Skocz do zawartości

[West FINALS] (1) San Antonio Spurs - (2) Oklahoma City Thunder


Luki

Kto w ilu?  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto w ilu?



Rekomendowane odpowiedzi

Może Ansley rzeczywiście ma wtyki w OKC, bo Westbrook i Durant faktycznie zaczęli się pojawiać na low blocku. No i był to jeden z tych, wcale nie tak częstych przypadków, kiedy ewidentnie i od początku było widać, że to Durant jest tu tzw. alpha dogiem, a nie Westbrook.

 

 

Brooks dość ładnie dzisiaj mieszał tym składem, więc uznaję, że w retard-meter daleko mu jednak do kilku czołowych postaci.

 

to bedzie seria w ktorej Harden bedzie osmieszony do granic mozliwosci cos jak bodajze w g3 z lakers

stopien przreklamowania Hardena jest niesamowity nie da sie tego czytac

 

Harden mid-series watch:

 

30 minut, 21-6-3, 67% TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra troche przesadzilem z tym Hardenem ale statystyki wogole nie wplywaja na obraz gry bo

a) Harden jakos mimo ze robi 67TS to Spurs przez pol sekundy nie byli zagrozeni u siebie a w koncu Harden jest TAKI dominujacy

B) Harden non factor w obronie a na to ile ma lat i ile czasu jest na boisku to bym powiedzial ze jest tylko po tej drugiej stronie boiska widoczny

c) stopien palowania sie Hardenem jest niesamowity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra troche przesadzilem z tym Hardenem ale statystyki wogole nie wplywaja na obraz gry bo

a) Harden jakos mimo ze robi 67TS to Spurs przez pol sekundy nie byli zagrozeni u siebie a w koncu Harden jest TAKI dominujacy

 

nie ma za grosz logiki w twoim rozumowaniu. Harden jest dominujacy w ataku, a nie w obronie i statystyki ktore przytoczyl chytruz wlasnie o tym mowia. Oklahoma miala kolejno 102.2, 116.7 i 115.7 ORTG wiec obrona San Antonio jest porzadnie ruchana w dupsko. nie widzisz powiazania ? Harden dominuje w ataku, a atak Oklahomy jest nie do zatrzymania przez cale playoffs.

 

to ze Spurs nie byli zagrozeni u siebie wynika z czegos zupelnie innego - obrona Oklahomy przed game 3 byla na zenujaco niskim poziomie przez znaczna wiekszosc meczow. tutaj nie pomoze ci na pewno Harden ktory jest guardem, tutaj lepsza robote musza robic przede wszystkim wysocy na pick and rollach oraz coach ktory ma ustawic inne matchups. Brooks o dziwo wywiazal sie dobrze z tego zadania. ale jak mozesz kwestionowac dominacje Hardena ? odroznienie obrony/ataku od koncowego wyniku to jest przedszkole koszykowki, jezeli tego do tej pory nie pojales, to naprawde nie wiem co moze ci jeszcze pomoc.

 

swoja droga ja tam patrzylem na game 1-2 z niedowierzaniem ze Sefolosha siedzi na lawce a Perkins gra, ale widac niektorzy potrzebuja troche czasu zeby pojac pewne oczywistosci. jak dla mnie Sefolosha ma najwiekszy wplyw na obrone Thunder, nie patrzylem nigdzie w statsy ale obserwujac ich w tym roku moge dosc stanowczo stwierdzic ze jest jednym z najlepszych perimeter defensorow w historii i jest rowniez lepszy niz mocno przereklamowany Ibaka (zobaczcie sobie switche Ibaki na Manu i potem porownajcie z Perkinsem, roznica w pracy nog jest wielkosci oceanu, Ibaka ma wciaz fatalne fundamentals i wiele mu brakuje zeby naprawde stac sie dominujacym obronca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj Czekaj Napoleon...

ja już chyba nawet do przedszkola koszykówki się nie nadajde...

z jednej strony Harden jako Guard nic nie pomoze w zespołowej defesnywie bo to Guard a nie wysoki..

Z drugiej Thabo najlepszy z najlepszych i dziwne że nie gra ale przecież to też guard to co on moze pomóć w defesnywie która zależy od wysokich?

Mógłbyś mi to wyjaśnić bo widzę że ostro się tu promujesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj Czekaj Napoleon...

ja już chyba nawet do przedszkola koszykówki się nie nadajde...

z jednej strony Harden jako Guard nic nie pomoze w zespołowej defesnywie bo to Guard a nie wysoki..

Z drugiej Thabo najlepszy z najlepszych i dziwne że nie gra ale przecież to też guard to co on moze pomóć w defesnywie która zależy od wysokich?

Mógłbyś mi to wyjaśnić bo widzę że ostro się tu promujesz ...

co do zasady guard niewiele pomoze, ale Thabo jest jednym z nielicznych guardow w historii ktorzy juz robia odczuwalny impact. swojego czasu gral w Bulls to wiesz. oczywiscie sam Thabo nie pomoze, ta gra i tak glownie zalezy od wysokich defensywnie, a wszystko ma dobrze koordynowac coach. w kazdym razie chodzilo mi o to, ze Harden moze dominowac, a OKC moze mimo tego przegrywac z innego powodu niz jego brak dominacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze Popovich ograniczy czas tego capa Bonnera, bo w tej serii idzie mu tragicznie. W RS dawal przewage i gral swietnie, ale w PO sprawdza sie o wiele gorzej. Praktycznie zagrozeniem jest tylko za trzy, ale na tle Raya Allena czy innych strzelcow troche wiecej czasu zajmuje mu przygotowanie do rzutu i wowczas zawsze dochodzi obronca. Wejscia w jego wykonaniu to parodia, ktore praktycznie nigdy nie przynosza niczego pozytecznego, a jedynie zaklopotanie.

 

DeJuan Blair wszedl, kiedy bylo po meczu i zaprezentowal sie dobrze. Moze warto sprobowac go na pozycji PF'a, bo oprocz Duncana i Parkera nie ma w ogole pts z trumny. Przy okazji bedzie grajek, ktory poprzetraca Ibake, Duranta czy muła Perkinsa.

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak niewiele, a wręcz nic, można zrobić w obronie z pozycji perimeter/jedynki, to

pokazywali wiele razy Dennis Johnson, Scottie Pippen, JOrdan, Payton czy JOe Dumars,

żeby tylko paru wymienić najbardziej znanych.

 

nie ma nic gorszego od dorabiania ideologii, i to tak idiotycznej, do faktu, że

własny ulubiony zawodnik jest [defensywną] ciamajdą.

 

yep, Sefolosha się 5 razy zdązył obciąć za Parkerem, zasługuje na "all time defendera"

Kobe zasługuje na "all time overrated defendera".

cóz, pewnie KObe przez 16 lat 5 dobrych obcięć na screenach nie uzbierał...

 

są rodzaje głupoty, przy których nawet Dr. Strosmaier by pierdolnął w pozycji zdechłego psa.

 

a najbardziej żałosny jest ten ton znaffcy od siedmiu boleści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kilku spraw wcześniej poruszanych. Sefolosha ma faktycznie wielki wpływ na defensywę Thunder, nawet jako guard, bo jest jednym z nielicznych, który potrafi się przebić na większości zasłon i nie potrzebuje pomocy wysokich. Do tego w grze 1na1 ograć go może tylko kilku graczy w tej lidze, a w dodatku jego aktywność kreuje co mecz kilka okazji do kontrataków.

 

Harden wydaje mi się dominujący w ataku tylko wtedy, kiedy dostaje tych kilka gwizdków, których tak nie lubię w NBA. Niewątpliwie to świetny i inteligentny gracz w ataku, dobrze czytający obronę, ale głównie grający przeciwko rezerwowym rywali, albo jednocześnie na parkiecie z Durantem i Westbrookiem. Jeśli chodzi o jego obronę, to wystarczy spojrzeć na serię wstecz i zauważyć jak zapieprzanie za Kobe`m zabierało mu sporo z jego ataku.

 

Ibaka może jest overrated w obronie, ale tylko jeśli mówi się o poziomie DPOTY, ale sam jego impact na obronę OKC jest też ogromny.

 

Wracając do serii czekam teraz na odpowiedź Popa na switche i smallball ze strony Oklahomy. Niech ta seria trwa jak najdłużej, bo jest co oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brooks zrobił fajny adjustment z tym "niskim" składem. Wiem, że Scottie nie jest lubiany na tym forum, ale za to wg mnie należą mu się brawa. Teraz Pop musi się dostosować i ciekawe co wymyśli.

 

Oglądając mecz myślałem sobie na kogo wolałbym trafić gdyby Miami awansowało to finału. Z jednaj strony ball movement, z którym Miami nie zawsze sobie radzi(choć w playoffach wygląda to nienajgorzej) a z drugiej star power + plaster na Wade'a, ale za to dużo TO do grania kontr i pasujacy nam frontcourt. No i wymyśliłem, że chyba San Antonio bardziej by nam pasowało. Raz ze względu na match-upy, dwa ze względu na to, że też moglibyśmy grać z SA takim niskim lineupem i chyba nieźle by to wyglądało. Choć z obydwoma teamami ciężko będzie wygrać wiedząc jaki poziom prezentuje ta seria. ;[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sefolosha nie jest nie byl i nie bedzie all time defesorem

ogolnie to najbardziej zbedny zawodnik thunder totalnie nic nie wnosi do gry

biore ten jego 19 pkt wystep jako totalny outlieryzm bo zreszta nim jest

 

a Hardena maja wszyscy w dupie i moze rzucac 50 pkt tak dlugo jak Durant dostaje pilke na 8 metrze a Westbrook robi 20% z pola

 

obrona przeciwnika najpierw mysli jak wylaczyc Duranta potem Wbroka a na koncu jest 67 TS James Haren wiecie "no d"

Nash i Haren to byloby najbardziej przereklamowane duo plus Curry zlawki all stats all advstats all d team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami sie zastanawiam jak mozna byc tak zaangazowany w ogladanie NBA a mimo tego dochodzic do tak idiotycznych wnioskow jak ai3 "ta seria pokaze jak Harden jest overrated" czy vasquez i jego legendarne "Gasol to mistrz, Dirk to cipka, teraz to pokaze" tuz przed lomotem 0-4. no ale tak to wlasnie jest jak sie nie uzywa logiki - tak juz widze jak Pop patrzy i mowi swojemu zespolowi - "hej sluchajcie, ten Harden to rzuca na niecalych 70% i wprowadza cala druzyne w foul trouble, ale jebac go, skupcie sie na obronie Westbrooka ktory ma 20% gorsza skutecznosc i rzuca same jumpery". nawet nie trzeba byc kibicem NBA zeby wiedziec ze pierdolisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nash i Haren to byloby najbardziej przereklamowane duo plus Curry zlawki all stats all advstats all d team

No wiadomo, że najlepsi są czarnomurzyńscy ceglarze bez sumienia - Iverson, JR "pakuje skąd chce, kiedy chce" Smith, Carmelo "najlepsza ofensywa w lidze" Anthony, Brandon Jennings, no i ostatnio Kemba "sure fire hall of famer" Walker aka najgorszy rzutowo sezon w historii. Rzecze ai3, ostatni człowiek, który ma moralne prawo wypowiadać siena temat "all flashy, all stats".

 

No i każdy z nich to przecież lockdown defender.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jest najważniejszy mecz imo w serii. Spodziewałem się słabego G3 w wykonaniu Spurs ale dzisiaj powinni rzucić wszystkie siły do ataku. Dzisiaj przekonamy się jak mocna jest Oklahoma bo dla mnie to cały overrated zespół. Tam każdy poza Thabo i Hardenem jest przeceniany. Wykorzystują okres, gdzie zachód jest w okresie przebudowy ale wszystko się skończy jak trzeba będzie podpisać Hardena ;) A sam pomysł grania small jest bardzo dobry ale jakim trenerem trzeba być, żeby zrozumieć to w końcówce G2? Brooks dla mnie marnuje potencjał Thunder tak samo jak Vinny LAC czy Hoolins miśki. Tak czy inaczej najlepsza seria narazie no i było nie było w zasadzie NBA Finals (wschód dramatyczny i nikt z pary Miami/Boston nie stanowi zagrożenia dla OKC/SAS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://basketball.realgm.com/wiretap/221359/More_NBA_Execs_Would_Prefer_To_Keep_Harden_Over_Westbrook

 

adresowane do mojego ulubienca neostradamusa. normalnie nie uzywalbym tego argumentu, bo dla mnie powolywanie sie na czyjas opinie bez uzasadnienia tej osoby ma zerowa wartosc merytoryczna i jest powrotem do poziomu argumentacji sredniowiecza. tym bardziej ze wiekszosc GMow uwazam za ludzi o kurzych mozdzkach ktorzy dostaja te prace przypadkowo i przez znajomosci. jednak z drugiej strony wiekszosc ludzi przekonuje argument tego rodzaju, ai3 nalezy wlasnie do tej wiekszosci, wiec ciekawy jestem co o tym sadzisz; dlaczego przeceniany Harden jest uwazany za lepszego gracza niz Westbrook przez 14 z 22 GMow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.