Skocz do zawartości

[FBX] FBX#2 - Sezon 2011/12


bulek

Rekomendowane odpowiedzi

Twoją ulubioną domeną są widzę inwektywy. Cóż, nie każdy jest idealny.

ja stwierdzilem jedynie fakt. przytaczasz przyklady, ktore nijak sie maja do sytuacji w tej lidze, ktore sa Twoimi argumentami za nieprzywracaniem tego do stanu pierwotnego. no i mimo, ze zwracam Tobie na to uwage, a Ty dalej swoje ... to po prostu rece opadaja. no i jak sam widzisz, nie tylko ja mialem jakies 'ale', bo krzemyk tez o tym wspomnial 4 kwietnia.

 

generalnie mogloby mnie to jebac, bo po sezonie koncze udzial w tej lidze. ale nie bede siedzial cicho, jesli widze, ze staracie sie cos interpretowac po swojemu ZLE, tworzac jakies luki, gdzie wczesniej wszystko hulalo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przywrócic stan poprzedni, jesli sie tak purtacie, ale o żadnych wałkach tu nie ma mowy i od razu oświadczam - od przyszłego sezonu ta zasada bedzie obowiązywala, niezależnie od tego, kto ten fakt wykorzysta. Ja nie widzę w tym nic drożnego, w przeciwienstwie do GeDDo. Uważam, iż trzeba dać ludziom szansę wziecia takiego waivera, nie można wykluczyc takiej sytuacji, że ktoś wywala niezlego zawodnika pod sam koniec marca, by podwyższyc pick z tą pewnością, że nikt go już nie weźmie. Nie wspominając o tym, że ten ktos może miec jeden z czołowych waiverów. Co to oznacza? "Wywalę sobie zawodnika, będę miał wyższy pick, nikt go nie weźmie, nawet bezpośredni rywal w walce o niezłą pozycję, a po sezonie przywracam go z powrotem". Dlatego uważam, że ta zasada JEST potrzebna.

 

Jest jeszcze inne wyjście. Dać zakaz userom, wywalającym gości na FA pod koniec marca, brania ich z powrotem z waiverow na początku sezonu. Liga wielosezonowa jest z założenia ligą ciągłą, wiec te osoby de facto nie mają prawa brac ich z powrotem z waiverow. Cos z tego trzeba wprowadzić.

 

Czekam niecierpliwie na argumenty, że piszę bzdury.

 

Tylko do czasu zgody ms9 i napisania przez niego, ktory mial waiver przed zmianą, NIC nie bedzie ruszane. Ja miałem 16-tke, to pamiętam.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przywrócic stan poprzedni, jesli sie tak purtacie, ale o żadnych wałkach tu nie ma mowy i od razu oświadczam - od przyszłego sezonu ta zasada bedzie obowiązywala, niezależnie od tego, kto ten fakt wykorzysta.

Wydawało mi się, że jest to liga ciągła. No a jeśli ciągła, to co roku powinny obowiązywać te same zasady. Regulamin jasno i wyraźnie mówi, że 1 kwietnia rynek FA jest blokowany. Nie ma tam nic mowy o tym, że może został przedłużony o max 3 dni z powodu waiverów! Więc może lepszym rozwiązaniem byłoby zapytanie poprzedniego komisarza, jak to było wcześniej traktowane, a nie samemu zmieniać coś po swojemu i w dodatku nikogo o tym nie informując! Bo później ktoś myśli, że taki zawodnik będzie np. waiverem (nie mówie, że ja chciałem Jenkinsa, bo nie chciałem) i nie będzie się o niego starał, a ktoś inny go weźmie z waivera.

 

Ja nie widzę w tym nic drożnego, w przeciwienstwie do GeDDo. Uważam, iż trzeba dać ludziom szansę wziecia takiego waivera,

Przecież taką szansę dostają przed rozpoczęciem kolejnego sezonu, gdy wszyscy są waiverami! Baaa, uważam, że może być nawet łatwiej wtedy, bo mogą pojawić się nowe równie ciekawe nazwiska i ktoś kto ma wyższy waiver, może skusić się na inne nazwisko, co może ułatwić pozyskanie tego co byłoby zwalniane pod koniec sezonu.

 

Uważam, iż trzeba dać ludziom szansę wziecia takiego waivera, nie można wykluczyc takiej sytuacji, że ktoś wywala niezlego zawodnika pod sam koniec marca, by podwyższyc pick z tą pewnością, że nikt go już nie weźmie. Nie wspominając o tym, że ten ktos może miec jeden z czołowych waiverów. Co to oznacza? "Wywalę sobie zawodnika, będę miał wyższy pick, nikt go nie weźmie, nawet bezpośredni rywal w walce o niezłą pozycję, a po sezonie przywracam go z powrotem". Dlatego uważam, że ta zasada JEST potrzebna.

Widzę, że za wszelką cenę szukasz jakiegoś argumentu na poparcie swojej tezy. W celu przypomnienia ... FA to jest jeden z czynników, który może zadecydować o kolejności draftu. Właśnie dlatego, aby pod koniec sezonu nie było takiej sytuacji jak opisałeś, FA jest blokowane 1 kwietnia, a nie równo z końcem sezonu RS. Nie wiem czy liczyłeś już kiedyś kolejność w drafcie, ale wywalenie jednego zawodnika, nie zawsze może przynieść oczekiwany skutek, to po pierwsze. Pamiętam również, że była niepisana zasada, iż jeśli jeden z GMów wywala kilku zawodników w celu poprawienia picku pod koniec sezonu, to komisarz może przywrócić takich zawodników do składu, jeśli uzna, że to znacznie zmienia kolejność w drafcie. Ponadto, przez prawie cały kwiecień inni GMowie, mogą dokonywać jeszcze wymian! Wymiany te również przecież wpływają na kolejność w drafcie. No i to jest ten drugi czynnik, który wpływa na draft. Gdyby rynek FA był zamykany równo z końcem RS, to opisana sytuacja przez Ciebie rzeczywiście mogłaby mieć miejsce i być rażąco niesprawiedliwa. Obecnie może coś takiego zmienić kolejność, ale wcale nie musi. Bo inni GMowie mają czas na reakcje i wymiany. Dla przykładu, w fbx1 Lorak już taką zrobił.

 

Jest jeszcze inne wyjście. Dać zakaz userom, wywalającym gości na FA pod koniec marca, brania ich z powrotem z waiverow na początku sezonu. Liga wielosezonowa jest z założenia ligą ciągłą, wiec te osoby de facto nie mają prawa brac ich z powrotem z waiverow. Cos z tego trzeba wprowadzić.

Wszystko fajnie pięknie, ale to są kolejne obowiązki dla komisarza. Jeśli chcecie, to możecie taki zapis dodać, no ale trzeba się liczyć z dodatkową pracą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeDDo - robiłem już kolejność w drafcie, ale i bez tego łatwo zauważyć, iż wywalenie zawodników pod koniec draftu sztucznie wpływa na polepszenie picku. Ale i bez tego uważam, iż zawodnicy, którzy zostali wywaleni przez userów pod koniec deadline powinni byc blokowani do wziecia z waivera przez tych samych userów. Przykład? proszę bardzo. Wywalenie Butlera i Maggettiego za... no właśnie za kogo - przez Obiego to dla mnie zwykły wałek. Patrzałem na sytuację jego - znacząco to sytuacji jego nie polepsza, ale jeden z nich na pewno by sie liczył do klasyfikacji draftu, bowiem k-mart, wade, aldridge nie rozegrają pełnych 66 spotkan. A nie można wykluczac sytuacji, iż jeden z nich ponownie zostanie przez niego przygarniony z powrotem z waivera. To chyba nie jest rozwiązanie do konca sprawiedliwe i to jest wg mnie problem zasadniczy, a nie to, że Jenkins zostal wziety z waivera po 1 kwietnia! A gdyby miał 1 pick - wówczas na FA mógłby Wade poleciec, bez ryzyka utracenia tego zawodnika! Dlatego apeluję - zapisanie nazwisk zawodników w excelu wraz z tym kto go wywalił to nie jest wielki problem, a eliminowałby podobne sytuacje. I wtedy user by wiedział, że już tego zawodnika nie może wziąsć z waivera, a jesli by wział - komisarycznie by sie go cofneło bez przywrocenia waivera.

 

Nie ukrywam, iż Butler i Maggette skutecznie mnie do tego pomysłu zachęcili. Oczywiście też się zastanawiam, czy jednego z nich nie wliczyc do liczenia kolejności draftu. takie ruchy by nie wzbudziły takiej reakcji, gdyby nie fakt, iż nikt nie został wziety w zamian.

 

Anulowałem Odoma i Jenkinsa, ale te moje pomysły wniosę automatycznie w życie.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeDDo - robiłem już kolejność w drafcie, ale i bez tego łatwo zauważyć, iż wywalenie zawodników pod koniec draftu sztucznie wpływa na polepszenie picku. Ale i bez tego uważam, iż zawodnicy, którzy zostali wywaleni przez userów pod koniec deadline powinni byc blokowani do wziecia z waivera przez tych samych userów. Przykład? proszę bardzo. Wywalenie Butlera i Maggettiego za... no właśnie za kogo - przez Obiego to dla mnie zwykły wałek.

Rozumiem i taką furtkę zostawiłem komiszom tworząc ten przepis. Mianowicie, jeżli ktoś przez cały sezon trzymał (na przykładzie, bo nawet nie wiem w której lidze polecieli) Maggettie i Butler, no i np. 30 marca wyrzuca ich obu na FA kosztem jakiś leszczy (nawet młodych) ... to komisarz ligi (jeśli uzna to za wałek), może do obliczeń draftu wliczyć Butlera i Maggettiego. No i w żaden sposób nie wpłynie do na kolejność draftu, a zawodnicy dalej będą na FA lub też zostaną dodani do drużyny w wymianie powrotnej!

 

Dlatego apeluję - zapisanie nazwisk zawodników w excelu wraz z tym kto go wywalił to nie jest wielki problem, a eliminowałby podobne sytuacje. I wtedy user by wiedział, że już tego zawodnika nie może wziąsć z waivera, a jesli by wział - komisarycznie by sie go cofneło bez przywrocenia waivera.

Nie napisałem, że jest to źły pomysł. Jednak dodaje kolejnej roboty komiszom. Dlatego ja tutaj nie zabieram głosu. Najlepiej będzie jak komisze sobie przedyskutują to w swoim gronie i podejmą jedną decyzję stosowaną we wszystkich 3 ligach. Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler i Maggette wylecieli w naszej lidze. Swoją drogą zwrociłes uwagę na te dwa waivery, które są całkowicie nieistotne dla sprawy, a ominąłes wywalenie 31 marca tuż przed zamknięciem okna tych dwóch gości, zwłaszcza, że nie został nikt wzięty w zamian? Trochę dziwne, bo dla mnie to jest dużo większy wałek i trudno, żebym pozostał wobec tej sprawy obojętny.

 

Dlatego też nie będę taki miły i jeśli się okaże, że którys z nich ma wpływ na kolejność draftu (a tego póki co nie wiem), wliczę go do obliczenia tejże kolejności bez przywracania go do składu. Cóż, zgodnie z powiedzeniem: chytry dwa razy traci. Ale oczywiście wpierw zapoznam się z opinią zainteresowanej strony.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczułem się przywołany do tablicy.

 

Come on men... jestem już tutaj 6 albo 7 rok i praktycznie zawsze była głośnie podawana data zamykania FA, ci którzy w jakikolwiek sposób chcieli poprawić sobie sytuacje w drafcie pozbywali się zawodników, którzy "zapychali" salary. To po pierwsze i powinno zamykać sprawę.

 

Nawet jeśli u mnie ta wymiana nie będzie miała większego wpływu to dlaczego mam mieć zakaz pozbywania się dwóch największych scrubów z mojego teamu, których miałem dosyć i którzy prędzej czy później i tak by wylecieli? Faktycznie wyrzucając jednego i drugiego miałem w głowie lepszy wynik w przeliczaniu kolejności draftu, ale skoro mówicie, że to nic nie pomoże to ja i tak ich na ten moment nie potrzebuję.

 

Kolejna rzecz, piszecie o możliwości sprowadzenia ich (wywalonych przed zamknięciem FA list) z powrotem do składów i że to jest niesprawiedliwe. Nie mam pojęcia dlaczego, ale jeśli to ma rozwiązać problem to proszę bardzo, tylko teraz nie róbcie takich akcji, że będę miał naliczanych zawodników, których nie chcę. Bo trzeba było o tym pomyśleć wcześniej to bym sobie nimi grał do końca.

 

Jak świat jest stary zawsze przed naszym deadlinem kilka osób dropowało zawodników, po to chyba została wprowadzona ta data, żeby właśnie takich akcji unikać w ostatni dzień sezonu. Co się będzie działo potem to już inna historia, a wy teraz będziecie sprawdzać czy to sztucznie mi pomoże czy nie. Jest deadline po którym nie można dropować, aby "nie polepszyć sobie sztucznie miejsca w drafcie" ok! A co się dzieje przed tym dniem to nikogo nie powinno obchodzić

 

Nie szukajmy dziury w całym, bo problem pojawił się przez to, że nie wiemy jak zareagować na waiverów wziętych po wyznaczonej dacie. Są dwa wyjścia, albo traktujemy podaną datę jako zamykającą wszystkie transakcje i wtedy wszystkie wymiany po tym dniu kasujemy. Chyba, że postawicie na drugą opcję, że waivery, które realizują się po dacie przechodzą, ale wtedy trzeba będzie zawsze na forum dać znać, że takiego zawodnika zaklepuje się przed wyznaczą datą, a nigdy nie mamy pewności czy dany delikwent mówi prawdę czy nie.

 

Motyw z blokowaniem wyrzuconego zawodnika to jest przegięcie, no ale zrobicie jak zechcecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przenieście dyskusję na temat 'wywalania zawodników w celu polepszania pozycji draftowej' do działu regulamin, a chętnie zabiorę głos w dyskusji, gdyż uważam że to najgłupszy przepis w FBX...

w realu drużyny perfidnie tankują, mniej grywają lepsi weterani a szaleją rookasi, benczują najlepszych graczy przy byle urazie (a czasam i bez tego), a u nas nie liczy się total tylko średnie fp i cutowanie starych dziadów to jest normalny sposób rebuildingu...

 

chory przepis - żeby komisz mógł decydować o strategii GMa drużyn ?!

 

jak ktoś ma taki kaprys to niech nawet wyjebie 30 marca Howarda, Lovea i LBJ żeby mieć 1#pick - to przecież jego sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli u mnie ta wymiana nie będzie miała większego wpływu to dlaczego mam mieć zakaz pozbywania się dwóch największych scrubów z mojego teamu, których miałem dosyć i którzy prędzej czy później i tak by wylecieli? Faktycznie wyrzucając jednego i drugiego miałem w głowie lepszy wynik w przeliczaniu kolejności draftu, ale skoro mówicie, że to nic nie pomoże to ja i tak ich na ten moment nie potrzebuję.

Ale wcześniej tych scrubów potrzebowaleś, bo robili wynik? Przestales potrzebować tuz przed deadline, żeby sobie pick polepszyć. To co mnie irytuje to fakt, że nawet nie stwarzałes pozorow, że są ci zbyteczni, może trzeba bylo ich spakować w jakimś trejdzie?

 

Kolejna rzecz, piszecie o możliwości sprowadzenia ich (wywalonych przed zamknięciem FA list) z powrotem do składów i że to jest niesprawiedliwe. Nie mam pojęcia dlaczego, ale jeśli to ma rozwiązać problem to proszę bardzo, tylko teraz nie róbcie takich akcji, że będę miał naliczanych zawodników, których nie chcę. Bo trzeba było o tym pomyśleć wcześniej to bym sobie nimi grał do końca.

Nie rozumiem, ja się bede pytał każdego GM-a, co ma zamiar zrobić? Każdy GM decyduje jak chce, moją rolą jest, żeby te decyzje nie wypaczały ligi.

 

Jak świat jest stary zawsze przed naszym deadlinem kilka osób dropowało zawodników, po to chyba została wprowadzona ta data, żeby właśnie takich akcji unikać w ostatni dzień sezonu. Co się będzie działo potem to już inna historia, a wy teraz będziecie sprawdzać czy to sztucznie mi pomoże czy nie. Jest deadline po którym nie można dropować, aby "nie polepszyć sobie sztucznie miejsca w drafcie" ok! A co się dzieje przed tym dniem to nikogo nie powinno obchodzić

Nie pamiętam podobnych sztuczności, co wcale nie oznacza faktycznie, że ich nie było. Każdy komish to jednak interpretuje na swój sposób, nie interesują mnie decyzje poprzedników. Poza tym jaka jest rożnica, czy dropowanie w celu polepszenia pozycji w drafcie ma miejsce na koniec RS, czy przed 1 kwietnia? Czas, jaki pozostał od jednej daty do drugiej jest na tyle krótki, iz mozna przewidziec, jakie salary bedzie miał dany zawodnik i to, czy wywalenie go polepsza sytuacje w drafcie, czy też nie. Czy jest ten deadline, czy go nie ma, sytuacji nie zmienia. Zresztą deadline ma bardziej na celu uniemożliwienie zaistnienia sytuacji, iż wzięcie jakiegos przypadkowego grajka z FA (np. Sloan, Hudson) pod koniec sezonu drastycznie wpłynęło na tabelę.

 

Nie szukajmy dziury w całym, bo problem pojawił się przez to, że nie wiemy jak zareagować na waiverów wziętych po wyznaczonej dacie. Są dwa wyjścia, albo traktujemy podaną datę jako zamykającą wszystkie transakcje i wtedy wszystkie wymiany po tym dniu kasujemy. Chyba, że postawicie na drugą opcję, że waivery, które realizują się po dacie przechodzą, ale wtedy trzeba będzie zawsze na forum dać znać, że takiego zawodnika zaklepuje się przed wyznaczą datą, a nigdy nie mamy pewności czy dany delikwent mówi prawdę czy nie.

Poniekąd prawda, ale ta sytuacja potwierdza, iż są większe wałki niż przykład podany przez Ciebie. Bo on w nikogo nie uderza, ta sytuacja natomiast tak.

 

Motyw z blokowaniem wyrzuconego zawodnika to jest przegięcie, no ale zrobicie jak zechcecie.

Dlaczego przegięcie? Dla mnie naturalna kolej rzeczy. Jak wywalasz zawodnika w trakcie sezonu, nie masz możliwosci wziąsc go z waivera. Nie inaczej powinno być teraz. Butler i Maggette wywaleni - bo to sa przecież scruby, Tobie niepotrzebni. Jesienią to już scruby nie będą?

 

Niemniej nie podjęłem jeszcze decyzji, przy obliczaniu kolejności w drafcie zanalizuję sytuację i wtedy zobaczymy.

 

Panowie, przenieście dyskusję na temat 'wywalania zawodników w celu polepszania pozycji draftowej' do działu regulamin, a chętnie zabiorę głos w dyskusji, gdyż uważam że to najgłupszy przepis w FBX...

w realu drużyny perfidnie tankują, mniej grywają lepsi weterani a szaleją rookasi, benczują najlepszych graczy przy byle urazie (a czasam i bez tego), a u nas nie liczy się total tylko średnie fp i cutowanie starych dziadów to jest normalny sposób rebuildingu...

 

chory przepis - żeby komisz mógł decydować o strategii GMa drużyn ?!

 

jak ktoś ma taki kaprys to niech nawet wyjebie 30 marca Howarda, Lovea i LBJ żeby mieć 1#pick - to przecież jego sprawa...

Do tego to już nie wiedziałem, czy jest sens się w ogole ustosunkować. Bo jeśli wywalenie Howarda czy LBJ to powinna być tylko wewnętrzna sprawa GM-a, to szkoda mojego komentarza. Nie muszę pisać, jak bardzo to wpływa na sytuację w drafcie. I nie muszę pisać, że w koncu może byc sytuacja, że klient oleje ligę i następca zostanie z niczym. Jestem komishem tej ligi i poki mam możliwość decydowania o dobru tej ligi, będę to robił.

Co do realiów NBA. Nie kojarze sytuacji, by klienci, bez żadnej kontuzji wogole nie grali, bo tak im każe klub. To jakieś irracjonalne. Irving z Cavsów się połamał, ale czy Sloany i Hudsony olewają sprawę? Nie, bo to nie jest w ich interesie. Charlotte tankuje, ale oni mają najsłabszy skład w lidze i tak. GSW tez nie gra o nic, ale Lee gra 40 minut... Więc o czym my mówimy? Bo chyba nikt nie kwestionuje faktu, iz Curry faktycznie jest połamany? A Ellisa się pozbyli poprzez trejd kosztem połamanego Boguta. Jakby taka sytuacja byla tutaj, naprawdę nie miałbym nic przeciwko.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w realu drużyny perfidnie tankują, mniej grywają lepsi weterani a szaleją rookasi,

Wydaje się, że zmiany mają na celu przybliżenie realiów panujących w NBA. Sam je opisałeś.

 

Granie całym sezonem Lebronem, a potem opuszczenie przez niego Cleveland wpłynęło na pick Cavs w tamtym roku?

Rozegrał cały sezon dla Cavs i to miało znaczenie, że w tamtym roku zespół nie był w loterii. Inny przykład to Jamison w tym roku gra cały sezon to ma wpływ na wyniki drużyny i w konsekwencji jej pick.

Drużyny w walce o pick muszą poświęcić sezon, a z nim niezadowolenie kibiców (widać to było np w GSW przy zastrzeżeniu numeru Mullina).

A nie np Milwauke sobie walczy cały sezon o PO, a po sezonie wywala kilku ważnych graczy ale nie mających jakieś większej wartości i ma top5 pick.

 

Tutaj, jak się trzyma jakiegoś gracza cały sezon to logiczne, że taki gracz powinien się liczyć do liczenia picku.

Rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie zapisu, np że na pewno się liczy się gracz, którego miało się przez pół roku w składzie bez wywalenie go w tym czasie na FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mac, podjęłeś tutaj istotną kwestię. Nie mam nic przeciwko tankowaniu, sam się staram też to robić, ale nie może być sytuacji, iż jedna decyzja drastycznie wpływa na kolej rzeczy, bo to nie fair w stosunku do GM-ow, ktore od początku poświeciły ten sezon.

 

Rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie zapisu, np że na pewno się liczy się gracz, którego miało się przez pół roku w składzie bez wywalenie go w tym czasie na FA.

Dobry pomysł, chyba trzeba rozważyć tą kwestię. Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie po to jest deadline stworzony, żeby odpowiednio wcześniej wyrzucić danych zawodników. To w żaden sposób mam sobie nie pomagać? Problem był gbybym tak zrobił w ostatni dzień, ale na milion lat przed zakończeniem sezonu też nie pasuje?

 

Mac!!! Napisałeś "Drużyny w walce o pick muszą poświęcić sezon, a z nim niezadowolenie kibiców (widać to było np w GSW przy zastrzeżeniu numeru Mullina).

A nie np Milwauke sobie walczy cały sezon o PO, a po sezonie wywala kilku ważnych graczy ale nie mających jakieś większej wartości i ma top5 pick."

Ja się całkowicie z tym zgadzam! Właśnie dlatego masz odpowiednio wcześniej deadline. Nasze wywalanie nie jest po sezonie, jest w trakcie. W trakcie sezonu rezygnuje z walki o wyższą lokatę i już spoglądam na dół. Aż tak to jest nielogiczne? Tak jak napisałeś poświęcam swój lepszy wynik.

 

Nie załamujcie mnie, że tego nie rozumiecie... Nie po sezonie, tylko w trakcie, nie powinno być w ogóle tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi, tak jak pisałem - deadline nie dlatego został stworzony. Poza tym on wypada na 1 kwietnia, na niewiele przed końcem rozgrywek! Średnia poszczegolnych zawodników drastycznie juz się nie zmieni do konca - o 2-3 fpg w dół czy w góre, ale nie więcej. Wywalasz zawodników w trakcie sezonu, ale w tym momencie, kiedy jest już pewne, że możesz co najwyżej liczyc o jak najwyższy pick i to jeszcze 31 marca - czemu tak pozno? Zeby nikt ich juz nie wział? Jesli od poczatku planowałes walczyc o pick, co szkodziło ich wywalić np. w styczniu za jakieś prospecty? Dlatego całkowicie popieram Maca - zamiast pozostawiać dowolność komishowi, który jedną decyzją, chocby nawet słuszną - miałby sie narazic na jakies protesty, strajki, bunty, zażalenia whatever i tracic czas na wałkowanie tego samego, czyli uzasadnienia decyzji - może wprowadzić przepis, że owszem, można wywalic zawodnika, który w ekipie grał z pół roku - ale i tak by sie liczył do draftu - byłaby sprawa jasna?

 

Mi naprawdę zależy na lidze, staram sie cierpliwie tłumaczyć, ale zastanawiam się, czy może nie przejąc języka ai3, napisać parę słów w jego języku, może byłby spokój :black_eyed:

 

Może zrobić zasady jak wrestlingu - wszystkie środki dozwolone, łącznie z "ustawieniem" wszystkiego - byłby luz. Tylko ja się z tego wypisuję... Naprawdę, robię to, co uważam za dobre dla ligi i to, co zakłada regulamin - nic więcej.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:] no, ale tak właśnie było w poprzednich latach, że wyrzucało się pacjentów w ostatni dzień, aby nikt się za darmo nie wzmocnił! Pamiętam jak dziś, kiedy Kenyon Martin został wywalony i żadnych protestów nie było, bo po co?

 

Sezon jest skrócony więc pewnie dlatego terminy są problematyczne, ale wcześniej wszystko grało.

 

Chciałem je oddać za prospecty, a myślisz, że ktokolwiek ich (Korka i Carona) chciał? Mogli zejść za 19 i 20 pick brałbym wszystko, ale jeśli nie to nie było sensu dawać ich za darmo.

 

Nie chciałbym niepotrzebnie się produkować skoro i tak bez konsultowania decyzje będą podjęte, ale proszę wprowadzać je od następnego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler i Maggette wylecieli w naszej lidze. Swoją drogą zwrociłes uwagę na te dwa waivery, które są całkowicie nieistotne dla sprawy, a ominąłes wywalenie 31 marca tuż przed zamknięciem okna tych dwóch gości, zwłaszcza, że nie został nikt wzięty w zamian?

to sie nazywa brak wolnego czasu, ktorego ostatnio prawie nie mam. rynku FA w fbx2 nie przegladalem od jakis 2-3 miesiecy! sklad ustawiam z gory na tydzien. jak mam czas, to poswiecam go fb2, gdzie jest ciekawiej. tutaj w fbx2 mam bezpieczna przewage, wiec i inaczej patrze na team. tym bardziej, ze po sezonie koncze przygode w tej lidze, wiec za wiele nie chce zmieniac. moj nastepca sie tym zajmie, chociaz znajac zycie zrobicie pewnie jakis glupi mini-draft. no a dlaczego poruszylem temat waiverow? bo rzucily mi sie w oczy ruchy po tym jak 1 kwietnia rynek FA powinien byc zablokowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )

GeDDo 612 24924 40,73 ( 0,00 ) ( 40,73 )

Dunk Fan 457 17979 39,34 ( -0,03 ) ( 39,09 )

Wirakocza 610 23378 38,32 ( -0,23 ) ( 36,43 )

PH#1 496 18803 37,91 ( -0,30 ) ( 35,54 )

Roger 587 22208,5 37,83 ( -0,32 ) ( 34,31 )

Dirty Thirty 519 19344 37,27 ( 0,05 ) ( 37,89 )

Musli 599 22096 36,89 ( -0,14 ) ( 35,55 )

Karl Malone 598 21195 35,44 ( 0,28 ) ( 38,11 )

Krzemyk 614 21624 35,22 ( 0,63 ) ( 40,41 )

Sinner 594 19836,5 33,39 ( -0,23 ) ( 31,41 )

El-Maniaque 483 16112 33,36 ( -0,04 ) ( 32,90 )

Mar 613 20298,5 33,11 ( -0,26 ) ( 30,96 )

Obi 536 17512 32,67 ( -0,33 ) ( 29,36 )

DeTe 595 19393 32,59 ( 0,17 ) ( 33,88 )

Bulek 608 19620,5 32,27 ( 0,03 ) ( 32,53 )

Szoszon 634 19437,5 30,66 ( 0,72 ) ( 37,33 )

ms9 579 17666,5 30,51 ( 0,19 ) ( 32,50 )

Maslon 600 18240,5 30,40 ( -0,33 ) ( 27,15 )

Buła 604 17037 28,21 ( 0,29 ) ( 31,00 )

Benon 611 15633,5 25,59 ( -0,17 ) ( 24,13 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )

GeDDo 619 25263,5 40,81 ( 0,09 ) ( 48,50 )

Dunk Fan 463 18186 39,28 ( -0,06 ) ( 34,50 )

Wirakocza 619 23764,5 38,39 ( 0,07 ) ( 42,94 )

PH#1 500 18998 38,00 ( 0,09 ) ( 48,75 )

Roger 594 22414 37,73 ( -0,10 ) ( 29,36 )

Dirty Thirty 525 19578 37,29 ( 0,02 ) ( 39,00 )

Musli 606 22353 36,89 ( 0,00 ) ( 36,71 )

Karl Malone 604 21492 35,58 ( 0,14 ) ( 49,50 )

Krzemyk 618 21811,5 35,29 ( 0,08 ) ( 46,88 )

Sinner 600 20038 33,40 ( 0,00 ) ( 33,58 )

El-Maniaque 488 16282 33,36 ( 0,01 ) ( 34,00 )

Mar 619 20616 33,31 ( 0,19 ) ( 52,92 )

DeTe 602 19645 32,63 ( 0,04 ) ( 36,00 )

Obi 541 17579 32,49 ( -0,18 ) ( 13,40 )

Bulek 615 19900 32,36 ( 0,09 ) ( 39,93 )

Szoszon 640 19644,5 30,69 ( 0,04 ) ( 34,50 )

Maslon 609 18575,5 30,50 ( 0,10 ) ( 37,22 )

ms9 585 17793 30,42 ( -0,10 ) ( 21,08 )

Buła 612 17284 28,24 ( 0,03 ) ( 30,88 )

Benon 620 15825,5 25,53 ( -0,06 ) ( 21,33 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )

GeDDo 624 25444,5 40,78 ( -0,04 ) ( 36,20 )

Dunk Fan 464 18203,5 39,23 ( -0,05 ) ( 17,50 )

Wirakocza 624 24000 38,46 ( 0,07 ) ( 47,10 )

PH#1 502 19033 37,91 ( -0,08 ) ( 17,50 )

Roger 596 22521 37,79 ( 0,05 ) ( 53,50 )

Dirty Thirty 525 19578 37,29 ( 0,00 ) ( 0,00 )

Musli 610 22460,5 36,82 ( -0,07 ) ( 26,88 )

Karl Malone 608 21627 35,57 ( -0,01 ) ( 33,75 )

Krzemyk 622 22025 35,41 ( 0,12 ) ( 53,38 )

El-Maniaque 493 16507,5 33,48 ( 0,12 ) ( 45,10 )

Sinner 602 20060,5 33,32 ( -0,07 ) ( 11,25 )

Mar 622 20702 33,28 ( -0,02 ) ( 28,67 )

DeTe 608 19824 32,61 ( -0,03 ) ( 29,83 )

Obi 545 17761,5 32,59 ( 0,10 ) ( 45,63 )

Bulek 619 19996 32,30 ( -0,05 ) ( 24,00 )

Szoszon 644 19873,5 30,86 ( 0,16 ) ( 57,25 )

ms9 586 17860,5 30,48 ( 0,06 ) ( 67,50 )

Maslon 610 18577,5 30,45 ( -0,05 ) ( 2,00 )

Buła 616 17436,5 28,31 ( 0,06 ) ( 38,13 )

Benon 623 15860,5 25,46 ( -0,07 ) ( 11,67 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.