Skocz do zawartości

NBA Draft 2014


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

k****, ale mi ostatnio spod łapy referaty wychodzą.

 

Jeszcze kilka zdan apropos tego kto sie ostatnimi laty na drafcie zbudował

- Thunder

- Grizzlies ( pośrednio, ale Conley, Gasol, Gay to jakby nie patrzec core z draftu), to co jest dzisiaj to pochodna

- Clippers - Eric Gordon, Blake Giffin, Aminu, Jordan - wszystko to doprowadzilo do tego rosteru co dzis

- Warriors - Thompson, Curry, Barnes, 

- Portland - Lillard, Roy, Batum, Aldridge i gdyby nie wyjątkowy pech Oden+Roy, to mielibysmy dzisiaj zespol, ktory regularnie bije sie o finały

- Chicago - Deng, Rose, Noah, Gibson

- Pacers - George, Hibbert, Stephenson

- Houston - tylko, ze oni po prostu wymienili wszystko co wydraftowali na DH i Hardena

- Wizards - nie mieli zdrówka, ale Wal dostał Beala i dopiero doszli Nene, Gorti, kiedy Ściana miał już pare lat w lidze za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k****, ale mi ostatnio spod łapy referaty wychodzą.

 

Jeszcze kilka zdan apropos tego kto sie ostatnimi laty na drafcie zbudował

- Thunder

- Grizzlies ( pośrednio, ale Conley, Gasol, Gay to jakby nie patrzec core z draftu), to co jest dzisiaj to pochodna

- Clippers - Eric Gordon, Blake Giffin, Aminu, Jordan - wszystko to doprowadzilo do tego rosteru co dzis -

- Warriors - Thompson, Curry, Barnes, 

- Portland - Lillard, Roy, Batum, Aldridge i gdyby nie wyjątkowy pech Oden+Roy, to mielibysmy dzisiaj zespol, ktory regularnie bije sie o finały

- Chicago - Deng, Rose, Noah, Gibson

- Pacers - George, Hibbert, Stephenson

- Houston - tylko, ze oni po prostu wymienili wszystko co wydraftowali na DH i Hardena

- Wizards - nie mieli zdrówka, ale Wal dostał Beala i dopiero doszli Nene, Gorti, kiedy Ściana miał już pare lat w lidze za sobą.

 

Bo nie rozumiesz co piszę

 

napisałem jasno i wyraźnie kto się odbudował szorując 3 lata z rzędu na dnie mając wybory w TOP 10

 

A ty podajesz przykład Gibsona wybranego z 26 nr albo Stephensona wybranego z 40 ????? Mam wrażenie że kompletnie nie pojmujesz o czym piszę

 

To że ktoś wybiera perły w drafcie jest czymś innym niż szorowanie wciąż po dnie

 

Krótko mówiąc większość Twoich przykładów jest bez sensu bo ja mówię o jabłkach a ty o gruszkach

 

Po 2 zadam ci pytanie które zadałem Shevcu - czy gdyby Clippers zostali z tym co wybrali w drafcie to by weszli do PO ???

Czy Memphis bez Z-Bo i T. Allena byliby gdziekolwiek?

 

A już kuriozum jest podanie przykładu Houston. W jakim niby sposób oni się odbudowali przez draft ????? i kiedy oni byli 3 lata w TOP 10 draftu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie w tej dyskusji o dużej ilości wolnego miejsca w cap space Sixers. Są w takiej komfortowej sytuacji, że mogą przejąć wysokie lub też wieloletnie kontrakty.

1.Jak już ktoś wspominał weteranów typu Pau Gasol nie ma szans ściągnąć za to przewinęło się nazwisko Boozera. Co prawda może on dać kilka win, będzie w ostatnim roku kontraktu z ostatnią szansą na jakikolwiek nowy kontrakt na poziomie więc myślę, że nie będzie się opierdalał z racji tego, że został wytransferowany do Sixers. W ataku może nauczyć kilku graczy pewnych zachowań. Dodatkowo za przejęcie kontraktu Boozera wpadnie jakiś bonus :)

2. Steve Nash. Tutaj oczywiście potrzebna byłaby wola samego zawodnika po to aby najpierw posłużyć za mentora, a później związać się na dłużej z klubem, już nie jako zawodnik. Myślę, że jak najbardziej warto spróbować, bo Steve nadaje się tutaj idealnie. Lakers z pewnością by coś dorzucili jak znalazł by się chętny na Steva.

3. Tyshaun Prince. Już nie te lata, średnio nadaje się na NBA, ale przyda się w tej drużynie ktoś doświadczony ze zdobytym pierścieniem- do tego nie z drużyny w której pierścień wygrała jakaś jedna gwiazda, tylko team był bardzo dobrze ułożony. Kontrakt nie jest długi i męczący- idealnie się nadaje. Po przejęciu kontraktu Prince`a i dorzuceniu jakiegoś wyboru z 2 rundy może udałoby się wyciągnąć 22 pick od Memphis.

4.Carl Landry. Kontrakt co prawda długoletni, ale Sixers i tak nie będą w najbliższych latach mogli wydać nie wiadomo ile kasy, aby zostawić miejsce na przedłużenie lepszych rookies. Young za Landrego,Williamsa i pick od Kings to jest oferta, którą z pewnością działacze z Sacramento rozważą.

Jeszcze z 5 podobnych by się znalazło

Można połączyć przy takim miejscu w salary 2 rzeczy- zdobyć picki i weteranów, których IMO i tak trzeba by przepłacić jeśli mieliby ostatnie lata kariery spędzić z debiutantami w Sixers. Oczywiście aby to miało sens to jakość tych weteranów musiałaby być większa niż w przypadku wymiany Jazz z GSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Steve Nash. Tutaj oczywiście potrzebna byłaby wola samego zawodnika po to aby najpierw posłużyć za mentora, a później związać się na dłużej z klubem, już nie jako zawodnik. Myślę, że jak najbardziej warto spróbować, bo Steve nadaje się tutaj idealnie. Lakers z pewnością by coś dorzucili jak znalazł by się chętny na Steva.

Tak, Roberta Sacre. Ktoś zainteresowany? Las rąk.

 

Bo raczej nie Kobe lub #7. A nic poza tym nie mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do tematu debiutantów i weteranów podszedł trochę inaczej. Praktycznie od czasu Duncana nie było w drafcie zawodnika, który z miejsca stawałby się realnym wzmocnieniem teamu, grał regularnie, z głową, nie potrzebował kolejnych kilku sezonów na budowanie swojej wartości.

Zarówno James a przede wszystkim Durant (no i cała reszta wybijających się debiutantów ostatnich powiedzmy 10 lat - wybijających się, nie bardzo dobrych jak chociażby Lillard) to byli zawodnicy, którzy wchodząc do ligi nie byli do tego przygotowani na 100%. Porządni weterani nie patrzyli na nich jako na materiał, który dzięki nim stanie się w ciągu roku materiałem na mistrzostwo i dlatego Ci najlepsi byli niedostępni.

Wróćmy pamięcią do chyba najszybciej, i jak do tej pory najlepiej zbudowanego zespołu poprzez draft od czasu powstania loterii - Orlando Magic lat 90-tych.

Shaq wchodząc do ligi już w pierwszych tygodniach sprostał oczekiwaniom, od razu stał się dominatorem. W kolejnym roku dołączył Anfernee Hardaway, tu też chyba możemy się wszyscy zgodzić, że z miejsca robił różnicę dla zespołu. Byli to zawodnicy minimum w 90 % gotowi to zawojowania ligi, potrzebowali do tego tylko kilku weteranów na odpowiednie pozycje. Dostali jednego z lepszych - Horace Granta oraz kilku innych, m.in. Briana Shawa.

 

Obecnie świetny debiutant to z reguły gracz, który będzie naprawdę niezły za 3-4 lata, jest to okres, który dla weterana powoduje prędzej zakończenie kariery niż osiągnięcie sukcesu drużynowego. Dlatego też ci najlepsi nie decydują się na takie rozwiązanie.

 

Zobaczymy jak będzie z tegorocznym draftem, jeśli Wiggins jest takim mega talentem to z miejsca powinien dostarczać zespołowi jakieś 23-25 efektywnych punktów, pewnie skończy się na 15-17. Jeśli Embiid jest kandydatem na najlepszego centra i zawodnikiem, którego nie było na tej pozycji od kilku lat to z miejsca powinien wnosić efektywne cyfry typu 18/11/3 (dla debiutującego Shaqa byłby to mega zawód), pewnie skończy się na 12/8/1,5. Oczywiście mam nadzieję, że mój pesymizm się nie sprawdzi.

 

Załóżmy, że Phila bierze Wigginsa, który wymiata, Noel również się sprawdza, MCW robi postępy (szczególnie w efektywności), udaje załapać im się do PO lub są tego bliscy - wówczas weterani sami do nich zapukają.

 

Natomiast jeśli oni wszyscy będą tacy sobie, Phila zrobi bilans 20-kilka W, to po prostu będzie oznaczało, że na dzień dzisiejszy są tylko średnimi koszykarzami, tym bardziej, że nie mają już wymówki jakiej w pierwszym swoim sezonie mógł użyć chociażby Lebron - jestem chłopakiem prosto po szkole średniej.

Edytowane przez Pozioma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie rozumiesz co piszę

 

napisałem jasno i wyraźnie kto się odbudował szorując 3 lata z rzędu na dnie mając wybory w TOP 10

 

A ty podajesz przykład Gibsona wybranego z 26 nr albo Stephensona wybranego z 40 ????? Mam wrażenie że kompletnie nie pojmujesz o czym piszę

 

To że ktoś wybiera perły w drafcie jest czymś innym niż szorowanie wciąż po dnie

 

Krótko mówiąc większość Twoich przykładów jest bez sensu bo ja mówię o jabłkach a ty o gruszkach

 

Po 2 zadam ci pytanie które zadałem Shevcu - czy gdyby Clippers zostali z tym co wybrali w drafcie to by weszli do PO ???

Czy Memphis bez Z-Bo i T. Allena byliby gdziekolwiek?

 

A już kuriozum jest podanie przykładu Houston. W jakim niby sposób oni się odbudowali przez draft ????? i kiedy oni byli 3 lata w TOP 10 draftu ???

łapanie za słówka gibson to 26, ale rose 1, deng 6? noah 8. Houston zbudowali sie przez draft tak samo jak mogą to zrobic Sixers - dealowali pickami.

 

Clippers zrobili to, czego nie zawaha się zrobic Hinkie jeśli zajdzie potrzeba - to co zrobili, byłoby niemozliwe gdyby nie uzbierali tylu wysokich pickow, a co za tym idzie takiego 'talentu'. Gdyby nie trejdowali z Cavs mieliby dzisiaj Irving/Gordon/Aminu/Griffin/Jordan. Myśle ze i tak pukaliby już do PO bardzo mocno. 

 

Zgadzam sie natomiast bardzo mocno z Poziomą, zawodnicy z draftu  zazwyczaj jako taki poziom łapią w 2 roku kontraktu - nie debiutanckiego, a tego tłustszego - po 1 extension. Do tego okresu mogą rzucac radośnie 20ppg, ale koszykarsko są jeszcze gdzie indziej.

 

Wiggins w Philly będzie pewnie robił 18/5/3 moze nawet 20/6/4, na 43% FG jak dobrze pójdzie.

W Cavs 15/5/3 w Bucks c*** wie, bo niby nie ma tam kto rzucac, ale przez to nie ma kto ściągać obrony.

 

Embiid powiedzialbym 8/8/1 na początek - gdzie by nie wylądował

 

Parkier w Philly +20/5/2 , co nie znaczy, że wygramy wiecej niz 25 spotkań :) w cavs 16/5/2 w Bucks pewenie tez ok 20ppg.

 

Młodzi po pierwsze muszą nabrac skilla, po drugie muszą zapłacic frycowe, zapracowac na respekt sędziów, ograć się przeciwko poszczególnym obronom i obrońcom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Młodzi po pierwsze muszą nabrac skilla, po drugie muszą zapłacic frycowe, zapracowac na respekt sędziów, ograć się przeciwko poszczególnym obronom i obrońcom. 

No właśnie skoro muszą nabrać skilla, zapłacić frycowe itp to znaczy, że na dzień dzisiejszy są tylko prospektami (i będą nimi prawdopodobnie przez cały sezon), po tegorocznych zapowiedziach myślałem, że przynajmniej 2-3 wypali od pierwszej minuty i będą od razu pukać do All-Star Game, będą na poziomie Duncana i Shaqa, zobaczymy. Jeśli nie to znaczy, że draft był po prostu zwyczajny, gdyż w 2-3-4 sezonie praktycznie każdy rocznik ukazuje nam kilka nowych gwiazd, być może również zeszłoroczny w ciągu 5 lat doprowadzi podobną liczbę zawodników do All_star Game, chociaż obecnie wydaje się to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy gdyby Clippers zostali z tym co wybrali w drafcie to by weszli do PO ???

 

Gdyby nie trejdowali z Cavs mieliby dzisiaj Irving/Gordon/Aminu/Griffin/Jordan. Myśle ze i tak pukaliby już do PO bardzo mocno.

 

Nawet lepiej. Wystarczyło trochę cierpliwości i wyglądałoby to tak: Irving/Bledsoe/Gordon/Aminu/Griffin/Jordan/10 pick 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 nowe Newsy !


1. Report : Minnesota would take Randle or Vonleh in Kevin Love deal 

 ( Wtedy najprawdopodobniej w gre wchodzi Boston bo ze swoim 6 pickiem Randla jak i Vonleha mogą śmiało wyciągnąc i wtedy zaproponować Minnesocie np : Randle + Green  lub jakiś inny Deal zamieniając Greena na innego gracza Bostonu o Sullingerze nie mówie ponieważ po co wtedy Minnesocie 2 Pf'ów identycznych do siebie.

Wtedy Boston ściągając Love zapewnie żegnają sie z Sullingerem , wbijając go w jakiś trade w zamian za choćby Centra

2. Boston Celtics June 3 workout: T.J. Warren, Cleanthony Early, KJ McDaniels, Kyle Anderson, DeAndre Daniels, PJ Hairston and Marcus Smart .

Gołym okiem widać  ,że Boston szuka 3jke w tegorocznym drafcie ,  na swój workout zaprosili  7 zawodników z czego  aż 5ciu  to SF.

Do tego Smarta czyli zawodnika który w Mockach jest najbardziej brany pod uwage Celtics z 6tym pickiem.

Myśle , że jeśli nie uda sie wyciągnąc Love a wtedy na 100 % Boston musiałby oddać swój 6 pick może wybrać w drafcie cos na zasadzie .

6 pick - Smart
17pick - np. T.J Warren lub inny SF podany wyżej.

Sciągając wtedy Smarta z Draftu pewne jest , że Danny szuka klubu który chciałby pozyskać Rondo i wtedy Rajon idzie w wymiane.

Smart/Bradley/T.J Warren/Sullinger/(Sanders/Asik/Gortat)

 

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie to raczej normalne. Zresztą workoutu u jakiejkolwiek drużyny poza Cavs bym się nie spodziewał. Co najwyżej rozmowa. Jak chce się być wybranym jako pierwszym to trzeba się szanować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 nowe Newsy !

 

 

1. Report : Minnesota would take Randle or Vonleh in Kevin Love deal 

 

 ( Wtedy najprawdopodobniej w gre wchodzi Boston bo ze swoim 6 pickiem Randla jak i Vonleha mogą śmiało wyciągnąc i wtedy zaproponować Minnesocie np : Randle + Green  lub jakiś inny Deal zamieniając Greena na innego gracza Bostonu o Sullingerze nie mówie ponieważ po co wtedy Minnesocie 2 Pf'ów identycznych do siebie.

 

Wtedy Boston ściągając Love zapewnie żegnają sie z Sullingerem , wbijając go w jakiś trade w zamian za choćby Centra

 

Bez Sully'ego nie ma tego dealu jak dla mnie. pick 6 + Green + Sully, trochę dużo, ale być może warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embid ma takie warunki że raczej sobie poradzi i te naście ptk i z 8 zbiórek będzie miał, no chyba że się piołamie bo nawet fizycznie to teraz niema w NBA zbyt wielu centrów którzy mogli by go gnoić, plus @Julius jak patrze na twoje prognozy co do statystyk to muszę przyznać że na miejscu rukasów modliłbym się żeby trafić do Phili :D:P ale zazwyczaj to w najsłabszej ekipie "nabija" się najlepsze staty czyli jak bucks wybiorą Parkera to chyba bedzie roty :) Ciekawi mnie jak będą Cavs wyglądać w tym roku jakiś dobry trejd pick który im się sprawdzi i powinni być wysoko na słabym wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embid ma takie warunki że raczej sobie poradzi i te naście ptk i z 8 zbiórek będzie miał, no chyba że się piołamie bo nawet fizycznie to teraz niema w NBA zbyt wielu centrów którzy mogli by go gnoić, plus @Julius jak patrze na twoje prognozy co do statystyk to muszę przyznać że na miejscu rukasów modliłbym się żeby trafić do Phili :grin::tongue: ale zazwyczaj to w najsłabszej ekipie "nabija" się najlepsze staty czyli jak bucks wybiorą Parkera to chyba bedzie roty :smile: Ciekawi mnie jak będą Cavs wyglądać w tym roku jakiś dobry trejd pick który im się sprawdzi i powinni być wysoko na słabym wschodzie.

Sixers dużo biegają, mają wysoki pace, co przekłada się na więcej posiadań. 

 

Do tego na pozycjach 2-3 wieje pustką, więc mają zapewniony playing time i first-pass PG. 

 

Embiid jesli będzie na parkiecie +30 mpg to spokojnie zrobi mocne double-double. Ale powónuję go troche do Drummonda - jako rookie w 20mpg mial 8/7/1,5bpg, a per 36min 4.2 faulu. te pierwsze staty Joel będzie miał pewnie troche lepsze, ale nawet w Kansas ma 3.5 fauli na 23min. w NBA będzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajnie, że akurat te ekipy mają wysokie numery draftu, bo przynajmniej będzie motywacja do oglądania Cavs, Bucks czy 76ers, bo tak ciągle katowałem Brooklyn, Heat czy Spurs. Szczególnie Bucks w końcu będą mieli zawodnika, którego losy będzie można śledzić.

 

Ja będąc włodarzem Cavs brałbym bez żadnych wątpliwości Embi'ego. Cleveland już ryzykowali w ostatnich latach z Tristanem, Waitersem i Bennettem, że teraz wręcz trzeba ryzykować, bo gra jest warta tego i brać centra, który może być kozakiem zamiast Wigginsa i Parkera. Ja poszedłbym va bank, poszedłbym va bank na pewno. Pozbyłbym się Kyrie'go Irvinga, który widać, że będzie chciał uciec z Cavs po sezonie 2014/15, a teraz w najbliższym sezonie będzie niesnaska, kto jest numerem jeden w drużynie. Dałbym go w pakiecie Irving + Varejao za Love'a do Minnesoty. Wtedy Cavs mają na lata świetny pakiet PF - C. Wiadomo, że Love ma tylko rok kontraktu, ale powiedziałbym mu, że jeśli nie podpisze ponownego kontraktu to ma połamane kulosy i wjazd na chatę.

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 nowe Newsy !

 

 

1. Report : Minnesota would take Randle or Vonleh in Kevin Love deal 

 

 

Wtedy Boston ściągając Love zapewnie żegnają sie z Sullingerem , wbijając go w jakiś trade w zamian za choćby Centra

 

2. Boston Celtics June 3 workout: T.J. Warren, Cleanthony Early, KJ McDaniels, Kyle Anderson, DeAndre Daniels, PJ Hairston and Marcus Smart .

 

Gołym okiem widać  ,że Boston szuka 3jke 

6 pick - Smart

17pick - np. T.J Warren lub inny SF podany wyżej.

 

 

 

 

1) rozumiem ze Love potwierdzi ze podpisze z nimi extension bo inaczej to wyrzucenie picku w piach

 

2) Cavs powinni sie zastanowic nad zamianą picku #1 na taki co leczy Minny i brać Love'a a za dodatek w dealu #1 za pick 4-5-6-7-8 dobrać kogoś dobrego (np. Magic #4 i #12) lub Jazz #23 z równoczesnym zapukaniem do LBJ ;-)

 

pakiet pick zamieniony na Randle'a oraz s'n't z Diengiem np. lub/i Hawsem to kozacka cena za Love'a  

 

3) wybór pomiędzy Warrenem ( cud miód cyfry) a McDanielsem (rok starszy i bardziej dojrzały) - reszta to ogóry jak na #17 no moze Kyle ;-)

 

 

 

 

 

4) spurs oczywiscie tradycyjnie mam swój typ"

 

http://www.draftexpress.com/profile/Cleanthony-Early-65803/

 

Early SF 6''7 z Wichita St. - cos co mnie dalej boli w spurs atletyzm i SF/PF tak aby KL odciążyć oraz senior czyli gość już dojrzały.....

 

1383241946.jpg

 

 

a na drugą rundę poproszę

 

 http://www.draftexpress.com/profile/Devyn-Marble-19313/

 

Devina Marble'a też seniora SG 6''6 IOVA 

 

1347733073.jpg

 

nie chcę natomiast wyboru w typie Bogdanowic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cavs dzwoni do Jazz lub Orlando i Minny równocześnie

 

Jazz/Magic dostaje wymarzoną jedynkę

Cavs Love'a i dodatkowo pick od Jazz (#23) lub Orlando (# 12)

Minny dostaje gracza na którego się zgodzili ( Randle Vonleh) i dodatkowo coś z salary Cavs co sobie życzą ( Dieng/Vare/inny) 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.