne nie przedłużymy Bradleya, bo i po co. Jest Smart, jest Young.

Właśnie co do Smarta. Powiem tak: Ainge wybierając Smarta nie patrzył na Rondo, on po prostu wziął najlepszego(według niego) gracza i tyle. Zresztą ja bym Smarta próbował na 2 za Bradleya i zobaczymy jak to wyjdzie, gość jest młody i dużo się jeszcze nauczy - mam nadzieję.

A nawet jeśli Smart nadaje się tylko na PG, to trzeba dealować Rondo - trudno się mówi, zwłaszcza, że być może za rok RR sam ucieknie. Ja jednak czekam na współprace RR i MS - wychodziła współpraca RR z AB, to może wyjdzie ze Smartem. 

Young za to pewnie dostanie mało min w następnym sezonie, ale gość ma 18lat więc trzeba go szlifować i może coś tam się wyszlifuje, kto wie.

Boston pewnie też wypadł już z wyścigu po Love'a, przynajmniej jeśli chodzi o pozyskanie go przez trade. Jak Love dotrwa do FA, to może wtedy, ale raczej stawiam, że już pozamiatane.

 

Następny sezon na pewno będzie lepszy od poprzedniego do oglądania. Nie mówię, że Celtics będą lepsi, ale dochodzi 2 rookich i np. ja jestem bardzo ciekawy jak się będą rozwijać. Oczywiście czekam też na postępy Olynyka i Sullingera. A no i Rondo będzie gotowy na 100% i zobaczymy co pokaże w CY. Brad Stevens też pewnie będzie lepszy niż rok temu. I na to właśnie kibicie Celtics muszą liczyć - na rozwój. Nic, na ten moment trzeba jeszcze poczekać na FA, ale jeśli nic drastycznego się nie stanie, to widzimy się w loterii za rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wybór Smarta był na zasadzie bierzemy najlepszego. Mogli brać jeszcze Randle'a, ale mieliby kolejnego PF, który nie powinien grać na C wiec wybór był oczywisty. AB ponoć oczekuje umowy w granicach 7-9 mln/sezon więc być może Smart będzie grał zamiast niego, bo gracz naznaczony tyloma kontuzjami ze słabym rzutem raczej nie dostanie takiej kasy w Bostonie. Co do Rondo i Smarta razem to szczerze sobie tego nie wyobrażam, ale skoro Payton&Smart w U-19 dawało radę to i może RR & MS da radę. Jak DA zdecyduje sie na dalsza przebudowę to RR poleci dalej.

2. Wg mnie po takich wyborach C's odpadają/rezygnują z walki o Love'a. Po drafcie coraz więcej zespołów wydaje mi się odpada, a Sota nie ma pomysłu na to co chce wziąć za niego i gdzie go puścić. Totalnie bez sensu, że nie rozegrali tego wcześniej, ale mam nadzieję, że utopią się z tym problemem do lutego, a potem nikt im niczego nie da i Love pójdzie do zdrowej organizacji, która nie starci za wiele na rzecz pozyskania go.

3. Wiadomo coś z pozyskaniem jakiegoś C? Myśleli o Asiku, ale tego tematu już nie ma. kolejny rok Sully'ego na C to marnowanie jego potencjału. No chyba że za rok celują w drafcie wysokiego, bo tych będzie sporo.

4. Trzeba za rok myśleć o spuszczeniu Wallace'a i Greena, można dorzucić pick Nets, który będzie chyba ciekawym kąskiem. Najważniejsze pytanie, co oni planują dalsza przebudowa czy już teraz chcą coś budować. Na razie chyba nie ma jasnej linii ze strony klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minny nie chce Rondla (+ dodatki) za Love'a? Dotąd nie przeszkadzało im brać hurtowo PG do składu. ;)

Ty na poważnie się pytasz? Po pierwsze Rondo za rok będzie wolnym agentem i spierdoliłby z Minny, a po drugie jeśli już Celtics robili by deal po Love'a to raczej po to, żeby ta dwójka grała razem.

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyskanie Love'a wydaje się znacznie trudniejsze niż przed draftem, bo T'Wolves chyba wiążą jakieś plany z Rubio i w takim układzie Smart im niepotrzebny. Bez niego Celtowie nie mają do zaoferowania więcej niż inni, dla których Love chciałby zagrać. 

 

W obecnym układzie powinni szukać mimo wszystko wymiany dla Rondo i wejść w głębszą, 2 - 3 letnią przebudowę. Z przerażeniem czytam o pomyśle maxa dla RR, tym bardziej,  że za kilka lat Smart może być wiele lepszym graczem od niego. W obronie nie będzie gorszy, wbijać się pod kosz potrafi, a i szanse na poprawę rzutu ma większe. No i będzie grał za mniejszą kasę. 

 

1. Wybór Smarta był na zasadzie bierzemy najlepszego. Mogli brać jeszcze Randle'a, ale mieliby kolejnego PF, który nie powinien grać na C wiec wybór był oczywisty. AB ponoć oczekuje umowy w granicach 7-9 mln/sezon więc być może Smart będzie grał zamiast niego, bo gracz naznaczony tyloma kontuzjami ze słabym rzutem raczej nie dostanie takiej kasy w Bostonie. Co do Rondo i Smarta razem to szczerze sobie tego nie wyobrażam, ale skoro Payton&Smart w U-19 dawało radę to i może RR & MS da radę. Jak DA zdecyduje sie na dalsza przebudowę to RR poleci dalej.

 

Te 7 - 9 mln to nie oczekiwania Bradley'a, a wyliczenia przedstawicieli zarządów innych klubów odnośnie jego wartości. Avery w zeszłym sezonie odrzucił 24/4 Celtów. Nie wydaje mi się, aby ostatni rok mógł podnieść jego wartość. Co prawda poprawił się w ataku, fajnie wygląda w mid-range, jako taki radził sobie za 3. Gorzej grał w obronie, ale do tego większej wagi bym nie przywiązywał, bo tam nacisku na wynik nie było, to i sensu do szczególnego wysiłku w obronie także nie. Ale jego największym problemem jest zdrowie, w sumie poprzedni sezon to potwierdził i nie sądze, aby ktoś zaryzykował 8 - 9 baniek na takiego gościa. A za kontrakt w okolicach 5-6 mln powinien w Celtach zostać. 

 

 

4. Trzeba za rok myśleć o spuszczeniu Wallace'a i Greena, można dorzucić pick Nets, który będzie chyba ciekawym kąskiem. Najważniejsze pytanie, co oni planują dalsza przebudowa czy już teraz chcą coś budować. Na razie chyba nie ma jasnej linii ze strony klubu.

O spuszczeniu Wallace'a w tym sezonie nie ma co myśleć, bo cena byłaby zbyt wysoka. Ale z Greenem nie będzie problemu, Celtowie już mają za niego jakąś ofertę, choć nikt nie wie jaką. Szału po ostatnim sezonie pewnie nie będzie i Jeff pójdzie poniżej swej wartości, bo to fajny gość na 3-4 opcję, a i ten kontrakt nie taki tragiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tam gadał, że Smart dubluje się z Rubio. Ja nie widzę problemu. Smart może spokojnie grac na SG obok Rubio. IMO, Celtics powinni uderzać po Love'a (smart+olynyk+jakies czeski+ future picki). Sezon marazmu starczy. Rondo+Love+Sully, nawet niech ten Green na SF-sie zostanie, dokoptować jakiegoś cześka na SG za rozsądny Ca$$ i lecimy z koxem.

 

I mam nadzieje,ze Ainge nie bedzie grał zachowawczo.. Szkoda primeu Rajona..

 

I powiem Wam szczerze, na SG w start5 widziałbym Pierce'a. Piekny moment na koniec pięknej kariery, ya know wat I'm talkin' about :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minny nie przyjęła oferty 6+17+Sullinger, to tym bardziej nie przyjmie twojej oferty, chyba że Smart będzie grał na prawdę zajebiście, ale wtedy to Celtics nie będą chcieli go oddać.

 

Pociąg z napisem Love odjechał przynajmniej na rok, a pewnie i na zawsze.

 

Co do Pierce'a, to KG podobno nie idzie na emeryturę więc PP zostanie z nim w Nets.

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tam gadał, że Smart dubluje się z Rubio. 

Ja gadałem. I dalej tak uważam, nie tyle, że się dublują, ale że zestawienie ich obok siebie to nie najlepszy pomysł, przynajmniej dopóki Smart nie wytrenuje jako takiego rzutu. Jasne, że zagrają obok siebie, tak samo jak Smart z Rondo, ale to tylko marnowanie potencjału każdego z nicch.

 

 Rondo+Love+Sully, nawet niech ten Green na SF-sie zostanie, dokoptować jakiegoś cześka na SG za rozsądny Ca$$ i lecimy z koxem.

 

 

No z Sullym i Lovem pod koszem to byśmy za daleko nie polecieli. Obaj potrzebują solidnego rim-protectora. W takim układzie Sully leci na ławkę. Pomijam to, że Minnesota widocznie by się na to nie zgodziła, skoro nie chcieli takiej paczki, kiedy sami mogli sobie z 6. kogoś wybrać, a i jeszcze ponoć Boston chciał im dorzucić 17 pick ( akurat cieszy mnie, że to nie przeszło bo to była za dużo za KL). 

 

Faktem jest natomiast , że wielkim plusem pozyskania Love'a byłaby spora szansa na powrót The Truth. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Moim zdaniem Rondo + Smart wypali jeśli podejmie taką decyzje Stevens , Bradley w pierwszych sezonach w Bostonie też słabo rzucał a w poprzednim sezonie udowodnił , że potrafi , po 2 Smart jest wyższy , szerszy i szybszy od Bradleya a do tego jest bardzo dobrym defensorem , bardzo chciałbym zobaczyc Smart / Bradley to by była najlepsza defensywna dwójka na obwodzie w NBA , typowi gracze którzy gryzą parkiet i nie wypuszczają z połowy :D , gdzies czytałem , że Smart spokojnie może nawet bronić mniej atletyczne SF'y , no nic trzeba tylko czekać co wykombinują z tym Rondo i Smartem ale ja dalej podtrzymuje swoje zdanie  z tym , że albo razem w s5 albo żegnamy sie z Rajonem .

2. Ktoś tutaj napisał , że nie widzi minut w tym sezonie dla Jamesa Younga a ja własnie przeciwnie , ja myśle , że Young będzie dostawał koło tych 15/20 minut  ale na pozycji SF. Ja tylko prosze o to , żeby Young nie był drugim Marshoonem Brooksem ( chodzi mi tutaj o niedoceniony talent i małe minuty )

3. Mam nadzieje , że Danny zrobi tak jak powiedział Sullingerowi czyli w tym sezonie ma dla niego sprowadzić typowego centra.


A tutaj tak btw łapcie Roster Celtics na Summer League



Kelly Olynyk (F/C, Celtics)
Chris Babb (G, Celtics)
Phil Pressey (G, Celtics)
Chris Johnson (G, Celtics)
Marcus Smart (G, No. 6 pick)
James Young (G/F, No. 17 pick)
Colton Iverson (C, Colorado State/Besiktas [Turkey])
Daniel Coursey (C, Mercer)
Mike Moser (F, Oregon)
O.D. Anosike (F, Siena/Pesaro [italy])
Dairis Bertans (G, Bilbao [spain])
Devin Oliver (F, Dayton)
Edwin Jackson (G, Villeurbanne [France])

Smart/Young/Babb/Olynyk/Iverson  wygląda pysznie :grin:

 

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I powiem Wam szczerze, na SG w start5 widziałbym Pierce'a. Piekny moment na koniec pięknej kariery, ya know wat I'm talkin' about :smile:

Chyba chodziło Ci o SF? Pierce, podobnie jak Green to obecnie prędzej PF niż SG (na takiej właśnie pozycji dużo PP grywał w zeszłym sezonie, Green przed przeprowadzką do Bostonu był w OKC czwórką, mała bo małą ale był).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło Ci o SF? Pierce, podobnie jak Green to obecnie prędzej PF niż SG (na takiej właśnie pozycji dużo PP grywał w zeszłym sezonie, Green przed przeprowadzką do Bostonu był w OKC czwórką, mała bo małą ale był).

 

Chyba za dużo tankujących C's nie widziałeś, nie żeby to jakaś przyjemność była, ale Jeff nie nadaje się na PF, to typowy SF, na 4 spędził praktycznie tyle minut co na sg w lineupie z Wallacem na 3.

 

Edit:

Co do części, że PP już od dawna się nie nadaje na SG - pełna zgoda.

Edytowane przez havlicek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.