Skocz do zawartości

Minnesota - chyba czas na odnowe


pietrucha

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę, że po nieudanym sezonie MT powinni odmłodzić zespół. Oczywiście skład powinien byc budowany wokol KG. W każdym raze Sprewell i Cassel są

juz nie mlodzi i nie moga byc wiązani z zespolem na przyszlosc. Rozgrywajacym moze bedzie ktorys z R, ale na pozycje LS powinien zostac zalatwiony ktos mlodszy. Oprocz tego przydalby sie jakis podkoszowy partner dla KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowalem ten temat. Moze uda sie go uratowac. Dobrze by bylo, jakby jego autor tez sie wypowiedzial, czy w ogole zareagowal.

 

Dla mnie Minnesota to od lat taka druzyna, ktora pasuje do powiedzenia o polskich emeryturach - "za duzo by umrzec, za malo by zyc". Stac ich na awans do playoffs, ale dalej juz nie bardzo moga cos zdzialac. Rok temu mieli przeblysk, bo Cassell i Spree grali tak, jakby liczyli na przedluzenia kontraktow. Gdyby nie kontuzje, moze byliby w finale.

 

Ale Spree juz odlecial jako wolny agent, a Cassell jest w dalszym ciagu kontuzjogenny, wiekowy i w ostatnim roku umowy. Przebudowa jest konieczna. Wolves troche zawalili z tym, ze dali taki duzy szmal Szczerbiakowi. W przyszlym roku zarobi 10mln, a przez kolejne 3 lata odpowiednio wiecej. Olowokandi to bust. Nie sadze, by w najblizszym sezonie cos szczegolnego mieli zdzialac.

 

Jesli wierzyc hoopshype, to jak sie postaraja, to za rok moga miec wolna kase w salary. Garnettowi przydalaby sie jakas pomoc, bo bez tego ani rusz. To nie jest gwiazdor w typie "punktatora" i bardzo potrzebuje kompetentnych kolegow w druzynie, by cos osiagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wierzyc hoopshype, to jak sie postaraja, to za rok moga miec wolna kase w salary. Garnettowi przydalaby sie jakas pomoc, bo bez tego ani rusz. To nie jest gwiazdor w typie "punktatora" i bardzo potrzebuje kompetentnych kolegow w druzynie, by cos osiagnac.

Hoopshype nie uwzględnia kontraktu Troy'a Hudsona, podpisanego przed rokiem. To było zdaje się 6 lat za kwotę MLE, czyli w przyszłym będzie w salary dodatkowe 6-6,5 mln. Ponadto nie uwzględniają Griffina, który ma podpisać dwuletni kontrakt na 3,7 mln (plus opcja na 3 rok), a także Madsena (5 lat i podobno koło 10 mln). Doliczmy do tego jakieś 1,5 mln McCantsa, parę groszy dla Skity (pewnie koło 2 mln) i wychodzi na to, że nic im nie zostanie.

 

Na razie przede wszystkim podpisują swoich, a to oznacza, że się nie wzmacniają. Wybrany w drafcie McCants nie jest lekiem na całe zło (moim zdaniem Wilki go przewartościowały). Czeka ich ciężka walka o PO i co gorsza dalsze perspetywy bardzo niewyraźne. Jedynym ratunkiem wydaje się transfer Szczerbiaka, ale tu trzeba jeszcze znaleźć jakiegoś desperata, który weźmie jego kontrakt. A po zmianie polityki Cubana o takiego coraz trudniej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym ratunkiem wydaje się transfer Szczerbiaka, ale tu trzeba jeszcze znaleźć jakiegoś desperata, który weźmie jego kontrakt. A po zmianie polityki Cubana o takiego coraz trudniej ;).

Dodatkowo jak teraz Brown zawitał do Knicks, Isiah też nie będzie odstawiał samowolki, a jakiś czas temu mówiło się, że Szczerbiaka by ściągnać chciał :lol:

 

Lubię Wolves i szkoda mi ich, ale nieciekawie to wygląda. Garnett w zasadzie robi co może, ale efekty tego nieciekawe. Mam wrażenie, że Kevin to taki typ, który najlepiej by się czuł mając u boku takiego Bryanta, Iversona czy T-Maca, kogoś kto chętnie weźmie na siebie zdobywanie punktów kiedy trzeba, a Kevin w tym czasie mógłby dalej notować świetne statsy. On mi się wydaje wręcz idealnym partnerem dla obwodowej gwiazdy, mimo niesamowitych umiejętności nie bierze na siebie ciężaru zdobywania punktów tak często jak powinien i jak bez wątpienia mógłby.

 

Podejrzewam, że wystarczy jeszcze jeden taki sezon jak poprzedni i Kevinowi się odechce i zacznie wyrażać głośno swoje niezadowolenie, żądając transferu, a dom w LA już się buduje :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żądając transferu, a dom w LA już się buduje :twisted:

Nie zapominaj gdzie już mieszkał i gdzie chciałby wrócić 8) . Zobaczyć HS pogadać z kumplami...zdobyc tytuł :wink:

 

Sutyacja Wolves jest nieciekawa. Chwilowo jestem lekko zagubiony i dokładnie nie oriętuję się co gdzie i jak zostało wytransferowane :wink: , wiec napisze o sprawie tak jak napisałbym to 2 tyg tamu. Ważne jest, że Wolves mają już porządek na ławce trenerskiej. To daje im jako taki spojżenie na przyszłośc i kierunek przebudowy. Mają zawodnika nieprzeciętnego, którego niestety trzeba bardzo szybko obudować dobrym rosterem, bo wiek już zaczyna odgrywać spore znaczenie. Kolejna sprawa to pozycja najważniejsza w lidze czyli PG. Mają Sama (chory+ chimeryczny= słaby) i Hudsona 9problamu z regularnością i brak wyrachowania czyli goraca głowa). Tu należy zrobić porzadki. Słyszało się sporo o Kiddzie, ale teraz chyba mało realne jest, żeby odszedł z NJN. Z dostępnych PG jest paru którym mozna się przyjżeć. Z Bulls choćby Pargo, ale to nie jest materiał na first PG. Można dać szansę Jayowi, choc to bardzo niebezpieczne posuniecie. jason Williams również podobno może byc do wzięcia (zwłaszcza teraz kiedy Damon został Nieźwiedziem). Moze Gary payton. Podstarzały, ale nadal świetny kreator gry, który dodatkowo wspomógłby zespół doświadczeniem (i problemami "wychowawczymi" :wink: ).

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede orginalny jak powiem ze sytuacja Wolves nie jest dobra. Pierwszy kłopot pojawia sie juz na samym poczatku listy graczy. Mowa o Garnku. Jest naprade swietnym zawodnikiem, graczem wybitnym, zbierajacym wspaniałe statystyki, prezentujacym sie wysmienicie. Ale ma jedna wade, która moze byc wazniejsza niz wszystie wyzej wymienione cechy. Brak mu lidershipu, nie jest w stanie pociagnac zespołu, oddac tego najwazniejszego rzutu. Jest wielkim koszykarzem, ale moim zdaniem czas w Minnesocie poszukac jakiegos gracz który miałby zdolnosci liderowania, inaczej daleko nie zajda. Van ma 100% racji piszac ze jemu potrzebny jest gracz taki jak AI czy McGrady. Nie musi to byc gracze tak wysmienity, ale conajmniej tak dobry w trudnych momentach. Druga sprawa to pozsotałą czesc rosteru. Cassell to juz nie ten Sam co kilka lat temu, to juz cien tego gracza. NIe ma co owiac w bawełne jest za słaby by jak pierwszy PG prowadzic zespół z takimi ambicjami jak Wilki. Do tego to była gwiazda, a łatwo sie tego wraznie człowiek nie pozbedzie wiec moze sprawiac kłopoty, psuc chemie w zespole. Drugiego gracza który miał pomóc KG w przejscu pireszej rudny PO(pomógł, ale tylko w jednym roku,a teraz bardzo marnie) zyczy sobie kokosów jakich nie jest wart, wiec tez nie opłaca sie go podpisywac by tworzył konflikty w zespole. Na domiar zlego Brown wyladował w Knicks i plany Szczerbiaka na zagranie w MSG nie spełniłi sie. A Minny została z jego wielkim kontraktem i kilka razy na RS przebłyskiem formy, gra taka jaką prezentował jak dostawał ten gigantyczny kontrakt... Olokwandi zostanie chyba niespełniony talentem i jak Wally kilika razy na RS zaprezentuje sie z dobrej strony. Do tego wszystkiego jakby było mało salary jest wysokie i nie mozna zapolowac na wolnych agentów, maja 5mln+MLE do wykorzystania ale jakos sie z tym nie spiesza. Wyjscia z tego raczej nie widac, proponuje poczekac kilka lat i skłąd budowac od nowa, bo to odbudowac bedzie bardzo trudno... Chyba ze znajdzie sie ktos kto zechce płącic dziesiatki milionów powyzej salary i sciagnał jakos gwiazde i powalcza, ale szukanie igły w stogu siana... A Garnett jesli chce zdobyc mistrzostwo to powinien szukac trade'u, albo czekac na zakonczenie kontraktu , obnizyc zarobki i isc do tamu z prawdziwym liderem. Na koniec dodam tylko ze jedyna pozytywna rzecza która widac w Wolves, to to ze konferencja zachodnia staje sie coraz sląbsza, co daje im szanse na wystep w PO.

 

EDIT

Spabloo juz widze, czytałem wczesniej o tym, ale jak pisałem to zapomniałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla mnie Minnesota to od lat taka druzyna, ktora pasuje do powiedzenia o polskich emeryturach - "za duzo by umrzec, za malo by zyc"

Bardzo dobre i trafne sformułowanie, które jednak moim zdaniem bardziej pasuje do aktualnego stanu posiadania "Wilków".

 

Zmiany posezonowe nie powalaja na kolana, aczkolwiek wśród niewątpliwych plusów należy wymienić podpisanie (wciąż oficjalnie niepotwierdzone) E.Griffina za iście lichwiarskie pieniądze. Jest to świetny backup na pozycję 4 (czyli 8 minut w meczu) i 5 (ok 20 minut za Olowokandiego). Podstawowy problem Eddiego jest powszechnie znany - głowa. W zeszłym sezonie było z nią nie najgorzej (choć chęć bycia drugim Walkerem w rzutach za 3 mocno mnie niepokoi), a to pozwala domniemywać, że stopniowo zawodnik ten dorasta i dojrzewa jako obywatel i jako koszykarz.

 

Drugim niewątpliwym plusem jest odejście Sprewella, którego uważam za głównego winowajcę upadku Minnetki z pozycji finalisty WCF na zespół poza PO. Latrella zastąpi młody McCants, który też ma nie wszystko po kolei poukładane pod kopułą, jednakże jestem w 100% pewien, iż nie okaże się on drugim Spree, czy JR Riderem. Potencjał ofensywny tego gracza jest bardzo bogaty, a jako trzecia opcja w ataku Timbs będzie miał okazję go wszem i wobec zademostrować. Kwestia defensywy przedstawia się znacznie gorzej dlatego wciąż nieocenionym ogniwem w składzie jest T.Hassell... Podsumowując, dlla wielu pick 14-ty tegorocznego draftu to wielki bust, według mnie osoby te za rok będą musiały zrewwidować swój pogląd.

 

Kwestii Cassella poświeciłem dużo czasu i pisząc w telegraficznym skrócie, uważam iż oddanie go wraz z przyszłorocznym pickiem (który jest jednak protected) za Jarica jest posunięciem dalekim od ideału. Marko nie odegra takiej roli jak Sam 2 lata temu, Marko nigdy nie grał w PO, Marko regularnie łamie się na 20 meczy w sezonie, Marko nie zrobi z KG MVP. Oczywiście Cassell to już stara kaleka, ale jego niewątpliwym plusem jest fakt, iż znajduje się w contract year, a jak powszchnie wiadomo contract year potrafi czynić cuda (vide: Dampier rok temu, Curry w tym sezonie)... no i cholernie byłoby mi szkoda kolejnego straconego picku, wszak ostatnimi laty dostaliśmy Ebiego (z którego chyba szefostwo rezygnuujące proponując 5-letni kontrakt Wilkinsowi) i McCantsa...

 

Podpisanie Nikoloza Cipkaszwilego nikogo nie powala na kolana. Ten facet posiada tylko jedna zaletę, taką jaką ma jeszcze Kwame Brown i Darko Milicic - potrafi wprowadzić w błąd kilka milionów ludzi "znających" się na NBA co do kwestii swojego talentu...

Hmmm... Swoja drogą ciekawe czy jeszcze istnieją tacy którzy wierzą w Olowokandiego, bo kiedyś było ich kilku. No, ale skoro Curry w contract year mógł zagrać ładnie, to może perspektywa większej kasy zmusi najtłustszego wilka w lesie żeby ruszył dupę w troki i popracował nad sobą... Ja naprawdę wierze w jakąś poprawę (co rzecz jasna nie znaczy, iż twierdzę, że Kandi posiada jakikolwiek talent, gdyż u niego liczy się tylko czysta zachłanność).

 

Na początek tyle...

 

PS.Witam na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Minesocie nie ma co sie klucic, czas zrobic wielka przebudowe. Napewno cieszy wielu fakt ze za sprawa amnestji z zespolem pozegnal sie Spree, buzyl chemie w zespole, jego poziom byl coraz nizszy, poprostu juz sie nie nadawal do Wilków (ciezko mi tak mowic bo to 1 z moich ulubionych zawodników). Mam nadzieje ze w innym klubie znajdzie sobie swoje miejsce i nie bedzie odpiepszal szopek. Kolejnym niewatpliwym + jest pozyskanie Jarica, w zamian za Cassella (oby tylko transfer nie zostal cofniety z powodu grymasow Sama). Oprocz niego dostali zmiennika dla Marco, Chambersa, ktorego jeszcze w akcji nie widzialem :D ale gdzies na internecie pisalo ze jest dobrym Shooterem za 3. W tym off seasonie mam nadzieje ze Minesocie uda sie podpisac przynajmniej 1 z 3 Murry, Evans, Watson, na których poluja juz od jakiegos czasu, nie beda oni zadac jakis kokosow, a na pewno by wzmocnili moze nie lawke, a nawet starding five.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W meczach przedsezonowych Timberwolves nie graj reweacyjnie, trener Dwane Casey ciągle nie moze skorzystać z wszystkich zawodników, kontuje Garnetta, Szczerbiaka, Jarica i Hudsona, jednak pod nieobecność tych zwodników na pierwszoplanowa postąc wyrasta debiutant Rashad McCants, co sądzicie o tym zawodniku, czy Rashad McCants moze być rozwiazanie problemów Wilków i receptą na doba gre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak pod nieobecność tych zwodników na pierwszoplanowa postąc wyrasta debiutant Rashad McCants, co sądzicie o tym zawodniku, czy Rashad McCants moze być rozwiazanie problemów Wilków i receptą na doba gre?

Moim zdaniem niestety nie. Z prostej przyczny. Dla Wilków potrzebny jest koszykarz który pociagnie zespól w trudnych momentach, rzuci wazne punkty, pod wielka presją. Tam w przeciagu całego meczu jest wiele osób do zdobywania punktów. Pod wzgledem tego Wolves wygladaja solidnie, dopiero potem tracą w tych trudnych chwilach, kiedy brakuje lidera. KG i lidership to juz chyba przeszłosc, coraz wiecej osób do tego sie przekonuje. On będzie wyciągał wyśmienite cyferki, grał dobrze przez 3,5 kwarty, ale na te ostanite 6 minut potrzebny mu jest parnter. Takim kims nie będize McCants, wiec on raczej nie będzie receptą na dobra gre. Juz szybciej liczyłbym na Jaricia, ale on to tez nic pewnego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga z liczeniem na Jarica. w zeszłyn sezonie Clips byli druzyną o największej liczbie porazek z róznica do 3 pktów. Ostatnie minuty 4 kwarty nie były mocna strona także Jarica. To Cassel ciągnął wyniki w końcówkach no ale nażekał za dużo to go spuścili. im potrzebny nowy Reggie Miller i ani Jaric ani obecnie żaden rookies takim graczem nie będzie. Na rynku ostatnim do wziecia takim graczem mógłby być Brent Barry ( obwód pod Garneta lub Corey Maggete- przyspieszenie gry i więcej kombinacji). ale to technicznie raczej niemożliwe ( całe lato wilki raczej przespały). problemem był dla nich cassel OK. Ale krytykować łatwo a mi sie zdaje że bez Sama i spree bedzie jeszcze gorzej.

KG zagra albo rewelacyjny sezon i sam doprowadzi do PO albo rzeczywiście TRANSFER w ASW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy poglad ten wyzej nt Jaricia... moze rzeczywiscie Cassell byl chiumeryczny, czasem mial centralnie wszystkich w dupie i olewal gre ale cos w tych porazkach do 3 pktow jest...

 

Co do calego teamu - w mojej opinii Wolves sie pogrążą w marazmie, dalej nie ma tego kogos kto by dobrze wpsarl Garnetta, nie sciagneli nikogo kto by dawal nawet taka nadzieje.... na szczescie dla nich zerobili dobry pick w drafcie chociaz trudno jest powiedziec jakie bedzie mial on konsekwencje...

 

coz, pozyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwsze mecze sezonu pokazuja, że KG i Wally nie maja wspracia ze strony kolegów. Pozyskanie Jarica nie okazalo sie wzmocnieniem, Jaric gra przeciętnie, z tej całej wymiany z Clippers jednyn plus to prawo wyboru w 1 rundzie dreftu...

 

Jakie sa wasze opinie na temat pierwszych meczów sezonu w wyukonaniu Wilków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa tygodnie pokazują różnicę miedzy Casselem a Jaricem.

Jaric - 30 mpg 9,1 ppg 5,7apg 1,29 spg 2,,29 tpg 29% za 3

Cassel 33 mpg 15,5 ppg 8,1 apg 0,88 spg 2,63 tpg 38,9% za 3

bardzo pewny na lini ( 27/28 ) i uwaga 4,4 rpg! wprowadził sporo spokoju w grze ( chociaż dramatyczna gra z 76!) Jeden wskaznik istotny dla statystyków. Clips z Casselem na boisku 17,62 pkt na plusie!!!! choć Jaric 12,71 też nieżle!

Jaric zagrał na razie dwa niezłe mecze z LAC i SSS (przegrane).

Nawet Hudson wychodzący na zmianę robi lepszą grę z ławki ( no trochę może przesadzam ale po co mieć 2 porównywalnych PG?) a w Clipsach Corey gra jeszcze na pół gwizdka z ławki ( 4 mecze) więc i Casselowi trudniej. Coraz bardziej potwierdzają sie moje typy przedsezonowe co do LAC. Czekam na więcej meczy w TV. A jakoś do Twolves mnie nie ciągnie! Wracając do tematu. przebudowa jak najszybciej i nie opierać się na Wallim. Nie wiem może Starburry nie byłby złym rozwiązaniem? Wally

+Jarić za Burry i Crawford? Jakieś dodatki bo salary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ta wymianę można uznać za taki krok?? Czy przybycie Ricky Davis'a, Mark'a Blount'a, Marcus'a Banks'a, Justin'a Reed'a można uznać za taki krok?? Hmmm??

Przynajmniej coś sie ruszyło w interesie. Może to nie był wymarzona wymiana za Szczerbiaka i Kandiego, można było dostać więcej...i bez takiego kontraktu Blounta. No własnie gdyby nie ten jego kontrakt, to wymiana byłaby całkiem cool. A tak zapycha salary i..kiedy przyjdzie jakaś nowa krew. Jakiś człowiek, który będzie mógł spełnbiać rolę trzeciego strzelca w drużynie :?: Chyba juz nie za czasów Garnett'a :x

No chyba, że to nie koniec wymian?? Tylko z kim do ludzi, kogo teraz mogą wymienić i za kogo?? Kto weźmie na siebie taki kontrakt Blount'a i za kogo. Chyba, ze za jeszcze dłuższy większy i jeszcze gorzej spłacany..do głowy przychodzi mi Boozer he he Jednak to nie możliwe..i pomyślmy logicznie.

Kogo można by dostać w ewentualnej wymianie za Troy'a Hudson'a, Trenton'a Hassell'a, Mark'a Blount'a(go nikto nie weźmie więc mozna go nie liczyć), Marcus'a banks'a czy Marko Jaric'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło do wymiany z Pho, moze nie jest jakaś znacząca, bo miny wyrwałą od Pho 2 rundowy numer draftu, kosztem jedynie Nikoloz Tskitishvili'sa, co daje im 1 wolne miejsce w składzie. Możliwe że zwolnili je ponieważ szykują się do wymiany z Seattle, o której piszą na hoopshype. Mam nadzieje że cośsię tam ruszy, już widać lekki krok w przod, a przynajmniej ja to tak nazwę (pozyskanie Davisa, Banks i Blounta), jeżeli pozyskają jeszcze Evansa i Murraya których mają na oku od wakacji w przyszłym roku mogą być bardzo ciekawym zespołem, bo jeżeli cchodzi o ten rokt to raczej watpie aby wszyscy sie tak dobrze zgrali by cos osiagnac. Oprócz tego zbierają picki na wakacje, co może się przydać do dalszych ruchów, lub do pozyskania młodych role players :D. Z tego co czytałem to wymiana miedzy SSS i Min obejmowala by takze mlodego Banksa, pozyskanego niedawno z bostonu, ale nie wiem czy nie trzeba odczekac jakiegos okresu zeby go pchnac dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekscie blounta to nie wiem czy nie jest to jednak dobra wymiana. MB jest graczem niezłym ofensywnie a przy KG moze być lepiej. Zobaczymy jak zagra na high post'cie przy grze KG tyłem do kosza. nie rozumiem zachwytów Mchale nad def uniejetnosciami davisa ( choć wally był zdecydowanie jeszcze gorszy w d) no ale jesli jest to przygotowanie dla jeszcze jednego tradu ( Banks lub Jaric) zobaczymy. Nie wiem ale 30 dniowy okres przejsciowy? nastepnego tejdu gracza pozyskanego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.