Skocz do zawartości

[FBX] FBX#2 - Sezon 2012/13


bulek

Rekomendowane odpowiedzi

To by miało sens u Kazia, gdyby była pewność co do picku i gdyby klasa rookich byla mocna. Np. Wira oddał Lawsona za 3 pick (wymianę można do tego sprowadzić) i wiedzial ze bedzie mial do wyboru koksa (MKG badz Lillarda). A tutaj nie dość, że nie wiadomo czy 3 pick czy 4 czy dalszy, to jeszcze mamy do wyboru szczypiorka t-rexa Zellera, szczypiorka Noela, undersized PF McAdoo. Nie ta klasa co 2012 class. I szczerze wątpie, że ktoryś z nich i paru dalszych picków się kiedykolwiek chociaż zbliży do produkcji MGasola. Także szansa, że Kaziu na tym trejdzie dobrze wyjdzie jest imho malutka.

Edytowane przez Muslii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, draft 2013 to inny zestaw rookasów niz ten anno domini 2012. Tzn nie że inny, bo to wiadome, ale ze siła tego draftu faktycznie chyba słabsza. Niemniej tak do konca wartosci picku Wizards bym nie lekcewazył, pozostaje jednak kwestia, iz jesli Benon chce Gasola to czemu daje Marvina, w kontekscie tankowania Kazia prospect to nie jest, a moze bez sensu pick podwyższyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, bo zaraz będzie, że nie doceniam tych co negocjują, szukają, srają, ale aż tak trudno jest nawet napisać w temacie:

 

Panowie Howard na zbyciu - dawać oferty.

Panowi Gasol na zbyciu - tankuje.

 

Gwarantuje że w godzine uzbieracie 10 lepszych ofert niż to co jest teraz. W fbx liczy się przede wszystkim cierpliwość, to nie fb, gdzie każdy dzień decyduje o być albo nie być. Skoro tankujesz i chcesz wyciągnąć jak najwięcej, to dodatkowo 5 dni z Gasolem, czy Howardem w składzie cię nie zbawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )

Wirakocza 119 5115 42,98 ( -0,51 ) ( 37,45 )

Musli 117 4886 41,76 ( -0,11 ) ( 40,39 )

Roger 108 4354,5 40,32 ( 0,41 ) ( 44,30 )

Z33 88 3448 39,18 ( 0,43 ) ( 45,00 )

Mar 112 4130,5 36,88 ( 0,52 ) ( 42,20 )

Krzemyk 124 4534 36,56 ( 0,56 ) ( 43,00 )

ms9 112 4050 36,16 ( 0,14 ) ( 38,21 )

Benon 125 4440,5 35,52 ( -0,94 ) ( 23,44 )

Maciek9020 106 3699 34,90 ( 0,41 ) ( 38,80 )

Obi 118 3915,5 33,18 ( 0,22 ) ( 36,19 )

Tizz 88 2913 33,10 ( -0,53 ) ( 26,93 )

Karl Malone 112 3621 32,33 ( -0,11 ) ( 31,20 )

Bulek 125 3978,5 31,83 ( 0,59 ) ( 38,60 )

PH#1 92 2836,5 30,83 ( 0,07 ) ( 31,50 )

Maslon 118 3604,5 30,55 ( 0,02 ) ( 30,83 )

Buła 123 3744,5 30,44 ( 0,54 ) ( 37,33 )

Kaziu 117 3519 30,08 ( 0,22 ) ( 32,40 )

DeTe 106 3128 29,51 ( -0,04 ) ( 29,00 )

El-Maniaque 106 3067,5 28,94 ( 0,32 ) ( 32,39 )

Szoszon 125 3564,5 28,52 ( 0,02 ) ( 28,75 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentami mnie Panowie zabijacie. Miałem się już w tym temacie nie odzywać i w domowym zaciszu czekać na werdykt szacownego Jury, ale jakoś udało się Wam zmotywować mnie do tego abym jeszcze coś napisał...

 

@Bulek, Musli

Jak ostatnio spoglądałem na kalendarz, to mieliśmy listopad. Dokładnie listopad 2012 i Wy w dwójkę próbujecie już teraz ocenić siłe draftu 2013, który będzie miał miejsce w czerwcu. Fakt, o ostatnim drafcie mówiło się, że bedzie dobry, jak nie najlepszy od kilku lat, ale ja nadal wstrzymuję się z oceną tego dratu. Według mnie jest nawet trochę za wcześnie na ocenę draftu 2011, a wy już wiecie, że następny (2013) będzie o wiele gorszy od poprzedniego (2012). Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko pogratulować tej niesamowitej zdolności.

 

@Roger

Jak tylko ktoś, jest w stanie wysłać Kaziowi jakąś lepszą ofertę, przy której Kaziu lepiej wyjdzie na tankowaniu, to nie ma sprawy. Ja się z tego ucieszę, wszak posiadam jego pick... Tutaj ktoś stoi przed niezmiernie ciężkim zadaniem, bo będzie musiał przekonać Kazia, że tankowanie bez picku jest dobre i przyniesie korzyści... No chyba, że chodzi o tankowanie po pick 2014, tylko nie widzę sensu, aby rozpoczynać to tankowanie już w 2012...

 

Manager Wizards nie robiąc tego dealu pozostaje za rok z takim samym składem, tyle że każdy będzie o rok starszy. Chyba jednak nie tędy droga. Ogólnie odkąd Kaziu pojawił się w lidze większość trejdów z jego udziałem była dość jednostronna. Czasem był to zwykły pech (S. Nash + B. Rush za P. Pierce), czasem brak doświadczenia (M. Gasol + N. Young za Deron Williams + pick 2013), a czasem kradzież w biały dzień (A. Burks + pick9 za B. Lopez), ale to właśnie moja, wydaje mi się, całkiem logiczna w sytuacji w której się znalazł, propozycja trejdu wywołała jakąś masakryczną dyskusję.

 

@Bulek

Dlaczego akurat Marvin włączony do trejdu? A dlatego, że jego chcę się pozbyć, bo mam 5 graczy z SF przy nazwisku. Owszem - może podwyższyć, pick, pod warunkiem, że będzie nadal w jego składzie, a nie u kogokolwiek innego za pick, prospecta, czy też połamańca, który kilka meczów tylko rozegrał. I tyczy się to również innych zawodników, stojących na drodze do top3.

 

@Krzemo, Z33

W jaki sposób, którykolwiek z tych deali miałby Wam popsuć zabawę? Czy Wirakocza z Muslim Wam teraz psują zabawę? Krzemo, a Ty sam nie pomyślałeś o tym, że właśnie psujesz komuś zabawę? Może weźmy z urzędu każdemu z czołówki po graczu, czy dwóch, aby nie psuć nikomu zabawy. Kombinuję w taki sposób, aby piąć się jak najwyżej w górę i nie mam zamiaru poprzestać na, powiedzmy 7 pozycji, bo popsuję komuś jakąś cholerną zabawę... Wydawało mi się, że robię to wszystko cywilizowanymi i ogólnie akceptowalnymi metodami... Może się mylę...:confusion::confusion::confusion:

 

Wracając jeszczę do Kazia, to według mnie ma teraz kolega mega zagwózdkę, bo bez drastycznych ruchów czeka go stagnacja, a nie jest ona szczególnie wskazana w fantasy, zarówno dla dobra drużyny, jak i dla zaangażowania managerów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Howard na zbyciu - dawać oferty.

Panowi Gasol na zbyciu - tankuje.

 

Powiem krótko, tak być powinno, bo czasami człowiek zwyczajnie nie wie co mu się zaproponuje. I nagle może sie okazać, że nisko cenimy swoich graczy czy zbyt wysoko. W pierwszym przypadku bierzemy więcej, w drugim sobie odpuszczamy.

 

Cenie ludzi, którzy negocjują, robią trejdy, szukają. Nie cenie ludzi, którzy kombinują na boku, urabiają po cichu, meczą propozycjami z kosmosu. A przeglądając oferty co niektórych można zadać sobie pytanie czy robią z Ciebie idiotę czy po prostu ten model tak ma.

 

Inną zupełnie sprawą jest to, że jeśli ktoś gra rok, dwa, może by lepiej posłuchał starszych, bardziej doświadczonych. To nie chodzi o to, żeby przeszkadzać, to chodzi o to, że za rok, dwa może was nie być, bo skład został rozmieniony na drobne. A starzy gracze (ms9, Krzemo, bulek, Zet, Roger czy inni) widzieli już w FBX sporo i potrafią wskazać co wygląda na golenie klienta, a co na ciekawy trejd, zyskowny dla obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzemo, Z33

W jaki sposób, którykolwiek z tych deali miałby Wam popsuć zabawę? Czy Wirakocza z Muslim Wam teraz psują zabawę? Krzemo, a Ty sam nie pomyślałeś o tym, że właśnie psujesz komuś zabawę? Może weźmy z urzędu każdemu z czołówki po graczu, czy dwóch, aby nie psuć nikomu zabawy. Kombinuję w taki sposób, aby piąć się jak najwyżej w górę i nie mam zamiaru poprzestać na, powiedzmy 7 pozycji, bo popsuję komuś jakąś cholerną zabawę... Wydawało mi się, że robię to wszystko cywilizowanymi i ogólnie akceptowalnymi metodami... Może się mylę...:confusion::confusion::confusion:

Bulek jest komiszem. wierzę że jak pisze że jakiś deal jest nierówny i nie może przejść to tak właśnie jest i podejmuje taką decyzję dla dobra ogółu a nie w swoim interesie. liga musi mieć kogoś kto takie niepopularne decyzje podejmuje w zastępstwie większości.

ładnie to ujmując to "Bulek - Komisarz ligi" pełni zawód zaufania forumowego. jak idę do lekarza to też często słyszę rzeczy które mi nie pasują ale muszę zaufać lekarzowi bo wiem że nie robi mi tego na złość tylko dla mojego dobra.

tak więc ja mam do Bulka pełne zaufanie.

:)

 

 

 

 

 

 

 

ps. Bulek tyle wazeliny wystarczy? klepniesz mi teraz tego trejda o którym Ci pisałem ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadacie bajki, że wymiany z Ronnim i Gilem ustawiły ligę na lata. Powtarzacie bzdurę, która niebawem stanie się prawdą. W okresie e-basketowej koniunktury bywało przecież po kilka wymian dziennie...

 

Przejrzałem niedawno z czystej ciekawości historię moich wymian - potrafiłem kilkukrotnie porozumieć się jednego dnia w kwestii transferu (!). Kupiłem Princa, by za chwilę pchnąć go dalej. I wtedy przykładowo DeTe miałeś pretensję, że nie przetrzymuję dłużej kupionego zawodnika. W konsekwencji wprowadzono zasadę, by pozyskany zawodnik nie mógł zostać sprzedany do końca sezonu (!). Rozmaite cuda wymyślano, bo zawsze znajdowałem nową ścieżkę. Z kolei tę postawę lamentu i pretensji niektórzy pokazują do dzisiaj. W FBX wykonałem dziesiątki wymian i na ich bazie odnosiłem sukcesy - nie na bazie jakiś dwóch.

 

Kolejny nonsens to określanie mitycznej granicy między szukającymi, negocjującymi i... kombinującymi, urabiającymi. Często to jest droga do sukcesu, co potwierdzam swoim obszernym archiwum na gg. To są po prostu te same osoby - AKTYWNE. Jeśli ktoś z kogoś robi idiotę to nie musisz robić wymiany i problem znika.

 

Podsumowując - skłaniam się ku wersji, że kłopotem dla ligi nie są Ci, co szukają przysłowiowego frajera, lecz Ci, co stale lamentują, krytykują, a z którymi osiągnąć kompromis w negocjacjach graniczy z cudem. Wolę, gdy wypowiadają się Ci, co wiedzą i pojmują, ile kosztują takie starania. Na dwudziestu uczestników zawsze znajdą się Ci bardziej podatni na wpływy, z mniejszą wiedzą - jak w realnym życiu tacy tracą. Obruszanie się na współczesne reguły gry to walka z wiatrakami. Nierealne.

 

PS. Nie potrzeba 5 ludzi, by widzieć coś dziwnego - Bulek na pewno to zauważy i chyba powinien być.

Edytowane przez Dunk Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benon c'mon skoro jak sam oceniasz Kaziu nie trafiał z trejdami, to dlaczego ma się teraz dodatkowo pozbywać swojego !!! najlepszego zawodnika !!! za gościa bez żadnego potencjału o wartości FA i wątpliwy pick ... podjął kilka razy za duże ryzyko, błąd świeżego managera, ale kolejne takie ruchy grożą rozwaleniem totalnym zespołu, trzeba bić na alarm, pozbył się w tym roku swojego picku, trudno, rok w plery jeśli chodzi o draft, można poczekać, albo pokombinować inaczej, zebrać oferty, za niestarego, 27 letniego Gasola da się wyciągnąć spokojnie dużo lepszy pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

df a widzisz chociaż różnicę między taki sytuacjami:

 

a) debiutant daje się wyruchać ponieważ sam proponuje wymiany, które potem okazują się dla niego niekorzystne, co potem wykorzystuje w kolejnych tradeach i nabywa odpowiednie doświadczenie

B) debiutant daje się wyruchać ponieważ banda patrzących na czubek nosa typów postanawia go "doświadczyć" i oskubać ze wszystkich dóbr

 

określanie, że aktywni userzy (robiący ludzi w c***a) powinni być promowani jest dla mnie takim idiotyzmem, że ciężko mi spokojnie na to patrzeć! Żeby była jasność naprawdę można być aktywnym i proponować normalne wymiany. W przeciwieństwie do ciebie ja widzę tu konkretną różnicę! Chociażby inaczej potem smakuje ewentualne zwycięstwo, jak to brzmi w ogóle "oh yeah jestem dobrym managerem, bo potrafię wydoić frajerów"

 

Chyba, że ja po prostu tego nie ogarniam i faktycznie trzeba się trzymać tezy dfa, trzeba rozsyłać propozycje, zatuszować wady proponowanych zawodników i przede wszystkim podkolorować zalety... no przecież to się mija z rzeczywistością!

 

Z jednym się z tobą zgadzam, że jeśli ktoś wyczuje jakiś szwindel to od razu powinien być stop w negocjacjach, ale (znam to z własnego przypadku) są osoby, które cisną nawet pomimo wczesniejszej odmowy i takie coś też ma być akceptowane?

 

Najnormalniej w świecie powinno być tak, że żadna drastycznie nierówna wymiana nie powinna przechodzić. Tak jak ktoś wcześniej sugerował niech debiutanci się dopytują sprawdzają, niech również popełniają błędy, ale niech to będą świadome wpadki (no risk no fun), no ale oddawanie gasola za marvina? come on!

 

żeby była jasność, ja jestem przeciwny nierównym wymianom, która z miejsca przesuwają zawodnika w górę tabeli, to jest nie fair w stosunku do osób, które mozolnie budują swoją układanke i w związku z tym nie obchodzi mnie to, że ktoś jest niedoinformowany, to nie jest konkurs na dojenie nieogarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że parę słów wyjasnienia się należy.

 

Długo myślałem nad tym trejdem, ale znów nie chciałem podejmować decyzji przeciw ogółowi. Generalnie to nawet nie wyglądało aż tak źle jak u Karla, uważam, że ten trejd wymaga tylko pewnego dopracowania - Benon już zna moją opinię. Generalnie tez jestem zdania, iz Kaziowi przydałby sie pick, nie wiem tylko czy za taką cenę. Marc Gasol to nie Pau, jest all-starem i to jeszcze nie takim wiekowym, a rzadko sie zdarza środkowy tak fajnie dzielący się piłką jak Hiszpan. Marvin takimi występami jak ostatniej nocy przydałby się, ale contenderom, w dodatku juz nie jest prospectem i na dużo wiecej w przyszłości nie rokuje. Decyzja jest może niepopularna, ale GM-ów niedoświadczonych trzeba w jakims sensie chronic, gdyż przykład Sinera z ubiegłego roku jest znamienny. Doprowadził team do... wiadomo czego, po czym całkowicie olał sprawę, nie racząc nawet odezwać się głupim "rezygnuję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi nie pojmujesz filozofii gry w Fantasy.

 

Łopatologicznie - nieodłącznym elementem udziału w zabawie FBX są wymiany. Z kolei nadrzędnym celem robienia JAKIEJKOLWIEK wymiany jest jak największy zysk (rozmaicie przez nas odczytywany). Nie ma czegoś takiego jak zysk do pewnego stopnia, oferowanie /normalnej/ wymiany - rzygam, jak to czytam. Zwyczajnie - im lepsza wymiana dla mnie, tym więcej satysfakcji, nie istnieje żaden próg przyzwoitości w oferowaniu wymian. Jak Ai3 lubi się ośmieszać propozycjami - droga wolna. Odmawiam, ale faceta nie winię i nie wyzywam na forum, bo o to tu chodzi. Niektórzy lubią się żalić - niepotrzebnie. Nie i tyle. Dodatkowo nikt nikogo nie promuje - wykładam Ci filozofię gry.

 

Wnioski: Pretensji do Karla nie należy mieć żadnych, bo facet szuka zarobku. Winę ponosi tylko i wyłącznie Tizz, który zgadza się na coś takiego i nie pyta się bardziej doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF, może już przestałeś grać w tej lidze, ale skoro jeszcze tu zaglądasz, to myślę, że tyle o ile orientujesz się w tutejszych realiach. Proszę Cię oceń obie transakcje, które nie doszły do skutku, oceń inne możliwości, zwróć uwagę na tak wiele czynników, jak tylko będziesz w stanie ogarnąć. Popatrz na poprzednie trejdy zainteresowanych, na to co kto zyskał i kto stracił oraz na to co kto zyska i kto straci w przyszłości. Jaka transakcja ma sens, a jaka nie... I biorąc pod uwagę wszystko, o czym wspomniałem, powiedz mi na koniec, że próbowałem kogoś bez sumienia wyjebać i jestem najgorszy z najgorszych. Jeśli jeszcze przyjdzie Ci do głowy cokowiek, co mogłoby mieć jakieś znaczenie to chętnie wysłucham, bo ja jestem w tej chwili przedstawiony (tak jak i Karl) jako cwaniaczek i generalnie kawał c***a, który próbuje tych wszystkich "frajerów" i "nieogarów" pozbawić jakiejkolwiek szansy i do końca istnienia tej ligi żywić się ich ścierwem... Być może jestem zbyt wrażliwy i trochę za bardzo osobiście biorę pewne rzeczy, ale rola bad guya nie specjalnie mi pasuje, bo proponując jakikolwiek deal na początku zawsze myślę o tym co temu komuś brakuje i dopiero wtedy kombinuję co byłbym w stanie oddać.

Teksty o oddawaniu Marvina za Gasola już mnie mierżą i nudzą, więc możecie odpuścić, skoro nie jesteście w stanie dostrzec tego picku, który miał być kluczowym punktem tej wymiany...

Czekam na jakiś odzew obywatelu Dunk Fan, bo trochę brakuje mi logicznie myślących ludzi po mojej stronie... Lub może nie tyle myślących logicznie, bo bynajmniej o brak tej cechy nie posądzam nikogo, ale brak zrozumienia i sprawidliwości dziejowej drażni mnie okrutnie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Benon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )

Wirakocza 137 5960 43,50 ( 0,52 ) ( 46,94 )

Musli 136 5619 41,32 ( -0,44 ) ( 38,58 )

Roger 125 5040,5 40,32 ( 0,00 ) ( 40,35 )

Z33 103 3877 37,64 ( -1,54 ) ( 28,60 )

Mar 131 4848,5 37,01 ( 0,13 ) ( 37,79 )

Krzemyk 143 5253 36,73 ( 0,17 ) ( 37,84 )

ms9 128 4688 36,63 ( 0,46 ) ( 39,88 )

Benon 144 5150 35,76 ( 0,24 ) ( 37,34 )

Maciek9020 126 4383,5 34,79 ( -0,11 ) ( 34,23 )

Obi 133 4445,5 33,42 ( 0,24 ) ( 35,33 )

Karl Malone 128 4251,5 33,21 ( 0,88 ) ( 39,41 )

Tizz 103 3381 32,83 ( -0,28 ) ( 31,20 )

Bulek 147 4706,5 32,02 ( 0,19 ) ( 33,09 )

PH#1 110 3350 30,45 ( -0,38 ) ( 28,53 )

Buła 140 4261 30,44 ( -0,01 ) ( 30,38 )

Maslon 135 4098,5 30,36 ( -0,19 ) ( 29,06 )

Kaziu 136 4085,5 30,04 ( -0,04 ) ( 29,82 )

DeTe 123 3586,5 29,16 ( -0,35 ) ( 26,97 )

El-Maniaque 123 3549 28,85 ( -0,09 ) ( 28,32 )

Szoszon 140 4035 28,82 ( 0,31 ) ( 31,37 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja liga, ale ciekawe dylematy macie Panowie z tymi wetami.

Moja uwaga bylaby taka: jesli pierszorocznych GMow da sie zbyt latwo doic w trejdach... to moze jest cos nie tak z doborem nowych GMow?

Bo obie dyskutowane wymiany wg mnie swiadcza o brakach w zrozumieniu jak dziala draft i keeper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.