Skocz do zawartości

Update Regulaminu FBX - draft-and-stash?


wiLQ

Czy zmieniamy podejscie do wydraftowanych graczy, ktorzy nie graja od razu w NBA?  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zmieniamy podejscie do wydraftowanych graczy, ktorzy nie graja od razu w NBA?

    • nie [niech zostanie jak bylo]
    • tak, niech nie zajmuja slota, a pensja pozostaje taka jak w dniu draftu [bo tak jest w NBA]
    • tak, niech nie zajmuja slota, a pensja rosnie o np 5fp za sezon [by jednak jakis koszt byl]


Rekomendowane odpowiedzi

lk#1 -wypowiedziałeś się, ale nie zagłosowałeś. Troche sie zagmatwałem, za czym jesteś.

 

Krzemo - zapominasz, że później taka osoba ma niezasłużony atut, zupełnie odbiegający od zasad obowiązujących w realu. Tam pensja na pewno nie maleje.

 

Zastanawia mnie, czemu większośc myśli, że chcemy dać takim osobom tylko i wyłącznie handicap? To jest myślenie jednowymiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druzyna powinna miec prawo do zawodnika (nawet np. do 10 jak tak wyjdzie) i nie powinna wartosc zawodnika byc wliczana do sc zespolu. Gdy zawodnik dolacza do NBA to jego wartosc powinna byc taka sama jak w momencie jego pierwszego wyboru przez dany zespol. Do tego dochodzilaby mozliwosc tejdowania praw do takich zawodnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wypowiedź Mara odzwierciedla opcja nr 2, to się pod tym podpisuję. Też miałem małe wątpliwości, bo obawiałem się, że pomimo, że byłby to 14ty zawodnik, to Wy chcecie wliczać go do SC. Nie wiem czemu do takich wniosków doszłem, nie chce mi sie przeglądac tematu od nowa.

Bez zbędnego pinkolenia: głosuję na opcję nr 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się też, żeby to akurat wymagałoby głosowania, można to wprowadzić odgórnie.

 

Nie wiem tylko, czy jak jest np. pick 5 protected to działa to tylko w odniesieniu do najbliższego draftu czy na jakiś przyszły czas również? W sensie, czy jeśli w danym roku drużyna zdobędzie 4 pick, to te top5 protected przechodzi na następny draft, czy się eliminuje ta opcja automatycznie.

Jakoś nigdy w to nie wchodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger, nie o to chodzilo w pytaniu bulka, a jest to kluczowa kwestia: czy ochrona picku moze oznaczac, ze w wymianie GM nic nie dostanie? Tzn przykladowo, klepiemy dzisiaj trejd Twoj leszcz za moj pick 2014 Top15 protected, za rok moj pick okazuje sie byc #14. Co sie dalej dzieje? Zostajesz z tego trejdu z niczym [bo pick wyladowal w chronionej strefie] czy zeby dopelnic wymiane leszcz za pick w 2015 dostajesz moj pick Top15 protected [lub bez zadnych warunkow]?

 

Niezaleznie od odpowiedzi moim zdaniem to spora komplikacja z malym upsidem, wiec bylbym przeciw.

Tym bardziej, ze dzieki ustawieniom ligi w miare latwo przewidziec rejony gdzie wlasny pick bedzie, wiec ochrona picku polega na jego zatrzymaniu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi Wilq chodziło.

 

To drugie rozwiązanie byłoby bardziej rozsądne, żeby ktos po prostu nie zostal z niczym. Niemniej jednak mam zamiar to wprowadzic, dla mnie to nie problem, a zawsze urozmaicenie gry. Nie sądze, by taki szczegół by wymagał głosowania miliona osób, bo tak naprawde to kwestia komisarza już, czy to ogarnie, czy nie.

 

Jednak tak jak mówi Wilq - w przypadku pierwszej wersji "załatwienie" sobie picku chronionego to nie problem. Jeśli natomiast to by przechodziło na następne lata, to przecież nikt nie będzie tankował w nieskończoność, bo byłoby to zwyczajnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wprowadzi to tylko zamieszanie. Picki draftowe nawet w NBA nie są chronione tak samo z roku na rok, a jeżeli już to coraz niżej, a poza tym nie można handlować swojego picka Ir dwa lata z rzędu. Jeszcze komuś się zamarzy to wprowadzić ;)

Po co takie kombinacje?

Widzę że w lidze zamiast upraszczać niektóre rzeczy będzie się komplikować.

To zniechęci nowych graczy którzy tak szybko nie ogarną wszystkich niuansów.

 

Niby próbujemy całą ligę dostosować do realiów NBA, bo wielu takie argumenty dawało, do tych wszystkich draftowych kruczków, które jak dla mnie mają średni wpływ na układ sił. i jeszcze bulek chce wprowadzić odgórnie "ochronki".

A jak był chyba po sezonie postawiony fundamentalny problem czyli "trade deadline" to jakoś mało kto mówił o realiach NBA.

Dla mnie "trade deadline" nawet nie powinno podlegać głosowaniu bo jest otwartą droga do kombinacji pod koniec sezonu i wpływaniu na picki, ale żaden "Hitler" się nie znalazł żeby to udźwignąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sprawa trade deadline została przegłosowana i rynek trejdowy i fa będą otwarte do końca sezonu.

Tak zostało przegłosowane, ale ja dalej uważam ze powinno być "trade deadline" na wymiany między teamami, a rynek FA otwarty jak najbardziej do samego końca - jak w NBA. IMHO wymiany między teamami w ostatnich tygodniach tylko służą kombinacji z pickami.

 

Wiem ze to nie ten wątek więc nie ma sensu do tego wracać, ale takie miałem przemyslenia a w tym wątku jest główna dyskusja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak mam zamiar to wprowadzic, dla mnie to nie problem, a zawsze urozmaicenie gry. Nie sądze, by taki szczegół by wymagał głosowania miliona osób, bo tak naprawde to kwestia komisarza już, czy to ogarnie, czy nie.

Przerazasz mnie takimi wypowiedziami ;-)

I jestes w bledzie, ze "to tylko kwestia komisza" bo to istotna decyzja, ktora wplywalaby na cala lige: predzej czy pozniej dojdzie do sytuacji, ze ktos odda chroniony pick, rok pozniej odejdzie z ligi i nastepca dostanie prezent w postaci obowiazku oddania picku, ktorym nie handlowal. Albo jakies awantury czy pick oddany 4 lata temu byl chroniony Top9 czy Top7 bo akurat wyladowal na #8. Albo dyskusje czy Top19 protected to ma jakas wartosc czy jest sciemniana czescia podejrzanej wymiany. Itp itd.

 

to przecież nikt nie będzie tankował w nieskończoność, bo byłoby to zwyczajnie bez sensu.

Chyba dawno nie przegaldales historii ligi ;-) Spokojnie bylyby sytuacje, ze pick bedzie chroniony po wiele lat. Wg mnie bez sensu wprowadzac mozliwosc trejdu, ktorych zakonczenie nastapi za 3-4 lata. Tym bardziej, ze upside tego pomyslu jest marny. Moze bylyby ze 2 trejdy wiecej z udzialem pickow. Szkoda zachodu.

 

Tak zostało przegłosowane, ale ja dalej uważam ze powinno być "trade deadline" na wymiany między teamami, a rynek FA otwarty jak najbardziej do samego końca - jak w NBA. IMHO wymiany między teamami w ostatnich tygodniach tylko służą kombinacji z pickami.

... i bardzo dobrze. Nie wiem dlaczego aktywne kombinowanie z pickami jest postrzegane jako negatywne. Lepiej nic nie robic i czekac az #1 wpadnie w rece...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.