Skocz do zawartości

Zróbmy to raz jeszcze... (Miami Heat 12/13 offseason & RS)


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na szalony sezon tuż po jego zakończeniu już trzeba myśleć o następnym. I draft w drodze i free agency prawie rozpoczęte.

 

 

Ale na początek Pat the Great rzecze:

 

Pat Riley wants his players to quickly forget about winning the NBA championship.“We’ve got a championship in our back pocket,” Riley said. “Just one. One of the things you don’t want to do after it is in your back pocket, you don’t want to start reminding everyone how you did it. That is the start of the team on the demise. I remember when we won in 1987, best year we ever had with the Lakers, Mychal Thompson was our Shane Battier. We won the championship, had a great night, celebrated, a really great night, and he was in the weight room at 7 a.m. the next morning. I remember that 25 years later. You don’t want to get too drunk with your success. You don't want to waste a lot of time telling everyone how you mastered it. Simply, euphorically, quietly, enjoy it. That is hard for the contemporary generation today to understand."

 

Riley wants his team to get back to doing the things that led them to winning the title.

 

“I hope we deal with it how Mychal Thompson did,” Riley said. “LeBron met with [Hakeem] Olajuwon last offseason to improve his game. Is he going to do something like that again this year? Is Wade going to do something about his health now that he’s 30? Maybe think of a different night-to-night approach? Is Chris, God bless him, he’s our center? Our best lineup, the one we go to war with, is with him at center. Is he going to be OK with that now that he has won? Now our guys have to get better in the head, and they need to know how to handle and defend the championship, and win more. I'm going to wait about a week, and then I'm going to send them letters and reminders.”

Na początek co prawdopodobnie będzie w naszym rosterze:

LeBron

Wade

Bosh

Chalmlers

Cole

Battier

Haslem

Turiaf

Pittman

Anthony

Harris

 

Howard na stówkę kończy karierę, Jones prawdopodobnie też(ale tutaj duże wątpliwości), Miller prawdopodobnie również zakończy z powodu złego stanu zdrowia. G5 byłoby fajnym ostatnim meczem w karierze, co? :)

 

DRAFT

Interesuje nas właściwie tylko kilku graczy:

1) Festus Ezeli[C] - atletyczny murzyn z ogromnym wingspanem, dobry obrońca i rebounder, zero w ataku - ergo większy Joel Anthony

2) Fab Melo[C] - dobre warunki, jakieś problemy z główką i charakterem, przeciętna zbiórka

3) Jeff Taylor[sF] - dobry obrońca, dobry shooter

4) Tony Wroten [PG/SG] - duży rozgrywający, może grać na obydwu pozycjach 'guardowskich', duuuuzy talent i duży upside

 

Mogą być i inni, ale myślę, że wybierzemy kogoś z tej czwórki. Jak dla mnie idealny byłby Ezeli, mimo wszystko poprawa w stosunku do Joela + rim protection na niezłym poziomie. W dodatku w kosza zaczął grac jak miał 16 lat chyba, więc może ma większy upside niż normalny 22-latek. Taylor jest wykurwisty jak dla mnie i gdyby nie to, że mamy Battiera to nawet bym się nie zastanawiał i go brał.

 

Free Agency

Ray Allen - wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że podpisze z nami. Idealny do zastąpienia Millera i/lub Jonesa. Damy mu miniMLE

 

Lamar Odom - coś się przebąkuje, ale prawdopodobnie trafi do Clippers.

 

Marcus Camby - noby chce grać w Houston, ale liczę na jakąś akcję rekrutacyjną ze strony Pata i ściągnięcie go za vet min. na Florydę.

 

Steve Nash - PRAWDOPODOBNIE z nami nie podpisze.

 

 

Co na pewno trzeba zrobić?

 

Na pewno trzeba dobrze przepracować offseason. Wade musi schudnąć, LeBron musi po raz kolejny dodać coś do swojej gry, Bosh... Bosh niech robi swoje. W sezonie trzeba ogrywać Cole'a, który chyba odrząsnął się z przydupcenia w rookie wall i może być bardzo fajnym tempo-changerem. Tak samo trzeba grać Pittmanem i ewentualnie Ezelim bo o ile w tych playoffach udało się wygrac bez 7 footerów tak w przyszłych moze nie być już tak różowo, zwłaszcza jak Deron połączy się z Howardem albo Nash pójdize do Knicksów.

 

No, także - let's do it. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem na dniach zakładać temat o Heat. Miałem już nawet tytuł - The Heatles ;)

 

JJ coś czuję, że zostanie, a Miller musi sie konsultować ze specjalistami, co do tego, czy po operacji pleców, która jest raczej nieunikniona kończy karierę, czy będzie mógł kontynuować grę. Ponoć był najtwardszym graczem Heat - z tych grających z kontuzją.

 

Ray Ray to świetny pomysł.

 

W drafcie zgadzam się z Tobą Luki - Festus byłby chyba najlepszy. Jednak, gdyby ostał się do 27picku Melo to brałbym jego.

 

Howard kończy karierę z pierścieniem, szkoda, że Ilgauskas nie zdecydował się zostać jeszcze na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno w tej chwili napisać czy zrobią to jeszcze raz, bo sezon ogórkowy dopiero przed nami i życzyłbym sobie, żeby jednak Wschód nieco się upgradował; w przeciwnym razie najtrudniejszym przeciwnikiem w przyszłych PO dla Miami mogą być Bullsi o ile a) D-Rose wróci do optymalnej dyspozycji, B) nie rozwalą składu (Deng, Noah) w tym okienku.

 

Anyway, Miami jest na misji tworzenia dynastii.

 

Po pierwsze sztab trenerski i koncepcja na przyszły sezon. Wygrali i Spo musi zostać, co mi osobiście pasuje, bo facet ma swoje wady, ale ogólnie jego praca mi się podoba i być może jego charakter i sposób bycia jest najodpowiedniejszy dla gwiazd w swoich prime (co oznacza, że co nie co o koszykówce też już wiedzą).

 

Abstrahując od tego jak będzie wyglądał roster w październiku sam core nie powinnien się zmienić. I tutaj mnie ciekawi koncepcja wprowadzenia small ballu od początku RS. Bosh na C, LeBron fałszywa czwórka + uniwersalny Battier w S5. Jakby nie patrzeć, właśnie tym ustawieniem Heat wygrali mistrzostwo psując krwi kolejno Pacers, Celtics i (o dziwo) Oklahomie. Plusy grania takim line-upem zdecydowanie przewyższyły minusy. Dodając do tego grę jaką mamy w RS + szybsze tempo (Go 'Rio go!), możemy zobaczyć ciekawą (anty)koszykówkę w przyszłym sezonie dowodzącą, że pierścień można wygrać bez centra (chyba, że nim jest Gruby lub Howard).

 

Może być też tak, że w przypadku pozyskanie jakiegoś centra (wspomniany przez Lukiego Camby, może Sammmy?) powrócą jednak do standardowego ustawienia robiąc kalkę ostatnio sezonu z ups & downs.

 

James Jones - kurcze, też mi się obiło o uszy, że chce zakończyć karierę co mnie trochę dziwi. Dopiero 31 lat na karku, 10 lat w lidze, zero informacji o jakiejś cięższej kontuzji i już chce kończyć? Przecież przy jego stylu gry ma przed sobą dobre 5-6 lat gry. C'mon.

 

Mam też nadzieję, że plecy Majkiego nie są w tak opłakanym stanie i sprawę uda się załatwić do października. Mam duży sentyment do tego zawodnika, dlatego też wierzę, że nadal może być pożytecznym gracze dla MH, nawet w przypadku zakontraktowania Ray Raya.

 

Sprawa pierwszego PG. Wielokrotnie to powtarzałem i mówcie sobie co chcecie: taki gracz jak Mario przy LeBronie i Dwyanie jest jak najbardziej na miejscu. Dobry D, świetne ramiona, pewna trójka, kontrola tempa, spot-up. I o ile Steve Nash, Jason Kidd czy inny Andre Miller (bleh) nie zawita na Florydę, Rio powinien być starting PG. Bardziej szukałbym zmiennika, bo Norris Cole już w połowie sezonu utwierdził mnie w swojej jednowymiarowości.

 

Co do draftu - nie wiem, nie znam się, przyjdź pan jutro, ale słyszałem też o jakimś shooterze, Jenkins chyba czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąsciwie wszyscy juz w nba mysla,ze RayRay podpisze z Heat a jak bedzie okaze się. Napewno to byłoby wzmocnienie, wyleczony, wypoczety duzo bardziej.

jak Heat jakies kosmetyczne zmiany(bo przeciez rewolucji nie potrzebują) uczynią plus moze cos fajnego skapnie z draftu nic nei stoi na przeszkodzie by bronic i obronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cloud

 

Mój ulubiony cytat z tych playoffów :)

 

------------------------------------------------------------

 

Dobra, z tego co czytam to Turiaf i JJ pozostaną w naszym rosterze na kolejny sezon.

 

Dla mnie ideałem byłoby podpisanie Cambymana i Allena i wydraftowanie Taylora(zrezygnowałbym z Harrisa, który mnie nie przekonuje i wg mnie nigdy nie będzie kimś kto moze wskoczyć do rotacji contendera).

 

Alternatywna opcja - podpisanie Allena i wydraftowanie Ezeliego. Draft day będzie baaaardzo ważny :)

 

 

Dołączona grafika

 

Wygląda nieźle ;)

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miller dwa sezony już wygląda jak paralityk. Grał świetnie i z poświęceniem, ale nie wiem, czy jeszcze tak uciągnie. Człowieka aż boli od samego patrzenia na niego. Ray Allen też się sypie. No chyba, że u niego da się to jakoś zaleczyć, ale w jakimś temacie było mowa o jego stopie i coś nie bardzo. Zarówno on jak i np. wspominany Camby to byłyby świetne nabytki, ale pod warunkiem, że mogliby grać. Nie chciałbym kupowania nazwisk, które potem będą grzać ławę i skracać tym rotację Miami - typu Baron w Knicks. Nie interesowałem się jeszcze, jakie inne nazwiska są na rynku i czy ktoś porządny, wprawdzie u schyłku kariery, ale zdrowy i mogący grać wchodzi jeszcze w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz przeglądam FA Tracker i widzę nazwisko Redda. Hm... gdyby faktycznie Mike Miller musiał zakończyć karierę, a Ray Ray nie podpisał ciekawą opcją wydaje się być właśnie Redd. Tylko nie wiem czy opcja gry za minimum dla weterana mu odpwiada, bo mini-MLE wolałbym przeznaczyć na jakiegoś wysokiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji żeby go ktoś przedłużył za więcej niż minumum. Gość był zajebisty, ale po takiej historii kontuzji to jest ogromne ryzyko dla każdej drużyny. No chyba, że chce grac gdieś o nic, wtedy ma sznase na większą kasę. Ale i tak liczę na RayRaya.

 

A co do jego kontuzji. Te 'ostrogi' to dość specyficzna kontuzja i Ray miał juz ją w swojej karierze. Po prostu to jakiegoś rodzaju zwyrodnienie kości przy stawie, które własnie robi się często sportowcom przez ich obciążenia związane z pracą. Operacja jest prosta, wraca się do pełnej sprawności. Przynajmniej tak mówią 'źródła' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wade będzie miał operacje kolana a w drafcie wybraliśmy Arnetta Moultrie.

 

Niby w mockach był w top10 przez pewien czas, ale ani tego nie rozumiem, ani tego nie popieram. Kerwa, a można było za kasę kupić jeszcze Taylora...

 

Ale to możne oznaczać tylko tyle, że Pat zostawia wolne spoty w rosterze na wolnych agentów. Camby, Allen, proszę was, przyjdzcie do nas ;)

 

EDIT: Sorki, widzę, ze pick już zhandlowany. Więc w sumie spoko, choć chciałem żeby akurat z tego draftu nam coś zostało ;[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camby, Allen, proszę was, przyjdzcie do nas ;)

podczas loterii pokazano tweet Jamesa:

 

"While watching the Draft my son Bryce ask "Is Ray Allen gonna play for the Heat". I said "I don't know, I hope so"."

 

Jak dla mnie jednak Allen podobnie jak Nash oczekują potwierdzenia swojej wartości w gotówce. Szkoda że nie wzięli Perrego, tymbardziej że wzięli go OKC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja komfortowa - mamy 27pick i wybór pomiędzy Moultrie a Perrym Jonesem? Wysoki z ofensywnymi możliwościami, czy ominięty przez wielu diament z problemami zdrowotnymi (kolano?)? Padło na Moultrie - trochę żałowałem, że nie zaryzykowali jednak z PJTrzecim, a tu za chwile trade. :uncomfortableness:

 

I teraz co o tym myśleć? Trza liczyć na to, że nie przegapiliśmy steala tego draftu.

 

A co do Hamiltona, to brałbym O'Quinna, który jeszcze był dostępny.

 

Brałem pod uwagę trade naszego draftu, albo wybranie Fourniera. czy Papanickolau, którzy mieliby się ostać w Europe w najbliższym sezonie. Jak juz wybrali tego Moultrie, to cięzko powiedzieć, czy opłacał sie trade z Philly. Była szansa, że do 45picku ostanie sie ktoś ciekawy, a i graze od 15 do 25 nr Philly z przyszłego roku może być ciekawy i do tego Heat bardziej będą wiedzieli czego im potrzeba.

 

W tym sezonie za dużo wolnych miejsc w rosterze mieć nie będziemy - 2 może 3.

Tak na to patrząc - zwolnienie jednego miejsca przez tegorocznego rookie to jakiś tam sukces biorąc pod uwagę potrzebę graczy na tu i teraz oraz przewidywane nieznaczne korekty w rosterze.

 

W Lidze Letniej ma grać Jarvis Varnado. I tu mam pytanie do osób bardziej orientujących się w tym co dzieje sie w lidze europejskiej. Co można powiedzieć o Varnado?

Duzo wskazuje na to, że to on moze byc rookie Heat w tym sezonie. Co wnosi poza blokiem i obrona?

Pittman ma miec gwarantowany kontrakt, Turiaf tez chce zostać, Edek curry bedzie udowadniał zapewne swoja przydatność w lipcowej Lidze Letniej z Colem, Harrisem, Pittmanem, Varnado i Hamiltonem.

 

Możliwe, że Miller nie zakończy kariery i nie zostanie amnestionowany.

 

Wadea czeka operacja kolana (sajonara Olimpiado), Bosh możliwe, że tez nie zagra.

 

Obstawiam, że zwolnią się dwa miejsca (Howard i Curry).

Heat powinni podpisać Raya Allena, Marcusa Cambyego (kase około 2,9mln za Millera możliwe że Heat otrzymają dopiero jesienią) i Varnado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zayebiscie jest miec zayebistego szefa

 

[oczywiscie najlepiej jest byc swoim wlasnym szefem ale to temat na inna rozmowe]

 

chlopaki wygrywaja mistrzostwo a tu na drugi dzien taka gadka, motywiki motywacyjne i michael thompson to norma, ale te texty wprost do wade'a, brona czy bosha to mistrzostwo, chlopaki juz musza myslec o lecie o zdrowiu o przygotowaniach itp bo sam wielki Pat ich wzywa, nie ma opierdalania

 

no i w sumie to kazdy GM w lidze moglby cos takiego powiedziec, tylko ze przypuszczam ze gdzies w 27 czy 28 przypadkach na 30, gwiazdy danego zespolu pomyslalyby sobie 'k****, stary znowu sie przypierdala', udzieliliby wywiadu dla lokalnej gazety jaki to ich GM 'fajny w sumie chlop, ale za duzo wtyka nosa w nie swoje sprawy' etc

 

a tutaj ich opieprza sam wielki brylantowy pat wiec nie ma ze boli, trzeba sie sluchac

 

akurat calkiem niedawno mialem okazje pracowac pod beznadziejnym szefem [ wylecialem dyscyplinarnie] a teraz znowu mam zayebistego wiec wiecie, troche sie wczuwam w ich sytuacje :P

 

co do repeat i tego typu klimatow to poza OKC nie widze jakos w najblizszych latach jakichs sensownych konkurentow, ciekawe co lakers zbuduja, ale niestety dla fanow lakers wszystko wskazuje na to ze experyment pod tytulem andrew bynum superstar raczej sie nie powiodl, wiec lakers niekoniecznie

 

moze mi ktos wytlumaczyc czemu jaracie sie Marcusem Cambym ? czy on cos soba reprezentuej poza shotblockingiem i zaawansowanym wiekiem? [ serio pytam, z 3 lata go na oczy nie widzialem]

 

ray allen, o ile odzdrowieje, a twierdzicie, ze ozdrowieje, wydaje sie byc kapitalnym fitem dla nich

no i mysle ze moze zgarna jeszcze kogos z FA market kto sie na tytul polasi

 

kolejny swietny news dla fanow heat to to ze bosh i wade nie jada na IO [mysle ze fanom USA teamu zwlaszcza Bosha powinno byc szkoda, wydaje sie on byc swietnym fitem na FIBA basketball, no i w 2008 gral kapitalnie w pekinie ]

 

repeat mysle ze calkiem prawdopodobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos wytlumaczyc czemu jaracie sie Marcusem Cambym ? czy on cos soba reprezentuej poza shotblockingiem i zaawansowanym wiekiem? [ serio pytam, z 3 lata go na oczy nie widzialem]

 

Przede wszystkim to podkoszowy, który zbiera, Heat potrzebują kogoś takiego na 15-20min. w meczu. Na takiego Perka w Finale najlepszym centrem Miami był niejaki Small ball . Wśród tegorocznych FA na centrze nie specjalnie są inni lepsi kandydaci od niego. Kaman za 3mln się nie zgodzi, ewentualnie jest jeszcze Kwame jako jakaśtam alternatywa. Można też liczyć na amnestię Andersena, czy Haywooda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie do Heat jak Philly będą grali w playoffs, jak nie to po trzech latach zamienia sie w dwie drugie rundy draftu.

 

Jeszcze Dozier będzie w Lidze Letniej.

Hamilton ma niezły rzut. Wysyłamy go zapewne do Europy (jak wcześniej Varnado) i może w przyszłości Heat go podpiszą. Riles porównuje go do Doleaca.

Sporo minut powinien dostawać Pittman, dla którego ma to byc przełomowy sezon. Riley wspominał, że dex to właśnie jedna z takich 2-3 letnich inwestycji.

 

Z FA maja byc zainteresowani 5-6 ludzmi. Obstawiam kogoś z grupy - Allen, Camby, Billups, Andre Miller, Nash, Hill, Martin i Kaman (mimo wszystko), może Terry, Crawford, Roy, Hinrich, Shannon Brown i Mohammed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turiaf nie skorzysta z player option w Miami.

 

Z jednej strony szkoda bo jednak był w jednej serii dość przydatny, ale z drugiej strony:

a) zwalnia miejsce na FA, a przecież i tak chcemy jakiegoś centra wyrwać

B) zwalnia mimo wszystko czas gry dla Pittmana

 

Więc pozytywne strony tej decyzji również istnieją :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.