Skocz do zawartości

Meanwhile in Beantown - Boston Celtics 11/12


havlicek

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon przyklepany, w Bostonie wszyscy zastanawiają się co się dzieje w głowie Danne'go Ainge'a. Ten offseason, ale w 100% kolejny powinien dać dokładną odpowiedź na pytanie, po co oddałem Perka do OKC? C's zebrali swoją krytykę po porażce z Miami, wielu już nie uważa ich za poważnych contenderów, nawet fani czekają na Howarda, jak na mesjasza...

 

Czy obecny, nie zasilony superstarem trzon stać na coś więcej niż 2nd round PO? Skład na papierze wygląda następująco:

 

PG: Rajon Rondo, Avary Bradley

SG: Ray Allen, E’Twaun Moore

SF: Paul Pierce

PF: Kevin Garnett, JaJuan Johnson

C: Jermaine O’Neal

 

FA: Delonte West, Glen Davis, Troy Murphy, Von Wafer, Sasha Pavlovic, Carlos Arroyo.

RFA: Jeff Green

 

Celci na 100% wyrównują Greena bo w każdym innym wypadku trade po ostatnim ASW nie miałby zupełnie sensu. Green powinien pokazać się z dobrej strony i daje odpocząć PP którego Doc zamierza oszczędzać przed PO.

 

Bezwględnie trzeba podpisać Westa, który jasno deklaruje chęć pozostania w Bostonie, gdzie jak sam twierdzi czuje się dobrze i chce odwdzięczyć się organizacji za zaufanie które mu okazała. Delonte do solidny backup na PG plus grajek na minuty na SG. Zakładając że Avery ruszy z miejsca i będzie kimś więcej niż b. dobrym stoperem na PG, jedynka jest obsadzona na skrócony sezon.

 

Co z 2 na której Ray nie może biegać po zasłonach przez całe 48 minut. Najlepsi agenci na SG łączeni są z Chicago, ale wszyscy tam nie zakotwiczą, fajnie byłoby zobaczyć jakiegoś shootera którego da się ukryć w schematach defensywnych Doca. Jeżeli Misiek Reed ma wciąż coś co chociaż przypomina kolano to można uderzyć z jakimś drobnym $ w niego, droższą opcją pewnie będzie Jrich, wypada przytulić też jakiegoś stopera, ciekawe czy Dallas podpiszą Stevensona, poza tym mówi się o powrocie Quisa za minimum na 1 rok. Jeśli chodzi o Moore'a to szczerze wątpię żeby zaliczył coś więcej niż epizodziki w przeciwieństwie do swojego kolegi JJJ.

 

Fani Bostonu wiążą z młodym PFem duże nadzieje, nie wiem czy są uzasadnione ale wielu widzi w nim poor man PrimeKG. Jak dla mnie spore nadużycie, ale jako że nie widziałem chłopaka w akcji, to nie chcę ferować wyroków, ale więcej niż 8-12 min chyba nie dostanie.

 

Jest jeszcze Gruby którego najprawdopodbniej opchnie się na s'n't jeśli znajdą się chętni. Troy pewnie dostanie minimum bo więcej nikt mu nie da.

 

Reszta FA do wywalenia. Ray KG i PP mają być oszczędzani w RS, ale jeżeli Boston chce coś znaczyć potrzebuje wzmocnień. Tutaj pojawia się konflikt interesów -> ładować się w kontrakty żeby wzmocnić trzon czy czekać na lato 2012. Jeżeli Danny będzie czekał to jest niemal pewne że ma "ugadaną" gwiazdę, nie wierzę że przebimba sobie końcówkę zielonych dziadków. W takiej sytuacji wypada uderzać po DH12, chociaż ostatnio pojawiają się głosy że żeby zachęcić Dłajta, Ainge chce wymiany Rondo - Paul.

 

Tak czy siak widzę C's w 2nd rundzie PO i powracających w roli contendera po offseason 2012!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bostonie prosta i jasna sytuacja. Big 4 zostaje, przedluzamy Greena, MLE dzielimy na D-Westa i Big Baby Davis. Za LLE sciagamy jakies miecho pod kosz ( Wilcox, Foster, E.Thomas) za i jakis veteranow na SG ( mowiło sie od Quisym Danielsie, moze być Roger Mason). I Gilberta Browna Ainge podpisal :].

 

BOS 11-12

 

PG - RR/West/Bradley

SG - Ray/Daniels/Mason

SF - PP/Green/Brown

PF - KG/Glen/JJ Johnson

C- JO/Wilcox/ jakies miecho

 

 

Świetny, głeboki skład. I ja moge zaczynać sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi dobrego centra. Wiadomo jak ze zdrowiem JO, a Davis jest undersized na piątkę. Jeśli mamy oszczędzać KG to trzeba się rozejrzeć za jakimś dobrym role centrem z dobrą zbiórką. Boję się tego sezonu, bo możemy spaść naprawdę nisko jak coś się nie uda, myślę że realna jest powtórka Suns z zeszłego sezonu, czyli nerwowe trady i walka do samego końca o PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi dobrego centra. Wiadomo jak ze zdrowiem JO, a Davis jest undersized na piątkę.

 

Zgadzam sie. Wprawdzie tuż po finałach, dosłownie przez chwilke, jakies głosy były, że Ainge zainteresowany bedzie Odenem, ale ten wydaje sie, ze zostaje w PTB. Nie wiem, moze po amnestii jakis wysoki bedzie dostepny ? Powiem szczerze, marzy mi się Chris Wilcox. Starałbym się - na miejscu Ainge'a rozdzielić MLE i LLE pomiedzy "trójke" : West, Big Baby i właśnie Cox.

 

Ale ktos dodatkowy pod kosz - obowiązkowo. 2 warunki : niełamliwy + dobra zbiórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens trzymania Davisa po tym co pokazał w ostatnich PO, a w sytuacji gdy interesują się nim kluby z mniejszym potencjałem kadrowym, w których miałby odgrywać bardziej znaczącą rolę. Jeżeli to prawda to DA powinien iść na trade i wyciągać tyle talentu ile się da.

 

Niezbędny jest środkowy, SammyD to chyba łabędzi śpiew i nie ma się co podpalać na spalone pomysły jak s'n't za Davisa czy inne kiepskie żarty. Fajnie byłoby zobaczyć Fostera w zielonej koszulce, co powinno wzmocnić nas pod koszem... Ale tak szczerze to nie pakowałbym się w zapychanie salary na przyszłość - tylko na wytłumaczeniu DH12 że nigdzie mu tak dobrze jak w Bostonie nie będzie! :mrgreen:

 

Poza tym krąży fama że Ainge proponuje za CP3 Rondo, Greena, Averego i Moore'a. Dla mnie badanie rynku i raczej wątpie w CP3 w Bostonie, na realgm podapalają się i już wybierają numer jaki Chris będzie miał. :D

 

Poza tym pojawiają się wymiany w które wchodzi nie tylko NOH i Boston ale także np. Indy jak dla mnie dużo prędzej NOH pójdą na ofertę NOH...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggie evans?

tak to żeby Garnetowi nie było smutno, albo żeby miał się z kim bawić pod prysznicem :)

 

Jest paru wporzo centrów, tacy co to może niezbyt finezyjni są ale chociaż zastawić potrafią, Przybilla całkiem solidna kandydatura no i można szcząścia spróbować pozyskując choćby takiego Arrona Graya który aż dziw bierze ale w ostatnim sezonie pare razy całkiem dobrze się zaprezentował na parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Grayem to bym wziął Hayesa, którego lubię ale jakoś nie przemawia do mnie jego wzrost... Swoją drogą ciekawe ile przytuli latem Chuck, coś koło trójki-czwórki?

no wiadomo Hayes lepsza marka nawet pomomo wzrostu, ale gray mnie w zeszłym roku seryjnie zaskoczył, do tej pory to kojażył mi się z tym spadającym butem i to była jego najlepsza akcja na parkietach nba :) a w zeszłym sezonie kilka meczów kiedy był seryjnie pożyteczny, no i to nie wyłacznie za sprawa przypadku bo koleś poważnie ma warunki żeby się rozstawić pod obręczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja, Graya mozecie sobie do salt lake city wziac ;], pasowałby tam :] Reggie Evans ? spoko opcja, dobry rebounder, walczak. Martwi mnie, ze mało zagrał w zeszlym sezonie ( 30 meczow bodajze ). wszystko jest kwestia ceny. Reggie pewnie grałby w S5 obok Kevina, ewentualnie backup dla JO.

 

btw, BOS jeszcze ma "na radzarze" Mike Dunleavy'ego... ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keyon Dooling podobno już zaklepany, podoba mi się to że Boston agresywnie odpowiada na ruchy Kupczaków, jak do la poleci Dwight to liczę że c's odpowiedzą kimś równie mocnym, myślicie że bardziej Gray czy Reggie E? Czuję ostry finał konferencji z Miami a potem 18 tytuł po epickiej batalii.

 

nie mam siły do tych info :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.