Skocz do zawartości

SHAQ kończy karierę!


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

No i co z tego, ze ktoś gra/grał. Zastrzec zawsze można. I od tej pory numer jest nietykalny. Zresztą i Penny i Shaq czy Anderson wg mnie zasługują. Tam jeszcze żaden zawodnik nie zasłużył, co niezbyt dobrze świadczy o organizacji.

no ale Shaq grał tam tylko cztery lata. zdecydowanie za krótko i za mało sukcesów. Anderson ,był od początku w Orlando ,grał 10 lat ale nigdy nawet nie rzucał 20 pkt na mecz.

właśnie źle świadczyłoby o organizacji jakby zastrzegała numerki "ot tak".

Howard ma gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKI gracz, dosłownie i w przenosni.

Takiego dominatora nie było. Nawet ja jako kibic C's uwielbialem patrzec na jego gre i to w druzynach ktorych nie znosze czyli LA, Magic czy Heat. Facet "łamał" konstrukcje kosza, zmieniali dla niego przepisy.

Mało tego - zawsze wyluzowany, zrelaksowany, uśmiechnięty, wiele niezapomnianych cytatów. Był chyba jedynym giościem ktoremu należał sie ASG nawet kiedy nie był w formie bo świetnie to wszystko nakręcał, od textów az po grę (typu wyprowadzanie kontry lub podania a'la Nash).

Połączenie jego gry i charakteru/zachowania dla mnie tworzy NAJBARWNIEJSZĄ, NAJBARDZIEJ WYRAZISTĄ I NIESAMOWITĄ POSTAĆ "współczesnej" koszykówki.

 

Nie czytalem calego tematu i nie wiem nawet czy robicie tu swoje ulubione porownania do innych graczy (najlepiej z czasow kiedy nie bylo was na swiecie) ale w dupie z porównaniami. Shaq jest nieporównywalny :D

 

Wielki szacun za te wszystkie lata!!

 

ps. apropos komentowania to byloby super, tyle ze on ma problemy z dykcją :D

 

Nie wiem czy ktos to juz wrzucal czy nie, ale tez dobre:

 

http://www.youtube.com/watch?v=zXFX7cXo9M0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś musiało to nadejść, szkoda.

 

Tak sobie myślę, był/będzie kiedykolwiek tak fizyczny center? Chodzi mi o MASĘ, dynamikę, MASĘ, skoczność, MASĘ?

Ano był - "Szczudło", 216 cm/130-140 kg (w zależności od momentu kariery), o cyferkach nie wspominam, bo to "oczywista oczywistość" jednak wystarczy wyobrazić sobie, że Russell/Unsled/Reed/Petit, a więc najwięksi dosłownie i przenośni na jego pozycji przeciwnicy mieli poniżej 207 cm i w porywach po 100 kilogramów +/-5. Przewaga Wilta fizyczna była więc miażdżąca :roll:

 

Inna sprawa, że Big Dipper miał "tylko" 2 mistrzostwa i 4 MVP, a więc dokładną odwrotność osiągnięć Shaqa :wink: Nawet tu są nieco podobni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście koniec pewnej epoki. W tym roku upadły dwie najlepsze ekipy ostatnich kilkunastu lat (Spurs i Lakers), no a teraz ta decyzja Shaqa. Przeszła do historii epoka 1998-2011 (tak zwana era post-jordanowska, choc spotykane są też nazwy Spurs & Lakers era, Shaq, Kobe & Duncan era, era NBA w internecie a nie w telegazecie tudzież okres wielkiej smuty - to ostatnie używane przez fanów lat 90-tych).

 

BTW: czy jacyś inni gracze "zaliczyli" jednocześnie Lakers i Celtics? Oprócz Shaqa kojarzę tylko Ricka Foxa.

 

Tak sobie myślę, był/będzie kiedykolwiek tak fizyczny center? Chodzi mi o MASĘ, dynamikę, MASĘ, skoczność, MASĘ?

Ciekawe czy w ogóle pojawi się jeszcze jakikolwiek center dominujący w ataku. Bo w sumie to wychodzi na to, że Shaq był ostatnią ofensywną bestią na tej pozycji (a pojawił się w lidze prawie 20 lat temu!). No chyba, że się uprzemy na Howarda (w ataku jest z sezonu na sezo ncoraz lepszy a wciąż jest młody) albo Duncana uznamy za centra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście koniec pewnej epoki. W tym roku upadły dwie najlepsze ekipy ostatnich kilkunastu lat (Spurs i Lakers), no a teraz ta decyzja Shaqa. Przeszła do historii epoka 1998-2011 (tak zwana era post-jordanowska, choc spotykane są też nazwy Spurs & Lakers era, Shaq, Kobe & Duncan era, era NBA w internecie a nie w telegazecie tudzież okres wielkiej smuty - to ostatnie używane przez fanów lat 90-tych).

 

BTW: czy jacyś inni gracze "zaliczyli" jednocześnie Lakers i Celtics? Oprócz Shaqa kojarzę tylko Ricka Foxa.

 

Tak sobie myślę, był/będzie kiedykolwiek tak fizyczny center? Chodzi mi o MASĘ, dynamikę, MASĘ, skoczność, MASĘ?

Ciekawe czy w ogóle pojawi się jeszcze jakikolwiek center dominujący w ataku. Bo w sumie to wychodzi na to, że Shaq był ostatnią ofensywną bestią na tej pozycji (a pojawił się w lidze prawie 20 lat temu!). No chyba, że się uprzemy na Howarda (w ataku jest z sezonu na sezo ncoraz lepszy a wciąż jest młody) albo Duncana uznamy za centra.

Travis Knight, jak mogles o nim zapomniec !!!????!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don Nelson

Charlie Scott

Bob McAdoo

Gary Payton

Jumaine Jones

Chris Mihm

Chucky Atkins

Derek Strong

 

no i sporo z nich to wynik tradu w 2004

Rick Fox, Gary Payton <--> Chris Mihm, Jumaine Jones, Chucky Atkins

widać, rywalizacja rywalizacją, a biznes biznesem

 

edit:

było takich graczy duuużo więcej:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym człowiekiem, który mógł stawić jakikolwiek opór pod koszem dla Shaqa wg mnie był Dikembe Mutombo :D

Nieziemskie były dewastacje konstrukcji koszy w barwach Orlando. Ten człowiek musiał chyba wpaść do kotła z magicznym płynem Gallów kiedy sie urodził. Szacun dla Niego, trzeba półwiecza, żeby mógł sie pojawić kolejny taki jak to mawiał Włodek Szaranowicz "One-Man-Show" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Travis Knight, jak mogles o nim zapomniec !!!????!!!

miałem jego kartę NBA, chwale się !

bo mial grac w Anwilu :wink:

 

eh, Shaq. a jak przychodzil to go nie lubilem, uwazalem ze spycha koszykowke z gry technicznej i myslacej na pozycje dla przypakowanych czarnuchow. i patrzac na aktualnie najwieksza gwiazde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.