Skocz do zawartości

Wolni agenci roku 2013 - szybki przelgąd szeregów


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

a Pekovic to tak bardziej za spliterowe 36/4.

A LeBron 56/4.

 

 

In related news:

 

"I’m not taking any at all – that’s the negotiation that you have to have," Bryant said. "For me to sit here and say, ‘Oh yeah, I’m just going to take a huge pay cut. Nah, I’m going to try to get as much as I possibly can.”

 

Howard and his representatives told the Lakers that he would have a difficult time re-signing if Bryant remained beyond the final season of his contract in 13-14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz

 

Tiago pełni ważną rolę w systemie Popa. To dzięki niemu Duncan wyglądał w tym sezonie jak kiler obrony ( bo nie musiał ciągle mieć rozdwojenia jaźni i bronić obu podkoszowych) ale Peković jest o niebo lepszy. Jedyny minus Peka to jego tendencja do kontuzji ale on jest jak skała w pomalowanym. O niego można się tylko zabić. Tiago na dodatek też jest łamliwy.

 

P.S. Bucks złożyli ofertę Teague 32/4 . Jak by to się im udało to byłby najlepszy ruch Kozłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pekovic to drwal i twardy gość, ale przy dobrze zorganizowanej obronie (a takie występują w PO), to jego ofensywa traci wiele na wartości, od kiedy nie specjalnie potrafi pozbyć się piłki z low post, nie ma mid range i ogólnie jest mobilny jak skały Uralu. Defensywnie to raczej banger 1on1 rodem z lat 90 albo w stylu Perkinsa gdyby ten był tym czym wielu myślało że jest jak grał w Cs.

 

Uwielbiam Pekovica jeszcze z czasów kiedy z pianą na ustach przecinał rywali na pół pod koszem w akompaniamencie Horto Magiko, ale to mało uniwersalny gracz - taki Rick Mahorn na dopalaczu.

 

Splitter może grać 4-5, ofensywnie ma większy skillset, pasuje do każdego stylu gry w obecnej NBA i jest lepszym obrońcą.

 

Porównywać pod względem kontraktu to beznadziejny pomysł, bo Pek to idealny fit pod Love'a a Splitter świetnie pasuje w parze z Duncanem - gdzie gdyby odwrócić rolę to wyszłaby totalna kicha.

 

- - - Updated - - -

 

Bux zamienili Jenningsa-Monte na Teague-Mayo. Talent-wise to krok w tył, ale w kontekście gry zespołu to krok do przodu...

 

...tylko że to tak mały krok do przodu, że przy wzmocnieniach dolnej części ubiegłorocznego Wschodu (Pistons, Wizz, Cavs), będzie to prawdopodobnie oznaczać męczarnie Bux w walce o #7-8 seed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie puścić takiego trade ?

Nie wiem jak tam cap space houston po tych rwolucjach ale jesli dorzucaja jakas kase do asika (8mln), boozer(15) to po takim obrocie spraw Bulls majac TPE moga uderzac po monte albo pakowac asika szukac trzeciego teamu dla denga i sciagac LMA.

Bulls blokują finanse dlatego musza pozbyc sie jakiegos kontraktu.

Wiem ze to pisanie jest calkiem SF ale zamienicie boozera za asika i monte/hendersona(ale problem na 4, chociaż deng poradzi sb niegorzej jak boozer na 4) ? ja tak.

albo lepiej: boozera i denga na LMA i ellisa/hendersona?

Rozpierdala mnie mowienie ze bulls maja zwiazane rece, houston latwo je moze rozwiazac bo oni potrzebuja jakiegos goscia w stylu boozer do pary z howardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja. Splitter pokazał, ile jest wart w tych PO. 5,4 pkt, 2,7 zb. Skarb normalnie. Do tego w finałach się pokazał raz: jak go LeBron zniszczył mega blokiem. Można mówić, że Pekovic w systemie Spurs tyle by nie punktował, ale na pewno gość nie jest taką miękką fają, jak Splitter. Jego agent to mistrz.

 

Swoją drogą Spurs dają dupy w to lato niemiłosiernie. Przepłacenie Tiago, 14 baniek dla Manu za zasługi (ktoś z Was dałby mu MLE?) i to chore polowanie na Kirilenkę na 4 lata, który będzie już się staczał po równi pochyłej.

 

Mycek o czym Ty w ogóle mówisz, chłopie? Weź mi racjonalnie wytłumacz po jaką cholerę jest Bullsom Asik? Kolejny drewniak za niebotyczne pieniądze zawalające salary. Co z tego że teraz ma kontrakt w miarę akceptowalny, jeśli na kolejny rok jest to 15mln wyrzucane w błoto? Za jednowymiarowego centra na 10-15 minut z ławki? Chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to mało uniwersalny gracz - taki Rick Mahorn na dopalaczu.

Hola hola, przecież zawsze żeś krzyczał jak to najważniejsze mieć jeden bardzo dobry skill, a nie robić wszystko po trochę. Pekovic ma 3 bardzo dobre/prawie wybitne skille - post up, pick n roll i zbiórka w ataku (off reb to już full-wybitny poziom u niego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie polewka z ignazza broniącego tego kontraktu Tiago, z drugiej strony para Pek & Duncan pod koszem to fajny fit ale gdzieś w 88 a nie w 2013

chyba żeby podpisać Peka i amnestionować Duncana!!! o, to jest przednia myśl

jasne polewka....oba zdania komentujące moje twierdzenie są nieprawdziwe bo chyba nie czaicie o co mi chodzi!

 

 

1) nigdzie nie twierdziłem że Tiago jest lepszy od Peka jedynie, ze IMO oba kontrakty są złe i za wysokie. Peka bo mimo, ze to dobry gracz nic wielkiego nie osiagnął a Tiago, że całkowicie zawalił mozliwości wzmocnienia spurs w erze End of Duncans, to że pasuje lepiej Splitter niż Pek do spurs jest oczywiste stąd mamy gracza tańszego (nadal za drogiego) a lepiej wpasowanego;

2) Tiago nowy kontrakt mnie zaskoczył in minus ale patrząc na to ile kasy się płaci innym mozna przezyć z takim balastem. Poruszam temat Tiago jedynie w kontekście innych propozycji lub alternatywy spurs.....wzieli najlepszą opcję bo pewnie inni nie chcieli zbytnio gadać i w tym kontekście bronię organizacji która przez lata nie przepłacała graczy a jest teraz JECHANa. Przez taką krytykę to się zastanawiam czy piszemy o spurs czy o NYK lub Lakers w sumie.

3) jak na zaślepionego fana spurs to i tak te tezy nie są tak ekstremalne i nierealne do obrony. nie wiem czy to frustracja innych każe im naskakiwać na może i kontrowersyjne tezy. Fakty są takie że ostatni sezon mimo G#6 sprawił mi bardzo dużo frajdy której aż tyle ( wygranie Zachodu, równe Finały z lekką inicjatywą spurs) się nie spodziewałem

 

reasumując: dla spurs Tiago ma większą wartość niż dla waszych ekip stąd uznali że mu tyle zapłacą.....przepłacili TAK! zle zrobili NIE! nie było ani innej realnej opcji (lepszej). Patrząc na inne kontrakty i tak nie jest żle z ekipą która dopiero teraz lekko się wychyliła ze swojego OKOPU NIEPRZEPŁACANIA bo te za wysokie sumy i tak sa dalekie od maksów JJów czy geniuszu DeAndre move.

Pek jest lepszy od Tiago w 29 systemach/ekipach NBA. Ja Peka w graniu na poważnie nie widziałem.

 

więc może przy tak UMIARKOWANYM stanowisku "ojperdoylicie" się?

lato pogoda wporzo a tu tyle sępów o mentalności frustratów.....

 

czyli co kasa dla Jeffa tiague jest OK? bo określiłeś to jako bardzo dobry ruch?

 

- - - Updated - - -

 

P.S. Bucks złożyli ofertę Teague 32/4 . Jak by to się im udało to byłby najlepszy ruch Kozłów.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz powiedz mi tylko jak się tu nie frustrować skoro jedna z moich ulubionych organizacji w końcu miała cap space i mogła polować na dobrych FA a dali 14/2 Manu który jedzie po równi pochyłej(przecież to będzie najgorszy kontrakt w sezonie 14/15) i 36/4 TIAGO SPLITTEROWI. Tym bardziej schrzanili że o ile Manu dał jeden dobry występ w finałach na 7 spotkań tak Tiago całkowicie zawiódł i byliście właśnie o jednego klasowego grajka którego można było spokojnie wyłowić za takie pieniadzę od mistrzostwa.

W głowie mi się to poprostu nie mieści jak można tak spieprzyć offseason mając tyle opcji.

Za rok może się uda coś złowić, ale pewnie dadzą Parkerowi te niegwarantowane 12 mln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może przy tak UMIARKOWANYM stanowisku "ojperdoylicie" się?

lato pogoda wporzo a tu tyle sępów o mentalności frustratów.....

 

Przecież sam zapytałeś o zdanie innych, a jak mają inne to od razu ich wyzywać? Z tego co pamiętam sam też się mocno nastawiałeś na to lato w wykonaniu i dzieliłeś się swoimi koncepcjami i nie pamiętam by było tam coś podobnego do tego co zrobili Spurs. W innym temacie piszesz że AK47 na 4 lata to chore ... Gość jest idealnym fitem pod każdą ekipę, młodszy od Manu o 4lata o to zawodnik tego kalibury co pokazywał wielokrotnie w Europie na arenie międzynarodowej czy w NBA(w zeszłym sezonie jak Minny jeszcze o coś grała przezentował się super). Może grać na SF/PF i na pozycji silnego skrzydłowego jest dużo lepszy niż brazyliczyk, podpisany za większą kasę niż ta, która zadowalała Rosjanina. Baynes pokazał, że może spokojnie grać jako back up center bez wielkiej szkody dla drużyny. Zawsze można tam też wystawić Diawa ...

 

Biorąc pod uwagę, że Duncan i Manu mają kontrakty dwuletnie, Millsap z takim samym trwaniem swojej umowy byłby idealny biorąc dodatkowo pod uwagę to jakie ma cechy.

 

To że Spurs jako organizacja rzadko kiedy popełnia błędy nie powinno być argumentem do tego by stwierdzić, że to lato spartaczyli.

 

Co do Peka, uważam że zasługuje na taką kasę jak Splitter, ten zas na 5-6mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola, przecież zawsze żeś krzyczał jak to najważniejsze mieć jeden bardzo dobry skill, a nie robić wszystko po trochę. Pekovic ma 3 bardzo dobre/prawie wybitne skille - post up, pick n roll i zbiórka w ataku (off reb to już full-wybitny poziom u niego).

Yessir, Pekovic to konkretny gość. W bezpośrednim porównaniu lepszy od Splittera - bo robi co najmniej jedną rzecz na bardzo wysokim poziomie, a Tiago ciągle jest w procesie instalacji że tak powiem i obecnie potrafi bardzo dużo, ale niczym się wielce nie wyróżnia (chociaż tu też trzeba rozgraniczyć 'wszechstronność' przykładowego Gaya i wszechstronność Splittera).

Tylko, że po prostu nie widzę Pekovica w każdym teamie i każdym systemie (Splitter spełnia taką rolę), bo zwyczajnie jego pochłanianie piłki i brak umiejętności wykonania regularnych, dobrych podań np. z double teamów może się łatwo zemścić. Pekovic niespecjalnie biega i o jego obronie można co najwyżej powiedzieć, że jest godna chłopa jego postury.

 

Dlatego dealów 50/4 jaki zrobiła Minnesota i 35/4 Spurs nie sposób porównać, bo każdy szuka takiego fitu jaki odpowiada tożsamości franchise. Wyobraźcie sobie ten feeling Duncana na boisku z Pekovicem albo toughness duetu Love-Splitter.

 

- - - Updated - - -

 

A broniąc jeszcze dealu Splittera to gdy masz możliwość podpisania na 4 lata ciągle rozwijającego się gościa, który idealnie wypełnia swoją rolę na boisku i poza nim, a do tego pasuje jak drugi but z pary do twojego najlepszego podkoszowego i systemu gry to się nie zastanawiasz. A jak jeszcze kuma o co chodzi w grze zespołowej po obu stronach i jest koszykarzem-koszykarzem pełną gębą to 35 czy tam 36/4 to fajny deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz powiedz mi tylko jak się tu nie frustrować skoro jedna z moich ulubionych organizacji w końcu miała cap space i mogła polować na dobrych FA a dali 14/2 Manu który jedzie po równi pochyłej(przecież to będzie najgorszy kontrakt w sezonie 14/15) i 36/4 TIAGO SPLITTEROWI. Tym bardziej schrzanili że o ile Manu dał jeden dobry występ w finałach na 7 spotkań tak Tiago całkowicie zawiódł i byliście właśnie o jednego klasowego grajka którego można było spokojnie wyłowić za takie pieniadzę od mistrzostwa.

W głowie mi się to poprostu nie mieści jak można tak spieprzyć offseason mając tyle opcji.

Za rok może się uda coś złowić, ale pewnie dadzą Parkerowi te niegwarantowane 12 mln

Jestes pewien ze mozesz ze stuprocentowa pewnoscia pokazac osiagalnego fa ktorego by heat nie zajebali w finalach obrona?

Bo mam takie wrazenie ze Twoim zdaniem Pekovic smowicz czy kto tam robilby w finalach 25-20-10 z palcem w pomalowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A broniąc jeszcze dealu Splittera to gdy masz możliwość podpisania na 4 lata ciągle rozwijającego się gościa, który idealnie wypełnia swoją rolę na boisku i poza nim, a do tego pasuje jak drugi but z pary do twojego najlepszego podkoszowego i systemu gry to się nie zastanawiasz. A jak jeszcze kuma o co chodzi w grze zespołowej po obu stronach i jest koszykarzem-koszykarzem pełną gębą to 35 czy tam 36/4 to fajny deal.

Tak, w ostatnich PO, a już zwłaszcza w finale pokazał, że idealnie pasuje do Duncana, jak i do tego zespołu. Przecież facet w najważniejszym momencie sezonu dał dupy. I o ile Spursi nie potrzebowali go jeszcze w rundach na zachodzie, tak w finałach to właśnie on powinien być x-factorem.

 

Przecież to właśnie na serii z Heat Hibbert wyrobił sobie opinię superstara i jest obiektem ochów i achów od tego czasu. Dla Splittera Miami powinno być idealnym rywalem do pokazania klasy no i Spurs właśnie na jego pozycji powinni zrobić sobie mega przewagę. Splitter tymczasem nie tylko sabotował grę swojej drużyny, ale sprawił też, że obrona Miami mogła skupić się pod koszem wyłącznie na Duncanie.

 

Mówiłem już to wielokrotnie, ale mogę powtórzyć i kolejny raz - to jeden z tych ruchów Spurs, którym ośmieszyli się tego lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakby to zadzialalo z Pekiem, mozna gdybac. Ale nie uwazalem i nie uwazam ze Pek zrobilby z nich contendera. Mowie o przyszlym sezonie i kolejnym juz runie Spurs po mistrzostwo. Byly realne szanse zeby sie wzmocnic dobrymi FA a nic z tym nie zrobili i o finalach Spurs moga z takim rosterem poprostu zapomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K.Martin w Wolves za 7 mln TPE. OKC spróbują wyciągnąć Gortata???

R.Turiaf też do Minny

 

I hicior - AK47 w Nets za Mini MLE!!! Ciekawe ile wyciągnął pod stołem od rodaka? Ruska mafia trzyma się razem. Brooklyn to teraz całkiem poważny contender, dla mnie 2-3 siła Wschodu. Jedyny problem to trener - Kidd to może być pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K.Martin w Wolves za 7 mln TPE. OKC spróbują wyciągnąć Gortata???

R.Turiaf też do Minny

 

I hicior - AK47 w Nets za Mini MLE!!! Ciekawe ile wyciągnął pod stołem od rodaka? Ruska mafia trzyma się razem. Brooklyn to teraz całkiem poważny contender, dla mnie 2-3 siła Wschodu. Jedyny problem to trener - Kidd to może być pomyłka.

No to faktycznie hicior. Teraz już Nets tak głupio nie wyglądają. Najlepsze S5 w lidze + Terry, Kirilenko, Blatche, Evans z ławki. Brakuje mi tylko strzelca z rezerwy obok Terry'ego. Gdyby dostali tego Korvera byliby niemal kompletni. A, no i brakuje jeszcze rezerwowego PG na poziomie.

 

A czemu mówisz, że Kidd to pomyłka? Zwykle rozgrywający z wysokim IQ okazywali się dobrymi coachami. Doc, Avery (choć ten szybko obniżył loty), czy Skilles (podobna sytuacja jak z Averym) są tego dobrymi przykładami. Jeśli Kiddowi po pierwszych sukcesach nie będą przychodzić do głowy jakieś chore pomysły, jak np. Skitelsowi, to może zrobić fajną karierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu mówisz, że Kidd to pomyłka? Zwykle rozgrywający z wysokim IQ okazywali się dobrymi coachami.

Nets są zbudowani na jeden sezon poważnego contenderowania. Zgadzam się z Zaphodem, że Kidd to największy znak zapytania. Wiadomo, high bball iq, charyzma. ale chyba czegoś mu brakuje do kierowania ekipą weteranów i dojścia do finałów?

Kidd nigdy nie prowadził ŻADNEJ drużyny jako coach. jeżeli Nets zdobyliby misia koleś miałby najlepszy debiut w historii ligi (sportu?) jako HC chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.