Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2014/15 - Tankdelphia / Hinkiepalooza


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

choć i tak uważam, że Noel - Embiid może nie wypalić. 

dlaczego? ani Noel nie wchodzi w comfort zone Embiida (~wysoki finisher opierający grę na niezłym, mam nadzieję, jumperze, dobitkach, okazjonalnych pickach i easy points), ani tym bardziej Embiid nie ogranicza tego Noela. oczywiście, są lepsze kombinacje do wyobrażenia sobie, ale nie ma co przesadzać. w defensywie także doskonale się uzupełniają - popatrzcie, jaki hustle robi Noel grający na centrze, a co będzie mógł robić w team D, gdy obok będzie DPOTY-potential Embiid - Noel skończy jako GOAT jeżeli chodzi o wysokich i np. liczbę steali, skoro już teraz pod tym względem jest jednym z najlepszych w lidze.

 

co do draftu, to co tu dużo gadać - Russell daje scoring ability, świetną trójkę i jeżeli chodzi o passing skills wygląda na takiego, który za cztery lata może być najlepszym zawodnikiem na pozycjach 2-3 pod tym względem. tu nawet nie ma o czym się zastanawiać. dlatego tak mi się nie podobają rumorsy z tą presją na Mudiayu, który ani nie rzuca, ani nie wygląda na kreatora, i wygląda jako słaby fit do Noela i Embiida. jeżeli Embiid będzie tym, kim ma być, to nawet bez lakersowego picku Russell-Covington-Noel-Embiid wygląda KOSMICZNIE po obu stronach parkietu potential-wise.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wychodzi, że Mudiay ani nie ma rzutu, ani atletyzmu na miarę porównań do Walla, ani kreowania. sporo korzysta na fakcie że ten draft jest ubogi w guardów, a już uciekając do Chin nie mamy jakiejkolwiek jego weryfikacji. na dziś idzie do Lakers gdyby wybierali z 4. pickiem, mam nadzieję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, miałem na myśli to, że mam nadzieję, że nie wybierze go Philly. obojętni są mi Lakersi. generalnie nie wierzę w tych Johnsonów, Mudiayów i poza top3 brałbym Cauleya - który ma swoje poważne wady, ale gwarantuje Ci progres i obronę. tyle, że wybór hype'owanego niskiego który gwarantuje Ci jakiś scoring i poziom od samego początku dużo bardziej pasuje mi do picku wielkiej organizacji aniżeli defensor który może mieć początkowo problemy z adaptacją w lidze. zakładam, że Magic go nie wezmą bo zupełnie nie pasuje do Gordona, i jaram się na myśl że może trafić do Randle'a, Cousinsa lub Nurkicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, żeby nie brać niskiego w top5, a jeśli już, to tylko Russella.

 

Okafor, Towns, Russell, WCS, Porzingis.

 

Dużo fajnych obwodowych będzie pod koniec pierwszej rundy.

 

btw. analiza dwóch niespodziewanych występów Mudiay'a w Chinach. Rozumiem, że chłopak miał kilka miesięcy przerwy, ale mimo wszystko, wrażenie nie robi.

 

http://www.draftexpress.com/article/Emmanuel-Mudiay-Chinese-Playoffs-Video-Analysis-4829

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russell-Covington-Noel-Embiid wygląda KOSMICZNIE po obu stronach parkietu potential-wise.

Dobrze, że Covingtona co raz więcej kolesi ceni. Może grać na SG/SF(na SG może być jednak mocno mijany, ale jak pod koszem ma się takich anchorów, można sobie na to pozwolić :smile: ), Russel na PG/SG więc możliwości jest sporo.

Będą uderzać pewnie w Leonarda i Butlera, którzy byliby super, ale nie widzę by ich kluby ich puściły.

Może Danny Green, który zna się z trenerem

Russell-Danny Green-Covington-Noel-Embiid

Nawet jak nic się nie uda, to można grać:

Russell-Covington-Grant-Noel-Embiid.

 

A jeszcze jeszcze Saric jako dopełnienie do wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzys jest typowany na miejscach 10-15. Dla mnie dobrze z wiadomego powodu. Top5? Tak go w USA znają?

Co nie zmienia faktu, że przyda się każdemu kto jego kariery zwyczajnie nie spierdoli.

Z wysokich ciekawych nie tylko z nazwy jest człowiek z aparycją konia/Troya Murphego, Franek Kamiński. Parszywiec robi 18/8/3 z kosmiczną jak na środkowego skutecznością przeszło 41%. + zbiera, blokuje, nie fauluje + he`s got the moves. Także jesli się ostanie do 16 picku - take it or leave it.

Btw wy macie w obu rundach łącznie 7 picków? U mad? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41% -> 59% -> 77% czyli skuteczność osobistych Noela w miesiącach październik/listopad, grudzień/styczeń, luty/początek marca. rzuca oczywiście coraz więcej. zważywszy na fakt, że do stycznia to był najgorszy ofensywnie gracz w lidze, to ostatnie tygodnie w stylu podwójne zdobycze w większości meczów - ~58%TS trzeba traktować nad wyraz pozytywnie. powinien dojść do poziomu rozsądnego jumpera, atletyzm, IQ, warunki, szybkość, niezłe wykończenie lewą ręką - przy odpowiednim kreatorze (Russell!) to powinien być widocznie plusowy zawodnik w ataku.

True, true, true.

 

Jestem w szoku, jak underrated jest Noel w lidze. Koleś robi z miesiąca na miesiąc postęp właściwie w każdym aspekcie gry, ma świetny wpływ na team D, poprawia FG%, FT%. Nawet jak czytam arty o assetach Hinkiego to nie jest jakoś wysoko.

 

O ile miałem duże wątpliwości, czy będzie w stanie grać z Embiidem o tyle dzisiaj już są one dużo mniejsze. Jego jumpery są coraz mniej koślawe - czasami zaczynają wpadac, regularnie trafia FT na niezłym procencie, passerem już w HS był niezłym. Hans trzepie przez cały okres rehabilitacji trójki, natomiast jesli chodzi o fit defensywny raczej się nie martwi - Embiid na bigmanów, NN na PFów i powinna być ściana w pomalowanym.

 

Pytanie tylko, czy Hinkie dopuści do tego, żeby razem zagrali.... 

 

Jeśli chodzi o draft marzy mi się Russell - obok Townsa lubie go najbardziej z całej klasy + pasuje nam skillsetem i charakterem. Gorzej, jak Hinkie zacznie latem trejdować tymi assetami i w 15/16 wejdziemy ze 170 stopni innym rosterem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze sporo osob wkrecilo sie w nowa phile, i szkoda im MCW, ale jego jedyna przewaga nad Mudiayem to 1,5 sezonu ogrania w teamie, ktory nie gral o nic. Tak naprawde nie wiemy jak sie spisze pod presją. Mudiay jest lepiej przygotowany fizycznie i czytalem juz sporo opini, ze jak sie go dobrze poprowadzi to moze byc maszyną ofensywna cos jak Russ.

A MCW jakie wady ma kazdy wie, i jak sie nie nauczyl rzucac za mlodu to teraz juz tego nie poprawi. Kiedys byl dobry tekst w Magic Basketballu o Stackousie i pasuje mi do MCW, lubi rzucac, ale niestety nie umie, nie trafilby pilka do oceanu nawet jakby stał na plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trafilby pilka do oceanu nawet jakby stał na plaży.

Moze nie az tak.

Rzucac nie potrafil ale gdyby ogral sie z Noelem i Embidem moglby zrobic cos na wzor Stocktona i Malone (oczywiscie nie az tak) ale mysle ze zdalo by to egzamin i podkoszem Phila miala by maszynke do zdobywania punktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w tym drafcie musiałaby stać się jakaś katastrofa w loterii,  żeby spadli na tyle żeby nie było już Russela lub Mundiaya. Więć PG lepszego do MCW mieć będa.

 

Lepiej nawet jakby nie wylosowali jedynki bo Hinkie by wziął Okafora i byłyby spekulacje kogo oddać, wymiany.

 

Chyba że zamiana w dzień draftu z kimś z numerami 2-3 i otrzymanie coś w zamian.

 

W tym roku kibicuje Miami, żeby nie weszło do playoff byłby niezły też numer 12 lub 11. Indiana raczej ich pyknie, będzie walka z Brooklinem i Hornets.

Oklahoma też pewnie wyprzedzi Wizards patrząc na formę Wizards plus dodatkowo fakt, że Pelicans ich naciska więc nie mogą sobie odpuścić,  zeby mieć nr 18.

 

Przyszły rok pewnie będą też dwa kolejne picki w top 10( z tym,  że czytałem, że draft 2016 zakłada się, że będzie słabszy niż 2015) do tego Sarić :)

 

Paczka zapowiada się grubo, ciekawe co z tego wyjdzie, już chyba mniej zależy od samego Hinkiego a bardziej od karmy i zdrowia Embida i Noela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.