Skocz do zawartości

West 1st round [3] Nuggets - Warriors [6]


Koelner

Kto wygra?  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra?

    • 4-0 Nuggets
      2
    • 4-1 Nuggets
      12
    • 4-2 Nuggets
      21
    • 4-3 Nuggets
      7
    • 0-4 GSW
      0
    • 1-4 GSW
      1
    • 2-4 GSW
      15
    • 3-4 GSW
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś konkretny powód dlaczego Bogut w ogóle nie pojawił się w czwartej kwarcie, a zamiast niego Ezeli dwa razy pozbył się piłki w przełomowym momencie?

 

Posługiwanie się McGee przez Karla to jest po prostu śmiech na sali i to drugi rok z rzędu. Po regularze grania nim 10-20 minut, grzebania za Koufosem, a czasem nawet Mozgovem i krytykowania w mediach, jak w PO jest 0-2 z Lakers albo 1-3 z Warriors i koniec sezonu zagląda w oczy, to McGee nagle jednak ma coś do zaoferowania i do starting 5 z nim.

 

George powie też w styczniu, że McGee za dużo się myli w obronie, po czym w playoffach będzie grał smallball na centrze z Fariedem, który ma 2 metry w kapeluszu, a o defensywie słyszał głównie w opowieściach Amare przy kominku. W ogóle Faried to Shawn Marion minus obrona minus atak minus możliwość grania na SF.

 

Trzeba to zamknąć w G6 i potem Spurs-Warriors i Thunder-Grizzlies, GIMME DAT SHIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw ciekaw jestem jak zareaguje rw na dobry adjustment (McGee) GK.

 

przeczytaj sobie post chytrego, to raz

 

dwa, ja wiem, że im więcej ktoś zarabia pieniędzy tym bardziej wierzy w swoją nieomylność, więc taki GK zarabiający zayebiste pieniądze pewnie ma o sobie mega wysokie zdanie, ale to że ktoś się przyznaje do swojego oczywistego błędu to chyba nie jest jakieś wielkie osiągnięcie?

Jeśli chodzi Ci o samą ocenę ruchu to oczywiście, że jest dobry, jakoś nie mogę się jednak powstrzymać od zadania pytania - czemu dopiero teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz o innych seriach w tym temacie, bo akurat MEM-LAC nie oglądałem i zepsułeś mi zabawę.

No, najlepiej w ogóle nie będę pisał, żeby komuś przypadkiem nie psuć zabawy.

 

Ja też oglądam mecze bez sprawdzania wyników i jest wyjątkowo prosty sposób, żeby ich przypadkiem nie poznać - nie wchodzić na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj sobie post chytrego, to raz

 

 

imo to powinno być wyszczególnione w wątku "zasady korzystania z forum" :)

 

No, najlepiej w ogóle nie będę pisał, żeby komuś przypadkiem nie psuć zabawy.

 

 

Jak zwykle nieomylny :P

 

Nuggs następny mecz pewnie też wygrają i g7 bedzie faktycznie tym gdzie padną prawdziwe statemant, czyli Steph się pewnie połamie w 1q ;):) Słowem plujecie na Karla za granie Koufosem a przez większą część sezonu to całkiem nieźle grało, sporo osób za to Karla chwaliło, że McGee taki energizer itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też oglądam mecze bez sprawdzania wyników i jest wyjątkowo prosty sposób, żeby ich przypadkiem nie poznać - nie wchodzić na forum.

Dokładnie, nie wchodzenie na forum, portale sportowe a ostatnio nawet na facebooka to zasada numer jeden w kwietniu-czerwcu.

To wspaniale hiszpańskie forum sprawiło, że nie opuściłem żadnego meczu PO od dwóch lat, a w tym sezonie nawet byłem na tyle wytrwały że przetrwałem przez jakieś 70 meczów Lakers i łącznie ze 300 Pacers, Warriors, Spurs, Grizzlies i Knicks.

 

Ale zdałem sobie przy okazji sprawę, że mimo obejrzanych seeeetek meczów natrafiłem na może dwa-trzy z udziałem Magic, weird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu George Karl skapnął się, że przegrywa kolejną nie do przegrania serie w PO i dał Mcgee do 1 piątki.

McGee w S5 nic nie zmienia. on jest po prostu bardzo słaby. choć taki ruch pokazuje, że Karl nie bardzo wie co zrobić. ale jego największym błędem było zrezygnowanie z Kufosa, który przede wszystkim bardzo pomagał w obronie - a to właśnie w defensywie nuggets nawalają, bo ich atak jest ok. tylko z drugiej strony na ile nawet Kufos może pomóc w D przeciw komuś grającemu tak, jak Curry? przecież on trafiał niesamowicie trudne rzuty, właściwie nie do obrony i głównie z dystansu, więc w pewien sposób nawet zrozumiałe jest obniżenie piątki, bo w ten sposób Karl liczył na poprawę defensywy przeciw niskiemu składowi GSW (jeśli nie na Currym, to na innych warriors).

 

aha, i Gallinari był ważniejszym zawodnikiem dla denver niż Lee dla golden state.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to właśnie w defensywie nuggets nawalają, bo ich atak jest ok

Atak jest ok?

Oglądamy inną serię bo nie wiem czy w Twojej też Nuggets wyglądaja jakby nie wiedzieli jak poruszać się bez piłki, grać dobre picki i poza pojedynczymi minutami kiedy Dre idzie na warsztat albo Lawson robi rozpierdol to nie wiedzą jak grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGee w S5 nic nie zmienia. on jest po prostu bardzo słaby. choć taki ruch pokazuje, że Karl nie bardzo wie co zrobić. ale jego największym błędem było zrezygnowanie z Kufosa, który przede wszystkim bardzo pomagał w obronie - a to właśnie w defensywie nuggets nawalają, bo ich atak jest ok. tylko z drugiej strony na ile nawet Kufos może pomóc w D przeciw komuś grającemu tak, jak Curry? przecież on trafiał niesamowicie trudne rzuty, właściwie nie do obrony i głównie z dystansu, więc w pewien sposób nawet zrozumiałe jest obniżenie piątki, bo w ten sposób Karl liczył na poprawę defensywy przeciw niskiemu składowi GSW (jeśli nie na Currym, to na innych warriors).

 

aha, i Gallinari był ważniejszym zawodnikiem dla denver niż Lee dla golden state.

Nie oglądałem Nuggets w RS, ale po tych paru meczach Mcgee wygląda mi na jedynego wysokiego, który w ataku potrafi cokolwiek poza skończeniem alley-upa. W obronie też daję radę i chociaż tak jak sam napisałeś atak GSW opiera się na obwodzie to Mcgee w przeciwieństwie do pozostałych przynajmiej zmienia rzuty jeżeli ktoś już wejdzie w pomalowane. Do tego daję second-chance points.

 

Co do ataku to dla mnie nie jest ok.

 

Oglądamy inną serię bo nie wiem czy w Twojej też Nuggets wyglądaja jakby nie wiedzieli jak poruszać się bez piłki, grać dobre picki i poza pojedynczymi minutami kiedy Dre idzie na warsztat albo Lawson robi rozpierdol to nie wiedzą jak grać?

+1

 

G4 to był najlepszy popis bezradności Nuggets; strata za stratą. W ich grze nie ma żadnego pomysłu i jak Lawson przestał wchodzić jak w masło to wszystko siadło i jedyną opcją pozostaje wtedy transition O + jakieś szalone rzuty Brewera. Powinni częściej wykorzystywać np to, że AI jest kryty przez Currego, ale wpadli na to chyba dopiero w G5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na to jak bronią Nuggets Curry oddaje w graniach 16-20 rzutów w każdym meczu serii i od tego na jakiej skuteczności gra zależy końcowy wynik poszczególnych spotkań. Nie będę tu zbyt odkrywczy, ale jak dzisiejszej nocy rzuci 26+ to Warriors dziś zakończą serię.

McGee, czy Koufos to tak naprawdę nie ma wielkiej różnicy, bo jak Bogut zagra tak jak w G4, czyli na swoim normalnym poziomie to zje ich obu, zwłaszcza na tablicach. Sporo w Nuggets będzie zależało od Chandlera, bo to oprócz Lawsona i Iguodali jedyny zawodnik, który może "nastukać" sporo punktów i utrzymać Denver w kontakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atak jest ok?

Oglądamy inną serię bo nie wiem czy w Twojej też Nuggets wyglądaja jakby nie wiedzieli jak poruszać się bez piłki, grać dobre picki i poza pojedynczymi minutami kiedy Dre idzie na warsztat albo Lawson robi rozpierdol to nie wiedzą jak grać?

pojedynczymi minutami? co to ma znaczyć? bo w takim razie to i o Currym można powiedzieć, że poza pojedynczymi minutami to mu nie siedzi... (G4 2/5 poza III kwartą, G3 5/13 poza III kwartą, G2 2/8 poza II i III kwartą, G1 i G5 to wiadomo)

 

fakty są takie, że patrząc na poziom gry w sezonie tych drużyn w D i O oraz biorąc poprawkę na brak Lee z Gallinarim (obaj podobnie dobry wpływ w ataku, w obronie Lee nieco negatywny, Gall nieco pozytywny) to oczekiwana wartość ortg dla nuggets wynosi 107 oraz 104,8 dla warriors. w tej serii DEN ma 107,6 a GSW 111,9. czyli wyraźnie atak nuggets nie jest problemem (spisuje się nieco ponad wartość oczekiwaną), za to ich defensywa leży (atak GSW jest aż o 7,1 ortg lepszy!), bo nie jest w stanie zatrzymać tak rzucającego Currego i paru innych wojowników (WTF z tym Barnesem?!).

 

to nie przypadek zresztą, że obydwa zwycięstwa zostały odniesione właśnie wtedy, gdy Stefek miał gorszy dzień: 46,5 TS% w G1 oraz 39,5 TS% w G5 (w pozostałych trzech miał co najmniej 65,2). G1 to wygrali nawet mimo tego, że sami spisali się słabo w ataku (96,9 ortg, najsłabszy mecz Lawsona). (za to G2 i G3 przegrali pomimo dobrej O.) tak więc nuggets wcale nie potrzebują grać lepiej w ofensywie, bo i bez niej wygrywają, lecz muszą znaleźć jakiś sposób na ograniczenie Currego, lub wyłączenie z gry innych wojowników. i o ile byli trochę powyżej średniej w D w regular, to trójkę bronili słabo i brak Gallinariego w tej kwestii nie pomaga. dlatego też Karl jest trochę w kropce, bo ani McGee ani Kufos nie rozwiązują tego problemu. wow, 42,6% za 3 - to skuteczność GSW w playoffs, a w sporej części to przecież dość szalone rzuty Currego. jak bronić przeciw czemuś takiemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bronić przeciw czemuś takiemu?

na początek nie wysyłać na Curry'ego Andre Millera

 

chociaż Brewer tez wykonuje kiepską robotę. Rockets potrafili przykleić Garcię do Duranta i grać 4 na 4, tymczasem Brewer jest zbyt przyzwyczajony do nadmiernego pomagania w obronie i zostawiania swojego gracza niepilnowanego.

 

Curry owszem trafił swoją porcję szalonych rzutów, tylko że wcześniej obrona Nuggets pozwalała mu się wstrzelić. A kiedy już taki shooter nastawi celownik, to hide your children.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, Mcgee słaby? Mistrzem intelektu nie jest, ale wszelkie statsy pokazują, że jednak daje dużo w obronie i przynajmniej dzięki atletyzmowi można go wykorzystać w ataku. Dla mnie to jest największy nieoszlifowany diament w lidze bo on mógłby być graczem na poziomie Howarda gdyby mial kogoś kto by go dobrze prowadził.

 

Aha i ta seria pokazuje, jak ważna jest obrona PG kiedy masz naprzeciw siebie superstara, który potrafi wykorzystać kilka centymetrów miejsca. W G5 Nuggets zaladowali mi kilka cheap shotów, mocniej go potraktowali i GSW wyglądało blado. Ale że Stefka lubię i jest na razie MVP playoffów to mam nadzieję, że w G6 znów zrobi "co trzeba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.