Skocz do zawartości

Dwyane Wade vs LeBron James: kto lepszy??


dwyane wade

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw Waszych opini na mój temat. Mam nadzieję, że Was zainteresuje.

 

Co do tego pojedynku bardziej stawiałbym na Wade'a. Wade lepiej radzi sobie z kierowaniem zespołu, a do pomocy ma Shaqa. James notomiast bardziej gra indywidualnie, ale bardzo dobrze mu to wychodzi. Gdy porównywałem statystyki obu zawodników lepszy wydawał mi się Wade. warto dodać, że w konfrontacji obu drużyn lepiej gra MIAMI.

 

PS. Nie ukrywam, że bardziej jestem za Wade'em. W końcu to mój ulubiony gracz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze wszystkie dzieci już śpią. ;) Szkoda, że śpią również modowie, bo ten temat pewnie długo nie pobędzie. :roll: Na przyszłość: postaraj się rozwijać jakoś swoje myśli, postaraj się być obiektywny i naucz się porównywać. ;)

 

 

MOD (J)

Temt nie narusza ogólnych zasad Forum więc nie wiem czemu mielibyśmy go usunąc. Można przyczepić się jedynie do treści zawartych w poście tytułowym. Autor faktycznie nie wysilił się za bardzo, ale takich tematów na Forum było dużo (MJ vs. KB, AI vs. KB itd...) więc jeden więcej chyba nie zaszkodzi

 

PS: odniemia się "modzi" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron vs Wade

PPG: 31,0 - 26,7

FG%: 49% - 48%

RPG: 6.8 - 6,1

STPG: 1,6 - 2,02

BLKPG: 0.88 - 0,83

APG: 6,2 - 6

TO: 3,24 -3.6

SUMA: 6-1 dla LeBrona

 

Wade nie rzuca za 3(beznadziejne procenty), a LeBron ma minimalnie gorszą skuteczność rzutów wolnych.

Ja nie wiem jak patrzyłeś na te statsy... one mówią same za siebie że lepszy jest LBJ, chyba bardziej kierowałeś się sympatią do Wade dlatego uważasz że jest lepszym graczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogole za porównanie??? Może załóżmy temat - kto jest lepszy Steve Nash czy Tim Duncan

Nom, fakt :P. Ale co do tematu to myślę, ze Lebron (mimo wielkiej niesympatii) daje sobie rade lepiej w lidze. Przemawiają za tym aspekty takie jak :

1. Lebron nie ma z kim do pogrania. No moze poza Ilgauskas'em, który jest juz stary i gra po 20 min w meczu, hehe :P. Czasem sie jeszcze obudzi Gooden, ale to tez rzadko.

2. Wade to dziecko obsypane złotem. Takich graczy jak Haslem, Kapono, Mourning, O'Neal, Payton, Posey, Walker chciałaby mieć każda druzyna a Wade wysilac sie nie musi. W razie czego wejdzie Gary i koniec, natomiast w przypadku LeBrona tak nie jest. On gra cały mecz i nie ma godnego zmiennika.

 

Mysle, ze lepszym zawodnikiem jest jednak LeBron. Daje sobie rade. To on prowadzi druzynę do sukcesów, mając bilans bliski 60% wygranych. Heat mają podobny bilans, lecz po takiej druuzynie z takimi zawodnikami moznaby się więcej spodziewać.

Kończąc chce powiedzieć, że LeBron jest liderem drużyny, czego raczej nie mozna powiedzieć o Wade'ie. James bierze ciezar na swoje plecy, jest porównywany do MJ'a ( wg mnie to lekka przesada, nie chce tak nazywac goscia, ktory niecale 3 lata gra w NBA ). Jesli LeBron zdobedzie 6 tytulów mistrzowskich, dostenie 5 MVP finałów, 12 razy bedze występował w All-Star, 10 razy zostanie do wybrany do pierwszego teamu ligi to bedziemy mogli rozmawiac o LBJ :)).

Narazie dajmy czas tym zawodnikom, aby się zaaklimatyzowali na 100% w NBA i czekajmy na pierwsze sukcesy !

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chuck Norris jest tak dobry ze nigdy nie slyszal o MJu :P

 

a co do tematu - i Ty mowiles joseph ze to ja nie mam argumentow ;-)

 

no chociaz...

 

mamy fachowa analize porownawcza:

 

Wade nie rzuca za 3(beznadziejne procenty), a LeBron ma minimalnie gorszą skuteczność rzutów wolnych.

mamy konstruktywną krytyke:

 

kierowałeś się sympatią do Wade dlatego uważasz że jest lepszym graczem.

mamy niezbite dowody popierajace wnioski:

 

statsy... one mówią same za siebie że lepszy jest LBJ

mamy konflikt interesow z obiektywną opinią:

 

Ja wole Wade'a ale Lebron jest bardziej wszechstronny wg mnie więc Lebron.

mamy przeciwstawne tezy oparte na czystej praktyce:

porównywałem statystyki obu zawodników lepszy wydawał mi się Wade

mamy w koncu miażdżące newsy, zmieniające nasz pkt widzenia o 180 st.:

 

w konfrontacji obu drużyn lepiej gra MIAMI.

 

 

 

 

 

:lol: ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deejay_paul te twoje statystyki też chyba z sympatii do Lebrona:

lewa: Wade prawa Lebron

ppg 26.7 - 31 : ta kwestia jest prosta po pierwzsze w Cleveland nie ma tylu ,,snajperów" co w Miami więc myśle że gdy jest różnica tylko 4.3 ppg to można uznać za wyrównane osiągnięcia, więc jeśli w Cleveland gra opiera sie na James'ie a w Miami nie tylko na Flashu to te 26.7 ppg nie jest jakimś ogromnym minusem na korzyść Lebrona

rpg 6.1 - 6.8 : nie jest to jakaś ogromna różnica wg mnie

apg 6.9 - 6.2 : no i ta różnica nadrabia zaległości Wade'a w zbiórkach :]

a. spg 2.02 - 1.60

b. bpg 0.83 - 0.88 - a i b przemawiają za Wade'em jako bardziej defensywny gracz

Lebron spędza na boisku 3 mpg więcej na boisku i ma lepszą skuteczność w rzutach, za 3. Deejay wynik : 3:2 dla Lebrona

 

Oczywiście nie radze sie sugerować statystykami bo one sa jak spódniczki duzo pokazuja, najwazniejsze zakrywają!

Lebron na tą chwilę jest lepszym graczem, ale jestem pewny że to sie zmieni na przestrzeni kilku lat. Wade ma wg mnie lepszy styl gry i dlatego bardziej lubię jego, a poza tym gra w drużynie której kibicuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

powiem tylko ze wystarczy spojrzec na pokaz umiejetnosci Wade w Skills Challenge poprostu pobił LeBrona na głowe i sadze ze ogolnie wole Wade'a

Taaa? A ja wole LeBrona i co? Ktory jest lepszy bo dwóch nie moze byc a zdnia sa rózne. A argument ze Skill to sobie daruj bo to jest jedna wielka zabawa, w ktorej tez udział ma szczescie a takze konkurs umiejetnosci a nie prawdizej wartosci zawodnika. Jest wiele aspektow gry ktorych nie zmierzysz w tym konkursie dlatego jest on nieobietywny. Obrony tam nie ma, a pamietaj ze gra odbuwa sie po dwoch stronach parkietu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Wy tu do cholery gadacie? :P Skills Challenge obejmuje tylko rzut, dokładnośc podania, kozłowanie, szybkość i zwrotność. Do tego dużo zależy od szczęścia. Jak to się ma do wszystkich aspektów wartościowości zawodnika chyba nie muszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No argument z Skills Challenge wogóle chybiony. Co, że Robinson lepiej daje z góry niż Iguodala? Bez przesady, jak KarSp napisał to jest jedna wielka zabawa, i bardzo mało mówi o umiejętnościach zawodników.

 

Co do już właściwego tematu no to ciężko jest to porównać bo grają w zupełnie innych drużynach o powiedzmy różnej filozofii i aspiracjach, tzn wiadomo, każdy chce zdobyć mistrzostwo ale nie oszukujmy się tylko nieliczni mają jako takie szanse. Obaj mają troszke inne role w drużynach. Osobiście wole Wade'a ale wiem też, że na ten moment James jest troszke jednak lepszy. Co się oczywiście wiąże z czynnikami które wymieniłem wcześniej. Co do stylu gry to co kto woli i lubi ale nie można się nim sugerować jeśli chodzi o "dobrość" zawodnika. Jak by tak było to obecnie najlepszy byłby VC :wink:

 

No nic jak zwykle wszystko zweryfikuje przyszłość a raczej wygrane tytuły i przedewszystkim wkład tych dwóch panów w ich zdobycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrony tam nie ma, a pamietaj ze gra odbuwa sie po dwoch stronach parkietu.

Wade jest lepszym obrońcą, więc samobój 8) no i Wade ma większe jaja, więc (przynajmniej teoretycznie) powinien mieć większe trudności w Skillsach :)
Nie, nie samoboj, bo fakty sa własnie takie ze tam nei ma obrony a ja nigdzie nie napisałem ze LeBron jest lepszy :) Powiedzmy ze nie mam zdania, a podchodze do sprawy obiektywnie(swojego czasu nawet chyba Van i Zmaziek powiedzieli mi ze jestem obiektywnym fanem Sixers a to od nich uslyszec to juz cos znacyz :wink: ) i musze to tez brac pod uwage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko ze wystarczy spojrzec na pokaz umiejetnosci Wade w Skills Challenge poprostu pobił LeBrona na głowe i sadze ze ogolnie wole Wade'a

Taaa? A ja wole LeBrona i co? Ktory jest lepszy bo dwóch nie moze byc a zdnia sa rózne. A argument ze Skill to sobie daruj bo to jest jedna wielka zabawa, w ktorej tez udział ma szczescie a takze konkurs umiejetnosci a nie prawdizej wartosci zawodnika. Jest wiele aspektow gry ktorych nie zmierzysz w tym konkursie dlatego jest on nieobietywny. Obrony tam nie ma, a pamietaj ze gra odbuwa sie po dwoch stronach parkietu.

 

Nie mówie ze nie lubie LeBrona ale kazdy ma inny gust ja poprostu uwazam Wade'a za bardziej doswiadoczonego zawodnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć kto jest lepszym liderem. Na parkiecie statystyki przemawiają za Lebronem. LBJ w drużynie praktycznie nie ma z kim grać czasem dostanie wsparcie. A Wade jak nie ma dnia to za niego wejdzie Payton czy tam Williams i już O.K. A za takiego Jamesa nie ma kto grać no chyba że Varejao :P Na niekorzyśc Jamesa działa to że dośc czesto nie trafia decydujących rzutów (mecz z Nuggets) mimo wszystko stawiłbym na niego jako lidera na parkiecie. A pozanim jaki on daje przykład młodszym obgryzać paznokcie albo smiac sie z nieudanych prób wsadów?? Dlatego bardziej lubie Wade'a ale w tym porównaniu stawiam na Lebrona Jamesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.