Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2013/14


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Nie stawiam się w roli głównego faworyta, raczej w gronie contendera. Głównego faworyta trudno wyrokować przed pierwszym meczem, zbyt duży wpływ na wszystko mogę mieć kontuzje. Ale nie przesadzajmy, że potrzebne sa jakieś wielkie skoki, weż pod uwagę że moja pozycja w tabelii na koniec poprzedniego sezonu nie jest miarodajna, bo Paula, Hawesa, czy Amira pozyskałem w drugiej części rozgrywek i ich wpływ na moją pozycję końcową był raczej średni.

 

Dla mnie żeby zdobyć tytul, to albo masz 3-4 masakratorów i reszte so so, albo tak jak Ty, jeden w miarę bardzo dobry lider i masa dobrych na poziomie 40-50. Mój skład to obecnie coś pomiędzy, z jednym liderem na 60 (Paul), jednym gościem który prawdopodobnie dobije do 55 (Gasol), jednym powyżej 50 (Monta) i paroma którzy mogą zrobić bilans na poziomie 40-45 (Hawes, Amir, Varejao, Chandler). Nawet na dole składu masz zawodników ktorych stać na 30-35, które są niezbędne (Wallace, Stuckey, Carter-Williams).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ocecniajac siebie musze byc niestety krytyczny. Przez kontuzje Davisa i przyjscie Vasqueza trace (chyba) w zasadzie pewne 2x po 40fp. Oczywiscie moge miec nadzieje, ze Davis nie opusci duzo meczow, albo ze Harris ustapi mu pola, ale cos to czarno widze. Thomas nie stoi niby na straconej pozycji, ale z Vasquezem u boku nie bedzie gral +35min nawet jakos s5 PG. Wlasnie takich graczy srodka (40fp) moze mi braknac w ostatecznym rozrachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyjmując założenie że poza tymi co się już połamali to nikt się nie połamie więcej

to bym trochę tak nietypowo postawił na taką kolejność:

TOP 3 - 76ers, DAL, NYK,

4-7 - LAC, CLE, BOS, MIA,

8-13 - CHI, SAC, DET, ORL, MEM, LAL

14-17 - SAS, DEN, STL, PHO

18-20 - IND, HOU, MIL

 

W założeniu kolejność nieprzypadkowa, ale sezon jest długi więc zmiennych też sporo ;)

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot probuje sie dowiedziec z czego to wynika...

1. 76ers - z pierwszej 10 poza Okaforem wszyscy powinni zagrać na conajmniej +40, choć są znaki zapytania przy KG i Grangerze, ale ogromny upside McGee, Tobiasa i mniejszy przy Nene powinien zrobić swoje.

2. Mavs - podobna sytuacja jak wyżej z tym że takich kolesi widzę 7, ale jest CP3, a ważne dodatki ocenił bym w kolejności MCW, Stuckey, Clark

3. NYK - tu zdecydowały ostatnie b.dobre wzmocnienia i widzę 6 mocnych z upside Favorsa oraz solidne punkty JJ, Manu i Butlera

 

Co do tych postawionych niżej to pewnie najbardziej interesuje Cię dlaczego nie C's?

Praktycznie brak upside bo nie wierzę w jakiś niesamowity sezon Drummonda, Farried będzie miał większą konkurencję, Horford niewiele ugra więcej, Lin pewnie też, a kotwica w postaci PP (wg mnie jak zrobi 35fp to będzie dobrze) oraz Andersona (też przewiduję spadek) spowoduje że całość mimo że równa nie da takiego efektu jakiego byś oczekiwał.

Co do LAC to jest dużo niewiadomych a średnia to nie wszystko ;)

Swojego teamu nie oceniam bo brak zdolności transferowej w offseason zrobił swoje i ten sezon poświęcam na poprawę pozycji przed kolejnym a jeżeli coś będzie jednak na rzeczy to postaram się nie zmarnować okazji.

 

Tak to po prostu widzę.

Moje przewidywania nie uwzględniają najważniejszych dwóch zmiennych: kontuzje (mogą się przydarzyć nawet najbardziej żelaznym tak jak w ostatnich latach DH czy RR) i trejdy, które mogą zmienić bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a temat contenderow to najlatwiejszy sposob by pogadac o druzynach innych niz wlasne

no nie mow, ze nie widzisz swojej druzyny w gronie contenderow ;)

 

co do wczesniejszego pytania - to troche sie zagalopowalem bo obaj macie 5-6 zawodnikow, ktorzy powinni grac powyzej swojej pensji. ale Roger ma jeszcze dodatkowo kilku pionkow ze sporymi szansami na jakas przydatna produkcje. chociaz jesli chodzi o "pewniakow" to faktycznie masz lepsza sytuacje, bo Roger musi liczyc na poastep kilku aby miec pelna dziesiatke, a u ciebie brakuje tylko tego dziesiatego (zakladam progres Lina, ale to z kolei oznacza, ze Beverley nadaje sie tylko na bench). do tego oczywiscie masz Pierce'a, ktory pewnie bedzie w tym sezonie jednym z najgorszych pod wzgledem stosunku pensji do produkcji, co troche ci ograniczy pole manewru przy trejdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Findek? marcosa nie bolalo podyskutowac na ten temat...

 

1. 76ers - z pierwszej 10 poza Okaforem wszyscy powinni zagrać na conajmniej +40, choć są znaki zapytania przy KG i Grangerze, ale ogromny upside McGee, Tobiasa i mniejszy przy Nene powinien zrobić swoje. [...]

3. NYK - tu zdecydowały ostatnie b.dobre wzmocnienia i widzę 6 mocnych z upside Favorsa oraz solidne punkty JJ, Manu i Butlera

Aha, to juz jasne... wg mnie w/w pomija jeden wazny czynnik: oba te sklady maja za duzo potencjalnych zlamasow by skupiac sie tylko na srednich. Zeby nie napisac, ze Okafor to na dzien dobry jest out, wiec nawet nie jest "potencjalnym zlamasem" tylko zwyklym ;-)

 

FYI: moim faworytem sa Clippers bo mocny fundament zostal jeszcze wzmocniony Calderonem w Mavs i sciagnieciem Teague'a, a lawka o ile wyglada marnie o tyle z dotychczasowej obserwacji jest jasne, ze sie szybko zmieni na lepsze.

 

Co do tych postawionych niżej to pewnie najbardziej interesuje Cię dlaczego nie C's?

Fajnie poznac inny punkt widzenia, ale nie chodzi mi tylko o wlasna druzyne, jak wspomnialem wg mnie cala czworka z 4-7 z Twojej listy ma wieksze szanse niz ci z 1-3...

 

Zas konstrukcja mojego skladu chyba nigdy nie bedzie mnie stawiala w roli faworyta... ale mi to akurat pasuje. Lepiej co roku pozytywnie zaskakiwac niz kaszanic jak Findek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ciebie brakuje tylko tego dziesiatego (zakladam progres Lina, ale to z kolei oznacza, ze Beverley nadaje sie tylko na bench)

Dla mnie najlepiej by bylo gdyby Rockets sprzedali Lina...

tak zeby Lin i Beverley mogli byc jednoczesnie starterami ;-)

Ale faktem jest, ze na pewno brakuje mi 10-tego produktywnego, wiec mam nadzieje, ze ktorys z pozostalej czworki sie sprawdzi ze szczegolnym uwzglednieniem Speightsa przy kontuzji Boguta lub Lee.

Chociaz ten problem na dobra sprawe dotyczy kazdego contendera... ot taki urok limitu pensji.

 

do tego oczywiscie masz Pierce'a, ktory pewnie bedzie w tym sezonie jednym z najgorszych pod wzgledem stosunku pensji do produkcji

To mozliwe, ale nie zgadzam sie z Wami co do skali obsuwy. A juz zwlaszcza to co napisal Marcos, ze Pierce bedzie mial szczescie jak dociagnie do 35 fppg wydaje mi sie mocno pesymistyczne... Z czego taka zapasc mialaby wynikac? Przeciez w zeszlym sezonie juz gral malo jak na startera i Nets walcza o najwyzsze cele, wiec nie kupili Pierce'a na 25 minut na mecz... Owszem powinien miec mniej asyst.. ale tez mniej strat i czesciej bedzie na czystej pozycji za 3. Spodziewalbym sie raczej rejonow 38-42 fppg, ktore co prawda beda miec daleko do pensji, ale wciaz beda wartosciowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz zwlaszcza to co napisal Marcos, ze Pierce bedzie mial szczescie jak dociagnie do 35 fppg wydaje mi sie mocno pesymistyczne... Z czego taka zapasc mialaby wynikac?

Ja patrzę na to w ten sposób: nie chodzi o ilość minut ile zagra tylko o to że będzie tylko jedna piłka a chętnych do jej przetrzymywania wielu i PP nie będzie już pierwszą opcją. Ponadto jeżeli w zeszłym sezonie w S5 był Wallace i zrobił 29,55 oraz najczęściej Evans (30,05) a teraz będzie PP i KG to czyje fp mieliby zabrać żeby ugrać +40? A jest jeszcze AK i Terry którzy też swoje minuty dostaną i będą lepsi niż Hump i Brooks. Po prostu ktoś swojego nie zrobi i ja stawiam przede wszystkim na PP, który wg mnie będzie oszczędzany żeby był w miarę sprawny na PO.

 

Co do LAC to wzmocnienia dadzą swoje ale ja po prostu jakoś nie widzę MVP sezonu u Melo chyba że zacznie częściej podawać a DH w HOU to kwestia pod kogo będzie tam układana gra bo wg mnie nie będzie Orlando ale też nie będą to Lakersi, Dwight będzie zmotywowany więc wzrost widać ale jakoś nie jestem fanem jego talentów, a raczej jego podejścia do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, tzn Nets musza miec w sumie takie same fp/mecz? Wiec Pierce moze ugrac tylko to co jego poprzednik na pozycji? Wydaje mi sie, ze po to Nets go sciagneli by gral duzo lepiej niz GWall ;-) A ogolne wzmocnienia oznaczaja w sumie wiecej fp w calej druzynie, wiec nie bardzo rozumiem dlaczego tak porownujesz produkcje do zeszlorocznych zawodnikow.

 

Zas Melo i Dwighta mozna nie lubic, ale nawet jak graja zle to 50+ trzaskaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem ze Netsi będą mieli takie samo fp/mecz ale cały wzrost zostanie rozłożony na 4 graczy lepszych niż ich poprzednicy więc po prostu nie wierzę że akurat to PP zrobi 20fp więcej niż Wallace. Większe szanse na utrzymanie swojego poziomu ma wg mnie KG niż PP.

Tak to wygląda z mojego punktu widzenia który wcale nie musi mieć przełożenia na rzeczywistość więc jasne jest że może wyjść na Twoje. Taki urok typowania, każdy ma swój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mozliwe, ale nie zgadzam sie z Wami co do skali obsuwy. A juz zwlaszcza to co napisal Marcos, ze Pierce bedzie mial szczescie jak dociagnie do 35 fppg wydaje mi sie mocno pesymistyczne...

zgoda. mi wychodzi, że będzie miał 36-40 fp.

 

Z czego taka zapasc mialaby wynikac? Przeciez w zeszlym sezonie juz gral malo jak na startera

tak, tylko że jego produkcja na minutę była niesamowicie wysoka, właściwie jak za najlepszych lat. pytanie więc czy zdoła to utrzymać, czy też raczej spadnie do rejonów z początku big 3 w bostonie (w nets sytuacja jest przecież nieco podobna)? poza tym przypadek JJ też raczej dobrze PP nie wróży, bo mimo że Pierce jest lepszym graczem, to jednak też starszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda. mi wychodzi, że będzie miał 36-40 fp

1fp w ta czy w tamta to juz szczegoly, co istotne to, ze bedzie ponizej pensji, ale jednoczesnie wciaz powinien byc wartosciowym graczem w tej lidze.

 

tak, tylko że jego produkcja na minutę była niesamowicie wysoka, właściwie jak za najlepszych lat. pytanie więc czy zdoła to utrzymać, czy też raczej spadnie do rejonów z początku big 3 w bostonie (w nets sytuacja jest przecież nieco podobna)?

Spadnie, ale wg mnie trudno powiedziec o ile bo nie wiemy jaka bedzie mial role.

 

poza tym przypadek JJ też raczej dobrze PP nie wróży, bo mimo że Pierce jest lepszym graczem

... ergo wg mnie to slabe porownanie bo powinni miec zupelnie inna krzywa starzenia... a wlasnie mam wrazenie, ze JJ albo mial kontuzje o ktorej nie wiemy albo zwyczajnie to jego koniec.

 

A propos, a Ty czego sie spodziewasz od JJa i Manu w tym sezonie? Kliff czy bounce-back?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, Pierce będzie nadal wartościowy, ale gdy jest trzech, czy ilu tam w miarę wyrównanych contenderów, to każdy jeden zawodnik z tak znaczną (bo nawet jeśli będzie dawał 40 fp, to i tak 8 poniżej salary) różnicą między produkcją a pensją jest dodatkowym minusem, głównie ze względu na ograniczenie w kontekście trejdów. a o tych detalach między contenderami przecież rozmawialiśmy.

 

co do JJ, to nie miał kontuzji, tylko trochę się gryzie z Lopezem ;] prawie całą karierę miał ponad 60% z gry at rim, a w ostatnim sezonie ledwo ponad 50% przy mniejszej ilości rzutów. jednak gra tyłem do kosza to jedna z jego cenniejszy umiejętności. w każdym razie liczę na to, że razem z Manu dadzą co najmniej 70fp, choć tak naprawdę to ma dość małe znaczenie, bo i tak wszystko zależy od Wade'a, AD i Favorsa, którzy muszą być zdrowi i robić +60 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.