Skocz do zawartości

[2018-2019] Free Agency - komentarze


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze jest to, że w trakcie pierwszego etapu rozmawiałem o tym z Cichym, i on też wtedy uwazal, że dotyczy to najwyższej oferty.

Więc bez jaj, albo ty nie masz racji i moja oferta jest ważna, albo zostałem wprowadzony w błąd i wtedy jedynym wyjściem fair jest pozwolić mi poprawić ofertę.

I tak moja oferta daje szansę Rogerowi (ba oferta z 0% daje mu większe szanse).

Rozmawiales ze mna i poradziles sie upewniac u Geddo/Maslona. Chodzilo glownie mi o Tomica.

skontaktowalem sie wlasnie z Maslonem, ktory napisal ze rozumie ten zapis tak ze nawet mimo przebicia nie moglem Tomicowi obnizyc lat, czy % gdybym je dal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skoro wszyscy tak uważacie, to nie ma co bić piany, ostatni pm od Ciebie był taki że mam rację.

Proszę w takim razie o wpisanie do zasad że przebita ofertę można wycofać, bo teraz nie ma tego w przepisach.

I że nową oferta w tym samym etapie jest poprawieniem starej.

Aha i wg. tego co jest napisane nieozna transferowac MLE i Lle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale teraz już nic nie wiem.

Tak samo "wiedziałem", ze nie można obniżać % I lat najwyższej oferty, I się okazało ze mam nie wiedzieć ale czytać przepisy.

Staram się teraz ustalić kiedy mam się trzymac zasad, a kiedy mi wolno cos "wiedzieć".

 

Dobra to załóżmy ze Hawks są 1mln pod capem, i wycofuje teraz Shveda.

Powiedzmy ze ktos przebija Simmonsa, więc go wycofuje.

Czy mogę teraz dac Shvedowi kontrakt 1mln/6lat/10%?

A jeśli nie to dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!!

Sezon 2015/16, etap 1 FA, strona 3 bidowalem tak:

 

. Atlanta Hawks -39mln [s:s9x2zfg7]

2. Anthony,Randolph (birdy) - 7mln, 6lat, 0%[/s:s9x2zfg7][/*:m:s9x2zfg7]

3. Andrew,Bogut (birdy) - 7mln, 6lat, 0%[/*:m:s9x2zfg7]

4. Chris Douglas-Roberts (birdy) - 5mln, 6lat, 0%[/*:m:s9x2zfg7]

5. [s:s9x2zfg7]Anthony ,Randolph (birdy) - 8mln, 6l at, 10%[/s:s9x2zfg7][/*:m:s9x2zfg7]

6. [s:s9x2zfg7]Anthony Randolph (bird) - 9mln, 6lat, 0%[/s:s9x2zfg7][/*:m:s9x2zfg7]

7. Anthony Randolph (bird) - 9.5mln, 6lat, 10%[/*:m:s9x2zfg7]

8. Joel Przybilla - min[/*:m:s9x2zfg7]

9. Josh Boone - mle [/*:m:s9x2zfg7]

 

 

Wyrównanie Randolph Oferty dla joela i josha

 

 

Koniec cytatu

4oferty dla Randolpha 0%, 10%, znowu 0% I 10%!!

Wtedy jeszcze komisze pamiętali po co była ta zasada!!

A kilka sezonów później zapomnieliscie I przeinterpretowywujecie sobie jak chcecie.

Proszę mi pokazać gdzie między sezonem 2015/16 a teraz byla zmiana tego przepisu, bo jeśli nie było moja oferta dla greena jest prawidłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to załóżmy ze Hawks są 1mln pod capem, i wycofuje teraz Shveda.

Powiedzmy ze ktos przebija Simmonsa, więc go wycofuje.

Czy mogę teraz dac Shvedowi kontrakt 1mln/6lat/10%?

A jeśli nie to dlaczego?

no wiec napisz jak ja to widze i rozumuje ...

 

pierwsza sytuacja, proponujesz cos takiego przy takiej sytuacji ...

Atlanta Hawks $1 000 000

Alexsey Shved - LLE (LLE warte jest $1 200 000)

Cedric Simmons min (10 lat stazu w lidze, wiec minimum wynosi $1 000 000)

Shved zostaje przebity, wiec masz mozliwosc wycofac jego oferte. wycofujesz, tak jak piszesz. pamietaj, ze liczy sie kolejnosc zgloszen. wiec 1 mln wolnej kasy w salary przechodzi na Simmonsa, ktory zabiera ta kase. wiec nie masz juz wolnej kasy. wiec nie mozesz Shvedowi zaproponowac kontraktu 1mln/6lat/10%

 

druga sytuacja, proponujesz ...

Atlanta Hawks $1 000 000

Alexsey Shved - LLE (LLE warte jest $1 200 000)

 

Shved zostaje przebity. wiec mozesz wycofac oferte dla niego. wiec postanawiasz z niego rezezygnowac. w kolejnym wiec poscie informujesz ...

Atlanta Hawks $1 000 000

Alexsey Shved - LLE (LLE warte jest $1 200 000) - co oznacza, ze nie ma oferty dla niego

 

po 2 dniach dochodzisz do wniosku, ze jednak chcesz jemu zaproponowac jakis kontrakt. wiec informujesz ponownie ...

Atlanta Hawks $1 000 000

Alexsey Shved - LLE (LLE warte jest $1 200 000)

Alexsey Shved ???

 

no i rodzi sie pytanie ile mozesz jemu zaproponowac? no wiec sytuacja jest bardzo prosta. nie mozesz dac jemu gorszej oferty niz wczesniej zaproponowales. tak wiec, minimalna oferte i zarazem maksymalna (zakladam, ze nie masz MLE do dyspozycji) jaka mozesz jemu zaproponowac to LLE. czyli dokladnie taka sama jak wczesniej 1,2mln/rok. nie mozesz dac kontraktu 1mln/6lat/10%, poniewaz oferujesz gorszy kontrakt niz wczesniej wczesniej.

 

co rozumiemy pod pojeciem gorszy kontrakt? dla mnie to jest to nizsza wartosc, obojetnie czy chodzi o $, lata czy %. jedna z tych wartosci nie moze byc nizsza niz wczesniej. mozne byc wieksza lub taka sama, ale nigdy nie mniejsza.

 

trzecia sytuacja, proponujesz ...

Atlanta Hawks $1 000 000

Alexsey Shved - $1 000 000, 5 lat, 5%

 

Shved zostaje przebity. wiec mozesz wycofac oferte dla niego. wiec postanawiasz z niego rezezygnowac. w kolejnym wiec poscie informujesz ...

Atlanta Hawks $1 000 000

Alexsey Shved - $1 000 000, 5 lat, 5% - co oznacza, ze nie ma oferty dla niego

 

po 2 dniach dochodzisz do wniosku, ze jednak chcesz jemu zaproponowac jakis kontrakt. wiec informujesz ponownie ...

Atlanta Hawks $1 000 000

Alexsey Shved - $1 000 000, 5 lat, 5%

Alexsey Shved ???

 

no i tym razem minimalny kontrakt jaki mozesz zaproponowac, to $1 000 000, 5 lat, 5%. mozesz dac na lepszych % lub latach (wiecej $ dac nie mozesz, bo nie masz).

 

czwarta sytuacja, proponujesz ...

Atlanta Hawks $1 000 000

Alexsey Shved - $1 000 000, 0 lat, 0%

 

Shved zostaje wyrownany na nastepujacych warunach 1mln/5lat/10% co sprawia, ze obie oferty sa najwyzsze (licza sie $ w pierwszym roku kontraktu) i nikt nie moze ich wycofac. wiec chcialbys zmienic nieco jego kontrakt. no i nie wiesz, czy mozesz to zrobic?

Atlanta Hawks $1 000 000

Alexsey Shved - $1 000 000, 0 lat, 0% - co oznacza, ze oferta jest wycofana

Alexsey Shved - $1 000 000, 5 lat, 10% - nowa oferta

 

otoz, mozesz zmienic lata i/lub %, nie przebijajac o wymagane $200 000. dlaczego mozna? poniewaz obie oferty sa najwyzsze, Ty nie posiadasz kasy i mozesz zmienic warunki kontraktu. oczywiscie zmiana ta nie powoduje resetu zegara. jezeli dysponujesz wolna kasa tj. mialbys w kasie klubowej 1,5 mln, to musialbys przebijac o minim $200 000. jednak jesli przeznaczyles cala kase na owy kontrakt, to nie musisz przebijac o wymagane minimum i mozne zmienic kontrakt.

 

mam nadzieje, ze dobrze udalo mi sie to wytlumaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jeszcze komisze pamiętali po co była ta zasada!!

A kilka sezonów później zapomnieliscie I przeinterpretowywujecie sobie jak chcecie.

Proszę mi pokazać gdzie między sezonem 2015/16 a teraz byla zmiana tego przepisu, bo jeśli nie było moja oferta dla greena jest prawidłową.

a moze po prostu cos komiszom umknelo wtedy i nie zobaczyli zmienieszonej oferty? a moze po prostu zobaczyli ale pozniej, kiedy wrociles do 10%? no i nic juz nikt nie pisal? czy to wszystko musi sprowadzac sie do przeinterpretowania po swojemu lub zapominania jak dzialalo wczesniej?

 

cichy nie byl pewny, wiec pytal maslona. maslon napisal jak to widzi i widzial to tak samo jak ja. ja napisalem jak to widze w topicu fa, przy twojej ofercie. moze bylo po prostu tak, ze kilka lat temu to komiszom umknelo, a teraz nie? moze tu lezy problem, a nie zmianie przepisu? a moze my zle to interpretujemy? tak tez moze byc. nikt nie jest nieomylny. tylko czemu nikt inny nie zabiera glosu w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ma zabierać jak nikogo to nie interesuje bo wszyscy dają od razu 10/12%?

1. Odnośnie Shveda

 

Interesuje mnie sytuacja 2. Powiedz mi jaki cel ma zabronienie dania takiego kontraktu?

Bo jeśli dotyczy najwyższej oferty to jest jasne po co to jest. Ale po co by miało tak być przy niższych ofertach??

 

2. To strasznie fajnie ze cos wam wtedy umknelo, może inaczej inerpretujecie, albo wtedy pusciliscie to, ale czy to jest powód zeby pozbawiać mnie dobrego gracza?

Przecież to czy mu dałem 0 czy 1 %, to dla mnie żadna różnica. Jeszcze żebym zjechał z 10 na 0 to bym rozumiał, próbował cos oszukać, ale tak?

Przecież to nawet mogła być głupia literowka ?!

Komuś by cos się stało jakbyscie potraktowali mnie jak człowieka,.a nie od razu jak zbrodniarza, I napisali ze są zastrzeżenia do mojego buduj o 22.30, etap się kończy o 7 rano w sobotę, to może zachowajmy się jak ludzie I poczekajmy chwilę niech poprawi ofertę.

Lepiej się czujesz ciesząc się pod nosem ze mi się nogą podwinela, bo myślałem ze dobrze biduje, a tu trace greena?

To jest tylko gra, ale może odnosmy się do siebie z jakimś szacunkiem, a nie jak dzieci z podstawówki grające w fantasy RPG, które żeby zarobić kasę (w grze), zabiły bezdomnych i sprzedawały ich jako mięso na targu ( w grze, prawdziwa historia). Niby to tylko.gra, ale.nie znizajmy się do takiego poziomu.

 

BTW: Jeśli ktoś uważa ( jak ja) ze powyższy tekst jest duszyszczypicjelny, to dlatego ze wyedytowalem wyrazy na qu.

Edytowane przez Xamel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ma zabierać jak nikogo to nie interesuje bo wszyscy dają od razu 10/12%?

daja nie daja, ale sytuacja nie powinna byc rozpatrywana personalnie, lecz poprzez pryzmat calej ligi. za rok, jak ktos bedzie mial podobna sytuacje, to co na nowo bedziemy dyskutowac?

 

1. Odnośnie Shveda

 

Interesuje mnie sytuacja 2. Powiedz mi jaki cel ma zabronienie dania takiego kontraktu?

Bo jeśli dotyczy najwyższej oferty to jest jasne po co to jest. Ale po co by miało tak być przy niższych ofertach??

chciazby dlatego, ze w grze brane pod uwage sa rowniez inne czynniki, takie jak loyalty, greed czy play for winner. moze i maja niewielki wplyw, ale jednak maja. no i teraz sytuacja ...

 

skladam oferte graczowi x (ktory gral u mnie, ma wysokie loyalty i play for winner)

np. 5 mln/5lat/10%

Ty masz slaba druzyne, i tez chcesz podpisac tego zawodnika. przebijasz moja oferte i dajesz ... 5,5mln/5lat/5%

Twoje przebicie resetuje zegar.

pod koniec etapu, ja wchodze i zmieniam 5mln/4lata/0%. wg Ciebie moge, bo przeciez moja oferta nie jest najwyza. a zmiana taka nie resetuje zegara.

no wszystko bedzie fajnie i pieknie, jak podpisze z Toba. ale jesli loyalty i pfw wezmie gore i koles podpisze ze mna, to juz tak pieknie nie bedzie tak?

 

 

2. To strasznie fajnie ze cos wam wtedy umknelo, może inaczej inerpretujecie, albo wtedy pusciliscie to, ale czy to jest powód zeby pozbawiać mnie dobrego gracza?

nie to nie jest powod i nigdy nie byl.

 

Przecież to czy mu dałem 0 czy 1 %, to dla mnie żadna różnica. Jeszcze żebym zjechał z 10 na 0 to bym rozumiał, próbował cos oszukać, ale tak?

Przecież to nawet mogła być głupia literowka ?!

masz racje, niewielka to byla roznica. dlatego tym bardziej nie rozumiem, czemu tak bardzo bijesz piane o ta sytuacje? czy ona az tak bardzo zmieni oblicze? poza tym, nikt z komisarzy nie bedzie sie domyslal co piszacy mial na mysli. jesli ktos popelnia blad tzw. literowka, to jest to jego blad. czy jak ktos napisz 0%, to mamy sie kazdego pytac, czy aby na pewno mial na mysli 0%? czy moze byla to literowka i powinno byc 10%?

 

Komuś by cos się stało jakbyscie potraktowali mnie jak człowieka,.a nie od razu jak zbrodniarza, I napisali ze są zastrzeżenia do mojego buduj o 22.30, etap się kończy o 7 rano w sobotę, to może zachowajmy się jak ludzie I poczekajmy chwilę niech poprawi ofertę.

Lepiej się czujesz ciesząc się pod nosem ze mi się nogą podwinela, bo myślałem ze dobrze biduje, a tu trace greena?

to czy green podpisze z Toba czy z kims innym bylo mi totalnie obojetne. ja o niego nie walczylem i nie mam z tego zadnej satysfkacji. zostales potraktowany tak jak ze ostatnie lata wszysyc inni. czyli, jesli byly jakies zastrzezenia to byly edytowane poszczegolne posty. nikt nigdy nie dostawal pmow, smsow, itp.. przynajmniej ja takowych informacji nie wysylalem. jesli Ty odbierasz to tak, ze my niby potraktowalismy Ciebie jak zbrodniarza, to jest mi niezmiernie przykro. nie chce mi sie dluzej ciagnac tego tematu. jestem zmeczony, po nieprzespanej nocy. no i az sam sie dziwie, ze Tobie teraz odpisuje, bo ledwie widze monitor. tak wiec, jesli pozwolisz, to wezme od Cichego save'a, przesimuje III etap jeszcze raz z ostatnia oferta jaka zlozyles (ktora zostala Tobie odrzucona). zrobie screena, abys mial 100% pewnosc. jesli green nie podpisze, to bez wzgledu na to, kto inny podpisze a kto nie, zachowane zostana kontrakty podpisane w simce Cichego. owa simka bedzie sluzyla tylko i wylaczenie do sprawdzenia czy owy kontrakt zmieni cos w ostatecznych rozrachunku. jesli zmieni, to bedzie podpisany. ale mam nadzieje, ze nie masz mi za zle, ze zrobie to pozniej. bo teraz naprawde nie mam sily i ochoty sie tym zajmowac. inna sprawa, ze musze wziac save'a od cichego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Geddo dzieki za Twoj czas , nie musisz robic screena, wystarczy mi ze wykazales dobra wole a nie bezduszny mechanizm maszyny. i nie, nie chodzi tu o mnie, bo mnie Green wali i tak bym go oddał za półdarmo komuś nowemu. Chodzi o to zeby pewne rzeczy były załatwiane z odrobina wyczucia, tak jak pozwalacie na przedłużenie deadlinu dka trejdow gdy ktos tego potrzebuje, i tak jak my nie rzucamy sie o opóźniony simke (bo jestescie ludźmi i macie swoje zycie, a nie tylko obowiązek simowania). Gramy w to juz tyle lat ze jestesmy kumplami, traktujmy sie jak kumple.

Także wystarcza mi ze okazałes dobra wole, nie rob zadnych simek, po prostu na przyszlosc w podobnej sytuacji poczekajcie na wyjaśnienie wątpliwości i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.