Skocz do zawartości

[FBX] FBX#2 - Sezon 2012/13


bulek

Rekomendowane odpowiedzi

DF, prosiłbym o łagodniejsze stwierdzenia.

 

A co do wymiany. Ona mi się od poczatku nie podobała, bo w fantasy Dwight jest zajebistym kozakiem i nie trafia do mnie, ze nie gra juz w Orlando - w Lakerssach wszystko na to wskazuje, iz też dobrnie do 60. Robienie 60-tek to dla niego pryszcz.

 

JJ w nowych Netsach juz nie gra tak rewelacyjnie i w tym ujeciu wyżej cenie Scolę. Asik to fajny zawodnik, ale z powodu ofensywnych ograniczen, nie bedzie w stanie robic wiecej niż 40 fpg - mowie o średniej. Co do zajebistości Ilyasovy to ja tez zbytnio nie wiem o co biega, gra aktualnie poniżej oczekiwań, ale tez zeszłoroczne >40 to był wynik ponad stan, dlatego skutecznie go omijałem w jakichkolwiek draftach.

 

Trejd został zawetowany ze wzgledu na Howarda. Po prostu, niestety, za grajkow tego typu Karl ani nikt inny takich all-starów nie dostanie. Gdyby nie było JJ, uznałbym to za rozmienianie Howarda na drobne, a tu jeszcze ten JJ.

 

No ale została zawetowana nie dlatego, że mi sie ta wymiana nie podoba, tylko dlatego, że wiekszość ma wątpliwości. To jest moja argumentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )

Wirakocza 105 4637,5 44,17 ( -0,44 ) ( 41,08 )

Musli 102 4259,5 41,76 ( -0,95 ) ( 34,63 )

Roger 90 3643 40,48 ( -0,54 ) ( 35,61 )

Z33 76 3014 39,66 ( -0,99 ) ( 31,25 )

Mar 96 3558 37,06 ( 0,29 ) ( 39,27 )

Krzemyk 107 3870 36,17 ( -0,65 ) ( 31,00 )

ms9 99 3543,5 35,79 ( 0,06 ) ( 36,27 )

Benon 108 3838 35,54 ( -0,56 ) ( 32,07 )

Maciek9020 87 3050 35,06 ( -0,03 ) ( 34,85 )

Obi 105 3504,5 33,38 ( -1,06 ) ( 25,17 )

Tizz 74 2438,5 32,95 ( -0,21 ) ( 30,93 )

Karl Malone 93 3013 32,40 ( -0,24 ) ( 30,40 )

Bulek 105 3321,5 31,63 ( 0,62 ) ( 37,55 )

PH#1 77 2376 30,86 ( 1,13 ) ( 37,00 )

Buła 108 3323,5 30,77 ( -0,59 ) ( 24,33 )

Maslon 101 3089 30,58 ( 0,45 ) ( 34,23 )

Kaziu 98 2933,5 29,93 ( -0,11 ) ( 28,83 )

DeTe 92 2735,5 29,73 ( 0,39 ) ( 32,64 )

El-Maniaque 90 2640,5 29,34 ( 0,22 ) ( 31,33 )

Szoszon 107 2998,5 28,02 ( -0,26 ) ( 26,12 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło napisac jak Roger czy Bulek,ze vetujecie bo uwazacie za unfair i tyle a dla mnie to nawet i bez argumentacji by się obeszło a nie jakies farmazony bo dymanie to mialoby miejsce gdyby Karl jakos specjalnie naciskal na wymiane w tej formie, a tak nie bylo.

Skrytykowaliscie ok ale nei skladajcie mi teraz ofert bo widze pipisywac sie na forum to jedno a wejsc w dobry trejd to drugie. zresztą potem finalnie i tak nie dacie mi go wytrejdowac.

poza jedna dobra oferta i druga, ktora moze moznaby podrasowac reszte potraktowalem smiechem ;]

 

tajemnica z Ersanem polegała na tym,ze on nawet chwili by u mnie nie zostal, mialem za niego dostac zajebistego murzaja, w sumie zdziwiony bylem taka propozycja ale generalnie gowno mnie obchodzi czym sie kieruje menago proponujac, nawazniejsze są moje potrzeby, kazdy ma swoją wizje i to szanuje. widac w tym wypadku ktos wierzy bardzo mocno w turka.

moglem miec fajnego grajka i jeszcze picki i od przyszlego roku zbudowac team mistrzowski ;d

 

niektorych chyba ponioslo w przyplywie chyba zbyt wielkiego podniecenia i zdanie wyrazili w mniej badz bardziej wyszukany sposob;D

 

pokój ;]

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za bzdura....

 

w takim razie, ej liga?! to co mam dac za howarda by go dostac, he?

To nie wiesz? Asika co z palcem w nosie, dupie robi 8,5 fp w meczu i Ilyasove co zrobił 9,5 bez palca, ale spokojnie przecież zaraz zacznie walić po 40 bo przecież nikt nie uwierzy że bedzie robił do końca 20fp.

No co za bzdura...

Dodaj mu jeszcze Jamisona bo przecież to kwestia czasu jak wróci i bedzie trzaskał po 40 fp bo przecież kto pomyśli, że nawet 20 nie bedzie robił i wieszajcie trejd na yahoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trejd między mną i Kaziem.

Aby uniknąć zbędnych przepychanek słownych od razu tłumaczę o co chodzi. Kaziu postanowił przytankować, tyle że byłoby to bez sensu, bo jego pick posiadam ja. Jakby grał normalnie do końca, to miałbym pick zapewne pomiędzy 5 i 10. Po dealu w którym Kaziu swój pick odzyskuje będzie to gwarantowane Top3.

 

Podsumowując, do Kazia999999: pick Wizards, pick NY oraz Marvin Williams.

Do mnie: Marc Gasol

 

Kaziu potwierdzi...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tamten trejd nie przeszedł to ten nie powinien tym bardziej.

 

Pick może być top3, a może być równie dobrze 7 czy 8. Kto da gwarancje, że tylko Kaziu bedzie tankował?

 

Więc jak na razie są 2 picki, z czego jeden będzie przy końcu listy, i jest Marvin za Marca Gasola. Marvin Williams, od 10 lat nadzieja na wyjście poza 35fp. Za Marca Gasola czyli regularne +50fp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tamten trejd nie przeszedł to ten nie powinien tym bardziej.

Trochę nie kumam, ale chyba właśnie porównujesz oddanie najlepszego centra w NBA z dodatkiem w postaci JJa za 33-letniego Scolę i dwóch turków, z których jeden gra znacznie poniżej oczekiwań (18.6 fppg), a drugi, dzięki jakiemuś nieprzewidywalnemu zbiegowi okoliczności, pozwalającemu mu trafić kilka osobistych, wykręcił fppg w wysokości 37.3 do oddania Marca Gasola za topowy pick i dwa dodatki. Czy Ty zwróciłeś kiedyś uwagę na to co można dostać za top5 pick przed samym draftem. Fakt jest faktem, pick będąc w moim posiadaniu nie ma takiej wartości, jaką będzie miał, kiedy pozyska go Kaziu. Choć może być i tak, że nawet bez dealu będzie to top3... Przez dwa sezony grałem, wpieprzając się w ryzykowne trejdy, kolekcjonując picki i nikt nie miał z tym problemu, bo okupowałem dół tabeli, ale kiedy wpieprzam się w ryzykowny trejd oddając picki, to pojawiają się jakieś "ale". Czyżby dlatego, że już nie okupuję dołu tabeli... Wiele z moich dotychczasowych dokonań w tej lidze mogło skończyć się tak, że z tą "jedynką" zgarnąłbym jakieś odpowiedniki Michaelów Olowokandich, Kwame Brownów i Gregów Odenów. Szczęście jednak dopisało i mam A. Davisa z K. Irvingiem. Czyżby to moje domniemane szczęście sprawiało, że nie podoba Ci się ten deal? A może tym razem szczęście nie dopisze i Gasol młodszy popadnie w jakiś nałóg/połamie się/przytuje/popełni rytualne sepuku, a gracz wybrany z pickiem, jakiś 19-latek z dobrej rodziny bez tatuaży już w sezonie debiutanckim będzie napieprzał po 45 fppg. Naprawdę śmieszne jest czepianie się trejdu z udziałem topowego picku, bo to jest chyba logiczne, że obie strony w jakiś tam sposób ryzykują.

 

Pick może być top3, a może być równie dobrze 7 czy 8. Kto da gwarancje, że tylko Kaziu bedzie tankował?

Jak ktoś ma zamiar czepiać sie do tego typu trejdów, to nikt, poza tymi na to skazanymi nie będzie w stanie tankować, a wiekszość managos skrupulatnie będzie budować swoje mistrzowskie składy na pickach z przedziału 6-17, co może trochę zająć, wszak jedyne dozwolone i politycznie poprawne będą trejdy typu Jason Kidd za Andre Millera.

 

Co do wspomnianego trejdu z udziałem Drwala, to choć ja jej nie widzę, to może Tizz ma jakąś koncepcję, a Wy mu najzwyczajniej w świecie wszystko pierdzielicie... Jeśli dwóch z nas dochodzi do jakiegoś porozumienia na płaszczyźnie handlu wymiennego i nie ma w tej wymianie większego przekrętu, jak FA za All-stara, to weźta się odpierdolta, że Wam tak slangiem pojadę, bo choć mi samemu deal się nie podobał, bo jeden według mnie się za bardzo wzmacnia, a drugi osłabia, to słowem nie pisnąłem, bo znaleźli chłopaki jakąś nić porozumienia, każdy dodatkowo próbował to wszystko umotywować, więc domyślam się że nikt nikogo nie uśpił i zgwałcić nie próbował... Zresztą strażników wirtualnej, forumowej moralności ten świat nigdy nie potrzebował i potrzebować nie będzie.

 

 

Więc jak na razie są 2 picki, z czego jeden będzie przy końcu listy, i jest Marvin za Marca Gasola. Marvin Williams, od 10 lat nadzieja na wyjście poza 35fp. Za Marca Gasola czyli regularne +50fp.

No a te picki to przecież takie gówno, że jak rankiem wychodzisz na grzyby i jakiegoś picka znajdziesz, to Ci się nie chce nawet schylać nieważne jakby był dorodny... Jasne...

Ja swój team zbudowałem głównie na pickach, lub dzięki pickom... To, domyślam się byłby jeden z moich ostatnich ruchów, mających mnie doprowadzić do walki o cokolwiek... Jeśli tak sie sprawy potoczą i do trejdu nie dojdzie, to luzik... Jeśli przed samym draftem czegoś sensownego za ten pick nie wyciągnę (w co wątpię) to najnormalniej w świecie wybiorę i tą droga będę walczył o panowanie nad światem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie moje podwórko ale boję się że jakieś chore veta i kierowanie czyimiś drużynami narzucając komuś swoje strategie i blokując wzmocnienia rywali rozprzestrzeni się na resztę lig.

dajcie ludziom grać. jak ktoś kilka dni zachwala swoich turasów, marnuje czas i robi podchody to ma prawo do owoców tej pracy. jest dobrym GMem. Wcisnął komuś pozłacane gówno. brawo dla niego. każdy mógł się przyłożyć i opakować swoje gówno równie ładnie...

 

a jeżeli GM jest beznadziejny (chyba że ktoś ma podejrzenia, że bokiem idą przelewy na konta bankowe, ale to inna broszka...) i psuje ligę to się mu solidarnie dziękuje za wspólną grę i szuka zmiennika, a nie blokuje co drugi ruch...

 

veto powinno być ostatecznością i walką z nielegalnymi działaniami, a nie standardową formą pomocy nieudolnym GMom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy ludziom grać .....

Tylko, że obaj objęli przed tym sezonem druzyny. Jasne dajmy im grać.

Przyjdą potrejdują wyjdzie to fajnie nie wyjdzie to cześć czołem za rok dalej będzie ostry nabór, może jakiś minidraft, potem troche potrejdujemy i jak dupa z wynikiem to czesc.

Pozwólmy grać, ale jak Tizz miał wytłumaczyć po co mu tych dwóch turasów i Scola to się ktoś dowiedzał ? dał jakiś racjonalny powód prócz tego, że za Turka miał pozyskać Lebrona Jamesa ale mu trejd spieprzyliśmy? Nic.

nie to nie . Wyjebane.

Może faktycznie czas wysłac propsy w stylu Billups za Lillarda jak gdzieś ostatnio dostałem w jakiejś lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie moje podwórko ale boję się że jakieś chore veta i kierowanie czyimiś drużynami narzucając komuś swoje strategie i blokując wzmocnienia rywali rozprzestrzeni się na resztę lig.

dajcie ludziom grać. jak ktoś kilka dni zachwala swoich turasów, marnuje czas i robi podchody to ma prawo do owoców tej pracy. jest dobrym GMem. Wcisnął komuś pozłacane gówno. brawo dla niego. każdy mógł się przyłożyć i opakować swoje gówno równie ładnie...

 

a jeżeli GM jest beznadziejny (chyba że ktoś ma podejrzenia, że bokiem idą przelewy na konta bankowe, ale to inna broszka...) i psuje ligę to się mu solidarnie dziękuje za wspólną grę i szuka zmiennika, a nie blokuje co drugi ruch...

 

veto powinno być ostatecznością i walką z nielegalnymi działaniami, a nie standardową formą pomocy nieudolnym GMom...

Podpisuję się pod tym, z tym małm zastrzeżeniem, że nikogo tu nie nazwę nieudolnym GMem, bo efekty "pracy" kogokolwiek nie można ocenić w ligach keeper po kilku dniach, lub ewentualnie można ocenić i grubo się pomylić. Dodatkowo myślę i mam nadzieję, że ten tekst o pozłacanym gównie nie tyczy się mnie, bo mam dość mocne przeświadczenie, że w czasach przebudowy sam chyba bym poszedł w deal, jaki teraz zaproponowałem, choć próbowałbym wyciągnąć ile się da...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy ludziom grać .....

Tylko, że obaj objęli przed tym sezonem druzyny. Jasne dajmy im grać.

Przyjdą potrejdują wyjdzie to fajnie nie wyjdzie to cześć czołem za rok dalej będzie ostry nabór, może jakiś minidraft, potem troche potrejdujemy i jak dupa z wynikiem to czesc.

Pozwólmy grać, ale jak Tizz miał wytłumaczyć po co mu tych dwóch turasów i Scola to się ktoś dowiedzał ? dał jakiś racjonalny powód prócz tego, że za Turka miał pozyskać Lebrona Jamesa ale mu trejd spieprzyliśmy? Nic.

nie to nie . Wyjebane.

Może faktycznie czas wysłac propsy w stylu Billups za Lillarda jak gdzieś ostatnio dostałem w jakiejś lidze.

Ok Wira, Tizz jest nowy w lidze, ale kolega gra w fantasy NBA od 2005 roku, jak mówi jego profil na Yahoo... Keeper od tego roku, ale nie wiem jak ty, ale ja się uczyłem na własnych błędach i dodatkowo wyciągałem wnioski z błędów cudzych... Nikt mi nigdy nie powiedział, co robić, a czego nie...

Kaziu, natomiast, to debiutant, którego spytałem o plany, niezwylke delikatnym będąc, nie próbowałem forsować niczego - opisałem korzyści, jakie może z tego mieć i korzyści, jakie ja mogę z tego mieć. Poczekałem, jeśli się mylę to mnie popraw Kaziu, coś około tygodnia i dopiero wtedy wszystko przyklepaliśmy i nadal uważam, że tu i teraz korzystam ja, ale jak nie wszystko ułoży się po mojej myśli, to będę pluł sobie w brodę, a pan Kazimierz w czerwcu powie: "Benon, zjebałeś i chwała Ci za to"...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze są nowi GMowie i zawsze się ich bezczelnie doi, coś przegapiłem ? Czy kaziu, Tizzy i inni to jakieś ziomki karla czy Benona ?

zakładam że nie.

czy Benon albo karl zyskali coś o czym na forum nie napisali (gotówkę, flaszkę, transfer nierówny w drugą stronę w innej lidze ?)

zakładam że nie.

 

więc Benon i karl (obaj wg mnie wygrywają w tych wymianach) wykazali się aktywnością, przekonali kontrahenta do swojej wizji i być może dołożyli sporo starań aby przeforsować trejd. Nikt nie bronił robić tego innym. Gdzie tu miejsce na veto i z jakiej racji aktywność i kreatywność mają być vetowane ?

 

jak w FBX3 dołączyło kilka osób to ja od razu posłałem milion ofert typu Billups za Lillarda i czekałem co się stanie, negocjowałem, namawiałem, załączałem filmiki YT o scrubach których próbowałem upchnąć...

 

gówniani manago mają gówniane zespoły i tak to już jest...

 

inna sprawa że komisz (pozdro dla stalina ; ) ) zamiast szastać vetami to powinien się interesować i trochę pilotować rookich, jak ja zaczynałem to na GG sporo męczyłem antka który się ofiarował służyć pomocą nowemu i chwała Mu za poświęcony mi czas i cenne wskazówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz coś ode mnie.

 

Benon, reagujesz w sposób dość nerwowy. Ms9 zapodał swoje wątpliwości, sorry, ale jego święte prawo - dobrze, że sie odzywa, gorzej, gdyby każdy siedział cicho. Ty się od razu pobudziłeś i sie pojawiają teksty sugerujące zazdroście jakieś, że chcesz sie wzmacniać i być contenderem ligi. Proponuję luzik.

 

Co do veto. Nie, to nie na tym rzecz polega, że ktoś mocno zyska, ktoś mocno straci i nikomu nic do tego. Jestem komishem stosunkowo niedługo i już dwa razy musiałem robić expansion drafty, bo sie okazywało, że ktos by przejął superancki i perspektywiczny team, a ktoś kiepski z samymi weteranami. Rozwarstwienie ligi nie jest w niczyim interesie, a na pewno nie w moim i staram się do tego nie dopuścic. Expansion drafty były dobrymi pomysłami, ale też koniecznością, bo nie chciałem, zeby nowy miał na początek tragiczny skład.

Zresztą nie ukrywam, staram sie tez patrzec, kto z kim trejduje. Jak były jaja z Gilem i Ronniem, wiekszości wtedy w tej lidze jeszcze nie było. Tizz i Kaziu to świeże osoby w tej lidze i nie będe patrzał obojętnie, jak doświadczony handlarz oferuje wypolerowanego mercedesa ze skopanym silnikiem i opowiada, że to prawie nieużywana nówka...

 

Trudno nie zauważyć, iz userzy w pierwszym rzędzie uderzają do rookasów, licząc na pozyskanie gwiazdy jak najmniejszym kosztem. Ot, na zasadzie, właściwie zareklamuję swój produkt, niekoniecznie zgodnie ze stanem faktycznym, to za mała cenę pozyskam sporo. Na to zgody nie będzie, bo potem kto się głowi, co zrobić z teamem, jak jedna osoba z druga rezygnuje? GM-owie, z którym były mniej lub bardziej normalne trejdy? Nie, bo akurat ja.

 

Będzie gruntowna analiza tego trejdu. Z racji tego, iż okres ochronny dla rookasów niekoniecznie się skończył.

 

Zastanawiam się, co by było, gdyby wraz z rezygnacjami Wańca i Sinera nie poszły rezygnacje osób z fajnymi teamami.

 

Edit: QAS, mamy osobny pogląd na sprawy. Ty starasz sie w pierwszym rzędzie golic rookasów, wykorzystując ich obecnośc dla podreperowania własnego teamu. Ja staram sie w ten sposób ich pilotować, nie dopuszczając do zbyt nierównych trejdów. Zresztą - w przypadku trejdu Karla, moje veto było pokłosiem protestów ligi. Tutaj również zapoznam sie ze zdaniem innych, choc nie wiem, czy decyzja będzie tożsama, zobaczymy. Ale osoby popierające ten trejd muszą byc jednak uczestnikami ligi.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bedzie niezly smiech na sali jak trejd Benona bedzie rowniez zawetowany.

 

@Wira

 

W sumie racja, moglem dac samego Davida Westa. Bez nikogo, a Tizz powinien mi kogos dorzucic bo 80 fpg piechotą nie chodzi.

 

@bulek.

 

Ile wynosila ta wiekszosc, ze zdecydowales sie zablokować trejd?

 

@QAS

 

Podbijam w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.