Skocz do zawartości

Philadelphia Sixers 2013/14


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo ostatnio dzieje się w Philadelphii. Elton Brand, potem wytrejdowany Iguodala, Bynum in, Holiday w Allstar Game, a teraz oddajemy go do Nowego Orleanu. Ed Stefanski, Rod Thorn, Tony Di Leo, Sam Hinke.

 

Wszystko to jest efektem intensywnych działań nowych właścicieli Sixers, którzy chcą wreszcie zrobic w Philly zespol z najwyzszej polki...

 

Mielismy zespol ze srodka tabeli, zgrali all in sciagajac Bynuma - oddali swojego najlepszego wowczas zawodnika w postaci Iguodali i wlasciwie caly mlody talent. Trio Jrue-Turner-Bynum milo byc trzonem contendera, ale jak wiadmo Andrew nie postawil nogi na parkiecie, zespol nie byl w dobrej komitywie z Dougiem, wiec nadszedl czas na zmiany... Nie spodziewalem się jednak ze takim kosztem.

 

Ruch hinke'a z oddaniem Holidaya jest delikatnie mowiac odważny.

 

Jrue regularnie sie rozwija, jest nadal bardzo młody, jego prime przed nim. Moglby spokojnie byc czescia zespolu, ktory budujemy wlasciwie od nowa. Co zrobic - taka liga. Bede mu mocno kibicowal, szczeglnie, ze w NOP maja papiery na granie.

 

Co do Sixers, co daje nam ten trejd:

 

- Nerlens Noel - znowu duze ryzyko, ale ktory wyoki w lidze nie jest ryzykiem? Nawet pozornie niezniszczalny DH sie ostatnio polamal. Trzeba liczyc na to, ze bedzie zdrowy (znowu), ale w najgorszym wypadku powinien byc dobrze broniącym i blokujacym C.

- top5 pick protected pick w 2014 roku - to będzie mocny draft, a Pelicans z Holidayem, Davisem i Vasquezem powinni skonczyc gdziej pomiedzy 5-12 miejscem w drafcie, wiec powinien byc to dosc wysoki pick

- wysoki pick własny

- miejsce w sallary cap - zespol bedzie ewidentnie tankowac, wiec nie ma sensu wywalac 80 baniek rocznie na taki team. na przyszly rok z wiekszych kontraktow mamy tylko turnera i hawesa (13 baniek obaj ostatni rok) i Younga (8,5) + 6mln Jricha, ktory ma PO na 14/15

 

Sixers maja sezon, zeby zobaczyc co pokaże Turner i wymienic go "drogo", szczegolnie ze bedzie RFA i na ostatnim roku kontraktu. Moga tez zobaczyc jak rokuje MCW i Noel. A w drafcie kolejnego, niezlego rocznika bedziemy mieli 2 picki w top10 Pozwala nam to w ciagu 2 lat upakowac sporo talentu z top draftu w jednym zespole, na rookie contracts, jezeli cos nie wypali to nadal mamy sporo kaski, zeby cos podzialac. Thadd za rok-2 powinien byc tez warotsciowym assetem w wymianach.

 

Sporym minusem jest ulozenie zespolu na kolejny sezon. tankowanie tankowaniem, ale ciezko ukladac jakis atak, majac w teamie samych nierzucajacych gosci. Turner, MCW, Noel. Troche masakrycznie to wyglada, pewnie co dodamy jeszcze latem, ale nie ma sensu zabijac morale porazkami wynikajacymi z kiepskiego dopasowania rosteru.

 

Jrue by naszym najlepszy shooterem, a i tak bylo tego malo teraz zamienilismy go na MCW... Hardkorowo bedziemy rzucac po 60ppg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers się dobrze zapowiadają? Bardziej mam wrażenie, że oni by coś tam chcieli zrobić, tylko nie mają pojęcia jak. Na razie mają kilku przeciętniaków i niepewnego chudzielca po ACL, który jest chyba bardziej niepewny nie z racji kontuzji, tylko tego, że nawet gdyby był zdrowy, to nie wiadomo czy to nie drugi Tyrus Thomas czy inny Bismack Biyombo w pomniejszonej wersji. Zaczną się dobrze zapowiadać może za rok, jak wylosują 1 pick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem zaraz po wymianie ale powtórzę

 

1 - Nie widzę Noela w NBA. Davis rok temu przychodził jako center a na tej pozycji chyba nie zagrał ani razu. Zaczynał chyba wręcz czasem jako SF. Noel jest wątły. W ofensywie będzie wypychany przez każdego a on odsunięty od kosza praktycznie nie istnieje. Pozostaje jego wpływ na obronę. Hmm ciekawi mnie jak on będzie bronił np Takiego Drummonda. Ja rozumiem wszystko ale 93 kg ??? Przecież Andre Iguodala waży wiecej - Noel na poziomie NBA może szybko zostać sprowadzony na ziemie

 

2- Hornets moim zdaniem ma potencjał w walce o PO - dużo zależy od zdrowia Gordona ( a raczej od jego chęci bo mam wrażenie że dużo tam jest złej krwi między nim a klubem) ale ze zdrowym Ericiem to oni w loterii nie będą. Zwłaszcza że Lakers bez Kobiego i Howarda raczej się liczyć nie będą

 

Jak dla mnie Sixers robią co roku coraz głupsze ruchy ( poza pozyskaniem Bynuma bo to nie ich wina że Bynum jest kretynem)

 

Ale zrobili amnestię na ostatni rok Branda tylko po aby wydac te pieniądze na Kwame, Nicka Younga i Hawesa. I cała ta trójka nie daje łącznie tego co dawał Brand choćby w obronie

 

Oddali swojego jedynego All Stara - gracza wokół którego mogli coś budować . Bynuma raczej nie zatrzymają bo przecież on ma większe ambicje niż walka o 29 miejsce w lidze i wychodzi że oddali Andre za darmo ( plus wzięli na siebie nieciekawy kontrakt J-Richa)

 

Jak dla mnie 76 ers będą długo długo się odbudowywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy GM widać się nie patyczkuje i poleciał ostro z transferem Holidaya do Pelicans. Szkoda, że nie udalo się mu wyciągnąć Vasqueza, który przy Jrue zawiele nie pogra. Sytuacja z salary nie wygląda źle bo najwięcej zarabia Youny - 17,7mln za kolejne gwarantowane 2 lata, w 2015 ma player option. Czeka ich tankownie i może pora oddać tego Turnera bo z niego żaden all-star nie wyrośnie i dokoptować do niego J-Richa, który nie jest pewnie zadowolony z gry w przebuodwującej drużynie. DiLeo chyba nie wiedział co do końca robić, ale Hinkie widocznie ma inny plan i chyab marzy mu się ktoś z czołówki draftu 2014. Zobaczymy co będzie z tego Noela, a trudno będzie icgh lubić bo to nie ten sam team bez AI, AI#9, a teraz Holiday.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers to przede wszystkim idealny przykład 60% pecha 40% głupoty.

 

Mieli całkiem fajny, młody core który na słabszym Wschodzie byłby w okolicach 3-6 seedu rok w rok - coś w stylu drugiej Atlanty z tymże z większymi szansami na namieszanie contenderom. Potem cała seria dziwnych ruchów ze zbyt dużym ryzykiem i Sixers z borderline contendera stali się najgorszą możliwą kategorią w NBA czyli 11-13 miejsce w konferencji, bez perspektyw na przyszłość, odkąd Evan Turner gra jak all-nba 2nd team tylko przez kwadrans w tygodniu.

Teraz oddali overachievera przez pół sezonu w postaci Holidaya, który jest gwiazdką w stylu początku złotej dekady combo guardów 2000s (bleeeh) wzamian za 1st pick w mockach przez dobre pół roku.

 

Mają dwa świeże picki w drafcie, prawdopodobne dwa wysokie picki w najbliższym, bardzo mocnym (pewnie dwa w top10), kupę kasy na wydanie, nowego łebskiego GMa i żadnego złego kontraktu (no dobra, JRich spada dopiero za dwa lata).

 

Za parę lat CW, Noel, Thad Young,Turner z ławki + FA i Draft 2014 to fajny nowy start. Praktycznie wszystko to co było poniżej kreski na Wschodzie sympatycznie przebudowuje skład i się odmładza. Nice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers to przede wszystkim idealny przykład 60% pecha 40% głupoty.

Wiesz co chwila nowy GM, a to Stefanski potem Thorn, DiLeo i teraz Hinkie więc nic dziwnego, ze ostantio takie rzeczy w Philly się dzieją. Każdy z nich raczej miał swoją fizję tego zespołu, ale Hinkie widocznie musiał dostać od właściciela zielone światło na totalną przebudowę, ale jak napisałem za Jrue dostali stanowczo za mało bo można śmiało było powalczyć o Vasqueza, albo nawet tego Riversa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers się dobrze zapowiadają? Bardziej mam wrażenie, że oni by coś tam chcieli zrobić, tylko nie mają pojęcia jak. Na razie mają kilku przeciętniaków i niepewnego chudzielca po ACL, który jest chyba bardziej niepewny nie z racji kontuzji, tylko tego, że nawet gdyby był zdrowy, to nie wiadomo czy to nie drugi Tyrus Thomas czy inny Bismack Biyombo w pomniejszonej wersji. Zaczną się dobrze zapowiadać może za rok, jak wylosują 1 pick.

Chytry, ale przeciez ich ruchy byly bardzo racjonalne. Sensowne uzupelnienie skladu wysokimi, ktorych brakowalo - Brand byl duzym ryzykiem bo byl po kontuzji, ale byl najlepszym graczem tamtego lata. Bynum byl po najlepszym sezonie w karierze i jedynym potencjalnym game changerem na rynku, czytalem ze b.prawdopodobn jest, ze lakers zataili info o jego stanie zdrowia - inna sprawa ze nawet mi smierdzialo, ze tak forsuja trade howard-andrew.

 

Ruch Hinke'a jest hardkorowy, troche niebezpieczny, ale de facto z miejsca w ktorym bylismy nie ma juz wiele gorszych miejsc. bo czy konczysz na 25 pozycji w lidze 30, czy 20 to wielkiej roznicy IMO nie ma.

 

Kazdy wybror w drafcie jest jakims ryzykiem. sa zawodnicy,ktorzy są mniejszym ryzykiem, ale zazwyczaj wiąże się to z o wiele mniejszym upsidem, a kiedy bdujesz zspol od 0 patrzysz na upside. Noel byl dla wiekszosci jesli chodzi o upside 1ka w tym drafcie, wiec zaryzykowal i ściągnął go do nas. Jesli nie wypali to bedziemy po prostu blizej loterii za rok i za 2 tez. Ja zdecydowanie wole taki rozpierdol jaki mamy teraz, niz to co bylo rok temu. Zreszta mysle ze rozumiesz, bo masz podobna sytuacje w Suns.

 

Lepej wyczyscic sallary, nazbierac pickow, niz koptowac do Holidaya kolejnych sredniakow i zajebywac sobie cap space

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julius

 

Ale Sixers oddali swojego najlepszego gracza, swojego All Stara i to za co: naprawdę jak widisz Noela na centrze ( bo na PF to on nie ma za grosz umiejętności) skoro on waży tyle co przeciętny sg? Manute Bol miał przynajmniej 20 cm więcej a i tak zaliczył więcej bloków niż zbiórek czy punktów

 

Może się mylę ale dla mnie Noel to będzie taki właśnie niższy Manute Bol ( Noel w tym roku niby miał być z 1 ale nie przypadkowo spadł tak nisko w drafcie za rok albo rok temu nie poszedłby w loterii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Noela i pick przypominam.

 

Nie wiem jak będzie z Noelem. Wiem, ze z Jrue ciezko byloby tankowac po Wigginsa.

 

W tej chwili mamy czystą kartę + 2 stosunkowo ciekawe prospecty. Noel nie jest na here and now, trzeba będzie pracowac nad jego masa. Poza tym przypomne ze mamy ere small ballu, a wiec sporo lzejszymi zawodnikami niz dawni C.

 

Gracze z tak dlugimi lapami i wingspanem rzadko są mege bustami (poza thabeetem). Noel to projekt ktory powienien za 2-3 lata nadawac sie na startera teamu ktory bije sie o PO.

 

Nie twierdze, ze zaplacilismy za niego malo, bo jak nikogo z was boli mnie strata Jrue, ktory jest jednym z moich ulubienszych zawodnikow w lidze, ale stalo sie i trzeba patrzyc na to, co przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, ja się tylko czepiam o "dobre zapowiadanie się", bo full tank nie jest dobrym zapowiadaniem się dopóki się nie powiedzie (tzn nie wylosują numerku 1 albo 2), a do tego na razie daleko.

 

Gracze z tak dlugimi lapami i wingspanem rzadko są mege bustami (poza thabeetem). Noel to projekt ktory powienien za 2-3 lata nadawac sie na startera teamu ktory bije sie o PO.

Mogę wymienić ze czterdziestu na szybko ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mamy 2 niezle numerki z tego roku i 2 gosci ktorzy moga miec niezla wartosc w wymianach. Nimal gwarantowane 2 numerki w czolowce przyszlorocznego draftu i a) managment, ktory nie zydzi b)gma, ktory nie pali sie do dania maxa bynumowi i calkiem niezle zabral sie do rebuildu. na tle ligi wyglada to calkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julius, gdzie można dostać takie różowe okulary? :)

 

Najpierw ryzyko z Brandem, potem z Bynumem, teraz wszystko albo nic w 2014 draft. Rozumiem chęć tankowania ale trzeba było kombinować tak, aby zostawić Jrue. C'mon, 23-letni all star z dobrym kontraktem. To już lepiej oddać Turnera i kogo tam jeszcze za bezcen i tankować w ten sposób ale mając jednego pewniaka w zespole.

 

Na razie macie 2 graczy z draftu, z czego jeden nie ma nogi i równie dobrze może się okazać Amirem Johnsonem ver 2.0, i nadzieję na rozbicie loteryjnego banku w przyszłym roku. Mocno to wszystko niepewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers podjęli dobrą decyzję. Dla mnie są w dużym stopniu wygranymi draftu.

 

Opcja z Bynumem się nie udała, zamiast tkwić w przeciętności, przepłacać kolana Bynuma na kontrakcie pewnie zbliżonym do maxa idą w totalną przebudowę w najlepszym z możliwych momentów - tuż przed draftem 2014.

 

Oddanie Jrue trochę boli, ale to konieczna decyzja.

 

Mają teraz centra, który zdrowy byłby #1 tego draftu, spada na #6 i przechwycony w wymianie. Historia kontuzji nie wygląda źle, bardziej pech niż przypadek Odena. Brakuje masy? To jest do zrobienia. Pamiętacie jak KG i Camby przychodzili do ligi? Noel da radę, Davis też mocno przypakował. W najgorszym razie będzie jednym z lepszych obrońców w lidze czyli dobra podstawa. Poza tym tutaj nie będzie na nim presji szybkiego powrotu i dobrej gry od początku, wielkich wyników. Tankowanie będzie łatwiejsze, Noel będzie miał łatwiejszy powrót.

 

Nie jestem fanem MCW, ale z #11 to też mały steal. Ma potencjał, ma warunki. Co z tego będzie? Zobaczymy

 

Pick od Pelicans będzie w loterii to + tankowanie daje dwa picki w top10 tego silnego draftu. Wiggins i ...? To byłaby mocna podstawa. W międzyczasie spadną niewygodne kontrakty. Trzeba chyba handlować Turnerem bo wątpię w nagłą eksplozję talentu tego gracza.

 

Przyszłość jest dobra. Lata przeciętniactwa na nic się nie zdadzą, tutaj mają szanse na wielkie 'odbicie' się od dna.

 

Tak, wygrali w drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel broke the growth plate in his left knee back in high school. It might've contributed to tearing his ACL .

 

To tak na marginesie + jak obiegowa plotka głosi lekarze Phoenix po obejrzeniu kolana Noela powiedzieli że to nie wygląda dobrze i dlatego Noel zjechał z nr 1 na nr 6.

 

I naprawdę wierzycie że pick Pelikanów będzie w TOP 10?? W s5 Holiday-Gordon-ktoś( a przecież Pelikany mają jakieś 12 baniek do wydania) -Davis- Lopez i z ławki masz Vasqueza i Andersona . Naprawdę wierzycie że to jest skład wśród 10 najgorszych? Gorszy od Toronto? ( nota bene też wszyscy przy okazji wymiany z Rockets wróżono że Thunder ma pick w TOP 5 a skończyli na nr 12) - nie zakładałbym że takie NOP będzie miało pick w TOP 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie ludzie bzdety, sixers mają młody core i spoko perspektywy, wiadomo że dużo jest ??? ale może im to wypalić i to nie będzie jakiś specjalny fuks. Noel ważył przed urazem 230 to dla zainteresowanych, nie jestem jego wielkim fanem, ale przedewszystkim nie byłem zwolennikiem wybierania go z top 3 pickiem, tak jak zrobili to Sixers via Pelicans to nie tragedia, nie odbierajmy gościowi tego że może być zupełnie spokojnie świetnym rim protectorem, dodatkowo ma głowę na karku.

 

Nie wiem jak będzie z Bynumem, z Jrue mogła to być absolutnie zabójcza para ale skoro o Holidayu wspomniałem to sądze że MCW ma szanse stać się szybko lepszym pg od niego, Jrue to jednak często jeździec bez głowy coś jak jego kolega z uni Westbrook, MCW to jest pg z prawdziwego zdarzenia.

 

Podsumowując mi się piątka Bynum/Noel/Thad/Turner/MCW całkiem podoba, fakt rzutu z dystansu tu nie uświadczysz ale nie można mieć wszystkiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76ers są w dupie na lata

tacy drudzy Bobcats się szykują

tylko losowanie może ich uratować a i tak zanosi się na to że nie będą w nim faworytami

a trade jest świetny dla NOP, dostali to czego najbardziej potrzebowali

jeżeli zdrowie dopisze (Davis, Gordon) to będą walczyć o PO z dużymi szansami na powodzenie

więc tak jak przedmówcy piszą na Top10 pick z NOP nie ma szans, a Noel jeżeli już teraz kuleje może być drugim Bynumem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, ja się tylko czepiam o "dobre zapowiadanie się", bo full tank nie jest dobrym zapowiadaniem się dopóki się nie powiedzie (tzn nie wylosują numerku 1 albo 2), a do tego na razie daleko.

 

 

 

Mogę wymienić ze czterdziestu na szybko ;]

Sonics swojego czasu byli królami draftowania solidnych centrów - okres w połowie dekady, kiedy w przeciągu dosłownie kilku sezonów wybrali kolejno Roberta Swifta(12), Johana Petro(25) i Saera Sene (10). Nie dziwię się, że zabrali miastu drużynę. Aha, w nawiasach to numery w drafcie, wszystko pierwsza runda.

 

Julius, ktoś tutaj napisał coś o różowych okularach. Od czasu upadku gg nic nie gadaliśmy i widzę, że nic się nie zmieniło. Sixers nie tylko popełniają głupie błędy. Najgorsze jest to, ze się na nich nie uczą. Bo przyjdzie nowy gm, robi to samo co poprzedni i nikt mu nie powie "bad idea...".

 

Turner to moja największa bolączka. Gość ma kosmiczny potencjał i będzie grał w tej lidze długo i efektywnie ale nie jest ani pierwszą, ani drugą opcją mierzącego wysoko zespołu. Narzekałem na ten pick from The Day One. Byłem PRZEKONANY święcie, że wezmą Favorsa albo chociaż Cousinsa? Zagrali bezpiecznie i stracili bardzo ponieważ nawet taki head case jak Cousins jest w tej lidze wart maksa i nie trzeba by było sciągać Bynuma, który nigdy zdrowy nie był i pozbywać się teraz najbardziej wartościowego assetu, żeby pozyskać kolejnego złamasa. I nie, nie to że mądry typ po szkodzie. Ich największym brakiem był brak centra, a poza tym wszyscy wiedzą, że jeżeli możesz wybrać potencjalnie solidnego, ogromnego centra (zwłaszcza, że Cousins w porównaniu do takiego np. Noela nie był surowy) to go bierzesz, bo w najgorszym wypadku na nim zarobisz. Zwłaszcza, jeżeli nie masz centra ! Gdyby Favors grał od poczatku kariery w Philly to dziś byłby już zapewne all starem. No i sprawa najważniejsza. SG to jest najłatwiejsza do obsadzenia pozycja na boisku. Wystarczy, że gość będzie strzelał i coś tam pobroni. Zwłaszcza, że Faworkiem w pomalowanym.

 

A teraz główny punkt programu. Holiday jest fajny, robi cyferki ale żaden z niego top PG i nigdy nim nie będzie. Dlatego jego brak nie będzie mi doskwierał z perspektywy przyszłości zespołu (ogląda się go dobrze) ale Noel tej perspektywy nie poprawia. Chłop przychodzi do ligi z kontuzją, jest wielką niewiadomą, jest chudy, nieprzygotowany totalnie. Zanim nabierze zdrowej masy (a po kontuzji tego typu nie będzie to hop siup, ostrożnie żeby nie wrzucić na noge za dużo balastu) minie w **** czasu, w którym będzie miał ograniczoną możliwość przystosowywania swojej gry do standardów NBA. Sorry, ale mimo wielkich chęci, jeżeli ważysz 10-25 kg mniej niż Twoi przeciwnicy to w na tym poziomie sportowym będziesz zmiażdżony i totalnie zneutralizowany.

 

Bardziej by mi odpowiadała wymiana typu HOliday za ścierwo i ze dwa dobre picki, może trzeci z drugiej rundy ? Nie ma wielu zespołów, które oddałyby wiele za Holidaya, bo PG jest mocno obsadzone ale taka wymiana nie jest krokiem do przodu. Zwłaszcza, jeśli okaże się, że oddali Holidaya po prostu za jeden pick. A takie prawdopodobieństwo jest stosunkowo duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując mi się piątka Bynum/Noel/Thad/Turner/MCW całkiem podoba, fakt rzutu z dystansu tu nie uświadczysz ale nie można mieć wszystkiego :P

Ktoś kiedyś powiedział, że aby cokolwiek wygrać, trzeba najpierw wyjść na parkiet i zagrać, bo samym potencjałem na papierze niczego nie zwojujesz. Para Andrew-Noel to na chwilę obecną cztery łapy i jedna noga. Nie brzmi to jak zajebiste rim protection :) Pomijając fakt, że Bynum pewnie odejdzie, bo teraz nie ma sesnu go trzymać.

 

MCW nie rozegrał jeszcze ani jednego meczu więc Twoje przewidywania odnośnie jego osoby możemy na razie wsadzić między bajki :)

 

Tu nawet nie chodzi o samego Jrue, bo to faktycznie wciąż "work in progress" i ma swoje wady. Jeżeli już oddajesz kogoś o takiej wartości (nie zapominajmy, że typ ma dopiero 23 lata i dużo miejsca na rozwój), to weź w zamian coś w miarę pewnego. Nie surowego, najlżejszego C w lidze, który zgruzował się jeszcze przed draftem. Powodzenia w masowaniu się w pomalowanym z Big Baby'm i ludźmi o podobnych gabarytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.