Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2012/2013


jaggy007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów NBA,

Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z tym forum i chciałem poruszyć wątek swojej ulubionej drużyny z konferencji zachodniej. Zastanawiałem się również na tematem o Bulls (moi faworyci na wschodzie) ale ponieważ był on już na łamach tej strony opisywany wielokrotnie, zdecydowałem się na Mavs.

Przechodząc do rzeczy, nie ukrywam, że jestem zawiedziony tegorocznym off-seasonem w wykonaniu Donna Nelsona. Cóż, trzeba przy tym otwarcie stwierdzić, że plan Cubana niestety nie wypalił. A miało być tak pięknie... Deron, Howard Nowitzki w jednej drużynie... można się rozmarzyć... Niestety finał jaki jest każdy widzi. Odchodzi Kidd, Terry, sypie się cała drużyna. Gra była o wysoką stawkę a Cuban poszedł va banque i zrezygnował rok temu z usług Barei, Stevensona, Butlera, Chandlera. Na efekty nie trzeba było długo czekać :/ Niestety ale po kompletnie nieudanych tegorocznych playoffach mistrzowie z 2011 znaleźli się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Gołym okiem widać było przede wszystkim brak Chandlera, kto wie może z nim w składzie Dallas dali by radę OKC. Należy w tym momencie przypomnieć, że w sezonie regularnym pojedynki między tymi drużynami były bardzo zacięte a Mavs pomimo osłabień kadrowych zagrali dwa bardzo dobre pierwsze mecze w oklahomie i naprawdę niewiele zabrakło do odniesienia przynajmniej jednego zwycięstwa. Po tych dwóch meczach chyba jednak coś pękło w drużynie (możliwe że stracili wiarę w zwycięstwo po tak bolesnych porażkach albo zabrakło już trochę sił) no i młodzi gniewni z OKC załatwili nam sweepa :/ Ciężko coś prorokować, bo do rozpoczęcia sezonu jeszcze sporo czasu ale wydaję mi się, że w obecnym składzie już sam awans do playoffs będzie sukcesem. Zresztą popatrzmy:

PG: Beaubois West (FA)

SG: Carter J. Cunningham

SF: Marion J. Crowder Yi Janlian (FA) Cardinal (FA)

PF: Nowitzki B.Wright Dragicevic

C: Haywood B.James Mahinmi (FA)

Trade exceptions: ok. 9,5 $

Od razu rzuca się w oczy brak dobrego rozgrywającego, kariery Cartera i Mariona już są od jakiegoś czasu są na równi pochyłej, haywood - no comments. Dirk został właściwie sam w tej drużynie. Czas pokaże czy wystarczy mu cierpliwości żeby poczekać na jakieś wzmocnienia, czy też zażąda transferu jeszcze tego lata. Wg mnie na wylocie są bankowo: Yi, Cardinal. Westa zapewne podpiszą, nie wiem co z Mahinmim ale on ma jeszcze duuuużo pracy przed sobą. Póki co pozostaje liczyć na dobrą formę rookies, wciąż w plotkach przewijają się nazwiska FA do podpisania już teraz (zwłaszcza PG: słyszałem już o linie, feltonie, brooksie, foye i sessionsie) jednak poza lynem nie są to nazwiska rzucające na kolana. Zresztą lina i tak raczej zatrzymają w NYK. Amnestię dostał wlasnie Brand, mógłby być ciekawa opcją pod kosz, podobnie jak kaman, mayo też na pewno by się przydał, bardzo ciekawym graczem jest ilyasova... W każdym razie opcji z każdym dniem jest coraz mniej :/ Może warto poczekać na przyszły rok obfitujący w świetnych FA? A może lepiej sprzedać Nowitzkiego już teraz? Jeśli tak to za kogo? Jak wam się wydaje? Będę wdzięczny za wszelkie opinie, również te krytyczne, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku ;) Poza tym proszę o wyrozumiałość, w końcu to moja premiera na forum :) Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirk jest nie do wyjebania. Koniec kropka.

Dirk=Mavs.

 

Chude lata się szykują, Cuban dał ciała z dzisiejszej perspektywy, ale może ma ukrytego asa w rękawie, kto wie. Howard nadal na stole jest, obudować go graczami przy zasadzie 'kasa nie gra roli' to nie problem.

Nie powinno się rozbijać mistrzowskiej drużyny. Teraz trzeba płacić frycowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirk raczej nie jest typem gracza który prosiłby o transfer :)

 

Co do Mavericks...jest mi ich szkoda. Myślałem, że zarząd mają ogarnięty a tu taki c***. Drugi offseason(o ile grudzień ub. roku można tak nazwać) idzie w pizdu. Równie dobrze z takim składem mogą tankować po dobry pick w następnym drafcie. W ogóle był taki przypadek żeby championship team poszedł się jebać w ciągu roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Cuban pocisnął all-in i ... przegrał. Nie znam szczegółów negocjacji na lini Williams-Mavs ale skoro Deron mówi że o jego powrocie do Nets zadecydował transfer Joe Johnsona to ja mu życzę powodzenia vs Heat. Dirk >>>Johnson; Marion > Wallace; Carlisle > Avery. Raczej Magia $100 zadziałała.

 

Ciężko powiedzieć czy zatrzymanie składu z 2011 finals zdałoby egzamin w 2011/12, wydawało mi się że ta drużyna osiągnęła wtedy maxa i wydawało mi się że dobrze robią idąc w nowe ale dzisiaj już nie jestem tego taki pewny.

 

Mahinmi podobno ma wiele ofert i wątpliwe aby podpisał z Mavs, Yi dostawał mało minut, jest słabą wersją Dirka. Westa bym zatrzymał, Kidd mimo lat wielu ma plusy ale jego 6.2 PPG 5.5 AST 36.3% FG jest nie do zaakceptowania i czas wreszcie na S5 Beauboisa, niech pokaże co jest warty przez 35 minut gry.

 

Czuję że Cuban i Nelson są w jakimś szoku i nie mieli planu B czy C. Jest trochę niezłych grajków ale po kolei są podpisywani, przed chwilą Hinrich niby w Bulls, C. Lee w Celtics, bardzo dobrze by pasowali w Mavs na 1/2. A Oni celują w Sessionsa który daje dupy w Play-offs (o ile za moment nie sprzątna go Rockets). Jak FA za FA będa pokolei zdejmowani z rynku to Mavericks w 2012/13 zagrają jak GS, D-league plus Nowitzki, na 8 seed powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Cuban pocisnął all-in i ... przegrał. Nie znam szczegółów negocjacji na lini Williams-Mavs ale skoro Deron mówi że o jego powrocie do Nets zadecydował transfer Joe Johnsona to ja mu życzę powodzenia vs Heat. Dirk >>>Johnson; Marion > Wallace; Carlisle > Avery. Raczej Magia $100 zadziałała.

 

Ciężko powiedzieć czy zatrzymanie składu z 2011 finals zdałoby egzamin w 2011/12, wydawało mi się że ta drużyna osiągnęła wtedy maxa i wydawało mi się że dobrze robią idąc w nowe ale dzisiaj już nie jestem tego taki pewny.

 

Mahinmi podobno ma wiele ofert i wątpliwe aby podpisał z Mavs, Yi dostawał mało minut, jest słabą wersją Dirka. Westa bym zatrzymał, Kidd mimo lat wielu ma plusy ale jego 6.2 PPG 5.5 AST 36.3% FG jest nie do zaakceptowania i czas wreszcie na S5 Beauboisa, niech pokaże co jest warty przez 35 minut gry.

 

Czuję że Cuban i Nelson są w jakimś szoku i nie mieli planu B czy C. Jest trochę niezłych grajków ale po kolei są podpisywani, przed chwilą Hinrich niby w Bulls, C. Lee w Celtics, bardzo dobrze by pasowali w Mavs na 1/2. A Oni celują w Sessionsa który daje dupy w Play-offs (o ile za moment nie sprzątna go Rockets). Jak FA za FA będa pokolei zdejmowani z rynku to Mavericks w 2012/13 zagrają jak GS, D-league plus Nowitzki, na 8 seed powinno wystarczyć.

Wiliams to zawsze był all ab out money, jego 1 negocjacje z Utah nawet takie były przecież gadali jak weźmie nie max ale większy w sumie 5 deal to będzie można jeszcze wzmocnić skład ale on się ym specjalni nie przejał, za to później pie*doli że chodzi mu tylko o wygrane, jawna kpina.

 

Narazie skład Mavs wyglada bardzo licho, ale oni mają jeszcze 30 baniek do wydania bankowo się wzmocnią i wcale ten off nie musi być dla nich taki słaby, wyciągnąć Rusha, Sessionsa, G.Greena i Kamana i skład jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiliams to zawsze był all ab out money, jego 1 negocjacje z Utah nawet takie były przecież gadali jak weźmie nie max ale większy w sumie 5 deal to będzie można jeszcze wzmocnić skład ale on się ym specjalni nie przejał, za to później pie*doli że chodzi mu tylko o wygrane, jawna kpina.

 

Narazie skład Mavs wyglada bardzo licho, ale oni mają jeszcze 30 baniek do wydania bankowo się wzmocnią i wcale ten off nie musi być dla nich taki słaby, wyciągnąć Rusha, Sessionsa, G.Greena i Kamana i skład jest ok

Szału nie ma, uważam że 30 baniek można lepiej wydać, Kaman, Green i Sessions w ogóle mnie nie przekonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną Dallas = Phoenix z kilku ostatnich sezonów gdzie Nash+random players starczało na 10 miejsce, analogia do Dirka i Dallas oczywista. Przede wszystkim po kija Carter skoro zrezygnowali z Terrego, dodałbym 2 mln i wole mieć ciągle topowego 6th mana który jak mało kto potrafi grać w 4 kwartach + świetne p'n'r z Dirkiem. Amnestia Haywooda też byłaby przydatna, ale jest taka posucha na 5 że może sie nie udać. Na szybkiego zbudowałbym coś takiego:

 

Beaubois/West (może zamiast Westa Felton/Hinrich ale Felton pewnie zarząda sporą sumkę a Hinrich do Bulls)

Mayo/Lee/Cunnigham (pewnie zamiast Mayo/Lee Mavs zostaną z "Vinsanity"...)

Marion/A.Randolph

Nowitzki/Wright

McGee/Mahinmi? Bernard James?

 

z McGee może być problem bo zarząda kupę kasy i jest RFA więc może jednak faktycznie Kaman albo zostanie Haywood :suspicion:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie różnica tkwi w tym, że nie Mavs nie są władowani w jakieś groteskowe kontraktu scrubów czy coś, a następny offseason będzie w miarę bogaty, więc nie widzę teraz powodu, aby przepłacać niesprawdzonego w gruncie rzeczy Mayo czy dajmy Randolpha (jeżeli zażyczy sobie sporej kasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@theo001, w poprzednim sezonie zdarzało się, że grał i na PG i na SG, z tym, że brak rzutu eliminuje go raczej z bycia kimś na dwójce. Rzeczywiście Dominique dostawał ochłapy, ale zawsze wywiązywał się dobrze. Raz nawet w poprzednim sezonie jak zabrakło Rody'ego i Westa bodajże to zagrał świetne spotkanie, właśniwie kosmos na gościa 20 +/-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, 2 osoby wypisuąc rostery nawet go tam nie umieściły, to miałem na myśli :P A takie tuzy jak Crowder czy Dragicevic się w nim znalazły ;)

 

Fakt, przyznaję się bez bicia, że zapomniałem o najlepszym podającym Dallas :P

 

A na poważnie to żal patrzeć na ten roster, niemniej chyba na miejscu GM-a Mavs wstrzymałbym się z podpisywaniem średniaków typu Sessions (ile jest wart pokazał w tegorocznych play-offach) przynajmniej do przyszłego lata, tak by móc jeszcze jeden raz zapolować na dobrych FA. Owszem, jest paru graczy których można podpisać, np. C.Lee pytanie tylko czy przy tak ograniczonej już liczbie wolnych zawodników (po tych lepszych średniaków kolejki się ustawiają po 5-10 teamów) nie okaże się, że trzeba będzie za nich słono przepłacić.

Tutaj znajdziecie listę FA na 2013 rok http://www.hoopsworld.com/2013-nba-free-agents

Krótki rzut oka i od razu można stwierdzić, że prezentuje się ona imponująco. Żyję nadzieją, że za rok uda się namówić do gry przynajmniej jednego gracza o potencjale all-star, choć patrząc realnie szanse są dość przeciętne. Powiedzmy sobie szczerze, nastały czasy w których 90% graczy myśli wyłącznie o kasie, a takie słowa jak 'lojalność' czy 'ambicja' są dla nich tak niezrozumiałe jak dla mnie język chiński. Poza tym Dallas nie jest tak medialnym ośrodkiem jak choćby Los Angeles, Nowy Jork czy Miami więc dla koszykarzy-celebrytów jakich ostatnio coraz więcej w NBA nie jest ono wymarzonym miejscem na kasowanie czeków i pozowanie do reklam... tfu... przepraszam... oczywiście chciałem napisać: "na granie w koszykówkę" :P

Niemniej nie byłbym sobą, jako oddany kibic mavs od 2000 roku aby przedstawić swoje typy odnośnie najciekawszych opcji:

PG: Paul Curry Lawson Jennings (wszyscy restricted poza paulem ale on podpisze max. extension z Clippers raczej dlatego mój typ to Jose Calderon)

SG: K.Martin t.evans harden ellis (tu bylaby teoretycznie opcja na każdego z nich ale najlatwiej będzie ściągnąć moim zdaniem martina lub evansa-sac już teraz myśli o wymianie, najfajniej by było jakby przyszedł Harden ale to już cięższa sprawa) a i jest jeszcze tony allen, też ciekawy grajek

SF: iguodala, j. smith, artest, derrick williams (chyba najlatwiej będzie iggiego wyciągnąć, josha też chciałoby się pooglądać w barwach Dallas...)

PF:Taj Gibson David West, DeJuan Blair Serge Ibaka, Paul Millsap, Al Jefferson Derrick Favors Kenneth Faried (tutaj naprawdę duży wybór najciekawszy wybór to favors lub Faried ale kluby ich nie puszczą więc wybierałbym pomiędzy gibsonem ibaką i jeffersonem- na niego chyba największe szanse by były)

C:Dwight Howard Andrew Bynum DeMarcus Cousins Greg Monroe Nikola Vucevic Enes Kanter Nikola Pekovic (tu realnie patrząc najlepszą opcją będzie kanter ale pewnie znając życie, przyjdzie nam wybierac z dwójki vucevic pekovic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat Dominique Jones to koleś który jak dostanie faktycznie szansę to może się okazać naprawdę dobrym graczem, pamiętam go z ncaa i bardzo chciałem żeby go Jazz podebrali, tak czy inaczej fakt że ktoś nie dostawał zbyt dużo szans aby się pokazać nie jest powodem żeby goscia dyskredytować przynajmniej jako prospect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.