Skocz do zawartości

Transfer CP3 do Lakers - ODWOŁANY!


karl

Rekomendowane odpowiedzi

żałuję, że ten trejd nie doszedł do skutku

to byłby koniec żółtej sraki

paul, stary bryant, łamlwi bynum a nawet howard to byłoby za mało na wygranie ligi

choc moim zdanie howard by nie przyszedl do lal, skazalby sie wowczas na porwnania do shaqa

 

a wiec paul, kb, bynum to byłaby druzyna walczaca o po i sweep w pierwszej rundzie

mam nadzieje, ze to sie tak nie skonczy i trejd dojdzie do skutku

 

co do gibsona, to jest po prostu dżeles, że inne drużyny umią budować drużyny na mistrzostwa, a on sam mając przez kilka lat lepsza wersje micheala jordana wszedl raz do finału na historycznie slabym wschodzie

on to musi wszstko spierdolic

Zrobiłeś strasznie marną prowokację widoczną z orbity okołoziemskiej :lol: Do tej pory były one mniej lub bardziej zakamuflowane, teraz postanowiłeś zrezygnować z gardy i kończy się to nokautem. Mam nadzieję że nikt nie będzie kontynuował tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobiła z tym liga to eden wielki przekręt.

 

- Po pierwsze to wina i nieumiejętność właścicieli, że mając w składzie takich graczy jak Paul (Hornets), Howard (Magic) czy wcześniej James (Cavaliers), nie potrafią tak zbudować drużyny wokół tych zawodników, żeby walczyć o najwyższe cele, czyli mistrzostwo, i że ci widząc ta nieudolność nie chcą się wiązać dalej ze swoim macierzystym klubem, tylko iść grać gdzieś indziej, gdzie mają szansę walczyć o coś

 

- Po drugie, to nie jest tak jak w przypadku transferu Gasola, z Memphis do Lakers, że Pau został oddany przez tych pierwszych za przysłowiowy worek kartofli. Lakers oddawali dwóch z trzech graczy najlepszego frountcortu w lidze w zamian za Paula, więc to nie jest tak, że Los Angeles na tym nic nie traciło, jak niektórzy piszą, to nie był jednostronny transfer. Poza tym to była najlepsza oferta z dotychczasowych jakie Hornets mogli otrzymać oddając Paula, a skoro wszystkie trzy strony się na takie coś zgadzały to jaki w tym problem mają inni. Oczywiście Hornets mieli się prawo nie zgodzić na transfer, w końcu są właścicielem klubu, ale skoro GM dostał zielone światło od właściciela (czyt. ligi) to mogą wytransferować Paula tam gdzie chcą zyskując jak najwięcej w zamian, to czemu Stern blokuj transfer dopiero teraz. Mógł od razu powiedzieć nie i było by po sprawie, a nie kiedy umowa jest dogadana i czeka na zatwierdzenie, a wszyscy z trójki biorącej udział w wymianie są zadowoleni. Jeżeli jest możliwość takich transferów i kluby biorące w nim udział tego chcą to dlaczego nie? Zablokowanie tego transferu nie jest w ogóle w interesie Hornets, jest tylko po to, żeby zadowolić właścicieli typu Gilbert.

 

- Po trzecie teraz najwięcej stracą Hornets, bo nikogo w zamian lepszego nie dostaną, a Paul pewnie wypełni kontrakt i w czerwcu pójdzie gdzie chce, a Hornets będą w ciemnej dupie

 

- Po czwarte gdyby właścicielem nie była liga, to dzisiaj w LA stawiłby się już Paul, a tak liga dalej się będzie męczyć ze sprzedażą Szerszeni, co będzie teraz jeszcze bardziej trudne, bo Paul odejdzie i ktokolwiek będzie chciał kupić klub będzie musiał zaczynać wszystko od zera, a tak miałby przynajmniej zawodników na start, którzy coś reprezentują na boisku (Scola, Martin, Odom)

 

- Po piąte, spójrzcie teraz na atmosferę w szatni tych klubów. Jest spieprzona na maksa, bo taki Gilbert nie umie prowadzić klubu i jak widzi, że dobrzy zawodnicy chcą grać gdzieś indziej, w drużynach które są lepiej zarządzane, a nie w drużynach jego pokroju, bo ci właściciele nie umieją ich zbudować, to sorry ale inaczej nazwać tego nie mogę, żal mu dupę ściska. To co zrobiła liga nie jest normalne i nie powinno się w ogóle wydarzyć

 

- Po szóste nikt się teraz nie przejmuje tym, że Hornets najbardziej na tym ucierpieli. Bo teraz nie dostaną nic lepszego za Paula, albo ten odjedzie w czerwcu za darmo. Ważne, że Gilbert i reszta są zadowoleni, bo udało im się zablokować transfer zawodnika do dużego miasta

 

- Po siódme jako fan NBA jestem tym oburzony tym co liga teraz zrobiła. A jako fan Lakers (tak, jestem nim) uważam, że oddawanie Gasola i Odoma za Pula to nie jest dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadzieja...

Ciekawe, co teraz będzie z chemią w zespołach, które miały wziąć udział w wymianie...zawodnicy byli już jedną nogą w nowych klubach, a tu zonk.

Brawo dla Grangera za to że nie owijał bawełnę i wprost napisał o tym, co myśli. Może jakby jeszcze kilka osób z góry zrobiło podobnie, to Stern by przejrzał na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zespoly z dealu odwoluja sie od decyzji

stern podobno powiedzial, ze jezli dalej beda takie reakcje, pozostawi te sprawe klubom i gm'om

 

podejmujac decyzje przyznal, ze uznali, iz dla przyszlosci klubu i miasta cp3 jest bezcenny, stad taka decyzja

 

czyli reasumujac, stern = grzesiu lato

 

mam przeczucie, ze z powrotem odkreca ten deal/block

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oby odkrecili. Będzie to chyba najlepsze co mogą zrobić w tej sytuacji. Z punktu widzenia reputacji i opinii to jeszcze kibice byli podzieleni w czasie lockoutu, czy to właściciele maja racje czy zawodnicy. Ale po takiej akcji nikt już nie będzie patrzeć na władze NBA przychylnie, jedna wielka żenada. A tłumaczenie się Sterna, ze brali pod uwagę dobro klubu i CP3 jest dla nich bezcenne jest tylko jeszcze większa żenada.

 

Kto jak kto, ale najwiecej na tym zyskiwali właśnie Hornets i dziwie się ogólnie LA ze idą na taki trade, a jeszcze bardziej dziwie się Rockets.

Jako, ze nie jestem fanem LA to cieszę się, ze ten trade mógłby wypalic ale tez sobie myśle gdzie oni maja oczy wymyślając coś takiego i patrząc na ich ostatnie trady które były bardzo madre dla nich cholernie korzystne.

 

Nie widzę duetu Kobe-Paul, a tymbardziej z obecnym trenerem, gdyby jeszcze Jackson był to jeszcze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

nie do wiary

 

banda zawistnych kmiotów

 

hardlinersi najpierw chcą jak najbardziej ograniczać wydatki bogatych klubów, a teraz Gilbert płacze, że Lakers będą płacić mniej. un-freakin-believable. "dajcie nam udziały z waszych zysków, ale tradów żadnych wam zrobić nie pozwolimy, bo dość już macie tytułów". Simmons to ładnie podsumował ( die hard Celtics fan, swoją drogą): właściciele jednego nigdy nie zrozumieją - że ci wszyscy gracze nie chcą iść do Los Angeles. Oni chcą iść do Lakers. Klub budował swoją mocną pozycję latami. Większy rynek? Jasne, ale bez przesady. Gilbert i reszta powinni najpierw spojrzeć na swoje dokonania, zanim zaczną użalać się nad sobą i zwalać własne winy na bogatsze kluby. Jakoś nie słyszałem płaczu, kiedy Cavs mieli LeBrona i starali się wyciągnąć Amare za free.

 

I jeszcze to pi****lenie, że Hornets więcej zyskają na zatrzymaniu Paula, że deal został odwołany "for basketball reasons". Co za brednie. 66 meczów i Paula nie ma. Lakers oddają jednego z najlepszych wysokich na świecie i 6th MOY, kiedy ostatni raz ktoś oddał tyle za superstara? Ile takich przypadków znacie?

 

Argumentacja dotycząca "wyrównania szans" jest tak głupia, że aż śmieszna. OCZYWIŚCIE, że większość klubów byłaby niezadowolona z Paula w Lakers. Tak samo jak marudzili na LeBrona w Heat (btw. proszę mi nie wmawiać, że zebranie trzech superstarów w swoim prime było uczciwe, a wymiana Gasola za Paula to przekręt), Garnetta w Celtics czy Gasola w LA. Ale nie może być tak, że jednym się pozwala, a innym nie. Od tego było nowe CBA, żeby wyegzekwować odpowiednie przepisy. Najwyraźniej się nie udało. Spierdoliliście sprawę - weźcie to na klatę. I tu dochodzimy do sedna - sytuacja, w której 29 właścicieli posiada trzydziesty klub, jest chora. Takie problemy już rok temu przepowiadał Phil Jackson. Pewnie - każdy owner ma prawo nie zgodzić się na jakikolwiek transfer. Ale tu mamy sytuację w której poszczególni właściciele sprzeciwiają się nie z powodu troski o Hornets, ale o swoje kluby. I fakt, że mają taką możliwość, jest chory. Bo wszyscy doskonale wiemy, o co w całej tej sytuacji chodzi - żeby Lakers nie zgarnęli Dwighta.

 

I ja to doskonale rozumiem - zarówno z perspektywy klubów, jak i fanów spoza LA. Tyle, że - podobnie jak w pozostałych wymienionych przypadkach - właściciele powinni mieć możliwość się powkurzać, pokurwować i ponarzekać w prasie. Ale nic więcej.

 

 

Jedyne rozsądne wyjście z tej sytuacji jest takie, że deal dochodzi do skutku pod jakąś lekko zmodyfikowaną wersją (typu dodatkowa kasa i/lub pick do Hornets), a Howard ląduje w Nets. Mało prawdopodobne jednak, by sytuacja była jeszcze do odratowania. Zostaje więc gigantyczny smród, a najgorszej na całej sprawie wychodzą Lakers, którzy na dzień dobry dostają zjebaną chemię. Dziękuję bardzo i FU Stern.

 

Ps. Ciekawe na ile to przypadek, że Dwight nagle chce iść do Nets. Powiem tak: pozostanie Derona w NJ całkowicie załatwia plany Cubana, który zdaje się był tutaj jednym z najgłośniejszych oponentów wymiany z udziałem Paula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Borys, wytłumacz mi jedną rzecz. Co dałby ten deal szerszeniom? Co za drużynę by sklecili ze Scoli, Odoma, Martina i Tragicia + picka(c***owego picka)? Łącząc to z tym, jak to ktoś fajnie określił - szrotem, który im pozostał tworzą drużynę przeciętniactwa z dość długimi kontraktami, bez gwiazdy, bez nadziei na gwiazdę(zakładam, że Houston weszłoby do playoffów) i ogólnie zmierzającą w złym kierunku. Nie wymienia się za takie coś swojego franichse playera - albo bierzesz za niego porównywalną gwiazdkę albo wysokie picki. Dlatego najlepszą ofertę dla Hornets przedstawili Clippers.

 

Z kolei nie wiem dlaczego mówi się, że Hou na tym dużo straciło. Wg mnie pozbyliby się w ten sposób zawodników z wysokimi kontraktami i wyrwali się z 'objęć przeciętności' w jakie wpuściliby NOH. Zyskaliby Gasola + caps space np. na Nene - zajebista drużyna gotowa.

 

Lakers właściwie post-prime all-stara(a przynajmniej po ostatnich PO taka jest jego wartość) + Odoma wymienili sobie na superstara w prime + z tego co było mówione dostaliby też trade exception na około 10mnl za który spokojnie mogliby podpisać Nene/Westa jakby się nie udało zassać Dłajta. Whui sprawiedliwie i ciężko stwierdzić kto kogo rucha.

 

@Lorak* - nie żartuj nawet, błagam ;(

 

 

EDIT: Bez tego jebaniutkiego trade exception przełknąłbym ten trejd :)

 

*nie odnosi się do części o Lacie a o tym, żę deal był dla LA niekorzystny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lo chodzili mi o ostatnie gowno z orzeelkiem, gdzie mialo go nie byc, po czym lato przyznal sie do bledu,

w tym przypadku tez jest smrod i licze, ze stern to odkreci

reszty nie ma co porownywac:)

 

@luki problem w tym, ze sklad okafor-scola-ariza-martin--jack + grey-tragic to zespol spokojnie walczacy o playoffs

nawet na tym zachodzie cos jak nuggets'11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku negocjacji CBA powstała pewna teoria. Ale tuż po tym, zmajstrowano trejd, który ujawnił nowe fakty. A z przysłowia wiemy, że jeśli teoria nie pasuje do faktów, to tym gorzej dla faktów. I trejd został utrącony... Przepisowo wszystko grało, ale wyczucie czasu i "duch prawa" zostały wydymane :D Tego nie da rady przewidzieć, zawsze pojawią się wyjątki, a do tego w lidze ostatnimi czasy zaszły wielkie zmiany w mentalności zawodników, ich rozkapryszeniu i podejściu właścicieli do finansów.

 

Ja mam wrażenie, że tam kwestie sportowe coraz częściej są drugorzędne. Operuje się od strony finansów, luxury, salary, minimalizowania strat i w ogóle mi to przypomina spekulacje na giełdzie. Nie pytajcie o szczegóły, bo nie podam, bo to tylko niesprecyzowane odczucie. Jak sobie przypomnę, jak kiedyś ci sami Lakers szukali kompetentnego PF-a latami i się nie udawało, a teraz jeb Gasol, jeb Paul, Howard już puka do drzwi... Kurde, ale to tempa nabrało. Kiedyś nie było takich kontrowersyjnych wymian i chyba też nie było tak lekką ręką dawanych wielkich kontraktów gościom nierozwiniętym i niedojrzałym. Mamy erę kontraktów oderwanych od rzeczywistości, to jak się nimi handluje, to wymiany też są oderwane nieraz od rozsądku.

 

Ale trochę odbiegłem. Sytuacja właścicielska Hornets jest chora. Najszybciej powinni znaleźć im normalnego właściciela. Ale obecny manago też powinien wcześniej się upewnić, że ma zielone światło na taką wymianę. Inna sprawa, że tak czy siak Paula mogli stracić później i gówno dostać. Wymiana w sumie była ok. Lakers dostaliby poziom gwiazdorstwa bardziej skondensowany, oddając dwóch dobrych wysokich. Dla reszty uczestników też da się znaleźć przyzwoite uzasadnienie. Jakby potem dorwali Howard, to tym większy szacun za umiejętności (i znak zapytania dla Magic, po co im chronicznie uszkodzony Bynum w zamian, ale nie wiemy kto jeszcze by poszedł).

 

PS. Nie porównujcie tego do Miami. Tam się wszystko rozegrało na rynkowych zasadach w i najbardziej zdrowy sposób. Sposób Lakers też jest wg zasad, ale jest ten nieszczęsny smrodek, trudno - tym bardziej po tym, jak kiedyś ściągnęli Gasola :) W zasadzie to Heat powinni być ostro zazdrośni, że można inaczej i Pat to nie jest taki znów mistrz, skoro Kupchak takie przedsięwzięcie przygotował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luki problem w tym, ze sklad okafor-scola-ariza-martin--jack + grey-tragic to zespol spokojnie walczacy o playoffs

nawet na tym zachodzie cos jak nuggets'11

+ Odom

 

który podobno nie pojawił się na campie

 

PS. Nie porównujcie tego do Miami. Tam się wszystko rozegrało na rynkowych zasadach w i najbardziej zdrowy sposób. Sposób Lakers też jest wg zasad, ale jest ten nieszczęsny smrodek

trzech gm'ów dogadały transfer, gdzie tu smrodek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bb

 

Własnie o to mi chodzi - NOH staliby się drużyną frajerów gdzie nie chce grać żaden superstar(bo nie ma się z kim połączyć) + długie kontrakty + walka o playoffs. Rzeczywiście świetne perspektywy :?

 

Popatrz co zrobili Jazz. Oddali Derona, ale dostali za niego gościa, który w przyszłości może być jeszcze większą gwiazdą. Tak się robi gdy już chcesz wywalić najlepszego gracza z drużyny. Clippers przez chwile coś takiego oferowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem dlaczego wszyscy placzacy nad niesprawiedliwoscia kibice LAL ignoruja 2 rzeczy:

 

1. to nie byl trade z jakimkolwiek klubem, tylko akurat z tym jednym z ktorym kazdy owner moze wiecej niz tylko ponarzekac. ich zbojeckie prawo nie dac glownej zdobyczy tego lata jednemu z najbardziej nielubianych konkurentow.

 

2. supertsar typu CP to nie tylk owartosc na boisku ale takze poza nim - a tu zeby wyrownac potencjal to Odom musialby wyjsc conajmniej za Hulka Hogana a nie za Kardashianke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lo chodzili mi o ostatnie gowno z orzeelkiem, gdzie mialo go nie byc, po czym lato przyznal sie do bledu,

w tym przypadku tez jest smrod i licze, ze stern to odkreci

reszty nie ma co porownywac:)

 

@luki problem w tym, ze sklad okafor-scola-ariza-martin--jack + grey-tragic to zespol spokojnie walczacy o playoffs

nawet na tym zachodzie cos jak nuggets'11

 

10 miejsce maksymalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*nie odnosi się do części o Lacie a o tym, żę deal był dla LA niekorzystny.

w tej formie był, bo Pau jest dla nich ważniejszy niż może być CP. poza tym oddawali też przecież Odoma!

ale jeśli ta wymiana była również przygotowaniem pod Dwighta, to oczywiście inaczej wtedy to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lo chodzili mi o ostatnie gowno z orzeelkiem, gdzie mialo go nie byc, po czym lato przyznal sie do bledu,

w tym przypadku tez jest smrod i licze, ze stern to odkreci

reszty nie ma co porownywac:)

 

@luki problem w tym, ze sklad okafor-scola-ariza-martin--jack + grey-tragic to zespol spokojnie walczacy o playoffs

nawet na tym zachodzie cos jak nuggets'11

 

10 miejsce maksymalnie

o po mogli by powalczyć, ale to nie o to chodzi, dostali w zamian gości już w najświetniejszym wieku, dodatkowo przed draftem który mógłby ich ustawić na lata, @Luki dobrze napisał jak już wymieniać to za jakiegoś rewelka prospecta a nie za taką bandę kolesi po przejściach.

1. to nie byl trade z jakimkolwiek klubem, tylko akurat z tym jednym z ktorym kazdy owner moze wiecej niz tylko ponarzekac. ich zbojeckie prawo nie dac glownej zdobyczy tego lata jednemu z najbardziej nielubianych konkurentow.

to mówiłem i widzę że niektórzy też sa jeszcze wstanie trzeźwo myśleć( oprócz tych fanów La co to im zabawkę przez noc zabrali :) ), odpierdolcie się za przeproszeniem od Gilberta wy myślicie że taki Buss zachowałby się inaczej gdyby nagle taka oferta miała iść do Heat/Bulls, no bez żartów, na cholerę mieli sie godzić na coś co przynajmniej teoretycznie szkodzi ich klubom.

 

Jedyne c jest chore w tym wszystkim to fakt że NoH mają taki statut właścicielski jaki mają, jak juz @Mythos mądrze powiedział Lakers powinni wiedzieć co robią i z jakiego klubu chcą gracza, zaryzykowali nie udało się i tyle nikt tego odkręcać nie będzie bo już dosyć syfu się narobiło, zresztą Stern nic nie może w tej sprawie zrobić co wy do cholery myślicie że to dyktator a nba to jego podwórko :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elwariato ty naprawde zasugerowales, ze buss zachowalby sie podobnie jak gilbert?:D kompromitujesz sie takimi porownaniami, to jest wlasnie roznica miedzy nimi doskonale widoczna buss ma w dupie co robia inni skupia sie na budowaniu zwyciezcy a goscie jak gilbert placza i lamentuja jaki swiat jest niesprawiedliwy.

 

Tak w ogole ta praktycznie jednoglosna krytyka w mediacg, przez graczy i ogolnie srodowisko mimo, ze to ci znienawidzeni lakera zostali wydymani pokazuje dobitnie z czym tu mamy do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze lockout jeszcze dlugo będzie brzydko pachniał....

 

Ech... nie powiem wkurwił mnie news ze CP3 idzie do LA, jak mozna hejtowac w pełni zespół w ktorym gra koleś, ktorego lubisz, jeszcze nei daj Boże gdyby wzięli Dwighta... :roll: konflikt wewnętrzny normalnie.

 

Co do samego dealu... Czy Hornets mogliby za CP3 dostać wiecej ? Myślę że tak. Scola to jedna z lepszych 4 w lidze, ale goddamnit, przecież to się kupy w ogole nie trzyma, jako trzon zespołu, to co Hornets mieliby miec... Powinni wyciągnąć jakiegos 2-3 roczniaka, albo wysoki pick, rozumiem młoy PG typu Curry, czy coś, ale Scola ich nie ratował w ogle, nie mowiac o wiecznie połamanym Martinie, czy Odomie, ktory gralby w NO za karę, jesli w ogole...

 

Deal nie powinien byc IMO przyklepany, ani k**** to dobre dla Hornets, ani dla Rockets (Gasol lepszy nie bedzie, a nei maja supportu zeby powalczyc z mavs, czy chocby LAL - z ich perspektywy lepiej miec Scole niz Paua) ani dla NOH, a Lakers nie dosc ze zyskuja kolejnego franchise playera, to ejszcze roią mega porzadki w sallary, jeszcze tlko Waltona brakuje w tej wymianie zamiast lamara...

 

ALE

 

jak juz został przyklepany, to nie ma co sie osmieszac i trzeba bylo to puscic wpizdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.