Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2013/14


kondzio

Rekomendowane odpowiedzi

I Mighty Mouse wymiatał w bardzo słabym Toronto które nie może sie równać z obecnym Portland. Sorry za offtop ale kto mi wyjaśni czemu Damon Stoudamire tak zmarnował swójm potencjał?

A zmarnował? To za mocne określenie. W Toronto był samcem alfa i nabijał dobre staty, w Portland miał wyrównany zespół i inną rolę więc średnie spadły. Jego kariera trochę wyblakła, choć tak naprawdę w żadnym elemencie nie był wybitny i nie do końca pasował do bardziej kontrolowanej koszykówki.

 

Podobno sam potem żałował tego transferu (w zasadzie sam go wymusił na Raptors).

 

Szybki, dobry scorer, przeciętny strzelec, wbrew pozorom nie był czarną dziurą w obronie. Z drugiej strony, nie wiem jak to nazwać po naszemu, nie miał "elite PG decisionmakingu" :)

 

Plus to, co napisał Maciek. Pamiętaj, że Blazers stanowili wówczas specyficzną grupę ludzi, co też miało wpływ na jego rozwój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Bostonie druga ulubiona drużyna, chyab dlatego że odkąd pamiętam to walczaki nawet z Drexlerem, pozniej (niedawno) stos kontuzji ale itak walczyli, sa spoko.

 

Uwielbiam Lillarda i po drafcie około rok temu mówiłem że spoko zgarnie ROY, martwi tylko troche historia portlandzkich rookies z Royem i Odenem na czele.

To jest niesamowite jakiego oni mieli pecha (albo byli glupi), wzieli Roya i mysleli ze jest spoko więc później po im Durant tez od rzucania, lepiej wziac centra (Oden), jakie bylyby konsekwencje brak Roya i Odena a za to Durant można jedynie gdybać...

 

Czy rookie year to najlepszy rok Lillarda?

Nie sądzę.

Nawet w przypływie tych wszędobylskich PG którzy robią wszystko myślę (mam nadzieję) ze za kilka lat to Irving-Lillard będą mocno porfównywalni jako TOP topów.

 

Inna sprawa że jeśli chodzi o PTB to Aldgrige wyglada jakby się tam dusił a w sumie nie ma za kogo go wymienić bo dostaną tylko coś gorszego, Batum czy inny Mathews coś rzucą ale to nie jest to.

Może ten dzieciak z draftu rzeczywiście będzie dobry?

 

Pewnie jak zawsze powalczą o PO (zakladajac ze z Lamarcusem grają) ale nie więcej a szkoda bo chciałbym żeby Lillard tam został ale to muszą tam być jakieś większe perspektywy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ice u mnie podobnie z sympatiami ;)

 

blazers dorzucili dorrela wrighta i ich lawka w porownaniu z tym czyms co nazywano lawką w poprzednim sezonie wyglada calkiem solidnie. pamietajmy ze jeszcze moze olek czyz dostanie szanse :P moze popularnosc druzyny z oregonu by wzrosla w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na pradwę" nie ma na to szans. pomijając fakt, że ich skład to maks walka o PO a dodając do tego klęskę kontuzji "na Oregonie" nie ma ***** we wsi żeby wielka koszykówka tam wróciła

powrot wielkiej koszykowki do Portland jest bardziej prawdopodobny, niz szanse LAL na PO ;p

 

- - - Updated - - -

 

Zachod strasznie sie wzmocnil. bedzie ogromna rywalizacja, ale w wierze w awans Portland do PO.

adres dla wszystkich, ktorzy chcieliby podyskutowac o Blazers, zapraszam http://www.blazers.pun.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisano Lopeza. Moim zdaniem błąd, gdyż będzie się dublował z Leonardem. Obydwaj wysocy z niezłymi manewrami ale obaj nieopierzeni, ażaden z nich nie jest rim protectorem, którego potrzebuja w Portland. Punkty jest tam komu zdobywać, gorzej ze zbiórkami i blokami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pocichutku, gdy wszyscy czekali na transfer Aldridgea, Blazers zmontowali sobie bardzo ładny skład na najbliższy sezon:

 

PG: Damian Lillard / Mo Williams / Earl Watson

SG: Wesley Matthews / CJ McCollum / Allen Crabbe

SF: Nicolas Batum / Dorell Wright / Victor Claver

PF: LaMarcus Aldridge / Thomas Robinson

C: Robin Lopez / Meyers Leonard / Joel Freeland

 

Ławki rezerwowych nie ma co nawet porównywać do patałachów z minionego sezonu. Będzie pierwsza 6 zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale Portland ma wyjątkową nędzę pod koszem, gdyż jedynym wartościowym big manem jest tam Aldridge, a i on sam może pod wplywem 'naglej niechęci' do Rip city być mniej efektywny. Robin Lopez to fajny zmiennik, a goście pokroju Robinsona i Leonarda wylatują z rotacji w silniejszych ekipach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno co jest wielokrotnie potwierdzane przez agenta gracza LMA nigdy nie prosił o zmianę klubu i wszystkie komenty w prasie o trejdzie sa wyssane z palca. Trochę dziwna sprawa ale także mi się wydaje ze nigdzie się nie wybiera LMA a wielokrotnie przymierzanie go do innych ekip to efekt sezonu ogórków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Lopezem też może być różnie, to cały czas kawał kloca. Rok temu też nikt nie stawiał na Hicksona.

bo wszyscy wiedzieli jaki to nędzny grajek, nie miał zadnej konkurencji to grał po 30minut, robił fajne cyferki i tyle, na poziomie NBA gosc ktory nie zna pojecia obrony to smiech. paradoksalnie nawet tak nedzna ostatnimi czasy organizacja jak Kings sie na nim poznali dosc szybko.

 

Lopez to mniej niedorozwiniety klocek, dla PTB Lopez > Hickson.

 

 

edit: dokładnie jak ignac napisał, LMA juz kila razy zaprzeczal rzekomym plotkom o jego prośbie o transfer, to bardziej jego osoba jest życzeniem innych drużyn, stąd takie rumory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warriors, Thunder, Clippers, Spurs, Rockets będą wyżej bankowo. Będzie walka o 6th seed z Grizzlies/Pelicans/Wolves. PO powinny być jeżeli nie będzie poważniejszych kontuzji.

A Mavericks to co??

 

I nie wiem co wy macie co poniektórzy z tymi Pelicans, jak dla mnie 35-40W to jest dla nich max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.