Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2013/14


kondzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak już wspomniałem jestem fanem San Antonio Spurs, lecz PTB sa w czołówce moich ulubionych teamów. Najpierw za dzieciaka jarałem się Cliffem Robinsonem, Sabonisem i Sheedem, później Pippen i Mighty Mouse. Po latach posuchy niedoszłe Big Three z BR, GO i LMA. Obecnie głęboko wierzę, że pod wodzą młodego generała Damiana Lillarda zajdziemy daleko. Oto moich kilka luźnych uwag dotyczących obecnej drużyny.

 

1) Nie sprzedawać Aldridge'a! Trio Lillard - Algridge -Batum powinno zostać trzonem zespołu na lata. Wzmocnienie ławki i dodanie centra powinno juz teraz zrobić z Blazers drużynę, która może namieszać na zachodzie. No jest pewne, że za Lamarcusa nie dostaniemy nikogo lepszego, więc ten pomysł powinien wylądować w koszu.

 

2) Jak wiadomo trwa walka o Big Peka. Niestety istnieje duze prawdopodobieństwo wyrównania oferty przez Minny, a że nie jest to żaden all - star to dawanie mu więcej niż 12 milionów byłoby błędem. Splitter? Może być choć wolałbym kogoś bardziej defensywnego. Obawiam się, że zostanie ktos z dwójki O'Neal, Pachulia. Wybrał bym tego pierwszego. Byłby dobrym mentorem dla Leonarda i dałby dobrą obronę przez 15-20 minut. Resztę czasu na centrze dzieliłby Mayers z Aldridgem jako fałszywa 5

 

3) Transfer Wesa tak, ale tylko pod warunkiem naprawdę ciekawej oferty. Ktoś gdzieś pisał o opcji wymiany go razem z pickami za Gortata i Beasleya. Cholernie ryzykowne, mimo iż mamy i klasowego centra i utalentowanego ofensywnie gracza na ławkę, to mamy dziurę na pozycji nr 2 i jak wiadomo tykającą bombę w postaci Mike'a. Najlepszą opcją jest słuchnie ofert bez prób wypchnięcia go na siłę. Albo zatrudnienie kogoś solidnego w obronie na SG do pierwszej piątki, aby Wes mógł dawać punkty z ławki. Marzy mi się Tonny Allen. R. Brewer i Bogans tylko za minimum.

 

4) Koniecznością jest wzmocnienie ławki. Tylko kim? Konieczny jest właśnie gracz na 2. Swietnym wyborem byłby Gary Neal (co ja mówię jako fan Spurs). Dałoby się może ściągnąć Stevensona bądź Rusha. A może ryzyko z Tyreke Evansem? Na 3 jako zmiennika Batuma jakiegoś weterana za minimum lub niewiele więcej może Magette, James Johnson, Wes Johnson, Cassipi

Edytowane przez Borys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł trochę jak z gazeta.pl czy czegoś w tym stylu, bo co niby zapowiada ten powrót wielkiej koszykówki? Aktualnie szczytem marzeń dla tego zespołu byłby 8 seed.

 

Jakby podpisali Pekovica (pewnie i tak Wolves zmatc***ą) to byłby jakiś początek, ale ciężko im będzie na tym zachodzie jak się grubiej nie wzmocnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pradwę uważam, że ta ekipa ma potencjał. Chodź ta wielka koszykówka może jeszcze przyjść nie w tym sezonie lecz już w niedalekiej przyszłości. Spójrzmy na skład. Jest rozgrywający, który gdyby nie ogromna konkurencja byłby już all-starem w debiutanckim sezonie. A ma papiery na bycie absolutnie czołowym graczem tej ligi. Jest czołowy, a według niektórych najlepszy power forward. Batum jest w granicach 6-9 na swojej pozycji. Dochodzi do tego Matthews który jak ma dzień potrafi przejąć mecz. A miejsce w salary cap mają. Uważam że przy dodaniu solidnego centra nawet takiego J. O'Neala plus dwóch doświadczonych graczy na pozycje 2-3 i mamy druzynę, która już spokojnie wchodzi do play-offs a za 2 lata robi rozpierdziel na zachodzie (co moim zdaniem może się stać już w tym sezonie). Sądzę że bedą tym kim w zeszłym sezonie byli Warriors a Lillard będzie drugim Currym. Oczywiście biore pod uwagę opcję, w której żadna z gwiazd nie kontuzjuje się na długie miesiące a zarząd nie podejmuje żadnej kuriozalnej decyzji, ale mówimy o Blazers więc wszystko jest możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solidnego centra nawet takiego J. O'Neala

On to chyba był solidny w połowie poprzedniej dekady. Niestety potem Miami myślało, że nadal będzie solidny i zrobiło go drugą opcją, która zrobiła porażające 4/5 rzucając 20% z gry w playoffs. Więc nie, myślę, że te zwłoki nadają się jedynie do golfa a nie do nba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie każdy weteran trafiający do Phoenix przyzwoicie gra wiadomo czemu, ale jak odchodzą wygląda to już gorzej. Co mają fani do rozwoju drużyny? Blazers póki co siędzą cicho na rynku mimo, że inne ekipy działają więc znając życie wiele w PTB się nie zmieni, a LMA w końcu na poważnie zacznie domagać się transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mają fani do rozwoju drużyny?

Nie chodzi mi o fanów drużyny tylko o fanów mojej teorii :D. Jedyne czego mogę sie częściowo wyprzeć z tego co napisałem do tej pory to ta wiara w O'Neala. Ale tylko jeśli chodzi o kontuzje bo poziom jako taki będzie trzymał jeśli bedzie zdrowy. Pamiętajmy, że można zastąpić go Pachulią czy Kamanem, na których tez stać Blazersów i zawsze jakiś plus. BTW Wiem,że Smugi prowadzą rozmowy z Tonym Allenem. Konkurencja jest duża, ale jakby sie udało go ściągnąć to przy dodaniu zmiennika dla Batuma czyni z PTB druzynę kompletną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie temat dla mnie ;)

Uważam że Blazers sa w calkiem niezlej sytuacji przed nastepnym sezonem.

Piątka Lillard-Matthews-Batum-Aldridge-Hickson była statystycznie jedna z najlepszych w Nba w ubieglym sezonie- klopotem byl calkowity brak wsparcia z ławki. Juz w tym momencie jednak wyglada ona znacznie lepiej. McCollum mimo dublowania sie pozycjami z Lillardem to moim zdaniem jeden z bezpieczniejszych wyborow z tegorocznego draftu i mysle ze moze byc idealnym scorerem z ławki na pozycjach 1/2 (Oczywiscie grajac SG bedzie mial spore klopoty w obronie). Withey (ogladalem troche Kansas przez ostatnie 2 lata) takze w ograniczonej liczbie minut potrafi dac twarda obrone i shot-blocking czego Portland mocno brakowalo. Crabbe to dla mnie troche zagadka ale podobno ma potencjal na niezlego role-playera. Dodajmy jeszcze Robinsona dla ktorego Portland moze byc idealnym klubem by wreszcie zaistniec w Nba i rozwijajacego sie Bartona i jest to juz perspektywiczny trzon druzyny.

Brakuje jeszcze 2 powaznych zawodnikow: Defensywnego SG/SF (Nierealnym marzeniem bylby Iguadola) i C (Tutaj wybor w tym roku jest calkiem niezly- celowalbym w odpowiednio Pekovicia Gortata Splittera czy Kamana

 

Let's go Thug's :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugi?

Pamiętam jak za czasów NBA na TVP2 Włodek Szaranowicz mówił na Trail Blazers "Świetliste Smugi". To chyba jakiś skrót.

 

Uważam że Blazers sa w calkiem niezlej sytuacji przed nastepnym sezonem.

Piątka Lillard-Matthews-Batum-Aldridge-Hickson była statystycznie jedna z najlepszych w Nba w ubieglym sezonie

Statystycznie, to ta piątka pozwalała sobie wrzucić więcej pkt niż sama wrzucała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak za czasów NBA na TVP2 Włodek Szaranowicz mówił na Trail Blazers "Świetliste Smugi". To chyba jakiś skrót.

 

Wiem, chciałem autora podpuścić trochę ;] Panie kondzio, twój zespół to "pionierzy" lub "ci, którzy wytyczają szlak".

 

Włodek Szaranowicz jak komentował mecze, to Bulls, Celtics czy Rockets łatwo było przetłumaczyć, ale przy Trail Blazers się musiał nagłowić. W słowniku terminu "Trail Blazer" nie było, patrzył pewnie pod "trail" a tam jakieś powłóczenie, szlak, smuga, podążanie jakieś, słabo pasuje. Pod "blazer" też nic, ale blaze - rozświetlać, jarzyć się, łuna światła. Do tego mają w logo ten biało-czerwony pas, to se dodał jedno z drugim i mu wyszły "Świetliste Smugi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TrailBlazing czyli oznaczanie szlaku (przecieranie szlaku w dzikim terenie i ZAZNACZANIE go)

Dawni pionierzy czy trail blazersi oznaczali szlak (trail) opalajac drzewo pochodnia.

Stad Blaze. Teraz te znaki na drzewie oznaczajace szlak nazywa sie blaze.

Stad logo PTB - takim znakiem (noo nie takim ale podobnym uproszczonym) oznacza sie chyba szlaki w Oregonie.

A slowo trailblazer oznacza tez pioniera w sensie kogos kto przeciera szlakiw nowej dziedzinie.

Nie wiem jaki to drugie znaczenie ma miec zwiazek z ptb. Weszli do ligi w 70. Jakies trendy wyznaczali?

 

BTW: jakby ktos komus po angielsu tlumaczyl ze ktos wypalal blazy na drzewie przemieszczajac sie po lesie to mozna sobie wyobrazic swietlista smuge robiona przez pochodnie. Szaranowicz mial kontakt z kims kto mogl mu to tak tlumaczyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TrailBlazing czyli oznaczanie szlaku (przecieranie szlaku w dzikim terenie i ZAZNACZANIE go)

Dawni pionierzy czy trail blazersi oznaczali szlak (trail) opalajac drzewo pochodnia.

Stad Blaze. Teraz te znaki na drzewie oznaczajace szlak nazywa sie blaze.

Stad logo PTB - takim znakiem (noo nie takim ale podobnym uproszczonym) oznacza sie chyba szlaki w Oregonie.

A slowo trailblazer oznacza tez pioniera w sensie kogos kto przeciera szlakiw nowej dziedzinie.

Nie wiem jaki to drugie znaczenie ma miec zwiazek z ptb. Weszli do ligi w 70. Jakies trendy wyznaczali?

 

BTW: jakby ktos komus po angielsu tlumaczyl ze ktos wypalal blazy na drzewie przemieszczajac sie po lesie to mozna sobie wyobrazic swietlista smuge robiona przez pochodnie. Szaranowicz mial kontakt z kims kto mogl mu to tak tlumaczyc??

mógł, ale nie musiał, bo on się ogólnie nie pier**lił i opowiadał co mu ślina na język przyniosła, stąd znane jedynie między wisłą a odrą pseudonimy takie jak scottie pająk pippen, denis the menis [? pisane 'ze słuchu z pamięci] rodman czy najlepszy przykład, patrick king kong ewing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak za czasów NBA na TVP2 Włodek Szaranowicz mówił na Trail Blazers "Świetliste Smugi". To chyba jakiś skrót.

 

 

Statystycznie, to ta piątka pozwalała sobie wrzucić więcej pkt niż sama wrzucała.

Przeczytałem to w artykule okolo srodka sezonu wiec mozliwe ze masz racje. Mozesz podrzucic wlasnie odpowiednie statystyki?

Na oko wygladali dobrze ta 5 w sezonie wiec nadal podtrzymuje ze ma to potencjal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.