Skocz do zawartości

[East 1st Rd] Pacers - Hawks


BiałaCzekolada

  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. to jak?

    • Pacers in 4
      8
    • Pacers in 5
      34
    • Pacers in 6
      19
    • Pacers in 7
      4
    • Hawks in 4
      0
    • Hawks in 5
      0
    • Hawks in 6
      3
    • Hawks in 7
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Czuję się mentalnie odpowiedzialny za założenie tego tematu, po tym jak obejrzałem jakieś 130-140 spotkań Pacers w ciągu ostatnich dwóch lat, czyli o jakieś 110 za dużo. W każdym razie po ubiegłorocznym "pojedynku" (wszystkie 6 spotkań totalnie bez historii) myślałem, że już niedużo gorszych rzeczy może mnie spotać. Myliłem się.

 

 

Pacers są w ogólnym dołku, ale to był zawsze zespół idealnie zbudowany do grania w PO na Wschodzie - brudno, defensywnie, fizycznie i jakoś do przodu. Jednocześnie talentu w ofensywie jest za mało, żeby zdominować jakiegokolwiek rywala we wszystkich 4 meczach. Hawks ogólnie niby chcieli z tego PO wypaść, ale z drugiej strony nie wypadli i zrobili przykrość swoim fanom, którzy ostatnio to już w ogóle nie pojawiają się na hali. Cudowna seria się zapowiada...

 

 

W każdym razie, nie lekceważyłbym Hawks bo to bardzo dumny zespół, który w I rundzie zawsze gra zacięte serie, a w tym roku jeszcze mają bardzo dobrego coacha, któremu oklaski w sezonie zabrała kontuzja Horforda, a szkoda bo Hawx byli materiałem na solidną #3 siłę w konferencji. Tak czy siak, z takim składem i Mikem Scottem w rotacji - udało się zachować twarz.

 

 

x factor: Pero Antic - cała Atlanta gra praktycznie na dystansie, co jest bardzo niewygodne dla Behemotów w stylu Indiany, ale Antic będzie szczególnie ważny, żeby wyciągać Hibberta z pomalowanego (Millsap robi to z Westem od zawsze). Jak zacznie trafiać to Pacers zaczną go odpowiednio bronić i może być wesoło od czasu kiedy Jeff Teague nauczył się penetrować obronę w stylu Tony Parkera. Hibbert nie zagrał jeszcze ani jednego dobrego meczu w tym sezonie przeciwko Hawx głównie z powodu Antica/Ayona.

 

 

player2watch: perimeter D Indiany -chciałbym zwrócić uwagę na to co będzie robił George w obronie. Atlanta nie ma praktycznie żadnego mocnego wing playera, do którego PG mógłby przykleić się na plaster, więc pewnie on albo Lance będą ganiali za Korverem, a u obu średnio z koncentracją w tego typu obronie przez cały mecz. George bywa czasami zbyt leniwy, a Lance zwyczajnie nie ogarnia setek zasłon, które przecież dla kogo jak kogo - ale Korvera będą rysowane.

 

 

player-not2-watch: Chris Copeland. To może być seria, w której dostanie parę minut a każda minuta oglądania jego idiotycznego biegania po parkiecie i odpalania rzutów w tempie 0,78 BM*  to minuta zmarnowana.

 

 

 

Liczę głęboko, że Pacers zepną dupy i zechcą wysłać jasny komunikat do konkurencji, że "wracamy go gry" (pokonując zdziesiątkowanych Hawks hehe), dlatego nie wyobrażam sobie innego rezultatu niż

 

Pacers w 5

 

 

 

 

 

*(Byron Mullens - jednostka odpalania rzutów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jako jedyny na tym forum lubię Hawks (Biała Czekolda, chyba?), ale wiadomo, że nie ma na co liczyć. Jednak śmieją się ludzie z tego zespołu, a potrafił być lepszym od Pistons, Knicks, a ciągnęli ich s5 z Paul Millsap, Jeff Tegaue i DeMarre Caroll ;) Pacers nie będą mieli raczej większych problemów, ale Hawks jeden mecz wygrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RS były wyrównane mecze, ATL jest niewygodna i po prostu słaby matchup dla Indy. Uciekający na obód podkoszowi, biegający po zasłonach sg + mega szybki pg wbijający się pod kosz.

 

0 pts 0 rb (0/5)

10 pts 5 rb (4/9)

8 pts 6 rb (4/10)

2 pts 4 rbs (1/8)

 

średnio 5 pkt i 3 zb na 28%. Roy Hibbert at his best

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, to wlasnie z Atlantą ostatnioo dostaliśmy taki syty wpierdol w 1st half, że nie wyszliśmy z 30 pkt, a Hibbert zaczął oglądać trailery ulubionego serialu ;] 
moja teoria spiskowa jest taka, że Lebrons Heat specjalnie nas napuścili na Hawks, bo wiedzą że nie jest to wygodny rywal dla Indiany ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana ostatnio gra tak, że tych wygodnych rywali nie ma zbyt wiele.

 

Cała seria zależy od tego, co dzieje się w głowach graczy Pacers. Jeśli na serio są contenderem i chcą puknąć LeBrona, to najwyższa pora łapać rytm i zdmuchnąć Hawks.

 

Nie wiem zbyt wiele o coachu Atlanty, ale podoba mi się jego reakcja po kontuzji Horforda i przemodelowanie stylu gry. Ogólnie Hawks to taki cichy bohater RS.

 

Atlanta, ze swoimi trójkami, Sappem i być może jakimś heat checkiem Lou Williamsa, urwie jeden mecz. Jeden zawalą sami Pacers. 

 

Indiana w 6, choć to może być nerwowe 4-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak można się było spodziewać - Pacers przez ostatni miesiąc nie czekali na PO, tylko po prostu grali gówno. Gówno, z którego ciągle nie mogą wyjść i jak nie wyjdą, to tylko słabość wschodu może sprawić, że wejdą do ECF gdzie dostaną solidnie po dupie jak się nie obudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.