Skocz do zawartości

lista all time


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Lorak, pamiętam, że na realgm brałeś w czymś podobnym udział, jak Ty to miałeś? gdzie miałeś Jamesa? nie wiem czy w sezonach 12-13 nie powinien być przed Birdem.

już nie pamiętam, poza tym to mi się ciągle zmienia wraz z nowymi informacjami. LeBron chyba znalazłby się w top 5, a z pewniaków do top 10 mam jeszcze MJ, Hakeema, Oscara, Birda oraz Magica. nie do końca wiem jak ocenić KAJ, Shaqa, KG, Duncana i Russella - jeden z nich do top 10 na pewno się nie załapie, inni mogą być nawet tak wysoko jak na drugim miejscu (pierwsze bezdyskusyjnie należy się Jordanowi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jak porównać Jamesa, który 7 sezonów męczył się z Mike'em Brownem i szrotem a'la Williams, do Duncana, który od pierwszego sezonu dostał Robinsona i Popovicha?)

Dlaczego akurat porównywać do Duncana, a nie do KAJ,Shaqa którzy swoje mistrzostwa zdobywali zawsze mając 2 opcje lepsze niż Duncan kiedykolwiek(i również bdb trenerów)? Chyba po prostu hejtujesz go, bo w Jego przypadku nie argumentujesz niczego statystykami, tylko jakimiś pustymi sloganami, jak support czy coach, które pomijasz w przypadku innych wielkich graczy z Twojej listy. Z osób, które stawiają wyżej KG od TD w prime znani są Lorak i Bastillon, więc może uda się wreszcie odgadnąć kim jesteś :smile:

 

Skoro więc to ma być lista peaku + popularność to sobie zrobię takową listę (Russela i Wilta w niej nie uwzględniam, bo grali w zupełnie inną dyscyplinę sportu):

 

1. Jordan

2. Duncan

3. Olajuwon

4. KAJ

5. Shaq

6. Olajuwon

7. Lebron

8. Bird

9. Kobe Bryant

10. Magic

11. DRob

12. PEwign

13. PGasol

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac, kogo hejtuję i jak? bo Duncana mam w alltime na 4-5 miejscu. nie do końca rozumiem uwagę, bo o ile nie da się ukryć, że Duncan miał dużo szczęścia (nawet na poziomie alltime bardzo wyróżnia go, że całą karierę grał w zespole potencjalnie co najmniej na drugą rundę playoffów), o tyle podobnie można wyliczać w przypadku większości zawodników "kandydujących" do top10 takich zestawień. tyle, że do tej większości zdecydowanie nie łapie się James (wręcz przeciwnie), a to właśnie była odpowiedź do porównań LeBrona i Duncana z innego tematu.

 

po prostu poza Jordanem, każdemu można coś zarzucić jeżeli już tak rozmawiamy, i w przypadku Duncana będzie to właśnie jego peak, no i fakt, że nie dominował ofensywnie tak bardzo jak inni zawodnicy z top10. wg mnie porównanie Duncana z sezonu 03 i Garnetta 04 jest strasznie bliskie, raczej na remis, ale gdybym miał się określić, przy odpowiednim supporcie bardzo minimalnie wolałbym KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat porównywać do Duncana, a nie do KAJ,Shaqa którzy swoje mistrzostwa zdobywali zawsze mając 2 opcje lepsze niż Duncan kiedykolwiek(i również bdb trenerów)? Chyba po prostu hejtujesz go, bo w Jego przypadku nie argumentujesz niczego statystykami, tylko jakimiś pustymi sloganami, jak support czy coach, które pomijasz w przypadku innych wielkich graczy z Twojej listy. Z osób, które stawiają wyżej KG od TD w prime znani są Lorak i Bastillon, więc może uda się wreszcie odgadnąć kim jesteś :smile:

 

Skoro więc to ma być lista peaku + popularność to sobie zrobię takową listę (Russela i Wilta w niej nie uwzględniam, bo grali w zupełnie inną dyscyplinę sportu):

 

1. Jordan

2. Duncan

3. Olajuwon

4. KAJ

5. Shaq

6. Olajuwon

7. Lebron

8. Bird

9. Kobe Bryant

10. Magic

11. DRob

12. PEwign

13. PGasol

Kto to ten Olajuwon i Co osiągnął?

Oczywiście pytam o tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, props bigmanfan (btw nie uzywaj tego nicku na innych forach), pierwszy raz widze na tym forum, ze ktos stawia zajebisty peak nad to, ze jakis grajek potrafi robic 18/10 przez 30 lat. tylko dlaczego nie ma tmaca na waszych listach?

dlaczego uważasz, że to robię? chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi. czym innym jest lista najlepszych peaków, a czym innym lista najlepszych w historii. w tej drugiej liczą się i peak, i długowieczność, i sukcesy, a jeżeli twierdzę, że dla mnie ważniejszy jest peak, to nie uważam, że longevity nie jest ważne (gdyby było inaczej, Duncan nie byłby u mnie 4-5), a dyskusji podlegają tylko proporcje między tymi aspektami, w tej pierwszej tylko to, jak ktoś niszczył system na dystansie jednego sezonu. dlatego w tej pierwszej Garnett będzie w tym samym miejscu co Duncan, a w tej drugiej trudno byłoby ich stawiać w jednym szeregu.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego uważasz, że to robię? chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi. czym innym jest lista najlepszych peaków, a czym innym lista najlepszych w historii. w tej drugiej liczą się i peak, i długowieczność, i sukcesy, a jeżeli twierdzę, że dla mnie ważniejszy jest peak, to nie uważam, że longevity nie jest ważne (gdyby było inaczej, Duncan nie byłby u mnie 4-5), a dyskusji podlegają tylko proporcje między tymi aspektami, w tej pierwszej tylko to, jak ktoś niszczył system na dystansie jednego sezonu. dlatego w tej pierwszej Garnett będzie w tym samym miejscu co Duncan, a w tej drugiej trudno byłoby ich stawiać w jednym szeregu.

Jako, żeś nowy użytkonwik, to polecam przeczytać ten temat:

http://www.e-nba.pl/topic/3186-all-time-fantasy-2013-komentarze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego uważasz, że to robię? chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi. czym innym jest lista najlepszych peaków, a czym innym lista najlepszych w historii. w tej drugiej liczą się i peak, i długowieczność, i sukcesy, a jeżeli twierdzę, że dla mnie ważniejszy jest peak, to nie uważam, że longevity nie jest ważne (gdyby było inaczej, Duncan nie byłby u mnie 4-5), a dyskusji podlegają tylko proporcje między tymi aspektami, w tej pierwszej tylko to, jak ktoś niszczył system na dystansie jednego sezonu. dlatego w tej pierwszej Garnett będzie w tym samym miejscu co Duncan, a w tej drugiej trudno byłoby ich stawiać w jednym szeregu.

no jak to skad?

 

 

gdybyście mieli zrobić listę najlepszych peaków w historii - jakby to według Was wyglądało? według mnie to najważniejsze z kryteriów w rankingu alltime, ważniejsze niż osiągnięcia i longevity

 

 

przeciez nie twierdze, ze uwazasz dlugosc kariery za niewazna, tylko ze stawiasz pik nad longetivity, co i tak jest ewenementem na forum.

 

no i co z tym tmaciem? na innych forach czytam o prime tracy vs prime kobe, a tu nie lapie sie do top20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duncan miał dużo szczęścia

Porównywalnie dużo szczęscia miał prawie KAŻDY z Twojej listy top10, ale tylko w przypadku Tima bierzesz to pod uwagę. TD nie był tak dobry ofensywnie jak KAJ czy Shaq, za to w defensywie w defensywie byli sobie równi? Spokojnie można porównywać KG do TD, ale czemu nie porównywać KG z Shaqiem czy KAJem właśnie? Pewnie dlatego, że Duncana "wszyscy lubią" bo w Jego wypadku można dowolnie go porównywać ze swoimi ulubieńcami i stawiać go niżej, używając kilku prostych twierdzeń:

1. Cała kariera u goat coacha

2. Nie dominował ofensywnie

 

KAJ,Shaq,Magic,Bird są zaś jak święte krowy i nikt ich nie porównuje ich peakiem z Dirkiem(który ofensywnie jest spokojnie na ich półce) czy KG(świeny po obu stronach).

W zasadzie to tylko MJ wydaje się być oczywistym numerem jeden, ale reszta już sporo zależy do tego, kogo się lubi. Dla mnie mimo wszystko patrząc na to co kto wnosi w swym peaku, byłby nim HO.

 

ze ktos stawia zajebisty peak nad to, ze jakis grajek potrafi robic 18/10 przez 30 lat.

lol, ta lista dotyczy tylko peaku i polecam Ci sprawdzić jakie box-scorowe statsy robił ziomek, do którego pijesz.

 

Kto to ten Olajuwon i Co osiągnął?

Oczywiście pytam o tego drugiego.

Moja lista jest totalnie z dupy, nie ma żadnego kryterium, poza losowymi nazwiskami pojawiającymi mi się w myślach podczas tworzenia tamtego posta. Na koniec to posegregowałem i połączyłem z listą BMF. Cięzko mi było go postawić poniżej Tima, więc wynagrodziłem mu to dwoma miejscami w top10 :smile:

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez nie twierdze, ze uwazasz dlugosc kariery za niewazna, tylko ze stawiasz pik nad longetivity, co i tak jest ewenementem na forum.

przykład Hakeema idealnie pokazuje, dlaczego peak jest ważniejszy od longevity. załóżmy, że Olajuwon nie ma GOAT peaku, a ma GOAT longevity. ile tytułów wygraliby Rockets z Olajuwonem w składzie? najprawdopodobniej zero, bo żeby wygrać te swoje dwa tytuły potrzebowali kosmicznej gry Hakeema.

 

Porównywalnie dużo szczęscia miał prawie KAŻDY z Twojej listy top10, ale tylko w przypadku Tima bierzesz to pod uwagę.

dlaczego uważasz, że tylko w przypadku Tima biorę to pod uwagę? nieprawda - w jego przypadku w ogóle nie biorę tego pod uwagę, za to biorę to pod uwagę tylko w drugą stronę, in minus, w przypadku graczy jak James czy Olajuwon, którzy ewidentnie nie mieli takiego szczęścia jak Magic, KAJ, Bird czy właśnie Duncan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład Hakeema idealnie pokazuje, dlaczego peak jest ważniejszy od longevity. załóżmy, że Olajuwon nie ma GOAT peaku, a ma GOAT longevity. ile tytułów wygraliby Rockets z Olajuwonem w składzie? najprawdopodobniej zero, bo żeby wygrać te swoje dwa tytuły potrzebowali kosmicznej gry Hakeema.

 

 

dlaczego uważasz, że tylko w przypadku Tima biorę to pod uwagę? nieprawda - w jego przypadku w ogóle nie biorę tego pod uwagę, za to biorę to pod uwagę tylko w drugą stronę, in minus, w przypadku graczy jak James czy Olajuwon, którzy ewidentnie nie mieli takiego szczęścia jak Magic, KAJ, Bird czy właśnie Duncan.

Skoro nie bierzesz pod uwagę, to dlaczego go akurat dałeś jako przykład i to on jako jedyny traci przez to na porównaniach?

PLus ponawiam pytanie, czy defensywnie TD to dla Ciebie ten sam poziom co KAJ czy Shaq? Czy ogólnie liczy się dla Ciebie tylko ofensywa , a defensywa to tylko i wyłącznie zasługa systemu?

 

Dlaczego też stawiasz niżej LBJa od Magica?

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.