Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram opcję 1.

 

Opcja 1 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.
marcos, shevcu, GRB, Tocheck, Siner, Dig, SiXers, airmax, pumeks


Opcja 2 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 2$, a w przypadku zawodników będących w top 50 wg średnich na Yahoo nie mniej niż 4$.
L.TM, dannygd, dvd93,

Edytowane przez pumeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie:

 

Wybieram opcję 1.

 

Opcja 1 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.
marcos, shevcu, GRB, Tocheck, Siner, Dig, SiXers, airmax, pumeks, BlackMamba


Opcja 2 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 2$, a w przypadku zawodników będących w top 50 wg średnich na Yahoo nie mniej niż 4$.
L.TM, dannygd, dvd93,

 

Drużyna: Indiana Pacers (shevcu na mojej czarnej liście jesteś jako pierwszy za podebranie LAL :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużyna: Indiana Pacers (shevcu na mojej czarnej liście jesteś jako pierwszy za podebranie LAL :tongue: )

Indiana niby wolna, ale mamy już wybranych 10 drużyn z Eastern, więc teoretycznie do wyboru są tylko wolne drużyny z Western: Memphis, Sacramento, LAC, LAL, Houston, Dallas, Denver i New Orleans.

No chyba że nie będziemy się trzymać 10/10 bo nie ma to jakiegoś znaczenia.

To była tylko propozycja, nie poparta jakąś większą analizą ;)

 

BTW - Dig i Leszczur, wybierzcie też swój team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało ale w końcu się większość zebrała ;) Przeszła opcja 1.

Aktualizacja regulaminu:

 

1. Liga składa się z 20 zespołów, pod warunkiem że ktoś nie porzuci po sezonie teamu i nie uda znaleźć się zastępstwa.

2. Mamy roster: 8 slotów PG SG SF PF C UTL UTL UTL + 3 Benche oraz 4 keeperów

3. Każdy team ma budżet 200$ na skompletowanie rostera w pierwszym drafcie w formie aukcji online.

4. W pierwszym sezonie to budżet wyłącznie na zakupy w czasie draftu. W kolejnych sezonach kwota dostępna na licytacji jest pomniejszana o to co wydamy na keeperów.

5. Z sezonu na sezon możemy zatrzymać maksymalnie 4 zawodników.

6. Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.

7. Keeperem może być zawodnik którego cena jest wyższa lub równa 10$

8. Zawodników tańszych możemy również zatrzymać w miejsce keepera na zasadach zwanych RFA wyrównując przed kolejnym sezonem jego wartość do poziomu minimum czyli 10$ (przy założeniu że przyjęty wzrost wartości zgodny z zasadami pkt 6 nie przekroczy tej wartości). Każda drużyna ma prawo do zatrzymania dowolnej ilości RFA, oczywiście nie przekraczając ilości 4 keeperów, tzn. łączna liczba zatrzymanych graczy (typowych keeperów i tych na zasadach RFA) nie może przekroczyć 4. Dzięki temu możemy zachować zarówno wychwycone perełki z FA czy tanio kupione w drafcie.

9. Rookies są normalnie włączeni do licytacji wraz z pozostałymi graczami zwolnionymi z drużyn po sezonie oraz graczami którzy byli cały czas FA.

10. Handicap dla drużyn słabszych - w zależności od zajętego miejsca w danym sezonie, budżet każdej kolejnej drużyny na keeperów i aukcję przed następnym sezonem będzie się zwiększał o 2$ (wartość do dyskusji - wg mnie 1$ za mało, a 3$ za dużo), tzn. drużyna która zajęła 1 miejsce ma 200$, 2 miejsce 202$, 3 miejsce 204$ i tak do 20 miejsca które będzie miało 238$. Oczywiście przed każdym kolejnym sezonem budżet dla każdej drużyny jest na nowo ustawiany wg powyższych założeń.

11. Niewykorzystane w danym drafcie $$$ przechodzą na sezon i są dodawane do puli $$$ do wykorzystania na waivery. Każdy team dostaje do wykorzystania w trakcie sezonu 50$ na waivery (czyli jeżeli w drafcie czy to pierwszym czy też w kolejnych nie wykorzystaliśmy całego przysługującego budżetu i np. zostało 15$ to kwota ta dodaje się do budżetu sezonowego na waivery i wtedy mamy do wykorzystania 65$). Niewykorzystane do końca sezonu $$$ z budżetu waiver nie przechodzą na kolejny sezon.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz proponuję dyskusję na temat kwestii ustalania kolejności posezonowej do celów przyznania dostępnego budżetu zgodnie z pkt 10.

Podałem wcześniej dwie propozycje:

1. Prostsza to klasyfikacja końcowa w tabeli, którą łatwo będzie zaburzyć nie wystawiając dobrych grajków, można ustawić minimalny limit rozegranych meczy, ale wtedy będziemy mieć problem co zrobić z plagą kontuzji.

2. Trochę skomplikowana ale sprawdzona w boju bo wzorowana na fbxach. Po sezonie z każdego teamu bierzemy 360 meczy (ilość podobna % do tej w fbx) od najlepszych graczy w zespole wg klasyfikacji Yahoo, z tego wychodzą nam statsy poszczególnych zespołów w poszczególnych kategoriach i to daje nam klasyfikację końcową. To wykluczy kompletnie niewystawianie zdrowych ale również spowoduje że ktoś tankujący nie będzie chętnie kupował kogoś dobrego w ostatnich dniach sezonu. Kontuzjowanych jak najbardziej. Pozostanie oczywiście możliwość zrzucania grajków na FA dla obniżenia picku ale tutaj pomoże trochę 4 keeperów, których nikt nie będzie wywalał bo te 4*82=328 i pozostają tylko 42 mecze od kolejnego grajka (oczywiście przy idealnych sezonach bez kontuzji).

 

Generalnie mało osób się wypowiedziało a Ci co się wypowiedzieli mówili o opcji 1.

Możemy więc przyjąć że opcję 1 bierzemy na tapetę. Jeżeli się potem w kolejnych latach okaże że nie jest najlepiej to będziemy ją modyfikować.

 

Dlatego żeby w opcji 1 nie było tak łatwo trzeba ustalić minimalny poziom rozegranych slotów.

Każdy kto się do tej gry przykłada wie że dogranie kompletu slotów nie powinno stanowić problemu dla aktywnego GMa nawet przy kontuzjach dlatego przy łącznej ilości możliwych slotów 8*82+2=658 uważam że minimalny poziom rozegranych powinien być nie mniej niż 650.

Pozostałe 8 slotów można już zakwalifikować pod końcowe odpuszczanie meczy przez gwiazdy przed playoffami.

 

Czekam na jakieś inne propozycje w tym również sposób ustalania wyjątków przy kontuzjach większej ilości graczy.

I oczywiście jaki system kar w przypadku nie dogrania meczy. Może za każde nie dograne 8 meczy o 1 miejsce w dół?

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcos a jak będą wybierane te mecze (360)? Bo ja nie do konca rozumiem - czy jak ktoś zagra 80 meczów Durantem i wyrzuci go na FA (np. przed ost runda) to liczysz te mecze czy nie?

Nie no, to już byłoby zbyt skomplikowane bo wymagałoby pilnowania kto kogo ile razy wystawił a w tej metodzie chodzi o to żeby się przed czymś takim uchronić. Ważne jest ile dany zawodnik zagrał meczy w sezonie a nie ile razy miałeś go w składzie. Nawet jeżeli takiego zawodnika kupiłeś dzień przed końcem sezonu musisz przyjąć jego całosezonowe statsy do wyliczenia picka.

Wyglądałoby to mniej więcej tak (polecę na przykładzie).

W drużynie A jest: w (...) nr wg rank Yahoo total, potem ilość rozegranych meczy w sezonie 2013/2014

1. Durant (1) 81

2. Lillard (15) 82

3. Korver (42) 71

4. Carroll (49) 73

 

Mamy z nich 81+82+71+73=307 mecze, czyli do wyliczeń bierze się ich statsy total za cały sezon, ale brakuje nam jeszcze 53 mecze, a mój 5 najlepszy wg ranku to:

 

5. Bogut (62) 67

 

czyli od Boguta potrzebuję tylko 53 czyli do statsów pierwszej czwórki doliczę 53x średnie Boguta.

 

Wtedy wychodzą łączne statsy zespołu.

Porównując te statsy do wyliczonych w ten sam sposób statsów innych zespołów mamy klasyfikację końcową ale tylko do ustalenia pozycji czyli dostępnego budżetu przed następnym draftem.

Byłoby trochę pracy ale to jest do ogarnięcia.

Ale dzięki temu nie opłacałoby się komuś sadzać Duranta na ławce i zaburzyć klasyfikację bo i tak każdy jego rozegrany mecz byłby liczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a co będzie jak wyrzucisz Duranta na FA tydzień przed końcem sezonu? Albo co ciekawsze jak ktoś go weźmie z W na ost 2 mecze - to wyliczysz nowemu właścicielowi cały sezon Duranta choć ten zagrał ledwie 2,5% gier w jego drużynie?

Do wyliczeń przyjmuje się stan osobowy drużyny na koniec sezonu ze wszystkimi tego typu + i -.

Generalnie jak widać do wyliczeń trzeba zwykle 5 grajków, ale zakładając że keeperami będzie 4 najlepszych to nikt ich nie będzie chciał wywalić na FA. A wtedy wpływ tego 5 jest mniej istotny, co nie znaczy że go nie ma. Wywalanie grajków na FA pod koniec nie będzie się aż tak opłacało bo to keeperzy zwykle są najbardziej istotni.

Taki system sprawdza się w fbxach choć tam jest tylko jeden parametr - fantasy points.

Dlatego też pod koniec sezonu ktoś tankujący mniej chętnie kupi kogoś grającego przez cały sezon, chyba że to gwiazda.

Ale żeby było jasne - to taka moja propozycja, niesprawdzona w boju w systemie roto, więc może akurat w tym systemie się nie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga metoda jest strasznie skomplikowana i rodzi wiele wątpliwości. Pozostańmy przy pierwszej faktycznie. Z tym że nie wiem, czy te 8 niedogranych meczów to nie za mało. Ja byłbym skłonny zwiekszyć tę liczbę do 18. To raptem 2,7%, a spowoduje, że jakiś pech nie spowoduje niezsłużonego ukarania sumiennego menago. Załóżmy, że pod koniec sezonu ktoś utrzymuje się na granicy slotów, a w ostatnim tygodniu nie trafia z kilkoma odpoczywającymi zawodnikami, których nieobecność w realnym meczu nie była zaanonsowana, przekracza dozwoloną ilość opuszczonych gier i ponosi karę. Dlatego jestem za zwiększeniem tej puli. Oczywiście ilość meczów do dyskusji, ale na pewno będę optował za większą niż 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga metoda jest strasznie skomplikowana i rodzi wiele wątpliwości. Pozostańmy przy pierwszej faktycznie.

Nie wiem czy aż tyle wątpliwości, ale na pewno jest duuuuuuuużo bardziej skomplikowana.

To była propozycja do której zawsze można wrócić jeżeli się nie sprawdzi typowa klasyfikacja.

Czyli zostaje nam opcja 1 ze zwykłą tabelą na koniec ligi.

 

Z tym że nie wiem, czy te 8 niedogranych meczów to nie za mało. Ja byłbym skłonny zwiekszyć tę liczbę do 18. To raptem 2,7%, a spowoduje, że jakiś pech nie spowoduje niezsłużonego ukarania sumiennego menago.

Tu się nie zgodzę, bo 8 meczy to 1 nierozegrany mecz na każdym slocie i to przy 3 benchach. Jeżeli ktoś na początku kwietnia ma na każdym slocie -5 to faktycznie może niedograć wszystkich ale pytanie co robił wcześniej. Jeżeli się chce i nie ma się połowy składu kontuzjowanej to nie widzę powodów dla których się niedogra slotów.

W tegorocznej roto I mieliśmy jednego autopilota przez cały sezon, ale poza nim najmniej rozegranych meczy miał Siner i to było 816 czyli tylko 6 meczy, a średnia całej 14 GMów wyszła 819,86, więc można o ile się chce i jest mobilizacja.

A ile ważny jest każdy slot, poza naszą ligą pokazała chociażby liga w której grał Leszczur, dlatego ja jestem za tym żeby to było nie więcej niż 8 meczy.

Oczywiście konieczne jest tutaj wprowadzenie wyjątków związanych z kontuzjami np. keeperów żeby był jakiś margines dla takich co tankują skupując kontuzjowane gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tegorocznej roto I mieliśmy jednego autopilota przez cały sezon, ale poza nim najmniej rozegranych meczy miał Siner i to było 816 czyli tylko 6 meczy, a średnia całej 14 GMów wyszła 819,86, więc można o ile się chce i jest mobilizacja.

 

Tylko zwykla liga a keeper to trochę inna taktyka, w niej większość kontuzjowanych słabszych lub gwiazdy "out od season" wyrzucasz na W i bierzesz FA, w keeperze gdzie na danym zawodniku lub zawodnikach opierasz taktykę nie wywalisz na W...

 

 

Oczywiście konieczne jest tutaj wprowadzenie wyjątków związanych z kontuzjami np. keeperów żeby był jakiś margines dla takich co tankują skupując kontuzjowane gwiazdy.

 

No i tu sam sobie przeczysz, bo po co robić tak wysoki % rozegranych meczy skoro zaraz dorzucasz kilka wyjątków, zeby bezkarnie można.było zagrać o kilkadziesiąt czy nawet więcej gier mniej. Szkoda pary... lepiej bezpieczniejszy % zrobic wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam widzisz po swoim ostatnim zdaniu, że już zaczyna się kombinacja - konieczne jest wprowadzanie wyjątków, co już komplikuje sprawę. A nie prościej to ograć jednym ustaleniem?

 

edit: Odpisałem Marcosowi, nie widząc postu Danny'ego. Widać nie tylko ja poszedłem tym tokiem myślenia.

Edytowane przez GRB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najchętniej nie wprowadzał żadnych wyjątków, ale wiem ze od razy się podniosą głosy odnośnie kontuzji więc stąd taka propozycja.

IMHO jeden kontuzjowany gwiazdor czy nawet dwóch to żadna przeszkoda, dopiero jak jest więcej to robią się już problemy.

 

A np możliwość nierozegrania 18 meczy to ok. 20 3pkt, 250pkt, 100reb, 50ast, 18stl, 10blk, 35tov.

Sprawdźcie sobie własne ligi ile by takie różnice robiły, w mojej to jest pułap nawet 10pkt roto, który może przeszkadzać nie tylko na dole ale i w czołówce.

Tutaj przy 8 punktujących slotach, totale będą niższe więc i różnice będą mniejsze, więc każdy slot będzie miał znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, nawet nie wiedziałem, że rozegrałem najmniej meczów w lidze :). To pewnie dlatego byłem w środku stawki :P

 

A teraz na poważnie:

 

Rozumiem argumenty marcos'a, ale skłaniałbym się do propoyzcji chłopaków i nieco zwiększył ten limit, bo w samej końcówce każdy ustawia skład pod 2-3 kategorie (czasem naturalnie celowo nie wystawiamy nikogo) i wtedy nagle się robi -1 miejsce przy budżetach.

 

Z drugiej strony nie przeginałbym w drugą stronę i ustawił ten limit na poziomie 640-645 (nawet bliżej 645).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.