Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2014/15


matek

Rekomendowane odpowiedzi

WCS? z którym numerem ? chyba nie w top5 mimo wszystko, co ?

 

Do Russela się już przekonałeś widze :tongue:

 

A co o Mudiay'u powiesz ? 

 

WCS idzie u mnie w górę. 7-footer, który biega jak guard i broni wszystkie pozycje.

 

Jak wysoko wybrałbyś Tysona Chandlera?

 

Jeżeli Okafora zgarnie ktoś inny, to zorientowałbym się, co można dostać za trade down.

 

Co do Russella, to nie powiedziałbym, że się przekonałem. Nigdy nie byłem jakiś anty, ale mam swoje wątpliwości i to się nie zmieniło, dlatego jest "tylko" trzeci.

 

Mudiay, biorąc poprawkę na niewielką ilość materiału do oceny, wrażenia na mnie nie robi. Czytam porównania do Walla, ale pod względem szybkości to nie ten poziom, not even close. Bliżej mu już do Tyreke'a - duży playmaker ze zrypanym rzutem.

Moja podobna, tylko Johnson zamiast WCS. 

 

Willie w top 5, serio? 

 

nie jestem przekonany do Johnsona, na mój gust za bardzo bazuje na sile, poza tym, jeżeli mam wybierać gracza, którego upside równa się "solidny starter", to wolę shotblockera niż trójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCSa też lubie, nie wiem czy na top5, ale lubie. 3 lata na uczelni, co roku poprawia FT% - troche już gotowy, ale nadal z upsidem i przede wszystkim waży juz na tyle dużo, że nie będą go wszyscy przepychać + znają się z Randle'm. 

 

Co do Russella - w moim przekonaniu jego charakter na parkiecie jest jego najmocniejszym punktem, jest ewidentnie badassem, gościem, który może być nawet pierwszą opcją, ma rzut i do tego świetnie podaje. Po trejdzie MCW jest moim #1 do Sixers. Mimo sympatii do Townsa to fit-wise wychodzi na D'Angelo.

 

Co do Mudiaya - też kojarzy mi się bardziej z Tyreke, a nie Wallem. Muraś ma absolutnie elitarny speed i 1st step, Mudiay wydaje sie przy nim ociężały. Zamiana MCW na tego gościa średnio mnie kręci, mimo że zapewne będzie lepszym scorerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCS ma całkiem ładną formę przy jumperze, w Kentucky nie za bardzo dostaje okazje, żeby to pokazać, ale przy dobrym coachingu w NBA można by coś z tym zrobić. Tylko to ciągle trochę projekt, mimo 21 lat, imo w pierwszym sezonie będzie miał problemy, żeby się utrzymać na parkiecie przez faule.

 

Russell pięknie rozbija obronę prostym podaniem, ale zdecydowanie za dużo wali z obwodu. Będzie w stanie mijać pierwszą linię, mając naprzeciwko wyższych i bardziej atletycznych obrońców?

 

Towns to dla mnie może być większa wersja Horforda.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCS ma całkiem ładną formę przy jumperze, w Kentucky nie za bardzo dostaje okazje, żeby to pokazać, ale przy dobrym coachingu w NBA można by coś z tym zrobić. Tylko to ciągle trochę projekt, mimo 21 lat, imo w pierwszym sezonie będzie miał problemy, żeby się utrzymać na parkiecie przez faule.

 

Russell pięknie rozbija obronę prostym podaniem, ale zdecydowanie za dużo wali z obwodu. Będzie w stanie mijać pierwszą linię, mając naprzeciwko wyższych i bardziej atletycznych obrońców?

 

Towns to dla mnie może być większa wersja Horforda.

Pytanie, czy postrzegamy go jako PG, czy SG. Jako PG mając 6.4-6.5 wzrostu nad sporą częścią ligi i tak ma przewagę, do tego całkiem fajny wingspan. Przede wszystkim chłopak ma dopiero 19 lat, a już potrafi bardzo dużo. Czy wali za dużo z obwodu? Jak ma 43% za 3 to może rzucać jeszcze więcej. 

 

Czy ten skillset pozwoli mu być takim samym rozkurwiaczem w NBA ? U never know. Ale jak na moje oko to jeden z ciekawszych freshmenów ostatnich lat, jeżeli chodzi o niskich. Dysponując dobrym rzutem za 3, podaniem i ballhandlingiem nie musi być kozakiem w 1on1, żeby być kozakiem w ogóle.

 

Moje całe wątpliwości pogłębia podobieństwo do Evana Turnera, który grał na tej samej uczelni, napindalał ze swoim 6-7 na PG, a potem okazało się, że w NBA nie jest już tak kolorowo - z drugiej strony zasadnicza różnica jest taka, że ET nie miał nigdy rzutu i w NBA grywa nawet na SF. Poza tym Turner na uczelni spędził 3 lata i dopiero w trzecim roku wszedł na poziom, na którym Russell gra jako freshman + Russell jako PG ma podobny wingspan do ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy powinniśmy go postrzegać jako pg czy jako playmaking sg? Moim zdaniem, bardziej to drugie. Ballhandling jak na rozgrywającego ma mocno taki sobie. Z Brandona Roya też nikt nie robił jedynki (choć w praktyce był głównym kreatorem swojego zespołu).

 

Czy wali za dużo z obwodu? Jak ma 43% za 3 to może rzucać jeszcze więcej. 

 

Rzuca praktycznie z miejsca. Trudniej mu będzie wyprowadzić rzut w NBA, zwłaszcza, jeśli rywal nie będzie się bał minięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego między innymi boje się nim jarać, bo pod względem atletyzmu nie jest to raczej grajek Hinkiego, który lubi freakow (Noel, Embiid, Grant, MCW, KJ), obawiam się, ze moze miec na oku Mudiaya.

 

Zresztą generalnie jest to troche redflag - również w moich oczach - chwilę temu mielismy podobną dyskusję o Okaforze, tyle że staliśmy po odwrotnych stronach.

 

Wydaje mi się, że dla prawdziwy koszykarski skillset powinien być gwarantem jakiegoś tam sukcesu, szczególnie, że w takim wieku już tym skillsetem jeździ po rywalach. Większosc młodych próbuje prześcignąć/przeskoczyć przeciwnika, Russell raczej odwrotnie.

 

BTW: Całkiem spoczko wydaje sie byc Jerain Grant - oczywiscie nie mowie o top10, ale myślę, że jak ktoś go weźmie w trzeciej dzisiątce to będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grant to jeden z moich faworytów z pickiem Rockets. Dlatego między innymi wolałbym wysokiego w top5 - w trzeciej dziesiątce będzie sporo ciekawych guardów.

 

Z Okaforem problem był trochę inny, bo ja nie uważam, żeby mu czegoś atletycznie brakowało. Jego praca nóg i ręce to niespotykane połączenie.

 

Dylemat skillsetu polega na tym, że wybierając w drafcie musisz patrzeć na to, jak umiejętności danego gracza przełożą się na wyższy poziom. Często więc weźmiesz surowego atletę z etyką pracy ponad dobrze wyszkolonym zawodnikiem z ograniczeniami, których nie przekroczy. Z drugiej strony, można w ten sposób przesadzić w drugą stronę. Ja myślę, że Russell sobie poradzi, pytanie jak wysoko jest jego sufit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irving ma chyba najlepszy ballhandling w lidze.

 

Ja Jeraina w Sixers również widzę :grin:  - jeśli zmaterializuje się w tym roku pick OKC, albo jeśli spadnie do 2 rundy.

 

Długi, atletyczny - pasuje do koncepcji, trójka niezła. Jerami zachwyca cały sztab, więc kto wie, kto wie. Byłoby family reunion.

Edytowane przez Julius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to wychodzi na to, że D:Anioł ma sufit 3 and D. 3 poziom Curry, a D Allena, a do tego dobry kreator. Full package?

Gdzie wyczytałeś, że jest dobry w D? 

 

Generalnie ma na swój sposób full package, z tą różnicą, że nie ma atletyzmu, który w jego przypadku byłby już chyba gwarantem sukcesu w NBA.

 

Gratulacje dla Lakers za dziś. :)

 

Dobry wynik - Boston L, Sixers L z Magic, Lakers W.

 

Tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tutaj było, że dobrze broni, ale może coś pomieszalem.

Może pomyliłeś z Johnsonem. 

 

No i wygrali, chociaż nie wiem jak można taką przewagę roztrwonić na 1.30 do końca... No ale dogrywka już nasza. 

 

Nadal 5 spotkań przewagi nad grupą pościgową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne osiem meczów:

 

@ Utah Jazz  

Milwaukee Bucks  

Oklahoma City Thunder

@ Charlotte Hornets

@ Miami Heat (b2b)

@ Memphis Grizzlies  

Dallas Mavericks  

Detroit Pistons

 

 

Może być nawet 0-8.

 

 

Z tego co czytam to wychodzi na to, że D:Anioł ma sufit 3 and D. 3 poziom Curry, a D Allena, a do tego dobry kreator. Full package?

 

Nope. Najlepsze według mnie porównanie to Brandon Roy.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.