Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym ogłosił nasz system Mistrzostwami Polski FB Roto i ich zaprosił do przyłączenia się na trzecim poziomie, bo i tak więcej menedżerów nie mamy ;]

Eeee yyyy, trzeci mamy pelny, dopiero czwartego praktycznie wcale nie bedzie mieli.

I pytanie raczej brzmialo co bys zrobil przy odmowie takiego polaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee yyyy, trzeci mamy pelny, dopiero czwartego praktycznie wcale nie bedzie mieli.

I pytanie raczej brzmialo co bys zrobil przy odmowie takiego polaczenia.

dlaczego w ogóle zależy ci na połączeniu? mają lepszą strukturę ligi? mają lepszych graczy? dłuższą historię? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem sens równoległych rozgrywek, przecież tu i tam grają w większości te same osoby. Jak na razie fora świetnie się uzupełniają jeśli chodzi o format rozgrywek, każdy ma wybór jeśli chodzi o formułę, wielkość ligi i rodzaj draftu. Sam preferuję większe ligi z draftem aukcyjnym (tutaj roto i na sznurowadle h2h), a mimo to uczestniczę także w rozgrywkach h2h i roto ze standardowym draftem na sznurowadle.

Edytowane przez Dig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci można powiększyć.

Nie mozna trzeciego poziomu powiekszyc bo bedzie za malo miejsc do awansow.

 

dlaczego w ogóle zależy ci na połączeniu? mają lepszą strukturę ligi? mają lepszych graczy? dłuższą historię? ;]

Czesc GMow gralo w obu rozgrywkach, wiec oni powinni sie wypowiedziec w tych kwestiach porownan.

 

A dlaczego mi zalezy na polaczeniu? Bo marza mi sie wielkie ogolnokrajowe rozgrywki i o ile uwazam iz mamy fajny zaczatek o tyle chciwym okiem patrze na dodatkowe 100+ sprawdzonych osob ;-) Co wiecej trzeba dodac, ze bez zadnego polaczenia bedziemy rywalizowac o tych samych nowych ludzi na przyszly sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz może którzy to?

Tak na pierwszy rzut oka na obu listach uczestnikow sa [kolejnosc losowa]...

L.TM, pumeks, Jurek Furtak, Gryzlak, Chicken, fluber, Benon, goozman, Masud, MKA, Lew, matek, Lukacs, Ledley, budzikreal, bulek, ptb, Zodd, Seether, shevcu i GluchyPL.

 

Hmmmmm, wow, dluga ta lista... moze rozgrywki juz sa polaczone ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka na obu listach uczestnikow sa [kolejnosc losowa]...

L.TM, pumeks, Jurek Furtak, Gryzlak, Chicken, fluber, Benon, goozman, Masud, MKA, Lew, matek, Lukacs, Ledley, budzikreal, bulek, ptb, Zodd, Seether, shevcu i GluchyPL.

 

Hmmmmm, wow, dluga ta lista... moze rozgrywki juz sa polaczone ;-)

No to już w ogóle nie kumam sensu jego pomysłu. Czy tam w ogóle są jacyś bardziej doświadczeni gracze, którzy nie grają tutaj? Bo jeśli nie, to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat grałem i tu i tam i totalnie nie kumam pomysłu łączenia tamtych zawodów - rozgrywanych przecież w Fantasy Points (więc jak dla mnie zabawowo) z zawodnikami stąd - grającymi w roto. zmiana systemu rozgrywek z FP na roto tylko podkopuje wiarygodność tamtych rozgrywek - po co było robić eliminacje w formacie FP skoro finał miałby być w całkowicie przecież innym systemie roto? po co były tam wielowątkowe dyskusje o zmianie formatu punktowania FP w celu jego optymalnego udoskonalenia?

wydaje mi się, że Fluber po prostu troszeczkę pogubił się organizacyjnie i teraz szuka przedziwnych rozwiązań

 

uważam, że wielosezonowe, shierarchizowane rozgrywki z historią - takie jak tutaj czy na sznurówce - o wiele więcej mówią o faktycznym krajowym rozkładzie sił w roto i h2h niż stworzenie jakieś dziwacznego symbionta z czyjegoś "widzimisie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się, jako główny sprawca zamieszania, choć po początku dyskusji wydaje mi się, że ciężko będzie mi pokruszyć Wasz forumowy beton.

Nigdzie nie jest napisane, że od przyszłego sezonu będzie roto. Rozważam kilka różnych scenariuszy, negocjuję z organizatorami kilku rozgrywek. To nie są na razie rozmowy wiążące. Bardzo szanuję Wasze rozgrywki, ale próbuję zorganizować rozgrywki na wysokim poziomie, gdzie nie potrzeba 4 lat, żeby coś wygrać, coś co zachęci graczy do zabawy, a nie każe im startować od 4 ligi.. 3 awanse z rzędu? Trzeba być mistrzem fantasy i być w czepku urodzonym.

Rozważałem pomysł przejścia na roto, ale Wilq wyjaśnił mi, że w ten sposób mógłbym zabierać Wam nowych graczy, a podkreślę to jeszcze raz. Nie chcę tworzyć konkurencyjnej ligi, chcę łączyć, a nie dzielić!

Skład finału MP możecie sprawdzić na stronie zkrainynba.com. Jak się on ma poziomem do Waszej 1 ligi? Nie mnie oceniać.

Ogólnie oczekuję od Was odpowiedzi na jedno proste pytanie. Uprzedzam, że to na razie luźne dywagacje, sprawdzanie gruntu. Czy kilku najlepszych graczy Waszej pierwszej ligi roto chciałoby startować w finale MP fantasy NBA w formule h2h od sezonu 15/16?

Jako jeden z graczy, którzy brali udział i w MP i w Waszej lidze roto ( w obu zająłem 3 miejsce) muszę przyznać, że gra w lidze FP była dużo ciekawsza, choć moim zdaniem był to przypadek. W MP grupa A była jedną z najciekawszych, natomiast w grupie IIIÓ nie działo się prawie nic ( tylko 10 na 15 osób na drafcie). Obserwując jednak inne ligi u mnie i u Was odniosłem wrażenie, że w wyrównanych ligach emocje były bardzo duże ( np. grupa Ą), większe były także możliwości handlowania. Nie chcę jednak wchodzić Wam w paradę w formule roto.

Co do regulaminu, komisarz (1) miał zapewniony awans pod warunkiem, że żaden nie awansował do finału. Nie chodziło o każdego komisarza w lidze, tylko o to żeby w finale komisarzował ktoś, kto ma duże doświadczenie i ma dodatkowe uprawnienia na sznurówce. Awans wywalczyło 4 komisarzy i ten punkt regulaminu nie znalazł zastosowania.


ja akurat grałem i tu i tam i totalnie nie kumam pomysłu łączenia tamtych zawodów - rozgrywanych przecież w Fantasy Points (więc jak dla mnie zabawowo) z zawodnikami stąd - grającymi w roto. zmiana systemu rozgrywek z FP na roto tylko podkopuje wiarygodność tamtych rozgrywek - po co było robić eliminacje w formacie FP skoro finał miałby być w całkowicie przecież innym systemie roto? po co były tam wielowątkowe dyskusje o zmianie formatu punktowania FP w celu jego optymalnego udoskonalenia?

wydaje mi się, że Fluber po prostu troszeczkę pogubił się organizacyjnie i teraz szuka przedziwnych rozwiązań

 

uważam, że wielosezonowe, shierarchizowane rozgrywki z historią - takie jak tutaj czy na sznurówce - o wiele więcej mówią o faktycznym krajowym rozkładzie sił w roto i h2h niż stworzenie jakieś dziwacznego symbionta z czyjegoś "widzimisie"

finał 14/15 będzie w FP, ja dyskutuję już o rozgrywkach 15/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oczekuję od Was odpowiedzi na jedno proste pytanie. Uprzedzam, że to na razie luźne dywagacje, sprawdzanie gruntu. Czy kilku najlepszych graczy Waszej pierwszej ligi roto chciałoby startować w finale MP fantasy NBA w formule h2h od sezonu 15/16?

 

LOL, wychodzi na to że takie rozgrywki już miały miejsce w tym roku :nevreness: i sam w nich braleś udział.  Na sznurowadło już istnieją rozgrywki h2h z aukcją i co ciekawe w tym sezonie grali tam czołowi gracze tej ligi (ja i wiLQ) i czołowi gracze h2h sznurowadło (Gerard i goozman) :nevreness: . 

Edytowane przez Dig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szanuję Wasze rozgrywki, ale próbuję zorganizować rozgrywki na wysokim poziomie, gdzie nie potrzeba 4 lat, żeby coś wygrać, coś co zachęci graczy do zabawy, a nie każe im startować od 4 ligi.. 3 awanse z rzędu? Trzeba być mistrzem fantasy i być w czepku urodzonym.

Chwila, chwila, zdajesz sobie sprawe, ze nie ma zadnych nagrod za udzial w I lidze?

Ze ten podzial jest tylko umowny? Ze to tylko forma mieszania ludzi, ktorzy nigdy by sie nie spotkali?

"Cos wygrac" moze kazdy w kazdym sezonie! Tzn wygrac swoja lige i przy okazji jakis tam umowny awans.

Przeciez radosc z wygrania ligi na poziomie III nie bedzie mniejsza od wygrania tej na poziomie I.

 

Rozważałem pomysł przejścia na roto, ale Wilq wyjaśnił mi, że w ten sposób mógłbym zabierać Wam nowych graczy, a podkreślę to jeszcze raz. Nie chcę tworzyć konkurencyjnej ligi, chcę łączyć, a nie dzielić!

Skoro tak to podyskutujmy o mergerze. Serio, caly IV poziom dla uczestnikow Twoich rozgrywek [bo to pierwsze wolne miejsca]. Od V przyjmujemy nowych. Czy poza tymi sztucznymi nazwami poziomow jest jakas przeszkoda?

 

Ogólnie oczekuję od Was odpowiedzi na jedno proste pytanie. Uprzedzam, że to na razie luźne dywagacje, sprawdzanie gruntu. Czy kilku najlepszych graczy Waszej pierwszej ligi roto chciałoby startować w finale MP fantasy NBA w formule h2h od sezonu 15/16?

Toz wlasnie probowalem Ci wyjasnic, ze wg mnie zupelnie nie tedy droga - jak recznie podejmujesz decyzje kto mialby dolaczyc do takiej superligi to recznie wplywasz na wyniki kto moze byc sie uznawac za najlepszego. A wg mnie to musi sie odbywac organicznie droga walki, ewolucji, awansow i spadkow. Wieloletnich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finał 14/15 będzie w FP, ja dyskutuję już o rozgrywkach 15/16

Sorry, że wspomnę tutaj, wykorzystując tą dyskusję. Nie rozgrywanie rozgrywek eliminacyjnych co roku jest błędem i uderza w zaangażowanych userów, którzy nie wywalczyli awansu. Co stoi na przeszkodzie równolegle z finałem rozgrywać eliminacje z udziałem również finalistów tegorocznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka na obu listach uczestnikow sa [kolejnosc losowa]...

L.TM, pumeks, Jurek Furtak, Gryzlak, Chicken, fluber, Benon, goozman, Masud, MKA, Lew, matek, Lukacs, Ledley, budzikreal, bulek, ptb, Zodd, Seether, shevcu i GluchyPL.

 

Hmmmmm, wow, dluga ta lista... moze rozgrywki juz sa polaczone ;-)

Czuję się wywołany do tablicy :)

 

Ogólnie zgadzam się m.in. z goozem, nie warto łączyć sznurowadła z e-nba, bo gracze i tak w sporej części się powtarzają. Poza tym sznurówka ma swój oddzielny klimat i nie chciałbym żeby to przepadło. 

 

Zawsze można tam ogłaszać, że jeśli ktoś jest chętny, to drzwi na e-nba są zawsze otwarte. A jeśli ktoś czuje się mocny i chce się zmierzyć z konkretnymi przeciwnikami, ma fazę na punkcie rywalizacji w dużym i mocnym gronie, to nie będzie trzeba takiej osobie wysyłać drugiego zaproszenia. Z kolei jeśli ktoś jest miękki, to i tak się nie zgłosi. A na siłę nie ma co takich osób przyciągać, bo nie warto marnować czasu naszego i ich. 

 

Oni niech grają w FP, my budujemy coś na zasadach roto. Najlepsi rotogracze ze sznurówki i tak tutaj grają. 

 

Pomijam już, że takie FP kompletnie mi nie przypasowało (ale zostawiam jeden team na przekonanie się do tej formuły i nauczenie się jej) i o wiele bardziej wolę roto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj roto mi się bardziej podobało niż tam i nie dlatego, że tam mi nie poszło, ale grałem pierwszy raz w roto i tutaj łatwiej było mi coś wymyslić by niwelować starty, a te fantasy points było słabszym pomysłem. A co do awansu komisarzów z urzędu bo tak było, to pomysł był chybiony od startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalo sie zrobic lepiej, co nie dzialalo, a co spisalo sie swietnie i warto to powtarzac/rozwijac?

 

 

1. Myślę, że jeszcze trzeba dograć kwestię pomyłek w tradach. Tzn. może się zdarzyć, że ktoś proponuje absurdalny trade chcesz go odrzucić i przez pomyłkę klikasz przycisk zatwierdzający. U nas w lidze pomyłka miała miejsce chyba 3 razy. oczywiście były prośby o odrzucenie takich tradów itd. i za każdym razem trade został anulowany, ale wydaje mi się że powinno się to uwzględnić w regulaminie. Np. max do 20 min po takim błędnym przyklepaniu tradu trzeba by napisać widomość na yahoo z prośbą do komisarza o anulowanie tradu i komisarz musiałby wtedy odrzucić taki błędny trade. Ewentualnie można też limit wprowadzić że osoba która się pomyliła może to zrobić max np. 2 razy. Coś w tym stylu.

 

2. Dodatkowo mnie irytowało strasznie wpiepszanie się (szczególnie naszego komisarza) w trady innych menagerów. Uważam, że raczej nie powinno być żadnego blokowania tradów.

 

 

 Co do komisarzy, to nie jestem przekonany czy byli odpowiednio wybrani. Nie wiem jak w innych ligach, ale w IIIĆ słabo to wyglądało wg mnie. Najbardziej konfliktowy gracz w lidze. Mało aktywny. Uaktywniał się niemal wyłącznie wtedy, gdy oficjalnie wetował i robił wojnę w temacie ligowym. Poza tym chyba tylko raz rzucił jakiś pomysł: aby blokować do końca sezonu składy graczy, którzy nie zrobili zmiany w rosterze przez jakiś czas. Czyli zamiast utrzymywać poziom rywalizacji i zachęcać do aktywności innych graczy działał odwrotnie. A chyba nie o to w tym chodzi. Nawet na doliczenie pozostałej kasy z draftu do budżetu waivers trzeba było się naczekać i naprosić.

 

Potwierdzam że wybór komisarza w IIIĆ zupełnie nie trafiony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.