Skocz do zawartości

[East RD2] (4) Boston Celtics - (8) Philadelphia 76ers


Julius

Who?  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Who?

    • Boston in 4
      4
    • Boston in 5
      19
    • Boston in 6
      37
    • Boston in 7
      4
    • Sixers in 4
      4
    • Sixers in 5
      0
    • Sixers in 6
      8
    • Sixers in 7
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Jakims cudem - a własciwie dzięki kilku cudom mamy Sixers w drugiej rundzie. Faktem jest, ze mieli wiecej szczęscia niz rozumu, ale z drugiej storny bylo 6 spotkan na styku i to oni wygrali jako pierwsi 4 z nich.

 

Jaka będzie ta seria? Starcie dwóch światów. Doświadczeni, opanowani Celtics, majacy swoich liderów po obu stronach parkietu, swietnego coacha i cholernie duzo playoffowego ogrania przeciwko Sixers, a wiec zespol bez lidera, bez doswiadczenia, ktory od lat w RS przegrywa 80% spotkan, w których wynik jest na styku.

 

Seria jest dla mnie sporą zagadką. Nie zgadzam sie z opinią, ze C's zrobią Philly z dupy jesien sredniowiecza, ale z dugiej strony po tym co Philly pokazala w 2 ostatnich spotkaniach to niczego nie jestem juz pewny.

 

Mysle, ze Sixers maja niezle machupy na gwiazdy C's

Rondo - Holiday/Turner

Allen - Holiday/Turner/Iguodala

Pierce - Iguodala/Turner/Sam Young

KG - równie stary Brand/młody i szybszy, ale krótszy Thadd Young

 

Jest kim bronic szczególnie Paula Pierce'a, który moze nam zrobic chyba najwiecej obok KG krzywdy. Factorem w tej serii znowu moze byc Hawes, ktory powinien troche wyciągnać KG z pomalowanego, co zrobi troche wiecej miejsca na wjazdy. To byla zreszta jedna z wiekszych bolączek Sixers w serii z Bulls - Noah, potem Asik, Gibson + dobra rotacja Bulls nie pozwalala zdobywac nam prawie żadnych pkt z pomalowanego, Younga nie bylo praktycznie przez cala serie, jak pod kosz wybral sie lou/et konczylo sie to w wiekszosci wypadkow blokami.

 

Celtics to duzo starszy zespol, licze na to, ze ciezko bedzie im się grało przeciwko intensywnej, agresywnej obronie Philly, jezeli uda nam sie jako tako napedzic transition game to będzie super. Widac bylo wyzszosc Bostonu nad Atlantą, ale szczerze mowiac tam te machupy nie wyglądały dobrze dla Hawks. Mieli niby po powrocie Horforda przewagę pod tablicami, ale na PP nie miel zbytnio kogo rzucic.

 

Ciezko mi w tej chwili pokusic sie o jakis typ. Jeśli Sixers zagraja bez kompleksów to mysle ze mogliby nawet wygrać tą serię, ale obserwujac brak instynktu zabójcy w konfrontacji z Bulls mysle ze skonczy sie 4-2 dla Celtics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Sixers in 4

     

     

    1 50.00%

haha, widzę Julius optymizm dopisuje ;)

 

Wydaje mi się, mimo iż C's raczej wygrają tą serię, że 76ers nie są zupełnie na straconej pozycji. Boston nie zdominuje ich tam, gdzie są najsłabsi, bo.. sam ma duże problemy pod koszem. Stawiam Celtics w 6, ale jeżeli obwodzik Iggy Holiday Turner Lou zagra dobrze to może być naprawdę ciekawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zatrwożony postawą Celtów w pierwszej rundzie. W tej chwili jest KG, pół Pierce'a i nieobliczalny - aż k**** do przesady - Rondo. Ray się nie stawił, Bass w PO narazie nie istnieje, podobnie Bradley, który dodatkowo też ma problemy ze zdrowiem. Stiemsma, Pietrus, Hollins - c'mon..

 

Gdyby w Bostonie wszystko było w miarę poukładane zarówno pod względem zdrowotności i formy, byłby sweep dla Celtów. A tak siedemdziesiątkiszóstki urwą ze 2 mecze.

Choć nie zdziwię się jak dojdzie do meczu nr 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Celtics powinni dążyć do trzymania na parkiecie jak najlepszego 3pt shootera na PG. Bez tego na highpost i pod koszem bedzie ciasno, holiday za allenem spokojnie powinien sie wyrabiac, tak jak to bylo w wypadku ripa. Obrona Sixers naprawde dobrze rotuje, gorzej jezeli fizycznie przegrywa jakis machup na tablicach. Bullsi na poczatku serii mieli 2 7-footerow, do tego boozera i taja i gdyby watson trafial te trójki co zazwyczaj to mysle ze philly by sie przed tym nie obronila. a tak, mimo ze ponowienia po ofensywnych zbiorkach robily nam rozpierdol, to w wiekszosci wypadkow byly to albo rzuty za 2pkt, albo FT. takze boje sie troche lineupu z doolingiem i np allenem na parkiecie.

 

ciekaw jestem tez pojedynku bass-thadd. z bulls mlody kompletnie nie byl soba, jezeli bedzie w stanie zdobywac punkty na bassie, to atak sixers powinien troche odzyc. z drugiej strony w RSie bass rzucal nam 18 18 i 12 pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bass póki co zawodzi w tych PO więc jeśli, to nie Smith sprawił, że był słaby, to Philla raczej się go bać nie powinna. Ja liczę standardowo na KG, Rondo i Pierce'a. Szkoda tylko, że ten ostatni gra z kontuzją, bo to go wyraźnie ogranicza. Mam nadzieję też, że 3 Rayowi zaczną siedzieć... No nic zobaczymy jak to się ułoży. Gdyby Pierce był gotowy na 100%, to obstawiłbym C's w 5meczach, a tak to daje w 6.

 

BTW. Jak to jest, że Indiana i Miami wcześniej skończyły swoje mecze, a grają później? Głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę dramaty Chicago przysłoniły wam to co ma Philly.

 

I tak, wiem, że Boston jest też cały poobijany, ale tak czy siak ma takie przewagi w matchupach, że masakra. Rondo ma przewagę, choć nie tak dużą, ale Brand i Hawes to nie jest inside presence, które go zatrzyma przed wjeżdżaniem. Allen/Bradley teoretycznie mają najtrudniej i to jedyna pozycja przez którą 6ers mogą prowadzić jakiś sensowny atak oparty na przewadze matchupowej. Pierce i Iggy - obaj grają słabo więc oczywiste jest, że Pierce ze swoimi skillami i doświadczeniem wygrywa. Bass/Brand - może być różnie - jak dla mnie Bass będzie x-factorem - jak mu wróci automat półdystansowy z RS to Philly się nie pozbiera. No i na koniec Garnett/Hawes - czyli rzeź.

 

Lubię zawodników Philly i nawet fajny mają ten zespół, ale tak realnie patrząc to jest bardzo słaby 8 seed, w słabszej konferencji, grający z mega doświadczonym Bostonem, w dodatku bez HCA.

 

Wszystko powyżej 5 meczy mnie zdziwi. Chociaż jak ze zbieraniem Bostonu będzie bardzo źle to może Philly i ze dwa urwać...

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brand/Hawes to nie jest wyjebiste duo shotblockerow, ale takiego gracza jak Rondo broni się całym zespołem. Jezeli ucieknie Holidayowi/Turnerowi, ktorzy onball bronią b.dobrze/dobrze, to dopiero wtedy wychodzi do niego ktos z dwójki EB/SH. To nie jest atletycznosc Rose'a, a poza tym nie ma takiego rzutu wiec albo atakuje do konca pod obręcz, albo odgrywa. Zreszta nawet zdominowanie serii przez RR i wykrecanie mega statow nie gwarantuje Celtom sukcesu, bo jak pokazały ostatnie lata, nie wychodzi im specjalnie na dobre taka totalna monopolizacja pilki przez Rajona.

 

Hawes to oczywiscie nie jest żaden machup dla KG, ale w ataku powinien dac nam troche wiecej miejsca, a bez KG pod koszem nie ma tam za bardzo kto bronic obręczy...

 

Co do pojedynku PP/Iggy - oczywiscie ze Pierce jest tutaj górą, szczególnie ze Andre tez ma od dluzszego czasu problemy z achillesem, ale jesli nie AI9 to kto moze sobie poradzic z kryciem tego goscia? mowie o przekroju ligi - chyba tylko lebron przychodzi mi na mysl.

 

Poza tym najwiekszym atutem Sixers powinna byc lawka - o ile Doug ja mądrze wykorzysta. liderzy C's maja 34, 35, 36 lat. Z Hawks Pierce i KG grali srednio po 38min, muszą czuc juz i sezon i PO w nogach. Sixers muszą wykorzystac to, ze na parkiecie bedzie przewijal sie Stiemsma, Daniels, czy inny Hollins. Nie wyobrazam sobie tez, zeby Boston robil nam na deskach taki rozpierdol jak Chicago. Ich obrona w serii z Hawks tez byla gorsza niz to co zasadzili nam Bulls.

 

Nie widze, zeby Sixers w tej serii wygrywali cos w close games, bo to nie ta polka, nie ten swiat - ale wierze, ze mamy ekipe, ktora moze zrobic jakis run, odskoczyc na 10 pkt i potem mrówczą obroną dowieźć to do konca meczu. Serii nam to nie pozwoli raczej wygrac, ale jesli nie wyrwiemy chociaz 2 spotkan to 76ers są mega pizdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76ers są mega pizdami i będzie problem z wygraniem chociaż jednego meczu.

jedyna nadzieja że ET trafi na swój dzień i nie będzie sweepu...

Może nie nazwał bym tego aż tak dosadnie ale z tym co Sixers grają w ataku to każdy wygrany przez nich mecz będę traktował w kategorii: WOOW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pojedynku PP/Iggy - oczywiscie ze Pierce jest tutaj górą, szczególnie ze Andre tez ma od dluzszego czasu problemy z achillesem, ale jesli nie AI9 to kto moze sobie poradzic z kryciem tego goscia? mowie o przekroju ligi - chyba tylko lebron przychodzi mi na mysl.

 

Pamiętam jak kiedyś w 2006 Sixers walczyli o PO i napisałeś, że Iggy w nadchodzącym meczu zamknie Pierce'a, a De Truf zrobił 31 punktów z triple-double.

 

(Tak mi się przypomniało ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Celtow jak jeszcze byl tam Rick Fox, przezyłem wszystkie Mercery, Walkery itp. Wygrali mistrzostwo w dzien moich urodzin (piekny to byl dzien;] doczekalem ) i mimo wszystko... jestem zaskoczony tak pozytywnymi dla C's opiniami w tym temacie.

No fakt, teoretycznie maja wiele przewag, zaczynajac parkiecie konczac na tym że Philly nie ma przewagi na chyba zadnej pozycji ale...

76ers sa mlodsi, szybsi, skoczniejsi itd.

Generalnie stawialbym 4-2 dla Bostonu ale to moze byc na prawde dziwna seria.

Celtics maja sporo brakow (zwlaszcza pod koszem; na szczescie Philly tu nadmiaru bogactwa nie ma), ale moze sie uda.

 

Najlepsze jest to że PO lepiej sie dla nas (C's), lepiej ulozyc nie moglby, najpierw ATL gdzie mimo wszystko bylismy faworytami i sie uidalo, teraz 76 z naszym HCA,a pozniej zostanie Miami z ktorym no k**** nie boje sie tego powiedziec- niezle sie matchupujemy :)

 

Nie chce wychodzic za dalko w przyszlosc, ale jesli mialby byc w tym roku miś to lepszej drogi byc nie mogło (tfu tfu zeby nie zapeszyc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston pokazał jak nie grać w PO, momentami pokazał się RR, sekundami widziałem Jesusa i Bradleya. Co by nie mówić Pierce'a boli na tyle kolano, że nie rozjedzie Phily, ale co bym nie narzekał mamy w składzie KG#05 który nas przepchnał.

 

W serii jest 1-0 czekamy na więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie brzydka seria.

 

Mam wielki szacunek dla tego co Doug Collins robi z 76ers i spodziewam się tego typu różnic między zespołami co w game 1 już w każdym meczu serii. Philadelphia jest w stanie urwać jakieś mecze swoją defensywą, jeśli będą w stanie przekuć ją na punkty w transition. Boston będzie się męczył, będzie musiał wszystko wyszarpać, ale nie widzę innej opcji jak zwycięstwo Celtics, choć nie jestem pewny, czy to będzie szybka wygrana.

 

Kevin Garnett znowu jest najlepszym PF-em w NBA, sorry Love, Griffin i Dirk!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widziałem, że Doug w tej ostatniej akcji kiedy Holiday'a faulowali celowo, miał jeszcze czas, ale nie wiedział/nie chciał go wziąć? Tak wyszło jedno wielkie gówno, a Rondo w ostatnich sekundach wyjebał całą Phile. Po timeoucie, ustawionej akcji po zasłonie na np. Lou, Boston nie mógłby faulować, bo byłyby 3 osobowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly game 1 w hd na yt :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=trJQ96EIW1U&feature=plcp

 

Kanał vkclub1222 znowu nadaje :D

 

a co do meczu , to nie do konca kumam euforii kibiców Bostonu

Przecież to był game 1 u siebie gdzie trzeba "mocno" wejsc w serie a tu było meega wyszarpany win

Mysle ze jezeli w game 2 philly wygra to i wygraja calą serie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.