Skocz do zawartości

Update Regulaminu FBX - nowe rookie scale?


wiLQ

Jakie maja byc przyszle pensje rookich?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie maja byc przyszle pensje rookich?

    • ustawiane na dotychczas stosowanych zasadach
    • ustawiane na nowych zasadach


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem komiszem i nawet nie wiem kto sie tym powinien zajmowac, ale bylo omawianych kilka propozycji zmian w przepisach i poki co nic z tego nie wyniknelo pomimo iz poprzednia ankieta skonczyla sie 3 miesiace temu, a draft jest tuz za rogiem.

 

Poniewaz pisalem ostatnia wersje regulaminu czesciowo czuje sie za niego odpowiedzialny, wiec nie wytrzymalem i zamierzam pociagnac znane mi kwestie wiszace w prozni do jakiegos rozstrzygniecia.

 

W tym watku na tapecie laduje propozycja na urealnione rookie scale.

 

W skrocie o co chodzi, aktualne pensje przyznawane debiutantom maja wieloletnia tradycje w FBX, ale nikt nie pamieta skad dokladnie takie wartosci sie wziely, a analiza faktycznych pensji rookich wykazala, ze sa istotne roznice miedzy pensjami przyznawami, a faktycznie osiaganymi. W zwiazku z tym pytanie czy pensje maja byc jak byly czy maja lepiej odzwierciedlac sredni poziom najlepszych draftowanych zawodnikow.

 

Temat poruszylem we wrzesniu zeszlego roku [pod tym linkiem konkretne wyliczenia http://www.e-nba.pl/showthread.php?7036-FBX-Aktualny-Regulamin-FBX&p=665087] i niby prawie wszyscy pokiwali glowami, ale malo kto to pewnie czytal i temat lezy w glebokim lesie. To albo ma to jakis sens i go wprowadzamy w zycie albo to zawracanie gitary i wywalamy do kosza.

 

Wydaje mi sie, ze najpierw wypada rozstrzygnac podstawowa kwestie "tak" vs "nie" dlatego tak ustawilem ankiete, ale w odpowiedzi "tak" zawarte jest pytanie "na jakie konkretnie wartosci zmieniamy?". To moze byc czescia dyskusji w tym watku takze jak ktos ma pomysly czy wyliczenia niech sie nie krepuje nimi podzielic. Moje propozycje bazujace na tamtych danych sa dwie:

1) [wersja pi razy drzwi dokladna] #1=40, #2-#4=30, #5-#7=25, #8-#12=20, #13-15=18,17,16 i #16-20=15

2) [wersja luzniejsza by pensje rookich byly atrakcyjniejsze] #1=38, #2-#3=28, #4-#6=23, #7-#12=18, #13-17=16 i #18-20=15.

Takze w ramach glosowania na "tak" dawajcie tutaj znac ktora wersje preferujecie. Jak zadna z w/w to jaka, moze ona spodoba sie wiekszosci. W ten sposob rozstrzygniemy to za jednym zamachem bez drugiej ankiety... oczywiscie zakladajac, ze to sie nie okaze jednym wielkim zawracaniem gitary z mojej strony.

 

Poniewaz draft zaczyna sie za niecale 2 tygodnie zmiana moze wejsc w zycie od 2013 tylko poprzez aklamacje i obowiazuje prawo weta. Tzn jak chociaz jeden GM uzna, ze nowe pensje paskudzilyby mu tegoroczne plany ewentualna zmiana weszlaby w zycie dopiero w 2014. Oddanie glosu na "tak" bez napisania posta o sednie "weto" [z ewentualnym wyjasnieniem] jest uznawane za zgode na wprowadzenie od 2013.

 

Nie ustawilem zadnej daty koncowej, ale gdzies w 2 polowie wrzesnia dobrze by bylo zamknac temat.

Oczywiscie zadecyduje wiekszosc glosow [ale przy minimum 20 takze w razie czego bedziemy czekac].

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu z #1 study sa prawie co roku i w miare rzadko zdarzaja sie busty, a z #2 jest odwrotnie. Zdajecie sobie sprawe, ze ostatnia dobra #2 w NBA to byl Durant w 2007? Moze MKG sie jeszcze zalapie, ale w 1 sezonie tez nie zarobil na swoja FBXowa pensje. Oczywiscie to znak, ze z #2 niekoniecznie trzeba draftowac #2 z NBA, ale to tez pokazuje jak srednio jest duza roznica w talencie, wiec niech to bedzie odzwierciedlone w pensjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to również nawołuję w sąsiednim temacie. Bo na razie pojawiają się tylko kliknięcia i sprawa załatwiona. Tak najprościej.

 

Nie wiem, może faktycznie powinienem zastosować w "dwójce" PRL, Roger to samo w "jedynce" i po sprawie.

 

Jak najbardziej rozumiem argumenty za 460. Ale niektóre inne kwestie mogą tylko usprawnić nieco skostniałe zasady, powstałe od czasów xamela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym watku sie nie zgodze bo wydaje mi sie, ze w takich sprawach kosmetycznych argumentacja powinna ciazyc po stronie chcacej wprowadzic zmiany, a "zeby jak bylo" jest wartoscia domyslna i nie wymaga zadnego uzasadnienia. Jesli juz mialbym sie czegos czepnac to nie ma sensu pisac posta "nie" po oddaniu glosu na "nie" chyba, ze ktos wlasnie chce sie podzielic wyjasnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe, z tym że jakieś bardziej dopracowane. Mam 2 wersje: #1=40, #2-4=35, #5-7=30, #8-10=25, #11-15=20, #16+=15

albo #1=40, #2-4=35, #5-7=30, #8-11=25, #12-15=20, #16+=15. Sugerowałem się http://www.82games.com/barzilai1.htm i Table 2, ale to ma już kilka lat. Pick #11 wychodzi 22,4, więc na granicy 25 i 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te nowe salary można podeprzeć jakimiś wyliczeniami ?

Np. średnie fp zrobione przez rookasa z danego nr w real drafcie po rookie sezonie ?

Wilq już to zrobił jakiś czas temu, doczytaj od początku temat.

A jak nie to tu jest link

http://www.e-nba.pl/showthread.php?7036-FBX-Aktualny-Regulamin-FBX&p=665087]

 

a tu skopiowany konkretny post Wilqa

 

"Liczac od 2003 i pierwsze* sezony posortowana** lista mi wychodzi taka...

[* tylko debiutanckie z zalozeniem, ze np Griffinowi liczy sie 2010-11 choc zostal wydraftowany sezon wczesniej]

[** tzn ulozona od wartosci najwyzszej do najnizszej pomimo iz w rzeczywistosci np pick 4 byl srednio lepszy niz 2, ale nie mialoby to sensu dla naszych pensji]

 

Pick srednia fppg

1 43,0

2 34,2

3 33,0

4 29,4

5 28,9

6 26,1

7 24,4

8 22,1

9 21,0

10 20,9

11 19,8

12 19,8

13 18,2

14 17,9

15 16,6

16 16,4

17 16,2

18 14,7

19 14,6

20 14,0

 

Jak wspominalem, pod koniec progow w srodku aktualna pensja wydaje sie za wysoka ;-)

Czyli wg mnie najlepiej byloby to ustawic tak: #1=40, #2-#4=30, #5-#7=25, #8-#12=20, #13-15=18,17,16 i #16-20=15.

Ewentualnie obnizyc wszystko o 1 czy 2 gdyby celem bylo uatrakcyjnienie tych pensji.

Co Wy na to? Bo poki co dyskusja jest miedzy 2 GMami."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pensje rookasów mogą pozostać takie, jakie są... Raz draft będzie mocniejszy, a raz słabszy i czasem będzie warto mieć w teamie rookiech, a czasem nie. Co roku tego zmieniać nie będziemy, więc nie wiem czemu ma nie pozostać tak jak jest. Jeśli przegłosujemy jednak zmianę wybiorę jakąś opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.