Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2013/14


kondzio

Rekomendowane odpowiedzi

Love i Niemiaszek tez kreca sie w okolicach 4stuparu a jakos nikt im nie zarzuca ze rzacaja na wujowym % :smile:

 

atm LMA to najlepszy PF w lidze 

fakt napierdala te jumperki alee to typ ktory nadal pamieta jak rozjebac na post upie, foot łork i manewry podkoszowe są ;]

Edytowane przez tegotamtego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie kumam tej podniety LMA. Wiem, że fajne są te jego jumperki, ael koleś 3 sezon notuje regres ts% jednocześnie co raz lepiej rzucając osobiste. Z gry trafia żenujące jak na wysokiego 47%. W obronie też nie jest potworem. także hold your horses

Moze nie ma najlepszego FG%, ale jego obecnosc na parkiecie zmienia grę w ataku, mocno rozciąga grę, daje duzo mozliwosci Lillardowi, czy Matthewsowi, wymaga double teamow, mozna powiedziec, ze często 40pare % z gry jest bardziej wartosciowe niz 55% innych zawodnikow, którzy grają przy dziurze, ale jak nie dostaną piłki są bezuzyteczni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko widzę, ale koleś punktuje na ts51%, a w PO jego skuteczność jeszcze leci.

 

Dla porównania Dirk poz debiutanckim sezonem miał ts zawsze >56%, w tym 58 to jest ogromna różnica.

 

Wiem, że LMA rozciąga grę, ale imo za bardzo ucieka od kosza, spoza trumny oddaje 60% rzutów. Imo robi się z niego najlepszego pf, a niemiec jest od niego lepszy i to sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Aldridgem jako volume scorerem PTB mają najlepszą ofensywe w lidze, a z Lillarda zaden Nash żeby to była wyłącznie jego zasługa. Tak czy siak jako overacheivers pewnie trochę spuchną jeszcze przed PO i słabośc ławki będzie bardziej widoczna.

 

Martwić to się powinni zacząć defensywą, bo takie SAS/Durant będą robili na nich jakieś chore liczby. Szukałbym trejdu za jakiś defensorów(takiego C.Lee przegapili) z choćby przeciętną trójką na obwodzie, żeby nie mogli za bardzo pomagac do Aldridge'a. No chyba ze jakims 3-wayem zgarną Asika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batum 1,1 ORAMP   i 109 ortg

Lillard 0,3  ORAMP  i 108 ortg

wesley 1,6  ORAMP i 111 ortg

aldridge 2,1 ORAMP i 108 ortg

 

i to dawało 15 ofensywę

 

 

w tym roku (tylko ortg)

Batum 116

Lillard  119

wesley  124

aldridge  111

 

plus lopez 125 ortg

 

RAMP za ten rok nie mogę znaleźć

 

Ale wydaje się, że wszyscy są skuteczniejsi niż byli rok temu, przy czym LMA najmniej się polepszył.

 

Wydaje mi się więc, że to kwestia zdrowia, rozwoju lillarda i większego zgrania niż LMA, że mają taką ofensywę. Chyba że nagle w wieku 29 lat zaczął grać dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batum 1,1 ORAMP   i 109 ortg

Lillard 0,3  ORAMP  i 108 ortg

wesley 1,6  ORAMP i 111 ortg

aldridge 2,1 ORAMP i 108 ortg

 

i to dawało 15 ofensywę

 

 

w tym roku (tylko ortg)

Batum 116

Lillard  119

wesley  124

aldridge  111

 

plus lopez 125 ortg

 

RAMP za ten rok nie mogę znaleźć

 

Ale wydaje się, że wszyscy są skuteczniejsi niż byli rok temu, przy czym LMA najmniej się polepszył.

 

Wydaje mi się więc, że to kwestia zdrowia, rozwoju lillarda i większego zgrania niż LMA, że mają taką ofensywę. Chyba że nagle w wieku 29 lat zaczął grać dużo lepiej

 

No spoko, ale co ja mam zrobić z ,,suchym'' ORTG danego gracza z tego roku? Wiadomo, że są skuteczniejsi, ale równie dobrze można popatrzeć na bilans i to samo stwierdzić.

 

Jest kilka zmiennych, które w sposób wydaje mi się jasny stoją za lepsza ofensywą w tym sezonie, zamieniono Hicksona na Lopeza, a sam JJ bedąć swoją droga tragiczny w D, zabierał za dużo gry w ataku kosztem gości, którzy to robia lepiej(czyli praktycznie cała pierwsza piątka), Lopez nie wymaga tyle touches, ma mniejsze usg%, a w obronie wygląda przy Hicksonie jak Mutombo, przez co LMA może się bardziej skupić na ataku. Więcej zaczeto grać na Aldridge'a, który ze swoim niedocenianym post game w play offach nie powinien za dużo tracić na efektywności, wiem że wali za dużo jumperków z 6 metra i to w zasadzie mnie w nim najabrdziej wkurwia. Jasne, ze zdrowia, rozwój, zgranie tez ma wiele do rzeczy, ale to własnie za sprawą LMA PTB będzie miało TOP 4 seed, no chyba ze Mo Williams jest najbardziej niedeocenianym gościem w NBA, a Lebron go źle wykorzystywał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz,

To kto/co twoim zdaniem wpływa na fakt, że PTB tak poprawili atak?

 

Poprawa ławki, wymiana centra, efekty pracy Stottsa. W mniejszym stopniu pewnie jakieś niewielkie postępy głównej czwórki.

 

Lopez, nawet będąc totalnym przeciętniakiem, to i tak bardzo poważny upgrade wobec Hicksona po obu stronach boiska. Rok temu ich zawodnicy #5-7 (trudno tam kogoś nazwać ósmym) to Hickson, Leonard i Victor Claver, teraz 5-8 to Lopez, Mo Williams, Freeland i T-Rob - może szału nie ma, ale wystarczy, żeby nie sabotować bardzo dobrej ofensywy top4 przez najgorszą ławkę ever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa ławki, wymiana centra, efekty pracy Stottsa. W mniejszym stopniu pewnie jakieś niewielkie postępy głównej czwórki.

mniej więcej. postęp blazers dobrze widać w 4factors: (w nawiasie miejsce w lidze)

 

	2013	        2014
eFG%	49,8 (13)	51,5 (7)
TOV%	13,9 (18)	12,2 (3)
ORB%	25,3 (22)	29,3 (2)
FT/FGA	0,194 (22)	0,206 (15)
czyli poprawili się wszędzie, ale przede wszystkim zmniejszyli ilość strat (to zdecydowanie zasługa trenera) oraz polepszyli na zbiórce w ataku (z dołów ligowych stali się top5 w tych elementach). po części osiągnięto to dzięki zamianie Hicksona na Lopeza, ale również ławka teraz zbiera lepiej w ataku (Freeland, Robinson), a wszyscy z podstawowej czwórki poprawili się w stratach, no poza Batumem, ale on zmniejszył USG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok karol, ale ciągle się zastanawiam skąd ta poprawa?

 

I czy faktycznie LAM to top skrzydłowych, bo imo jego wartość zawyża gra zespołu

Ale przecież Portland to właściwie Aldridge + Lillard... Więc na czyjej dobrej grze miałby LMA korzystać ? 

 

Fajny jest jeszcze Batum, ale to juz typowy role player - TOPowy, ale wciąż roles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok karol, ale ciągle się zastanawiam skąd ta poprawa?

 

I czy faktycznie LAM to top skrzydłowych, bo imo jego wartość zawyża gra zespołu

poprawa jest wynikiem pracy trenera nad lepszą organizacją gry (przynajmniej tak postrzegam ograniczenie strat) oraz zmianach w rosterze/rozkładzie minut, co dało lepszą deskę w ataku (szczególnie w przypadku ławki, która głównie dzięki temu + MO trzyma się w grze).

 

co do LMA to na pewno jest w top skrzydłowych, ale też nie jest najlepszy. myślę, że jest świetnym przykładem na to, że mimo kiepskiej efektywności rzutów można pomagać drużynie, bo defensywy mimo wszystko na nim się skupiają, a to otwiera pozycje dla innych (stąd taka poprawa reszty pod względem skuteczności). tak więc nie mam wątpliwości, iż jest nr. jeden w portland, bo to wokół niego zbudowani są blazers.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.