Skocz do zawartości

[West 2nd Rd] Spurs-Blazers


BiałaCzekolada

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę się kłócił, skoro uważasz to, że Portland gra po 40 minut na mecz średnie s5 za nic nie znaczący czynnik i wcale nie ma zmęczenia przy tej intensywności, to nie będę się kłócił. Podobnie jak to, że Hou jest godnym przeciwnikiem dla SAS, mimo że już w grudniu było wiadomym, że nie przejdą I rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Terry Stotts to jest łebski gość. Fajnie zbudował tę drużynę, wszystko wydaje się poukładane. Jednak trafił na będących on fire perfekcyjnych Spurs. 

 

Cały problem PTB w tej serii zaczyna i kończy się na Parkerze mordującym na pickach. Fajnie, że Stotts chciał to obronić w klasyczny sposób nie otwierając innych opcji zbyt łatwo. Jednak tak się nie udało. Lopez jest za wolny, żeby udzielić skutecznie pomoc, a Aldridge jest po prostu za słaby. Jednak serię wcześniej kolega Carlisle pokazał jak można wybić Spurs z rytmu, zaburzyć im ruch piłki i ograniczyć bombardowanie z obwodu. Myślałem, że game 3 to będzie czas, żeby już pokombinować. Zawiodłem się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna. o wyniku tej serii decyduje indolencja Lillarda, brak D blazers oraz prawdziwe oblicze Lamarcusa, a nie lawki. swoja droga wielka szkoda, ze LA byl tak hot w dwoch pierwszych meczach z rockets, bo przez to fuksiarskie rozstrygniecie tamtej serii spurs sie teraz po prostu bawia zamiast walczyc z godnym rywalem. ciekawe jest rowniez to, jak nagle ALdridge jest gorzej traktowany przez sedziow. gdy Asik go tylko dotknal, to byly faule, ale Tiago i DIaw moga go obijac jak chca i gwizdkow nie ma... choc ten pierwszy to tak czy inaczej robi swietna robote w obronie.

LMA vs Asik 25-53 + 16 fauli (z tego 11 skończyło się FT)

LMA vs Splitter 9-28 + 5 fauli (4 jako FT)

 

Splitter jest dużo bardziej mobilny, żeby ustać na te wszystkie fake'i Lamarcusa i jeszcze utrzymać jego wjazdy.

 

 

Lillard rzeczywiście gra kiepską serię, ale akurat w obronie to Parker robi co chce czy to z Lillardem czy Matthewsem - więc tutaj lekka taryfa ulgowa. Spurs zatrzymali drugi rok z rzędu dwóch najlepszych volume 3pt shooterów w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hou jest godnym przeciwnikiem dla SAS, mimo że już w grudniu było wiadomym, że nie przejdą I rundy.

 

dokładnie to twierdził, że SAS nie ma szans z HOU. Więc to tak, jakby SAS nie było ich godnym przeciwnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna. o wyniku tej serii decyduje indolencja Lillarda, brak D blazers oraz prawdziwe oblicze Lamarcusa, a nie lawki. swoja droga wielka szkoda, ze LA byl tak hot w dwoch pierwszych meczach z rockets, bo przez to fuksiarskie rozstrygniecie tamtej serii spurs sie teraz po prostu bawia zamiast walczyc z godnym rywalem.

 

Heh, przydałoby się trochę obiektywizmu. OKC mecząc się z Memphis tłumaczysz złym match-upem. Ja uważam, że dla Portland grających praktycznie tylko S5 nie ma nic gorszego od najbardziej zbilansowanej ekipy w lidze - Spurs, która co chwila może rotować zawodnikami. Takie obecne Miami pewnie mocowałoby się z duetem Aldridge-Lopez oraz prawdopodobnie miałoby problemy z Lillardem. Dla Spurs jest to łatwizna i to tylko ich zasługa, że np. Tony Parker jest królem, bo przy takiej wąskiej rotacji PTB morduje ich ciągłym graniem na zasłonach, które zabija Lillarda lub Matthewsa grających po 40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, przydałoby się trochę obiektywizmu. OKC mecząc się z Memphis tłumaczysz złym match-upem. Ja uważam, że dla Portland grających praktycznie tylko S5 nie ma nic gorszego od najbardziej zbilansowanej ekipy w lidze - Spurs, która co chwila może rotować zawodnikami.

pewnie że może, ale tak się składa, że różnicę w tej serii robi S5 spurs plus dwóch/trzech z ławki (Manu i Diaw oraz Marco/Mills) jak w większości drużyn (np. Allen, Andersen i Cole w miami), a nie cała głębia ławki. i różnica ta nie wynika z jakiegoś zajechania blazers przez szeroką rotację lecz przez indolencje w defensywie PTB i bardzo dobrą D SAS oraz z tego, że Aldridge wrócił na ziemię, bo gdyby trafiał takie rzuty jak w G1 i G2 vs rockets to i nawet ta dobra obrona spurs nie dałaby rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest ciut dziwne że jeden słabszy mecz spurs, bardzo dobry PTB i zero wpisów ;-)

 

tym bardziej, ze własnie fani Lilarda mają powód do malutkiej radości a publika z Oregonu zawsze była u nas doceniana

Mam nadzieję że nie bedziesz wypominał pychy fanom i "fanom" miami po ewentualnym finale:P

 

 

Blazers nie mają fanów, to fani Lillarda. 

Mają i to całkiem sporo, z tego co wiem fan base Portland jest może nie liczny ale napewno nie można ich nazwać sezonowcami:D

 

Tak PTB zagralo dobry mecz, tak nadal jest 3:1 i tak czekam na nastepny dobry mecz Lillarda:p

A poważnie bedzie mi brakować w tych Play offach takich jego zagrań...

Edytowane przez Allen35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz pamietasz jaka dzisiaj rocznica?

 

 

pamietam pamietam

 

wstałem dziś 0,4 sec wcześniej niż zwykle a pierwsze piwo jakie zamówię dziś w Poznaniu to bedzie 0,4L ;-)

na moje to tam w tym rzucie był bład zegara bo po pierwsze po rzucie Duncana powinno byc mniej a po drugie IMO nie da sie złapać i rzucić w tyle czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam pamietam

 

wstałem dziś 0,4 sec wcześniej niż zwykle a pierwsze piwo jakie zamówię dziś w Poznaniu to bedzie 0,4L ;-)

na moje to tam w tym rzucie był bład zegara bo po pierwsze po rzucie Duncana powinno byc mniej a po drugie IMO nie da sie złapać i rzucić w tyle czasu

 

Tylko musisz pamiętać, że zegar zaczyna tykać od momentu kiedy ktoś jej dotknie. Stąd też często można zauważyć obrazek jak po celnym kosztu zawodnik z auto dosłownie turla piłkę po parkiecie, a rozgrywający dotyka jej dopiero na połowie zyskując 3-4 sekundy czasu na przeprowadzenie akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.