Skocz do zawartości

wakacyjne blabla [no Nash detected]


dh12

Rekomendowane odpowiedzi

@rw

zabrakło słowa "dominującego"

rodman dominował deskę (bezdyskusyjnie) i obronę (niech Ci bedzie ze dyskusyjnie, choć to bullshit)

cartwright to mógł dominować w grze w domino

a grant był takim dominatorem ze aż strach

ok dobrze bronił ale to nie było na poziomie game changing

pipen z Jordanem musieli pokrywać braki na zbiórce (moge sypnac statsami jak jesteś leniwy)

i latali dziury w obronie na całym boisku (łącznie z MJ glebiacym Ewinga)

natomiast na pytanie kto był najbardziej dominującym graczem w ataku pod koszem zapewne potrafisz odpowiedzieć sobie sam.

ze smianiem sie z cartwrighta jestes zenujacy

po pierwsze wyglada na to ze nie wiesz po co i dlaczego cartwright byl sciagniety

po drugie - nawet MJ w pierwszym 3 peacie mowil wielokrotnie ze nie docenial cartwrighta w chwili transferu [kiedy to bardzo go krytykowal] i ze cartwright byl bardzo waznym zawodnikiem [tu nie jestem pewny ale chyba byl wspolkapitanem z MJem podczas pierwszego 3peatu]

 

oba przytaczane przeze mnie punkty byly wielokrotnie poruszane w wielu publikacjach o poziomie wyzszym niz artykul w swiecie koszykowki badz magic basketball, ale widocznie do takich nie dotarles - co w moich oczach dyskredytuje Cie jako wielkiego fana bulls i MJa za jakiego sie uwazasz, ale to nie moj problem

 

wlasciwie to wyszukalbym Ci te cytaty zeby Ci to udowodnic ale zupelnie mi sie nie chce

 

co do rodmana to ja wiem ze to wszystko swietnie brzmi ze dominowal na desce i swietnie bronil ale

na desce to dominowal w 96, w 98 bylo b.dobrze ale bez rewelacji (choc jeszcze na plus to pamietam ze wygral jeden mecz w finalach, dominujac w crunch), w 97 przecietnie (8.5 rpg w PO)

tyle deska

co do obrony natomiast (tu sa moje zarzuty) to prosilem o podanie jakichs statsow, a nie przerzucanie sie 'bylo dobrze', 'bylo gorzej', ale u Ciebie z konkretami nigdy nie bylo za dobrze wiec w sumie to sie nie dziwie

 

wiec zrobie wstep

ze w tym 96, gdzie tak dominowal na desce, shawn kemp zrobil na nim 23/10 w finalach (przy 21/10.5 na przestrzeni calych PO , a gdyby adjustowac do pace wyszloby wydaje mi sie wyszloby jeszcze na niekorzysc obrony robaka )

 

 

wiec jesli to byla swietna i rewelacyjna obrona to ja nie wiem

malonea 97 i 98 zrobie moze kiedy indziej

 

 

wiec gdyby ktos jeszce mial jakies rozsadne argumenty a nie cos w stylu 'hahaha, rodman nie byl best obronca ever ? hahaha, pogielo cie', to ja chetnie poczytam (bo nie napisalem nigdzie 'rodman hujowo bronil i koniec' tylko napisalem 'rodman imho byl przereklamowanym obroncom' dodajac do tego,ze bez konkretnej analizy statystycznej nic tu nie ustalimy )

 

tylko ze moze tu nie chodzi nawet tyle o rodmana co o potrzeganie obrony jako takiej - gdzie nie wiem czy byl w historii jakis zawodnik, ktory na przestrzeni nawet chocby serii PO znacznie ograniczylby ofensywna gwiazde w prime podczas gdy jego zespol ogolnie bronil przecietnie

 

do czego zmierzam - dobra obrona to zawsze dobrze broniacy zespol opierajacy sie przede wszystkim na zayebistych obronach pod koszem

 

a pisanie ze artest to czy mookie blaylock tamto to raczej smiech

 

ale to strasznie szerokie zagadnienie wiec poki co skupmy sie moze na rodmanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możemy sie nie skupiać na rodmanie?

wiesz zaczęło sie od "ale MJ miał dominującego rodmana"

jak na potrzeby tej dyskusji to dla mnie może byc ze rodman był niedominujacy.

wtedy oba treepeeety bulls zdobyli bez dominującego podkoszowca.

gra?

cartwright nawet jeżeli był "dobry" i ważny dla zespołu to dalej jest daleko od "dominujacy"

a para cartwright - grant nie mogła byc "dominującą" w obronie choćby z tego prostego względu ze miało przeciętna zbiórkę defensywna, co jest sprawdzalne (jakie jeszcze elementy obrony są sprawdzalne bez oglądania meczy? dominowali blokiem?)

chyba ze założymy ze obaj zajebiscie boxoutowali dla MJa i Pippena, żeby koledzy mogli sobie statsy nabijac.

czy mam konkretnie podać statsy dotyczące drb% z bball ref?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rodmana to ja wiem ze to wszystko swietnie brzmi ze dominowal na desce i swietnie bronil ale

na desce to dominowal w 96, w 98 bylo b.dobrze ale bez rewelacji (choc jeszcze na plus to pamietam ze wygral jeden mecz w finalach, dominujac w crunch), w 97 przecietnie (8.5 rpg w PO)

tyle deska

co do obrony natomiast (tu sa moje zarzuty) to prosilem o podanie jakichs statsow, a nie przerzucanie sie 'bylo dobrze', 'bylo gorzej', ale u Ciebie z konkretami nigdy nie bylo za dobrze wiec w sumie to sie nie dziwie

 

wiec zrobie wstep

ze w tym 96, gdzie tak dominowal na desce, shawn kemp zrobil na nim 23/10 w finalach (przy 21/10.5 na przestrzeni calych PO , a gdyby adjustowac do pace wyszloby wydaje mi sie wyszloby jeszcze na niekorzysc obrony robaka )

dlaczego piszecie o Kemp vs Dennis jak to powinno być Kemp vs Longley?

od pierwszych minut zawsze Luc krył Kempa. Dennis krył najpierw Johnsona później Brickowskiego od pierwszych minut

to ,że czasami Kemp wsadził nad Dennisem wynikało z gry Dennis Kukoc , oprócz Kukoca w rotacji wysokich był mało grający Wennington.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale jako obronca to byl imho troche przereklamowany

 

:lol::lol:

wiec gdyby ktos jeszce mial jakies rozsadne argumenty a nie cos w stylu 'hahaha, rodman nie byl best obronca ever ? hahaha, pogielo cie', to ja chetnie poczytam (bo nie napisalem nigdzie 'rodman hujowo bronil i koniec' tylko napisalem 'rodman imho byl przereklamowanym obroncom' dodajac do tego,ze bez konkretnej analizy statystycznej nic tu nie ustalimy )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dennis Rodman

 

1988-89 NBA All-Defensive (1st)

1989-90 NBA All-Defensive (1st)

1990-91 NBA All-Defensive (1st)

1991-92 NBA All-Defensive (1st)

1991-92 NBA All-NBA (3rd)

1992-93 NBA All-Defensive (1st)

1993-94 NBA All-Defensive (2nd)

1994-95 NBA All-Defensive (1st)

1994-95 NBA All-NBA (3rd)

1995-96 NBA All-Defensive (1st)

 

 

Defensive Rating

1987-88 NBA 102.7 (9)

1988-89 NBA 101.6 (9)

1989-90 NBA 101.4 (7)

1990-91 NBA 100.6 (4)

1991-92 NBA 99.1 (4)

1994-95 NBA 100.0 (4)

1995-96 NBA 98.2 (6)

1996-97 NBA 98.2 (6)

1997-98 NBA 96.6 (4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale jako obronca to byl imho troche przereklamowany

 

:lol::lol:

wiec gdyby ktos jeszce mial jakies rozsadne argumenty a nie cos w stylu 'hahaha, rodman nie byl best obronca ever ? hahaha, pogielo cie', to ja chetnie poczytam (bo nie napisalem nigdzie 'rodman hujowo bronil i koniec' tylko napisalem 'rodman imho byl przereklamowanym obroncom' dodajac do tego,ze bez konkretnej analizy statystycznej nic tu nie ustalimy )

 

no to zobaczmy

rw komentujący podlinkowane przez loraka artykuł o rodmanie?

nope

rw komentujący argument ze kempa bronił luc?

nie, tez nie.

rw domagajcy się argumentów? bingo!

po co chcesz argumentów jak na nie nie odpowiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz xamel, spokojnie, moge chyba raz na jakis czas odejsc od kompa, moge ? dzieki !!!

 

co do lat tu przez kogos przedstawionych, to dyskusje tutaj zaczelismy od rodmana w bulls i, choc poki co jasno tego nie napisalem (choc byc moze mozna to bylo wywnioskowac z moich postow - ale niekoniecznie ;) ), to teraz pozwole sobie doprecyzowac - chodzi mi o lata rodmana z bulls

 

co do artykulu o rodmanie to niestety ma on bodajze kilkanascie czesci, z czego juz w pierwszej gosc poswieca pare akapitow na 'aaaa popatrzcie, ten wykres wyglada tak.... ale zobaczcie jak zayebiscie wyglada, gdy zmienie skale !!!', wiec, niestety, odpuscilem gdzies na drugiej czesci, ale jesli ktos cos ciekawego z niego wywnioskowal i moze tu napisac to chetnie poczytam

 

co do tego, ze kempa bronil luc - to nawet jesli go bronil (moze ktos potwierdzic slowa koelnera ? jestem troche zaskoczony), to nie wiem, czy to jest super argument jakos broniacy robaka - skoro byl tak znakomitym defensorem, jak tu niektorzy z was uwazaja, to czemu on nie bronil kempa ? zreszta rzuccie sobie okiem na statsy kempa, poza jednym meczem byly naprawde kozackie

zwlaszcza, ze w przypadku rodmana chyba nie za bardzo ma zastosowanie taktyki 'niech nasz najlepszy obronca broni jakiegos slabego zawodnika druzyny przeciwnej, bedzie mogl duzo pomagac' (bylo to czasem stosowane w przypadku pippena czy bena wallacea) - bo rodman nie slynal z deflections czy z blokow

 

co do defensive teams / defensive shares to ja chcialem sie skupic na finalach nba jako wyznaczniku jakosi obrony, gdzie rodman przez 3 kolejne lata mierzyl sie z czolowym/najlepszym/najlepszym PFem ligi owych czasow

w def teams byl tylko raz w latach, o ktore mi chodzilo, ale def teams i tak dla mnie nigdy nie byly za bardzo wyznacznikiem, no bo kobe i pare innych przypadkow... co do def shares to nie wiem nawet jak sie to liczy, ale w wolnej chwili sie przyjze

 

 

poza tym, drogi xamelu, pozwole sobie zauwazyc ze jako jedyny, obok Allena35, wrzucilem tu jakies statsy / osiagniecia, reszta z was poki co skupia sie na wysmiewaniu i przypierdalaniu sie

 

takze teraz wasza kolej chlopaki, dajecie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rodmana to ja wiem ze to wszystko swietnie brzmi ze dominowal na desce i swietnie bronil ale

na desce to dominowal w 96, w 98 bylo b.dobrze ale bez rewelacji (choc jeszcze na plus to pamietam ze wygral jeden mecz w finalach, dominujac w crunch), w 97 przecietnie (8.5 rpg w PO)

tyle deska

co do obrony natomiast (tu sa moje zarzuty) to prosilem o podanie jakichs statsow, a nie przerzucanie sie 'bylo dobrze', 'bylo gorzej', ale u Ciebie z konkretami nigdy nie bylo za dobrze wiec w sumie to sie nie dziwie

 

wiec zrobie wstep

ze w tym 96, gdzie tak dominowal na desce, shawn kemp zrobil na nim 23/10 w finalach (przy 21/10.5 na przestrzeni calych PO , a gdyby adjustowac do pace wyszloby wydaje mi sie wyszloby jeszcze na niekorzysc obrony robaka )

dlaczego piszecie o Kemp vs Dennis jak to powinno być Kemp vs Longley?

od pierwszych minut zawsze Luc krył Kempa. Dennis krył najpierw Johnsona później Brickowskiego od pierwszych minut

to ,że czasami Kemp wsadził nad Dennisem wynikało z gry Dennis Kukoc , oprócz Kukoca w rotacji wysokich był mało grający Wennington.

 

obejrzyj , wroc , zedytuj.....

 

wieksza czesc czasu i czesto cale drugie polowy rodman kryl kempa , to ze kolki z bulls zaczynaly poczatek meczy na shawnie bylo tylko taktyczna zagrywka phila poniewaz rodman sobie z nim nie radzil i wpadlby zbyt szybko w foul trouble denis rebounder byl bykom bardzo potrzebny , rodman sobie z kempem nie radzil fizycznie i szybkosciowo podobnie zreszta jak chicagowscy c , czy denis byl dobrym obronca ??? imo jako pf nie dawal rady gdyz byl lekko undersized 2,03 i ok 105kg , natomiast dobry byl w team d , 1 on 1 nie byl juz takim dobry zwlaszcza ze na pf size w obronie jest strasznie wazny , a czesto jego jedyna forma obrony przeciwko kempowi bylo flopowanie , wlasciwie mozna powiedziec ze szukal flopow caly czas , manu przy rodmanie w tej materii to naprawde slaby zawodnik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manu przy rodmanie w tej materii to naprawde slaby zawodnik :D

Rodmanowi by teraz sędziowie chleb od ust odjęli, to co on robił ze swoim wieszaniem się na przeciwniku łapaniem go za co popadnie, on bardziej wrestlera przypominał czasami nie koszykarza ( zresztą jak pewnie sporo osób wie miał kilka startów w wwe, czyli ogólnie chyba trafne porównanie :) ) a co do jego oceny jak obrońca to trzeba jednak wziąć pod uwagę :

jako pf nie dawal rady gdyz byl lekko undersized 2,03 i ok 105kg , natomiast dobry byl w team d , 1 on 1 nie byl juz takim dobry zwlaszcza ze na pf size w obronie jest strasznie wazny

dlatego dziwi mnie że tak bardzo niektórzy są zaskoczeni kiedy mówi się o Rodmanie jako nie do końca idealnym obrońcy, Sap też jest bardzo dobrym obrońcą, stara się walczy jest w miarę atletyczny ale pewne rzeczy ciężko oszukać dlatego zdarza mu się być mocno podniszczonym kiedy przychodzi mu "bić się" z takimi gośćmi jak Aldridge czyli dysponującymi o wiele lepszymi warunkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale p[...] z tymi zbiórkami rodmana. w 96-97 (to jest te 8.5 rb) w po robi 24drb%. dla porównania grant w sezonach mistrzowskich w chicago w po miał 15 17 18. to jak rodman słabo to co powiedzieć o grancie? horacy najlepszy regular ma 21, te 23 to pułap dla niego nieosiągalny. rodman regulary ma na poziomie ponad 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale p[...] z tymi zbiórkami rodmana. w 96-97 (to jest te 8.5 rb) w po robi 24drb%. dla porównania grant w sezonach mistrzowskich w chicago w po miał 15 17 18. to jak rodman słabo to co powiedzieć o grancie? horacy najlepszy regular ma 21, te 23 to pułap dla niego nieosiągalny. rodman regulary ma na poziomie ponad 30.

to tez jako argument na dobra obrone Rodmana czy na co ? bo nie do konca lapie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to ze słabo zbierał.

słabo zbierał jak na siebie (rok wcześniej 30%drb rok pózniej 27%)

na trzy lata treepeeetu miał jeden sezon z mortal zbiorkami (w regular miał zreszta tez 30%)

a ty piszesz ze tylko 8,5 zbiórki dał ciała (na podstawie totala?)

no jak na rodmana to dał, ale dalej zbierał lepiej per possesion niż RAZEM ponoć tacy świetni cartwright i grant.

dwa pozostałe lata zbiórka była dominant

nawet nie ma o czym dyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie... Rodman to był taki podkurwiacz... miał zadanie bardzo często wyprowadzić z równowagi swojego przeciwnika, wkurzać go a tu łokieć, a tu się na nim powiesi a następnie przyaktorzy upadając i udając, że ryj urwało... i tak w kółko... Swoją drogą taktyka z Brickowskim się udała ;)

Rodman to nie był genialny obrońca ale na pewno świr, pajac itd. którego niektórzy kochali a inni nienawidzili ;)

 

A co do serii z Seattle... gadajcie co chcecie ale game 2 i 6 było jego zasługą w dużej mierze ;) Ja bym nie określał Rodmana jako wybitnego speca od defensywy ale raczej wybitnego od zadań specjalnych. Zbierać zbierał jak nikt inny. Zresztą tak sypiecie statystykami z serii finałowej ale nikt nie zauważył chyba że w w/w meczach miał 11 off rebounds? (czyli wyrównany rekord finałów a ogólnie w meczach miał bodajże 20 i 19 total)...Sorry ale to więcej niż średnia off reb połowy drużyn w NBA...

Nawet ówczesny trener Seattle G.Karl stwierdził, że to Rodman wygrał te dwa mecze... przez 4 mecze umieli go zastopować ale jednak w 2 nic z tego nie wyszło.

 

Zresztą same zbiórki jako wyznacznik dobrej obrony to kiepski pomysł. Sir Charles nigdy nie był wybitnym obrońcą a średnia zbiórek z całej kariery jedna z najwyższych w historii, wyprzedzając taki tuzów jak Duncan czy Garnett ;)

 

edit: Kemp to był dynamit ofensywny, obecnie takiego drugiego nie ma... Griffin zapowiada się na kogoś takiego ale jeszcze mu do Shawna daleko. Rodmana rozpatrujcie nie tylko na przypadku vs Kemp bo to nie ma sensu... za najlepszych lat był unstoppable i prawie każdy miał z nim problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby już wogole zakończyć dyskusje o zbiorkach rodmana:

18 12 16

to są %Orb rodmana w PO w Chicago

OFENSYWNE!

 

dla przypomnienia Horacy 1szy treeepeeet 15 17 18 %Drb

DEFENSYWNE!

cartwright i zbiórka defensywna w po

13 14 15,5 %Drb

 

rodman miał zbiórkę ofensywna na poziomie granta defensywnej i lepsza niż defensywna cartwrighta

koniec wykładu

 

sprawa zbiórki została ustalona, możecie sobie wracać do roztrzasania innych aspektów obrony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to ze słabo zbierał.

słabo zbierał jak na siebie (rok wcześniej 30%drb rok pózniej 27%)

na trzy lata treepeeetu miał jeden sezon z mortal zbiorkami (w regular miał zreszta tez 30%)

a ty piszesz ze tylko 8,5 zbiórki dał ciała (na podstawie totala?)

no jak na rodmana to dał, ale dalej zbierał lepiej per possesion niż RAZEM ponoć tacy świetni cartwright i grant.

dwa pozostałe lata zbiórka była dominant

nawet nie ma o czym dyskutować

napisz mi prosze dokladnie gdzie napisalem, ze Rodman slabo zbieral, najlepiej podajac cytat

 

napisz mi tez prosze gdzie napisalem ze Grant i Cartwright swietnie zbierali

 

 

A co do serii z Seattle... gadajcie co chcecie ale game 2 i 6 było jego zasługą w dużej mierze Ja bym nie określał Rodmana jako wybitnego speca od defensywy ale raczej wybitnego od zadań specjalnych. Zbierać zbierał jak nikt inny. Zresztą tak sypiecie statystykami z serii finałowej ale nikt nie zauważył chyba że w w/w meczach miał 11 off rebounds? (czyli wyrównany rekord finałów a ogólnie w meczach miał bodajże 20 i 19 total)...Sorry ale to więcej niż średnia off reb połowy drużyn w NBA...

Nawet ówczesny trener Seattle G.Karl stwierdził, że to Rodman wygrał te dwa mecze... przez 4 mecze umieli go zastopować ale jednak w 2 nic z tego nie wyszło.

 

zgadzam sie z Toba, zreszta sam napisalem na poprzedniej podstronie ze Rodman byl MVP tamtych finalow

co nie zmienia faktu ze imho w obronie byl przereklamowany

 

i po raz kolejny napisze - ze chodzi mi o lata Rodmana w bulls, zeby byla jasnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.