Skocz do zawartości

Boston Celtics 2014/15 Celtic Pride


Ice

Rekomendowane odpowiedzi

Tak troche odbiegając od tematu.Co myślicie o Rondo jeśli chodzi o Playoffy? Czy to będzie całkiem inny RR niż ten w regular season? Bo jak wiadomo własnie tam ,,odpalał'' sie najbardziej.

A druga sprawa to sprawdza sie to co kiedyś było tu poruszane. Jeff Green w Bostonie był za bardzo obciążany i wszyscy patrzyli na niego jako na lidera po odejsciu PP i KG.Teraz gdy jest w miśkach i jest tam Gasol,Zach,Conley nie ciązy już na nim taka presja. Duży + dla niego i dla Ainge, że jakby nie patrzeć wysłal go w idealne dla niego miejsce.

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rappar

 

A co ja poradzę na to że Ty nie masz bladego pojęcia o tym jak się wylicza bilans

 

I tak jakbyś sobie wrzucił jakiekolwiek predykcje co do bilansu Bostonu to byś nie wskoczył w debilny zakład bo Boston od pierwszego tygodnia szedł na bilans 34-36 zwycięstw np wg całkiem dobrego rankingu Sagarina . Tak jak Dallas szło od początku na bilans 49 zwycięstw

 

Zrozum to wreszcie że tak jak ppg nie świadczy o tym kto ma lepszą ofensywę tak bilans końcowy nie liczy się poprzez obecny bilans a przez net rtg sumę rosteru wg RAPM albo RPM i to zarówno w O jak i D oraz z kim jeszcze mają pojedynki no i jeszcze poprzez obecną różnicę punktową to zależy w sumie. Ja przypuszczam że Ty nawet nie wiesz który zespół robi bilans lepszy niż powinien a który gorszy.

Uwierz mi suche cyferki i wyliczane win ratio mają się tak do bilansu końcowego jak powiedzenie że zespół z 102 ppg ma lepszą ofensywę od tego co ma 98 ppg. Czyli nijak

 

A co do zachwytu nad IT to ja bym się wstrzymał bo facet rozwalił dwie szatnie w Sacto i Phoenix więc ciekaw jestem kiedy zaczną się jakieś cyrki w Bostonie

Kiedy fakty nie pasują do tezy, tym gorzej dla faktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie nie pasują???

 

Bo mam wrażenie że próbujesz coś udowodnić ale jak na razie strzelasz w płot na dodatek mając problem ze zrozumieniem tematu dyskusji co zasadniczo nie dziwi

 

Bo oryginalny post wyglądał tak

 

Napisano 12 marzec 2015 - 18:21

blackmagic, dnia 12 Marz 2015 - 13:39, napisał: snapback.png

Jak dobrze patrze to z rondo celtics nieli tempo na 30W a vez niego na 38

Nie zarówno wtedy jak i teraz wg wszelkiej maści predykszyn mieli kurs na 35 zwycięstw ( no dobra z Rondo mieli na 33,6 )

 

To jest mój oryginalny post na bazie które Ty próbowałeś coś udowodnić o bilansie 50% ale jak łatwo zobaczyć kompletnie nie zrozumiałeś przesłania

 

To są fakty a nie Twoje chore manipulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym, że bierzesz złe statystyki, nie potrafisz się nimi posługiwać i nie rozumiesz bilansu.

Drużyna z Rondo jako motorem ofensywy, a nawet z Rondo w ogóle na boisku ma ogromny problem przez ostatnie 5 minut, a co dopiero przez ostatnie 2 minuty. RAPM tego nie uwzględnia, a nawet jeśli to nie mam zaufania do czegoś, co z Morrowa robi drugiego zawodnika ligi. To statystyka pomocnicza, którą potem trzeba zinterpretować, ty wrzucając do top10 ligi DMC po 7 meczach pokazałeś, że tego robić nie potrafisz. Dlatego właśnie mamy empiryczny dowód, gdzie dwa razy drużyna z Rondo gra gorzej niż bez niego. Ty to olewasz, kompletnie.

Dalej - koszykówka to w części gra losowa, nie ukrywajmy tego. Lepszy shooter może dwa razy spudłować z czystej, gdy gorszy przez ręce dwa razy trafi, przypadek, który wygrał/przegrał mecz. Można trafiać jak leci z ft, piłka się na steale odbije itd. Dlatego właśnie można na boisku sobie zagrać 2 mecze jeden po drugim te same składy i jedna wygrywa pierwsza 20:5, drugi druga 20:12. Dość typowy obrazek, nieprawda? Sęk w tym, że jak w rzucie monetą - to, że wypadły 3 reszki, nie oznacza, że teraz ma wypaść orzeł. Ja też oglądam te SRSy, wiem co to net rtg i też się bawię w staty, ale akurat tutaj sobie radzą c***owo. W zeszłym sezonie prawie cały czas typowały Minnesotę do ponad 50+ win, ignorując rzeczywistość. W podobny sposób nie uwzględaniają efektu Rondo, ty zaś to kompletnie olewasz i olewasz fakt, że drużyna bez niego zrobiła ponad 50% dalej śmiało twierdzisz, że gra na 40% i tylko żyjemy w masowej iluzji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który, to juz game winner Bostonu w tym sezonie ? czwarty ? piąty ? I praktycznie wszystkie za sprawą Smarta :grin: Czy to sam zakonczyl mecz game winnerem czy zaliczyl swietne podanie do rzucającego patrz: Zeller, Crowder. Najbardziej pechowa druzyna to Torronto :grin: Przegrać 2 mecze z Celtics pod rząd i dwa  po game winnerach  :mushroom:

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar jakies SRS ?

 

Teraz są bardziej rozbudowane predykcje co nie zmienia faktu że Boston od 10 meczów ma najwyższy w lidze over achievement i to taki że robią 20% lepszy win ratio niż wynika z ich net rtg net points za ostatnie 10 pojedynków

 

I to już niech sobie każdy odpowie na ile to jest efekt fantastycznej formy na koniec sezonu a na ile zimnej kalkulacji rywali którzy z potencjalnej czwórki Miami-Nets-Pacers- Boston najchętniej w PO widzieliby właśnie tych ostatnich

 

Bo jeśli zespół który cały sezon jest -0,05 za pierwsze 70 nagle dostaje takie kopa na ostatnie 10 to raczej normalne nie jest,

 

I pierwsza runda z Cavsami zweryfikuje czy Boston jest takie mocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I pierwsza runda z Cavsami zweryfikuje czy Boston jest takie mocne

Samo PO jest sukcesem ale licze, ze Boston ukąsi i ugrają przynajmniej 1,2 mecze wtedy bedzie mozna naprawde mowic, ze Stevens to kozak. : ) Pięknie by było gdyby zrobił to co z Butler ale to raczej nie możliwe :smile:

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar jakies SRS ?

 

Teraz są bardziej rozbudowane predykcje co nie zmienia faktu że Boston od 10 meczów ma najwyższy w lidze over achievement i to taki że robią 20% lepszy win ratio niż wynika z ich net rtg net points za ostatnie 10 pojedynków

 

I to już niech sobie każdy odpowie na ile to jest efekt fantastycznej formy na koniec sezonu a na ile zimnej kalkulacji rywali którzy z potencjalnej czwórki Miami-Nets-Pacers- Boston najchętniej w PO widzieliby właśnie tych ostatnich

 

Bo jeśli zespół który cały sezon jest -0,05 za pierwsze 70 nagle dostaje takie kopa na ostatnie 10 to raczej normalne nie jest,

 

I pierwsza runda z Cavsami zweryfikuje czy Boston jest takie mocne

A jak ten "overachiever" wygląda u UTAH? Oni też muszą mieć po asg jakiś błędny wynik przecież.Może im tak kilka w odjąć?

Wszak Boston z pierwszych dziesięciu meczy w tym sezonie to dokładnie ta sama drużyna, co pod koniec sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten "overachiever" wygląda u UTAH? Oni też muszą mieć po asg jakiś błędny wynik przecież.Może im tak kilka w odjąć?

Wszak Boston z pierwszych dziesięciu meczy w tym sezonie to dokładnie ta sama drużyna, co pod koniec sezonu. 

Jazz jest cały czas poniżej bo może znów nie zrozumiałeś ale ACH za ostatnie 10 meczów i net rtg za ten sam okres wykazują że Boston gra na niesamowitym fuksie bo robi 20% większy niż powinien

 

Spoko możesz wierzyć w teorię że Boston jest teraz mocne ale jestem ciekaw czy wytypujesz że Boston wygra z Cavs bo przecież to wg Ciebie to oni są tacy mocni a nie że rywale się podkładają

 

A tak przy okazji to jeszcze sobie sprawdź że Boston z Greenem jest 13-21

a bez 26-21

 

Czyli wpływ Jeffa jest jeszcze większy niż Rondo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz jest cały czas poniżej bo może znów nie zrozumiałeś ale ACH za ostatnie 10 meczów i net rtg za ten sam okres wykazują że Boston gra na niesamowitym fuksie bo robi 20% większy niż powinien

 

Spoko możesz wierzyć w teorię że Boston jest teraz mocne ale jestem ciekaw czy wytypujesz że Boston wygra z Cavs bo przecież to wg Ciebie to oni są tacy mocni a nie że rywale się podkładają

 

A tak przy okazji to jeszcze sobie sprawdź że Boston z Greenem jest 13-21

a bez 26-21

 

Czyli wpływ Jeffa jest jeszcze większy niż Rondo?

 

Dżizas Ely lubię Cię, ale jad jakim ziejesz do Rappar przesłania Ci jakikolwiek świadomy ogląd.

 

Kto Ci napisał, że Boston rozwali Cavs - taki sarcastro z Ciebie, czy po prostu chcesz komuś przywalić, lecz nieudolnie?

 

No jasne, że Boston jest mocny, ale oczywiście jak na przebudowujący się team. Utah też jest mocne. Ale pamiętasz wynik ostatniego meczu?

 

W ogóle co to znaczy że wygrał 20% więcej niż powinien? Uważasz, że statami można wskazać wszelkie wyniki? Dupa jasiu, jakby tak było to miałbyś 95% pozytywnych wskazań i leżał do góry brzuchem na Seszelach, ale jeśli o tym mowa to top buker ma ~70% sprawdzalność, a gość ogląda gigantyczną ilość spotkań + ma masę asystentów. Z całym szacunkiem, ale pisanie z pełną pewnością pod względem statystyk co jakiś zespół miałby zrobić jest herezją. Spoko, jeżeli używałbyś sformułowania - powinien, przewidywano etc. Ale widzisz jakiś % i uważasz to za rzeczywistość. 

 

E: Poza tym jakoś nie odniosłeś się do tezy, że Isaiah Thomas rozwala szatnię....

Edytowane przez havlicek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze wyczuwasz - odrobina sarkazmu nikogo nie zabiła. Zwłaszcza ten fragment o Greenie który musi być większym łajzą od Rondo skoro bez niego sobie jeszcze lepiej radzą niż bez Rondo.

 

A co do szatni i Thomasa to już odpisuje bo ostatnie dni byłem mało dostępny.

 

Widzisz jakoś nie przypadek że Dragić nagle przestał kochać Suns w tym sezonie choć rok temu czuł się tam wyśmienicie. Thomas zabrał mu piłkę z dłloni i to popsuło chemię w zespole

Niby wszystko było super tylko najpierw pozbyli się Dragicia ( sprzedali go dość drogo) a potem Thomasa( sprzedali go mega tanio). Gdyby Thomas nie robił smrodu to by się go nie pozbyli zwłaszcza że zarabia relatywnie mało

 

Thomas to gracz który musi dużo mieć piłki w dłoniach - dominuje do bólu i to ewidentnie sprawiło że lider Suns tj Dragić zażądał kategorycznego odejścia z drużyny i powiedział że nawet jak oddadzą Thomasa to on i tak u nich nie zostanie

 

Na razie taki wolny elektron szalejący jest plusem dla Bostonu ale szczerze to jego akcje są czasem jeszcze głupsze niż Russella ( z Jazz jego wjazdy prosto na Goberta to była czysta głupota która omal nie załatwiła Bostonu bo jak pamiętasz Jazz w niecałe 2 minuty wyszli z -6 na +1 głównie przez mało rozsądne decyzje IT) .W Bostonie na razie nie ma gwiazd ktore mogłyby się o to wkurzać jak DMC w Kings czy Dragić w Suns ale to może być kwestia czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,W Bostonie na razie nie ma gwiazd ktore mogłyby się o to wkurzać jak DMC w Kings czy Dragić w Suns ale to może być kwestia czasu'' o co? O to, ze koles zrobil wjazd i nie trafil ? To sa tylko ludzie kazdemu sie to mogło zdarzyc, ciekawe czy,,gwiazdy'' Cousins i Dragić zawsze trafiają do kosza i zawsze podejmują mądre decyzje.. zwalanie wszystko na Thomasa, ze to on rozjebal szatnie jest kpiną. Tym bardziej grając w skladzie gdzie jest ,,gwiazdeczka, nie podam Dragic'' i Cousins, ktoremy brakuje takiego Garnetta na plecach zeby chłopaka ogarnął bo jego charakter jest tragiczny. A jeszcze wracając do Bostonu i Thomasa to mysle ze tam jest i bedzie fajna atmosfera miedzy chłopakami tym bardziej, ze Thomas ma tam swojego ,,brata'' Bradleya z ktorym, grał za gówniarza, a ich dobre relacje widać nie tylko na parkiecie. A do tego to jest pierwszy klub Thomasa ktory zagra w Playoffs i napewno to doceni.Zresztą może to mała rzecz ale same posty Thomasa na twiterze pokazują, ze chłopak jest podjarany i bardzo sie cieszy ze jest w Bostonie.

https://twitter.com/isaiah_thomas

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z Thomasa aż taki headcase jak się go maluje, mam nadzieję, że nie, ale to akurat się okaże później. Póki co jest faktycznie dobrze.

Natomiast co tego, że Celtics to jego 3 klub w krótkim czasie - myślę, że(poza obawą, że to faktycznie prima dona) dużo z tym wspólnego ma jego wzrost. Nie wiem, ale wydaje mi się, że po prostu dużo GMów nie za bardzo wierzy w kolesia, który jest kurduplem w NBA.

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.