Skocz do zawartości

Very Last Dance - San Antonio Spurs 2012/2013


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

San Antonio Spurs!

 

Wielokrotnie powtarzana teza spurs są za starzy - bez pokrycia w RS i niestety rozczarowująca od paru lat postawa w PO ( ostatnie i tak uważam za całkiem udane - tylko rozdmuchane przez fanów oczekiwania sprawiły że na koniec pojawiło się rozczarowanie) - stawiają nowe wyzwania!

 

Zdrowie i wiek graczy pokazuje, że bezsprzecznie Spurs wchodzą w ostatni sezon gdzie o obliczu Ostróg decydują obok Parkera - Duncan & Manu.

 

Ożywienie wśród fanów po przegranych WCF nastąpiło po informacji, że KG (ciekawe skąd to się wzięło) rozpatruje połączenie sił w SAS.

Mało realne ale pomarzyć można!

 

A jak wyglądają szanse spurs w ostatnim takim roku i co powinno się wydarzyć w lato?

 

1. Salary.

 

Obecnie mamy zdrowe 48.000.000 ale wracając do przeszłości opierając skład na 4 drogich ale praktycznie niezbędnych graczach ponad 10 milionowych z Duncanem któremu kończył się mega wysoki i nieadekwatny już do wkładu w wyniki kontrakt - niezwykle ciężko było się wzmocnić nie poświęcając kogoś z układanki niezwykle do siebie pasującej ale mającej mniejszą wartość gdzie indziej.

Dodatkowo brak manewru podyktowany był tym, ze zaryzykowano wejście w Jeffersona, którego kontrakt był "prawie" niezbywalny ( dzięki GSW via Bucks).

Tegoroczne lato jest mega inne:

 

a) spada gruby kontrakt Duncana - 21.300.000$ i tylko od niego zależy ile zawoła za rok może dwa gry na poziomie 25 minut i produkcji 12/8/3/1/1

prosta zależność - weźmie grosze będzie kasa na wzmocnienia, weźmie sporo - poza przedłużeniem swoich brak manewru dalej! z doświadczenia wiem że mimo że Duncan to logiczny gość nie pamiętam aby był ktoś kto zrezygnuje z takiej kasy więc słabo to widzę.

I tak cieszę się że wiadomo jest jedno - Duncan nigdzie poza Spurs się nie wybiera i w dzisiejszych czasach to ewenement raczej taki luksus.

 

B)spada resztka - 2.600.000$ Dyessa, z Andersonem - 1.400.000$ już się chyba ostatecznie rozstajemy a ciekawe co będzie z Blairem i jego TO (1.000.000$);

 

c) z wolnych własnych agentów do podpisania zostaje Danny Green "niestety" łączony z Bostonem - który poprzez udział w S5, dostał sporo minut, bardzo dobrą obronę i niezłe rzuty za 3 wypromował się i zasłużył na podwyżkę z 890.000$ na ??? poziom.

za jego podpisaniem na "zdrowym" poziomie przemawia jego potencjalny dalszy rozwój i znajomość systemu Popa. Sytuacja na rynku SG jest w sumie korzystna dla spurs i tu widzę możliwość nieprzepłacenia!

a dlaczego korzystna?

Na rynku jest nadmiar dobrych SG - można sporo wybierać - albo powrót do George' Hilla ( tu ważna będzie u Indiany sytuacja w lato z Gordonem i Hibbertem) pomiędzy:

 

Ray Allen;

Jet Terry;

OJ Mayo;

Nick Young;

Jr Smith;

Jamal Crawford;

M. Belinelli;

S.Brown;

L. Fields.

 

imponująca liczba nazwisk SG ( za takiego uważam GH a nie za jako typowego PG) powinna ostudzić zapędy na przepłacenie Greena może i tu widzę szansę mimo wszystko na pozostanie Dannego w San Antonio!

Skrajnym wydymaniem natomiast byłaby sytuacja jakby do spurs wrócił z "wypożyczenia" George "My Man" Hill bo wtedy za rok jego usług spursi dostali #15 Leonarda - SF na lata.

No i pamiętajmy, że zapasowy PG spurs Gary Neal to tak na prawdę SG i przy dobrym nowym rezerwowym PG mógłby wrócić do bardziej zdrowej rotacji na SG tak jak w sumie i Jax nie próbowany zbyt często obok Leonarda na SG.

 

d) kolejny gracz wchodzący w rynek FA to Boris Diaw, który po ostatnim 9.000.000$ (407.000$ spurs) już może zapomnieć ale zależy to także od ofert innych klubów mimo miłości francuskiej do spurs jest niewiadomą. ujmę to tak - jakby jego kontrakt na poziomie MLE blokował większe wzmocnienia to dziękuję jeżeli mimo wszystko będzie pole manewru to poproszę o podpisanie.

 

e) rzecz najważniejsza poza kontraktem Duncana o której będzie głośno w zimie 2013! to spadające kontrakty Jaxa ( 10.000.000$) i Manu (14.000.000$) co może teraz wydaje się nierealne ale przy desperacji niektórych ekip w lutym i ważnym po CBA "księgowym" aspekcie czyszczenia salary będzie otwierało MOŻLIWOŚĆ 24.000.000$ mega ryzyka!.

 

2. draft 2012.

 

nie można mieć wszystkiego i ceną za pozbycie się słabego kontraktu Jeffa było oddanie picku z bardzo głębokiego draftu, choć na osłodę zostaje fakt że z #30 już tak kolorowo nie musiało być bo przymierzany przeze mnie do spurs Wrotten chyba pójdzie szybciej!

Może Colo lub Lorbek zawitają do spurs? kto wie? Dla spurs draft bez emocji!

 

3. Wzmocnienia!

 

SF:

 

Bardzo dobre wejście w grę młodziutkiego Leonarda i uzupełnienie go Jaxem sprawia, ze zaczynam powoli zapominać o pozycji SF ( kluczowej jak się widzi finał z Durexem i LBJ) ale nadal zastanawiam się nad Nicolą Batuumem.

Ten gość dostanie chyba jedną z wyższych podwyżek z salary z 2.200.000$ ale podpisanie go na rozsądnym poziomie pewnie pozwoliło by w lutym oddanie Jaxa za coś lepszego (mało etycznie?) bez ryzyka.

 

rezerwowy PG:

 

Eksperyment z TJ Fordem niestety nie wypalił i z przymusu grano Nealem na PG, dając często piłkę także Manu a zawężając rotację zamknięciem Millsa na ławce. Tak gdy się walczy o mistrza nie można łatać tej pozycji ( Kerr, Hodges, Fisher) i brak weterana był bardzo widoczny!

Marzenie? Ch. Billups lub jakby D-will zawitał w Dallas - Kidd na ławkę rezerwowych! Kurcze wcale nie takie nierealne!

 

siła podkoszowa:

 

oczywiście przyjście KG przy rozwijaniu się dalszym Tiago, Blaira ( wypadł dziwnie z rotacji jako undersizer ) z uzupełniającym nietypówką Bonnerem poprawia natychmiastowo bilans O z D, zbiórki, bloki zasłony i p'n'r.

planowane ograniczenia czasu gry "oby do wiosny" Duncana sprawia jednak, że nie możemy na KG czekać w nieskończoność ( mało realne przyjście) ale o Hibbercie możemy pomarzyć!

 

Do rotacji oczywiście przyda się Boris Diaw ( dobrze by było go podpisać ale nie przepłacić) ale lepiej jednak z ławki i wtedy Bonner ( i jego 3.600.00$ )to zbędny luksus.

cel prosty zweryfikować możliwość z KG szybko i uderzyć ( dając maksymalną ofertę Hibbertowi, który z Duncanem ćwiczył w zeszłe lato i się chłopaki lubią) po wysokich dostępnych:

 

Kaman, Hawes, Camby (niezły fit na ławkę jako 4 wysoki?) może Bass? niewiele tego ale spróbować warto.

 

No cóż mam nadzieję, że Duncan nie zakończy kariery bo cały temat wtedy idzie w piach ale czy weźmie minimum aby zrobić miejsce w salary? Wątpię.

 

tak czy siak i lato i luty dla mnie mega ciekawe szkoda że bez emocji draftowych......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla San Antonio jest przykre to, ze oni praktycznie sa zdani sami na siebie i zaden pajac-gwiazdor do nich nie przyjdzie. Manu, Parker, Duncan, Leonard - to ich draftowani gracze. Szkoda, ze zaden gracz o wysokim poziomie nie ruszy tam dupska i przez to San Antonio bedzie ciezko walczyc o mistrza. Hibbert to bedzie dobre wzmocnienie, ale raczej nie na mistrza, a sam Duncan na PF przy obecnych warunkach NBA, gdzie centrami sa Bosh czy Collison bedzie slabo dawal rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do możliwości Spurs i atrakcyjności ich rynku to poza oczywistymi targetami FA jak New York Chicago Floryda Cali Boston i Dallas.

To najmłodsi gracze chętnie idą tam gdzie ktoś oferuje im ogromną kasę, której wcześniej nie zarobili (Spurs nigdy nikogo nie przepłacą over 100mln) a tych nieco starszych podniecają też ogromne sukcesy, które w organizacji typu Spurs są na wyciągnięcie ręki - tyle że gdy konkurencja oferuje cieplejsze plaże, ładniejsze dziewczyny i czerwone dywany nie pomijając przy tym sukcesów to sytuacja dla SAS staje się trudna.

 

reszta potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla San Antonio jest przykre to, ze oni praktycznie sa zdani sami na siebie i zaden pajac-gwiazdor do nich nie przyjdzie. Manu, Parker, Duncan, Leonard - to ich draftowani gracze. Szkoda, ze zaden gracz o wysokim poziomie nie ruszy tam dupska i przez to San Antonio bedzie ciezko walczyc o mistrza. Hibbert to bedzie dobre wzmocnienie, ale raczej nie na mistrza, a sam Duncan na PF przy obecnych warunkach NBA, gdzie centrami sa Bosh czy Collison bedzie slabo dawal rade.

Hibb?

 

A jakby zaliczył sezon "przełomowy" jak Bynum?

w tym roku to bardzo prawdopodobny scenariusz..

 

bardziej istotne jest pytanie czy w obecnej smallballowej lidze jest miejsce dla Hibba i Duncana równocześnie na boisku?

 

tak widzę w innych tematach trejdy z poziomu SF i tak sie zastanawiam nad jednym...ale tylko gdy Duncan obniża swoją cenę!

 

jaka wartość ma zestaw Parker+Tiago? jest to przyszłość dla Orlando ( Parker w prime Tiago na dorobku) dodając np. jeszcze Leonarda?

 

Po prostu chodzi mi po głowie last dance spurs z "jednorocznym Howardem" albo bez Parkera ( którego z FA zastępuje Nash) albo bez np. Manu+Tiago ale wtedy z obowiazkowo dodaniem np. Leonarda aby Orlando które i tak jest w d dostało coś ciekawego zamiast tylko starego Manu.

 

Mamy przy 2 wariantach:

oddanie Parkera, Tiago

Nash/Neal/Mills (konieczny backup)

Manu/Green (FA? niekoniecznie jak za drogi)

Leonard/Jax

Duncan/Bonner (bez potrzeby podpisania Diawa)

Howard/Blair

 

pod warunkiem że Nash i Duncan biora mało bo resztę zżera 19.000.000 Howarda

 

lub

 

Manu/Leonard/Neal/Splitter za Howarda

 

 

Parker/Mills

Green (koniecznie podpisany)

Jax

Duncan/Bonner ( bez potrzeby podpisania Diawa)

Howard/Blair

 

rozbija to przyszłość Spurs w mniejszym stopniu niz opcja #1 ale zmniejsza głębie składu, utrudnia krycie Duranta ale umozliwia uhonorowanie Duncana a może i Nasha?

 

OCZYWIŚCIE bardzo dobre wyniki tegoroczne raczej wykluczają rewolucję kadrową a i boję się że Duncan zamiast groszy weżmie coś koło 24/2 i bedzie po zawodach.....

ale tak pomyslmy przez chwilę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

po ciszy w spurs nadal marnie ale plan minimum poza oczywistym ale jeszcze nie zrobionym podpisaniem Duncana wpadło:

 

Danny green zostaje na 3 lata za srednią jak na startera ale wysoka podwyzką oferta $12M/3

dogadują 2 lata z Borisem Diaw - $9,2M/2 z PO w drugim roku

 

liczę jeszcze na coś pomimo czekania Duncana choc wyglada ze cała reszta kasy trafi do ikony Spurs

niby spurs starali się o Marcusa C, moze zawakczą o Branda, mają Blaira w trejding bloku, rozmawiają z Kamanem ale o realnych wzmocnieniach dziwnie cicho

oby moze jeszcze Ryszard rozpatrzył ofertę!

 

Lorbek podobno od Barcy dostał mega ofertę więc moze trzeba bedzie ruszyć MLE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile przeplacony?? o milion?? 4mln na rok za fajnego ofensywnego rolsa z perspektywą rozwoju to nie sa wcale duze pieniadze. spursi raczej nie rzucają dolarami na lewo i prawo. widocznie maja jakas wizje i miejsce dla niego w rotacji ;p

 

przeciwko miami w 23min rzucil 20pkt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duncan podobno dostanie 34/3. Taka sama umowa jak KG, tak jak można było przypuszczać.

 

Coś mi się jednak zdaje, że Tim i Kevin nie wypełnią tych kontraktów i pograją tylko 2 lata, ale to i tak dobrze. :)

to niestety zła informacja dla salary spurs...niby zeszło to najwieksze obciążenie z rekordowego kontraktu TD gdzie przez ostatnie lata regularnie dostawał okolice $20M ale liczyłem na łagodny wymiar kontraktu

 

salary mamy juz na poziomie $70,5M i mini MLE do wykorzystania jedynie

 

Duncan $36M/3 z PO w ostatnim roku i klauzulą no trade

Diaw $9,2M/2 z PO w ostatnim roku

Green $12M/3

Millls cos koło $1,2M- $1,5M/ za każdy rok

omówiono wstepnie 2letni kontrakt z DeColo

 

schodzą za rok $24M Manu i Jaxa więc jest szansa na wzmocnienie raczej dopiero za rok

 

poziom podatku bedzie cos koło $68M

mam pytanie dla druzyn ponizej tego poziomy jest pełne MLE czyli $5M zamiast $3M ale kiedy liczone?

przed daniem MLE czy po daniu MLE?

 

kolejne pytanie: Brand po wykupie nieważne ile dostanie bo i tak główna kwota gwarantowana $17M schodzi z jego maciezystego klubu ale czytałem, że mimo wszystko generuje wyzszy nowy kontrakt zysk dla gracza więc szkoda tego pełnego MLE gdyby TD podpisał niżej i to w skali progresowej raczej....

 

miniMLE na kogo?

 

Lewis/Brand/Blatche

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile przeplacony?? o milion?? 4mln na rok za fajnego ofensywnego rolsa z perspektywą rozwoju to nie sa wcale duze pieniadze. spursi raczej nie rzucają dolarami na lewo i prawo. widocznie maja jakas wizje i miejsce dla niego w rotacji ;p

 

przeciwko miami w 23min rzucil 20pkt :)

podobno green mial lepsze oferty z innych klubow ale wybral nieco nizsza spurs - podoba mu sie w teksasie etc etc

 

tez nie kupuje tekstu o przeplaceniu,zwlaszcza jesli popatrzymy na inne kontrakty w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawanie takiego kontraktu (długość, wysokość) takiemu dziadkowi, które naprawdę gra z każdym sezonem coraz słabiej (czego nie można powiedzieć o KG, który zagrał najlepszy sezon od 3 lat) to pierwszy krok do ujebania się w gównie na najbliższe kilka lat. Tu nie ma miejsca na sentymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, gościowi się należy ta kasa jak psu buda. Ignazz, kogo chciałeś żeby Spurs podpisali gdyby Duncan wziął mniej kasy? Branda? Jeśli tak to tak czy siak macie na niego jeszcze szanse.

Kasa się należy ale taka kwota 3x$12Mzamiast np. 8/8/10 wywala spurs ponad poziom podatku i zamiast pełnego MLE mamy miniMLE a to podobno różnica w kasie dla amnestiowanego zawodnika tym bardziej że Brand ma ostatni rok kontraktu więc nastepne 2 lata to starta $2M za każdy rok

Duncan mógł pomysleć tak!

 

biorę mniej ale będę miał Branda w zespole więc i męczyc się w RS bedę mniej!

a Eltona bardzo chcę w spurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawanie takiego kontraktu (długość, wysokość) takiemu dziadkowi, które naprawdę gra z każdym sezonem coraz słabiej (czego nie można powiedzieć o KG, który zagrał najlepszy sezon od 3 lat) to pierwszy krok do ujebania się w gównie na najbliższe kilka lat. Tu nie ma miejsca na sentymenty.

bzdura!

 

po pierwsze Duncan w ostatnie lato schudł sporo i także miał najlepszy sezon od 3 lat a po drugie w kontrakcie 3 rok to Playa Opp z wysokim prawdopodobieństwem, ze TD jak będzie już bezproduktywny to zrezygnuje z tej kasy

 

widziałem KG jak walczył w Bostonie ale dużej różnicy miedzy nimi nie widzę bo KG był bardziej widowiskowy, siekał jumpery i wrzeszczał a Duncan na swój sposób cichutko także pare razy dopierdolił przeciwnikom będąc niezłym obrońcą w koszykówce zespołowej a i z Oklą trochę szarnął

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze Duncan w ostatnie lato schódł sporo i także miał najlepszy sezon od 3 lat a po drugie w kontrakcie 3 rok to Playa Opp z wysokim prawdopodobieństwem, ze TD jak będzie już bezproduktywny to zrezygnuje z tej kasy

a to trochę rzeczywiście zmienia postać rzeczy, bo mi się właśnie wydaje, że za rok, dwa Duncan może być już tylko weteranem na 15-20 za min. vet.

 

Co do drugiej części to jednak nie zgadzam się - Garnett grał zdecydowanie lepiej. Szczególnie w defensywie, gdzie dla mnie był chyba nawet najlepszym defensorem sezonu, na pewno wśród wysokich.. Duncan trzymał solidny poziom - tylko tyle.

 

W ogóle to jak Raps zaproponowali 36/3 Nashowi to niektórzy nazywali tu to głupotą..

Edytowane przez theo001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, gościowi się należy ta kasa jak psu buda.

+1 :D

 

Jednak co do Greena się nie zgadzam, że przepłacony w stosunku do tego co zarabiają w lidze SG (Thortony,Stuckeye itp) a gość jest dobrym uzupełnieniem big3 i to dobra kwota jak na niego. Podobnie zresztą Diaw.

 

Co do Branda, to nie jst tak że jak użyta na niego zostanie amnestia to jest licytacja tylko tych zespołów pod capem? No i mimo, że Ty Ignazz byś go widział (ja podobnie) to nie wiem czy podobnie myśli POP. Mi się marzy, żeby na PF niegał w SAS Kirilenko.

Tak czy siak off season w miarę udany. W poprzednim sezonie było na prawdę blisko (g6 z OKC to niestety sędzia, w 7 byłoby 50% dla obu zespołow).

Nawet jeśli nie mają zdobyć mistrza ale będą contenderem to będzie to dobry sezon dla kibiców Spurs, jak na small market mamy tych tytułów i tak dobrą liczbę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale k**** nie na 3 lata.. zobaczycie za rok po wakacjach nie poznacie Duncana.

 

Zresztą do czego zaprowadził Clippers DJ za 10 baniek? To więc kiepski przykład, bo możemy podpisać z Jarronem Collinsem też kontrakt na dychę i co z tego? To będzie znaczyło, że każdy szanujący się gracz ma zarabiać więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.