Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2013/14


kondzio

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz tego podpowiem Ci, że koszykówce gra się też w obronie.

 

Nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale Westbrook jest fatalnym obrońcą. Bardzo często zostaje na pickach, gubi się w rotacjach, nie kontroluje co robi jego przeciwnik i łatwo mu za plecami uciekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek przenieś sie na forum OKC jesli dalej chcesz gloryfikować swojego bohatera i hejtować PG obecnie najlepszej organizacji zachodu A jesli ci tego mało załóż sobie swój wątek RW contra Lillard ew. inni PG jeśli ci nie pasują, tam sie wykazuj..

Myslę że kilka osób stąd co pisało 2-3 tygodnie temu a propos PTB że to za wczesnie etc może w końcu zmienicie zdanie i uznacie, że Blazermania wróciła, i to jak... parafrazując Erica Stolza do Johna Travolty w Pulp Fiction (dzieciaki uczcie się): PTB wraca i to k. jak... wraca w wielkim stylu...

http://video.anyfiles.pl/Pulp+Fiction.Lektor.PL/Kino+i+TV/video/46766 - 0.26.05 - 0.27.30

Edytowane przez clydetheglyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a mi Lillard przypomina troche Duncana oczywiscie trzymajac odpowiednie proporcje, o Duncanie bylo wiadomo ze bedzie zajebisty a o Lillardzie nikt sie w ten sposob nie wypowiadal.

 

Oboje weszli do ligi jako "ready product" Duncan od drugiego miesiaca gry osiagnal poziom (wliczjac kilka peak'ow przez te wszystkie lata) ktory trzyma do dzis.

 

Podobnie jest z Lillardem gorszy niz dzis nie bedzie (sytem gry, trener moga sie zmienic) prawdopodobnie zagra sezon lub dwa gdzie jego nazwisko przejawi sie w dyskusji MVP (samej statuetki nie zdobedzie) i jesli Portland utrzymaja swoja wizje i udana polityke kadrowa to pewnie zagra pare razy w finalach.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadszedł moment by wyciągnąć Portland z koszyczka odpadną w pierwszej rundzie i wsadzić do koszyczka - walczą o finały. Chociaż pewnie pisząc te słowa właśnie zagwarantowałem kontuzję kogoś z s5. 


Nie będzie, Griffin go zjada pod względem fejmu.

Są 3 miejsca, ale imho z Howardem też nie ma szans. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadszedł moment by wyciągnąć Portland z koszyczka odpadną w pierwszej rundzie i wsadzić do koszyczka - walczą o finały. Chociaż pewnie pisząc te słowa właśnie zagwarantowałem kontuzję kogoś z s5. 

Bez jaj, Spurs, OKC to inna półka. Do tego mamy Houston i Dallas z potencjalnym beast mode u Dirka. Już są 4 poważne drużyny. Dla mnie Portland są na półce Clippers, czyli piękna ofensywa, ball movement, mydlenie oczu, ale poczekajmy na PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, Spurs, OKC to inna półka. Do tego mamy Houston i Dallas z potencjalnym beast mode u Dirka. Już są 4 poważne drużyny. Dla mnie Portland są na półce Clippers, czyli piękna ofensywa, ball movement, mydlenie oczu, ale poczekajmy na PO.

 

A Mavs to nie???? Pokaż mi kto wg Ciebie tam potrafi bronić? W tej chwili Mavs robi to samo co Blazers tylko dokładnie wszystko ciut gorzej . Gorzej broni, gorzej zastawia deske, gorzej atakuje i ma gorszy ball movement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHAWN MARION (all-D team caliber, broni wszystko od 1 do 4), Crowder zanim zaczął siekać te trójki to wszedł w skład przez to, że broni, Dirk to niedoceniany obrońca (choć niekoniecznie na naszym forum) i samym bbIQ, robi niezłą robotę, na pewno nie jest słabym ogniwem, choć wiadomo, że nie porywa.  Carter nie jest już dziurą jak kiedyś, Sammy to też jednak klocek, co by o nim nie mówić i czasem coś pobroni.

 

Poza tym, zapomniałeś chyba, że tę drużynę prowadzi Rick Carlisle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LaMonster Aldridge - 31 pkt, 25 zb.Co ciekawe, w głosowaniu na AllStarG jest 8 wśród frontcourts, a wyżej jest np taki znakomity obecnie gracz jak Pau Gasol...Jak myslicie, czy wyniki takiego głosowania moga sie przełozyć na decyzję gracza o przedłużeniu kontraktu lub odejsciu z klubu? Zdaje się że Aldrigowi kończy się kontrakt po tym sezonie

Edytowane przez clydetheglyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobe jest za Durantem i Lebronem, Rondo jest na 6 miejscu Rose na 3 , Lin nad Hardenem ... wg mnie wyniki tego glosowania maja sie nijak do odejscia zawodnika z klubu bo w większości sa smieszne. Swoja droga ten Aldridge ladnie jedzie przez ten sezon i zaluje ze nie obejrzalem meczu z houston. Bardzo dominował ? Z urywków widzialem ze albo byl nie ktryty albo podkoszowi hou sie gubili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laMarcus dominował po swojemu, czyli z 5-6 metra, początek słaby ale w drugiej połowie masakrował

 

ja blazers widziałem pierwszy raz od dawna, i najbardziej mnie zmasakrowały podania Batuma, pare Nash / Rubio - like podań miał, + masa świetnie poprowadzonych pick'n'rolli

 

swoją drogą pickNrolle to na rockets zabójcza broń, Rakiety za każdym razem gubią się w kryciu jak dzieci we mgle i machają rękami do siebie z pretensjami, dość niesamowite na tym poziomie i przy tej ilości talentu który mają u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz trafiłem na monster game Aldridge'a i znowu ograniczał się do rzucania z każdej pozycji na 5-6m. Ile może mu to wpadać, bo dla mnie sporo tych rzutów było słabych. Generalnie dla mnie shot selection Aldridge'a i Lillarda to porażka. Jak wpada to jest fajnie, ale prawda jest taka, że te rzuty nie powinny wpadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz trafiłem na monster game Aldridge'a i znowu ograniczał się do rzucania z każdej pozycji na 5-6m. Ile może mu to wpadać, bo dla mnie sporo tych rzutów było słabych. Generalnie dla mnie shot selection Aldridge'a i Lillarda to porażka. Jak wpada to jest fajnie, ale prawda jest taka, że te rzuty nie powinny wpadać.

 

Jak na niego akurat ten mecz nie był najgorszy pod tym względem, pojawił się parę razy pod koszem. Np. w meczu ze Spurs na początku sezonu na 17 rzutów oddał 1 z pomalowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale teoretycznie większość rzutów Dirka też nie ma prawa wpadać, szczególnie Dirk-legs, to jest rzeź. Albo dajmy trójka Mariona z rogu. Człek sobie myśli "z czym do ludzi, Panie!" a co trzecia wpada do dziury i jest git. Może Lamarcus wpada w to towarzystwo rzucania efektywnie nieefektywnych rzutów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale teoretycznie większość rzutów Dirka też nie ma prawa wpadać, szczególnie Dirk-legs, to jest rzeź. Albo dajmy trójka Mariona z rogu. Człek sobie myśli "z czym do ludzi, Panie!" a co trzecia wpada do dziury i jest git. Może Lamarcus wpada w to towarzystwo rzucania efektywnie nieefektywnych rzutów?

 

No, on w tych rzutach jest bardzo dobry, chodzi tylko o to, że czasem je miksuje po połowie z rzutami spod kosza, ale sezon lubi sobie zacząć nie pojawiając się w liniach pomalowanego przez tydzień-dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz trafiłem na monster game Aldridge'a i znowu ograniczał się do rzucania z każdej pozycji na 5-6m. Ile może mu to wpadać, bo dla mnie sporo tych rzutów było słabych. Generalnie dla mnie shot selection Aldridge'a i Lillarda to porażka. Jak wpada to jest fajnie, ale prawda jest taka, że te rzuty nie powinny wpadać.

 

Kiedys widzialem jak niby dla zartu zapytano LMA w czym chciałby sie zmierzyc z MJ jezeli miałby okazje, ten bez wachania odpowiedział ze w mid range shot. Dziennikarz na poczatku sie zdziwił i pomyslal ze to zart ale LMA powtórzył to z grobową miną.

Aldridge niszczy na mid range'u i tyle.

A co do Lillarda to moze jakieś argumenty?

Edytowane przez Allen35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.