Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Daj człowiekowi spokój.

 

Jesli ktoś miał coś do ŚP Pana Jerzego to winien mu już wszystko odpuścić.

Powyższy twitt nie jest nakierowany przeciw Zmarłemu, a wskazuje jedynie na specyficzne określenia, które użyła rodzina w nekrologu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RappaR napisał(a):

Obejrzałem American Psycho

 

Kolejny film, którego w życiu nie zrozumiem fenomenu. Ma kilka śmiesznych momentów, ale jako całość nie można wyróżnić niczego. 

scena z wizytówkami śmieszy zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał(a):

w jakim sensie fenomenu? 7.6 na IMDB oraz 7.3 na filmwebie, więc nic genialnego, ale też i nie gniot.

Ma za sobą swoisty kult i wiesz dobrze, że wiele filmów o podobnych ocenach sprzed 20 lat zostało kompletnie zapomnianych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2024 o 20:56, RappaR napisał(a):

Ma za sobą swoisty kult i wiesz dobrze, że wiele filmów o podobnych ocenach sprzed 20 lat zostało kompletnie zapomnianych. 

No ma kult przez właśnie takie sceny jak ta z wizytówkami czy "Cool It With Anti-semitic Remarks" i wiele innych memicznych momentów. Nikt kto należy do tego kultu raczej nie uważa, że to jest jakiś topowy film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2024 o 21:56, RappaR napisał(a):

Ma za sobą swoisty kult i wiesz dobrze, że wiele filmów o podobnych ocenach sprzed 20 lat zostało kompletnie zapomnianych. 

nie byłbym taki pewien https://www.filmweb.pl/ranking/film/2000

za kultowe to można uznać "requiem", "gladiatora" oraz "chłopaków", ale nie "american psycho".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RappaR @lorak - kultowy nie równa się topowy.

Na przykładzie Kultu i Kazika, któremu słoń nadepnął na ucho. Kultowy zespół, ale bardzo daleko mu do topowego pod każdym względem :)

Tak samo produkcja może być topowa, a nie musi być kultowa. Tak więc zabawa rankingami i ocenami to nie do końca dobre narzędzie do weryfikacji "kultowości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, P_M napisał(a):

@RappaR @lorak - kultowy nie równa się topowy.

Na przykładzie Kultu i Kazika, któremu słoń nadepnął na ucho. Kultowy zespół, ale bardzo daleko mu do topowego pod każdym względem :)

Tak samo produkcja może być topowa, a nie musi być kultowa. Tak więc zabawa rankingami i ocenami to nie do końca dobre narzędzie do weryfikacji "kultowości"

Nirvana też nie jest topowa? Bob Dylan?

Myślę, że wiele czynników składa się na topowosc. Nie tylko wokalizy.

Wg mnie Kult/Kazik to spokojnie topka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Nirvana też nie jest topowa? Bob Dylan?

Myślę, że wiele czynników składa się na topowosc. Nie tylko wokalizy.

Wg mnie Kult/Kazik to spokojnie topka.

Nirvana właśnie jest kultowa, ale niekoniecznie topowa, bo muzycznie ich grunge to taki smutny punk rock aka 3 "akordy darcie mordy", skoro ja potrafię grać ich numery na gitarze to daleko im do topki ( choć wiadomo to tak sobie smieszkuje, bo trudność zagrania nie oznacza przynależności do topki :) ) A i co do samego Kultu i Kazika to imho nie są topowi i to nie tylko ze względu na wokal. Muzycznie, struktura tekstów, częstochowskie rymy - bardzo to np widać w kawałku "twój ból jest lepszy niż mój" Odpowiedni timing piosenek i podatny grunt w kapitale ludzkim, złożył się na kultowosc Kultu moim zdaniem:)

Ale nie bierz tego do siebie, to tylko moja opinia, możesz zarówno uważać, że Nirvana i Kult to topka i spoko, to rzecz gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał(a):

Nirvana właśnie jest kultowa, ale niekoniecznie topowa, bo muzycznie ich grunge to taki smutny punk rock aka 3 "akordy darcie mordy", skoro ja potrafię grać ich numery na gitarze to daleko im do topki ( choć wiadomo to tak sobie smieszkuje, bo trudność zagrania nie oznacza przynależności do topki :) ) A i co do samego Kultu i Kazika to imho nie są topowi i to nie tylko ze względu na wokal. Muzycznie, struktura tekstów, częstochowskie rymy - bardzo to np widać w kawałku "twój ból jest lepszy niż mój" Odpowiedni timing piosenek i podatny grunt w kapitale ludzkim, złożył się na kultowosc Kultu moim zdaniem:)

Ale nie bierz tego do siebie, to tylko moja opinia, możesz zarówno uważać, że Nirvana i Kult to topka i spoko, to rzecz gustu :)

Piszesz o podatnym gruncie, ale oni byli tyle lat na scenie, że tak naprawdę tworzyli dla więcej niż jednego pokolenia i w więcej niż jednym ustroju politycznym :) Co do tekstów, to wczesny Kult miał bardzo dużo symbolicznych, zaangażowanych tekstów.

Jezeli chodzi o Nirvanę, to dr facto stworzyli nowy gatunek, a porównanie ich do punk rocka jest raczej średnie - zupełnie różne gatunki.

Plus idąc twoim tokiem rozumowania takiej Mariah Carey czy Toni Braxton jest bliżej do topki, bo w swojej twórczości ma wiele wokalnych ozdobników nie do odtworzenia w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Plus idąc twoim tokiem rozumowania takiej Mariah Carey czy Toni Braxton jest bliżej do topki, bo w swojej twórczości ma wiele wokalnych ozdobników nie do odtworzenia w domu?

Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem w nawiasie.

22 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Jezeli chodzi o Nirvanę, to dr facto stworzyli nowy gatunek, a porównanie ich do punk rocka jest raczej średnie - zupełnie różne gatunki.

Nie no, strukturalnie ich utwory to typowy punk/punk rock. Możesz nawet sobie poszukać różnego rodzaju artykułów na ten temat. Z resztą chyba nawet jakiś wywiad z Kurtem czytałem i on sam tak twierdził. Po prostu vibe Seattle się tutaj nałożył i poszło i wyszedł Grunge, którego Nirvana nie jest najlepszym reprezentantem ( tu szukalbym raczej wśród formacji z Chrisem Cornellem na wokalu)

22 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Piszesz o podatnym gruncie, ale oni byli tyle lat na scenie, że tak naprawdę tworzyli dla więcej niż jednego pokolenia i w więcej niż jednym ustroju politycznym :)

Tak, ale żeby się przebić do mainstreamu musieli trafić na podatny grunt i trafili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.