Skocz do zawartości

Very Last Dance - San Antonio Spurs 2012/2013


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Ignazz pełna zgoda że Duncan to trzon defensywy i gra w tym roku tak że powinien mieć w cuglach DPOY ( jedynie Noah może tu być alternatywą). Przy nim w tym roku nawet Diaw wygląda jak super obrońca. Niemniej trzeba też oddać że niedoceniany przez wielu Green wchodzi na coraz wyższe obroty właśnie w obronie. Świetnie broni rozgrywających, dobrze współpracuje z Leonardem i w dwójke świetnie zamykają najlepszych graczy obwodowych rywali. Green miał koszmarną serię rok temu z Thunder. W tym roku to się raczej nie powtórzy. W tej chwili Spurs to jedyny obok Thunder zespół który potrafi bronić i jednocześnie jest świetny w ofensywie. A przestoje im się zdarzają ale grają bez Manu a Captain Jax jeszcze nie jest w formie po kolejnej kontuzji . Niemniej ta dwójka w PO gra na wyższych obrotach i akurat do nich nie można mieć pretensji za serię z Thunder (zwłaszcza Stephena). Należy pamiętać że zawsze ale to zawsze Duncan dopiero wchodził na obroty kiedy się zaczynało PO więc to co wyrabia teraz( a statystycznie jest trzecim graczem tej ligi po JAmesie i Durancie) zostanie podkręcone w PO- zwłaszcza obrona. Kontuzje mogą zmienić tu wiele ale oceniając realnie to w tej chwili Oklahoma i Spurs to dwie najlepsze ekipy. Obie jako jedyne z czołówki grają o wiele lepiej niż rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w PO problemem znowu mogą być role players, którzy w WCF się posrali i wszystko jebło.

 

Duncan musi być zdrowy na PO i to jest kluczem w tym sezonie. Poza tym jest bardzo dobrze, mamy niezły zestaw obrońców na Duranta (Leonard, Jax) i styl gry nie odpowiadający za bardzo OKC. Biorąc pod uwagę również Brooksa to mam wrażenie, że w przypadku ewentualnej serii znowu będzie grał Perkinsem zamiast Ibaką w smallball.

 

Jeśli Lakers się nie obudzą to na zachodzie w PO liczyć się będzie tylko Spurs i Thunder. A rewanż za zeszły sezon się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też Jaxa nie widzę w trejdzie

 

to właśnie taki sk****syn co kopnie gdy trzeba w krocze nawet za cenę technika aby posypała sie gra przeciwnika...

 

wspomniałem o nim bo chyba w 6-7 meczu widzę pudła z czystych pozycji których np. 2 z rzędu trafienia zamieniają wynik na plus 20 i następuje zmiana na rezerwy ....

 

dodatkowo za wspomniany pakiet kogo byście chcieli? każda zmiana to chyba IMO niepotrzebne ruszenie systemu a wyjątkowo robi je Pop w lutym jak może dostać gracza znającego system za gracza z którego trzeba uciec....Rich Jeff vs Jax...

Blaira nie grając nim zmarnował jako trejd asset więc chyba puzzli nie ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro pos.

Wg synergy Tim Duncan jest klasyfikowany jako 314 obrońca. Zawsze uważałem że synergy coś mówi o ofensywie i nigdy nie ufałem w dane dot obrony niemniej 313 obrońców lepszych od Duncana???. Ten kto klasyfikuje kto odpowiada za kogo w obronie wg synergy chyba jest matołem skończonym. Dla ułatwienia dodam że taki Pau Gasol jest 119 a Amare 241.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAPM się trochę popsuło jeśli chodzi o element +/- (bo autor dodał dane z boxa ze względu na jeszcze lepszą skuteczność przewidywań), ale to ciągle najlepsze z dostępnych publicznie narzędzi do oceny D i czołówka w tej cwhili wygląda tak:

 

5,5 Kevin Garnett

4,9 Omer Asik

4,8 Tim Duncan

4,5 Marc Gasol

4,4 Dwight Howard

No nie wiem, na średnim i gorszym levelu się porobiły takie różnice, że to się chyba nadaje tylko do sprawdzania którzy wysocy stanowią czołówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż boli mnie kolano CD>>>>>

 

cos czułem że jak Pop za długo z 76ers w 4Q posadził TD i gra w D siadła to mogą być inne przyczyny niż taktyka

 

z NOH wygraliśmy bez 2 kluczowych graczy gdzie zastapili ich Tiago (25p na 10/11 z FG career H) i Jax!

zderzenie Leonarda i wykręcenie kolana gorsze ale mam nadzieję że u timma to tylko spuchnięcie i zagra następny mecz

 

Parker dodał swoje, pop musiał szybciej wyciągnąć Manu Gino i seria przedłużona at home

 

inne ekipy z czołówki tracą mecze i jest dobrze....

 

patrząc na GSW fajna seria z nimi by się zapowiadała.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Duncan spierd sobie kolano.

Tako mowia w necie.

Podobno paskudnie to wygladalo.

 

Przelacze sobie lp za chwile na spursow, zobacze co jest grane.

 

//edit

Rozjebane kompletnie imo.

Klient wiz spadl mu na noge i wylamal staw. Piszczel skrecona w bok.

 

//edit2

A moze i nie kompletnie. Nie musieli go zwozic z parkietu, pokustykal juz na zaplecze sam, wiec nadzieja jest.

Z tym ze to dopoki go nie przebadaja to kij go wie co jest grane (patrz rondo).

Jak sie cos mocniej nie spapralo to spursi powinni sypnac solidnie na tace.

Edytowane przez ness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tim Duncan was diagnosed with a sprained right ankle and a sprained left knee after Saturday's game.

He'll be re-evaluated Sunday and will likely have an MRI to confirm the diagnosis. Spurs doctors told Wizards coach Randy Wittman after the game that Duncan "is going to be fine," but his injury comes on the heels of a four-game absence and there's a good chance he'll miss some time. Gregg Popovich isn't going to play his star big man at anything less than 100 percent, so Duncan owners should be planning to sit him while hoping his MRI comes back clean. The good news is that the Spurs are off until Wednesday.

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już pewne że jak na razie zła karma chyba opuściła Spurs. Manu łapie kontuzje ale żadna nie jest tak ciężka jak te sprzed roku. Tim z tej sytuacji wyszedł spokojnie. A że Tiago z Parkerem weszli na niesamowity poziom pick and rolla to naprawdę przyjemnie się ogląda Spurs.

P.S. W międzyczasie przesunęli sie na pozycję nr 3 w obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zauwazyłem że obrona twardnieje choć u sędziów za grosz szacunku nadal.....

 

w ataku cięzko się przyzwyczaić do takiego archaicznego systemu rzuca kazdy z dwóch nóg oddając jak najszybszy jumper...

 

nie ma zawodnika ( no poza Tiago) który z dalszej odlogłosci chetnie by sobie nie ciepnął parę razy...

może to wymysł Popa ze majac 12 osobowa rotacje zawsze znajdzie tych 4-5 na mecz co mają dzień konia i trafią nie wdajac sie równoczesnie zbytnio w zapasy...

 

tak rozrzucajac obrone rywali spurs rzeczywiście w ataku odpoczywają ...

 

Parker dodał dystans i z rogu wyglada na prawdę dobrze, tiago ze swoimi łapami tez pomaga pod koszem a Leonard to poezja obrony

 

niezauwazalnie dobrym obrońcą stał się Green, Manu i Jax przyzwoicie, Diaw zrzucił tłuszczyk i nie canceruje i mamy co mamy...

Duncan wszystko spina w system i jest dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.