Skocz do zawartości

NBA Rumors 2013/14 // ploty-ploteczki, przymiarki-przymiareczki


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

@ jendras

 

Skoro Pau to taka świetna opcja 20/10 to co mu przeszkadza być taką w Lakers gdzie w tej chwili jest opcją nr1 ...? Bądżmy poważni - nawet Deng nie poszedł za pick z 2014 a co dopiero mówić o starym złamanym Pau którego za pół roku będzie można mieć za garść dolarów a na dodatek nie od dziś wiadomo że on chce wrócić do Memphis i grać razem z bratem

 

Po drugie wiara to co Suns w tej chwili potrzebuje to

1 - rim protector

2- kogoś na obwód

 

Pau nie jest ani jednym ani drugim i jak dla mnie to zwykła plotka zwłaszcza gdyby Suns miało oddać któryś z picków tego draftu - no way nawet jeśli to będzie nr 30 draftu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszą o tym w LAT, to nie jest zwykła plotka.

 

Po co Gasol w LA, skoro po sezonie i tak nie zostanie, a trzymanie go teraz nie ma najmniejszego sensu?

 

Memphis to zwykłe spekulacje, nie mają kasy na niego. Akurat Suns imo nie mieliby problemu z zatrzymaniem go za rozsądną kasę.

 

Deng w najgorszym razie poszedł za trzy drugie rundy, w najlepszym - za przyszłoroczną pierwszą rundę Sixers, w dodatku tam priorytetem był Bynum i zejście Bulls poniżej progu podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująca opcja dla Suns, jesli będą w stanie zatrzymac Gasola za dobry hajs, jesli nie, to spadajacy kontrakt Okafora + fillery to powinien byc max co oddaje PHX. Maja plan oddawac picki, to lepiej zrobic to za Asika albo Younga.

 

Szkoda, ze Spurs nie maja czym powalczyc, bo u Popa moglby wyglądać całkiem ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem w temacie o lakers.

napisze i tutaj. suns potrzbeuja solidnego gracza do rotacji podkoszowej. takim kims jest gasol. z plumlee i fry'em dalej niz 1 runda nie ujada. z gasolem w rotacji? zabawa wyglada juz nieco inaczej a o ile mi wiadomo, w phoenix postanowiono, ze jednak nie beda tankowac juz po wigginsa a chca pograc o cos wiecej.

 

najwazniejsze jednak, ze po sezonie moga z pau podpisac niewysoki kontrakt, obdarzyc go opieka lekarska i cieszyc sie lepiej grajacym hiszpanem do konca kariery. przy nim niech sie roziwaja mlodzi plumlee i len.

 

lakers niewiele ugraja. maxymalnie pick. finansowo za wiele nie zyskaja. niestety taka jest w tej chwili wartosc hiszpana, obnizona dodatkowow tym, ze po sezonie moze podpisac z kim zechce i opusci lakers za free.

 

lakers prawdopodobnie wczesniej wczy pozniej do deadline gasola przehandluja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyżej Qcin piszesz, ze do Asika trzebaby było dorzucić Lina żeby kontrakty się zgadzały. Moim zdaniem żaden team na takie coś nie pójdzie bo i Lin i Asik mają w następnym sezonie 15 mln. więc troche lipa przyjmować 30 mln na następny rok za tą dwójkę. 15-tkę Asika jeszcze jakoś da się przez ten rok wytrzymać z myślą, że potem przedłuży z drużyną, no ale jak pisałem 30 za tych dwóch to już przesada zwłaszcza, że pewnie będą chcieli Bledsoe podpisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Badboy2 - niekoniecznie potrzebują gracza podkoszowego do punktowania- bo oni zwyczajnie nie grają piłek pod kosz- na początku sezonu Plumlee był częściej wykorzystywany i zdobywał węcej punktów, teraz od tego odeszli i Plumlee dostaje piłkę zwykle jak sam ją sobie zbierze, więc Gasol nie byłby tam graczem na 20/10 ale jakieś 13/8 (no i minuty by musiał dzielić z Plumlee na 5 i Fryem na 4 a od obu przy takiej grze jest imo mniej przydatny). Gasol teraz ma świetne cyferki, bo ma PG pass-first w postaci Marshalla, Goran jest jego totalnym zaprzeczeniem. Btw. Marshall był asystentem przy 67% rzutów asystowanych (nie wiem jak to zdanie mniej "maślanie" napisać) przez Gasola od 4 stycznia, czyli spotkania z Jazz i Paul  zdobywa 1,07 punktu na posiadanie kiedy obaj przebywają a przed debiutem Marshalla w s5, miał 0,96 punktu na posiadanie, więc sam widzisz, że trochę różnicy jest.

 

@Zalias- Tak, mają po 15 baniek, ale w salary są liczeni po 8,4 ;) Phoenix biedni nie są więc jakoś by to przełknęli, ale żeby było jasne- także nie wierzę w to, że by tak chcieli ;) Po prostu podałem jako opcję.

 

Plus, przypominam, że Gasol ma w kontrakcie, że w przypadku transferu jego gaża rośnie o 10 albo 15% (już nie pamiętam) za to kontrakt Okafora jest ubezpieczony na 6 mln, więc nawet jeśli nie powąchałby w tym sezonie parkietu, to te pół sezonu opłaciłoby prawie w całości PZU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Bulls dostali pick za Denga. TOP-12 via Kings, right?

 

Co do Gasola w Suns, no to co fakt to fakt, max co za niego wyciagniemy to pick Pacers. Ale i to by bylo fajne. Jak tu ktoś słusznie zauważył: PICK-30 w 2014 > PICK-10 w 2013 :smile:

pick10 w 2013 to MCW i Adams, takich graczy nie wyciągniesz w 2014 z 30.

Top-12 protected Kings to oznacza, że tego picku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pick10 w 2013 to MCW i Adams, takich graczy nie wyciągniesz w 2014 z 30.

Top-12 protected Kings to oznacza, że tego picku nie ma.

9,11,12,15 te picki poszłyby spokojnie w top10 draftu 2014 (oczywiście za top3). Alfabet i MCW spokojnie z 4-5. 2014 draft zapowiada się super, głównie ze względu na jakość, a nie ilość talentu. Więc 30pick nie będzie jakoś specjalnie odbiegał od tych z innych lat. Można będzie pewnie wartościowego grajka wyciągnąć, ale będzie to raczej mało prawdopodobne.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Badboy2 - niekoniecznie potrzebują gracza podkoszowego do punktowania- bo oni zwyczajnie nie grają piłek pod kosz- na początku sezonu Plumlee był częściej wykorzystywany i zdobywał węcej punktów, teraz od tego odeszli i Plumlee dostaje piłkę zwykle jak sam ją sobie zbierze, więc Gasol nie byłby tam graczem na 20/10 ale jakieś 13/8 (no i minuty by musiał dzielić z Plumlee na 5 i Fryem na 4 a od obu przy takiej grze jest imo mniej przydatny). Gasol teraz ma świetne cyferki, bo ma PG pass-first w postaci Marshalla, Goran jest jego totalnym zaprzeczeniem. Btw. Marshall był asystentem przy 67% rzutów asystowanych (nie wiem jak to zdanie mniej "maślanie" napisać) przez Gasola od 4 stycznia, czyli spotkania z Jazz i Paul  zdobywa 1,07 punktu na posiadanie kiedy obaj przebywają a przed debiutem Marshalla w s5, miał 0,96 punktu na posiadanie, więc sam widzisz, że trochę różnicy jest.

 

@Zalias- Tak, mają po 15 baniek, ale w salary są liczeni po 8,4 ;) Phoenix biedni nie są więc jakoś by to przełknęli, ale żeby było jasne- także nie wierzę w to, że by tak chcieli ;) Po prostu podałem jako opcję.

 

Plus, przypominam, że Gasol ma w kontrakcie, że w przypadku transferu jego gaża rośnie o 10 albo 15% (już nie pamiętam) za to kontrakt Okafora jest ubezpieczony na 6 mln, więc nawet jeśli nie powąchałby w tym sezonie parkietu, to te pół sezonu opłaciłoby prawie w całości PZU :smile:

 

Nie grają piłek pod kosz, bo nie mają do kogo. Poza tym Gasol to świetna opcja na picki - przy spacingu Suns byłby świetny nie tylko jako finisher, ale przede wszystkim kreator. Dragic nie jest tak pass-first, ale bez przesady, to inteligentny zawodnik, euros z eurosem powinni się dogadać ;] 13/8 to puste liczby, wpływ Gasola w halfcourcie byłby bardzo duży, zwłaszcza przy tak ogarniętym trenerze, na jakiego wygląda Hornacek.

 

Gasol ma trade kicker, ale w jego przypadku salary jest za wysokie, żeby się on wliczał (czyli w praktyce, 19 baniek pozostaje bez zmian).

 

Ale Bulls dostali pick za Denga. TOP-12 via Kings, right?

 

Co do Gasola w Suns, no to co fakt to fakt, max co za niego wyciagniemy to pick Pacers. Ale i to by bylo fajne. Jak tu ktoś słusznie zauważył: PICK-30 w 2014 > PICK-10 w 2013 :smile:

 

Niekoniecznie, bo pojawiają się opinie, że draft jest mocny w czołówce, ale płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grają piłek pod kosz, bo nie mają do kogo. Poza tym Gasol to świetna opcja na picki - przy spacingu Suns byłby świetny nie tylko jako finisher, ale przede wszystkim kreator. Dragic nie jest tak pass-first, ale bez przesady, to inteligentny zawodnik, euros z eurosem powinni się dogadać ;] 13/8 to puste liczby, wpływ Gasola w halfcourcie byłby bardzo duży, zwłaszcza przy tak ogarniętym trenerze, na jakiego wygląda Hornacek.

 

 

 

 

Prawda, trochę z kosmosu dałem te liczby, jednak na pewno grałby mniejsze minuty niż w LAL. Za to nie jestem wcale przekonany, że akurat obecność Gasola wymusiłaby więcej piłek pod kosz, ja osobiście jestem wielkim fanem Dragicia, ale na dobrą sprawę on nigdy jakoś często nie współpracował z wysokimi, czy to z Plumlee, Gortatem, czy nawet wcześniej ze Scolą. Ja absolutnie nie twierdzę, że Gasol by się nie przydał w Suns, za to jestem baaaardzo sceptyczny co do poglądu, że z nim Suns mieliby jakiekolwiek szanse na powalczenie o 2 rundę PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy są tak mocno podjarani tym draftem, że nawet z pickami 27-30 nastawiają się na przecinaków... a tak nie będzie. Czołówka będzie prawdopodobnie bardzo mocna, ale nie jest on jakiś głęboki. A moim zdaniem ktoś z dalszych miejsc może jeszcze zrezygnować, żeby za rok mieć większą szansę wyboru w loterii. 

 

Poczekajmy do ostatecznej listy zgłoszonych. Ja bym się na nic nie napalał jeśli mielibyśmy pick Indiany, a nawet czuję, że byłby on dalej przehandlowany. 

 

Jest jakaś plotka o zainteresowaniu Tajem? Bo śmierdzi mi tu ulubioną metodą Mitcha, czyli trójstronny trade. Taj do LAL, Gasol do PHX, Okafor i pick do Bulls. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zupełnie inna sprawa. Pewnie nadal byliby underdogiem, ale zależnie od matchupu, mieliby szanse na upset.

 

Dwóch slasherów + masa strzelców + Pau to qrewsko trudny to pokrycia zestaw. W starciu np. z Rockets nie wiem, na kogo postawiłbym pieniądze.

 

Matek, wątpię w tego Taja, jego nazwisko przewijało się ponoć, kiedy Lakers rozmawiali jeszcze w sprawie Denga, poza tym Okafor ma za wysoki kontrakt jak na taką wymianę.

 

Jeśli Bulls chcą czyścić salary, to mój wet dream to spadające kontrakty LA do Bulls, Gibson, Dunleavy do Rockets, Asik do Lakers.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jendras

 

Faktycznie, źle pamiętałem wysokości umów. Bo po głowie mi chodziło, że Gibson ma ponad 8, a Okafor lekko ponad dyszkę. No nic, pomyłka. Ale z Kirkiem już wchodzi, to raz. A dwa Lakers wcale nie musieliby puszczać dalej Okafora, tylko np. Blake'a+Kamana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby celem Bulls było oddanie Gibsona za spadający kontrakt bez żadnego bonusu. Lakersi musieliby dołożyć coś wartościowego (tylko czy coś takiego poza pickiem, którego na bank nie oddadzą, posiadają?) Z Gibsonem łączeni są również Bobcats oraz Wizards i wg mnie ci pierwsi mają najwięcej do zaoferowania- pakiet Zeller+McRoberts lub Zeller+Henderson byłyby bardzo ciekawe- zwłaszcza ten pierwszy bo zrobiłby dodatkowe miejsce w salary na walkę o Melo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Zalias- Tak, mają po 15 baniek, ale w salary są liczeni po 8,4 ;) Phoenix biedni nie są więc jakoś by to przełknęli, ale żeby było jasne- także nie wierzę w to, że by tak chcieli ;) Po prostu podałem jako opcję.

 

 

 

Aha, widzisz sugerowałem się tym, że http://hoopshype.com/salaries/houston.htm tutaj wliczyli to do salary. My bad w takim razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.