Skocz do zawartości

ECF - Bulls (1) - Heat (2)


karl

Jaki wynik  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wynik



Rekomendowane odpowiedzi

Vasquez

 

odtrąbiono lebronowi, ze się spłacił tymi rzutami w 16-0-run na celtach. i że już jest clutch, a jak wcześniej nigdy nie był, to w ogole była legenda wysmażona przez zawistników. przy 3-1 rózne cuda człowiekowi wychodzą,jak rzuca bez większego stresu. dlatego, imo lebron wcale jako clutch nie jest potwierdzony. epizody nie znoszą wieloletniej reguły.

 

to jest tak: twoja zawodna pamięć trzymająca się kilku epizodów nie znosi reguły, którą jest to, że LeBron w elemination games w karierze ma:

31.0 ppg, 10.1 rpg, 7.6 apg, 51.5 TS%

są to mecze przeciw jeszcze mocnym pistons (G7 w2006), celtics (2008 i 2010) oraz magic i spurs, więc przeciwnicy z najwyżej półki, szczególnie wyróżniający się pod względem defensywy.

dla porównania Kobe od '99: 24.2 ppg, 7.4 rpg, 3.8 apg, 50.3 TS%

 

i na przykład Kobe nigdy w elemination game nie rzucił więcej niż 35 punktów. James już dwa razy. w ogóle Bryant pod presją ma na sumieniu bardzo nieciekawe występy (LeBron rzecz jasna też) i kilka wstydliwych blowoutów. ale oczywiście twoje podwójne standardy pozwalają mówić, że jeden jest be, a drugi cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria ta jest ogromną szansą dla Derricka Rose'a. Nie ma nic do stracenia, a jeśli wygra to automatycznie zaczyna się dyskusja, że Rose jest najlepszym zawodnikiem NBA. W Heat są doświadczeni Wade & James, a tu tylko sam Rose mający do pomocy Denga, Boozera i Noaha.

 

Wade już stracił ze swojego atletyzmu w porównianiu do dawnych lat. Może Rose odtworzy Dwyane'a z 2005/2006 i będzie robił totalny rozpierdol wykorzystując do maksa swój nieprzeciętny atletyzm. Byle nie cegłował za trzy, a ciągle wjeżdzał lub rzucał z półdystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po trzecie MVP jest Dirk, na 2-3 miejscu są Randolph i Zach, Wade i Rose not even in top 5.

Patrząc na to przeciw komu kto musiał grać do tej pory to jednak Randolph. Dirk nie miał na sobie jakiegoś poważanego defensora. Bo ani Aldridge ani Gasol czy Odom to nie to. A Jebaka czy Duncan to jednak półka wyżej.

rzadko go ogladam, ale jak juz ogladam to Jebaka daje fajne bloki, ale ustawia sie momentami katastrofalnie [mam wrazenie, ze momentami celowo, by sprowokowac przeciwnika do wjazdu i sprobowac go zablokowac]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu tylko sam Rose mający do pomocy Denga, Boozera i Noaha.

I do tego ławka z Tajem, Brewerem i Asikiem. Lebron ma tylko Wade jako partnera, no w sumie Bosh też jest jeszcze i to mocno niedoceniany, ale kurde bez przesady. Gdyby Lebron miał taki support i takiego coach(ten hof wedle Vasqueza dalej nie potrafi nawet roboty w Minnesocie znaleźć), to by już na pewno miał jakiś pierścionek, otoczenie Rose jest mocno niedoceniane i widzę ich jako PO team na wschodzie nawet bez Derricka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kibicuje w sumie nikomu, bo uwazam ze zarowno CHI jak i MIA beda godnie reprezentowali EC w Finalach. Jednak moj zdrowy rozsadek mowi, ze wygra Chicago. W 6 albo 7.

 

Kluczem do zwyciestwa bedzie powstrzymanie James i Wade'a od penetracji. Jezeli Bulls zrobia z nich jumpshoterow, to beda juz jedna noga w finalach. Z drugiej strony Heat musza zatrzymac Rose'a od penetracji, a to juz nie taka prosta sprawa. Bulls maja dobrych obroncow na obwodzie i Noaha w srodku. Rose gubi w pierwszym kroku wiekszosc obwodowych w lidze. W drugim juz kazdego. Ja jakos nie widze, zeby Joel albo Bosh powstrzymali Rosea pod koszem.

Moja wyobraznia nie jest az tak kreatywna.

 

Kazdy game bedzie pewnie na styku, a wtedy bedzie decydowala execution. Bulls z Tomem i Rosem > Heat z Franzem i Big3. Ale jest close. Very close.

 

Juz nie moge sie doczekac ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz się odnieść jak czujesz taką potrzebe

 

 

Po prostu jeżeli ktoś uważa, że dla którejś ze stron będzie ta seria spacerkiem, to jest w ogromnym błędzie, jest niepoważny, i texty typu "dla mnie jest to jedna z najpewniejszych serii w tych PO" jest wynikiem niechęci do któreś z drużyn.

Będzie ostra batalia, minimum 6 meczy

Mamy papiery by ograniczyć Wada i Jamesa, mamy też wiele atutów po swojej stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fani Lebrona czego oczekujecie od tej serii

Lorak, findek ,DFun

slucham

kto ma wygrac i ile

chce znac powody i chce miec to na pismie

 

nie widze nikogo w Bulls kto moze zatrzymac i Wade i LEbrona jednoczesnie

buki preferuja Heat

ja preferuje Heat

nie widze opcji dla nieopierzonych Bulls

jedyny team ktory moze ich pokonac to Mavs i poor matchup Grizzlies

 

chce zobaczyc ta anihilacje i wybicie z glowy Derrickowi tego MVP i sukcesow

chce to zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fani Lebrona czego oczekujecie od tej serii

Lorak, findek ,DFun

slucham

kto ma wygrac i ile

chce znac powody i chce miec to na pismie

 

nie widze nikogo w Bulls kto moze zatrzymac i Wade i LEbrona jednoczesnie

buki preferuja Heat

ja preferuje Heat

nie widze opcji dla nieopierzonych Bulls

jedyny team ktory moze ich pokonac to Mavs i poor matchup Grizzlies

 

chce zobaczyc ta anihilacje i wybicie z glowy Derrickowi tego MVP i sukcesow

chce to zobaczyc

Wyślijcie to po serii LeBronowi :D haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fani Lebrona czego oczekujecie od tej serii

Lorak, findek ,DFun

slucham

kto ma wygrac i ile

chce znac powody i chce miec to na pismie

 

nie widze nikogo w Bulls kto moze zatrzymac i Wade i LEbrona jednoczesnie

buki preferuja Heat

ja preferuje Heat

nie widze opcji dla nieopierzonych Bulls

jedyny team ktory moze ich pokonac to Mavs i poor matchup Grizzlies

 

chce zobaczyc ta anihilacje i wybicie z glowy Derrickowi tego MVP i sukcesow

chce to zobaczyc

Wyślijcie to po serii LeBronowi :D haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak

w sumie, mógłbym spytac, czy wziąłes poprawkę na to, że lebron w ofensywie cavs miał właściwie

pozycję hegemona i, zaiste, króla, a bryant w lakersach jednak działał w jakimś systemie ograniczającym

[jego] swobodne hasanie z piłką i decydowanie o jej losach, nie mówiąc o czasie jej posiadania.

druga rzecz, ze ich style się rózniły i róznia. ale, co tam, rzuciłeś jednym statem, to znajdziesz sto

innych, które dadzą dowód na to, ze kula jest kanciasta.

 

co do tych meczów, które wymieniasz :

g7 z pistons w 06 - 2 połówka tego meczu - w której pistons zrobili z meczu on the edge smutny blowout

na cavsach - wlaściwie powinna zostać zapomniana przez samego lebrona, i fanów, zwlaszcza tak oddanych jak ty.

3q, od minus 2 do minus 10 : lebron 0-3, 1-2 fts i 0 pts.

4q, od minus 10 do minus 18, lebron 1-6 z gry, 3-3 fts, 5 pts.

nie wiem, czemu przywołaleś tak zamierzchłe czasy, ja bym mu tego nawet nie wypomniał, choćby

ze wg na wiek, nawet jesli był to nowotwór wczesnego rozpoznania.

 

g7 z celtami w 08, to wprawdzie 45 pts, ale i całkowocie spartolona końcówka przez lebrona, nie spamiętam

dokładnie, ale chyba 4 ostatnie rzuty zawalił.

 

co było rok temu z celtami, to wszyscy pamiętają, nie ma co przypominać. media aż huczą, ze lebron

'zmazał plamę z zeszłego sezonu", a fani podskakują radośnie w rytm tych tekstów, więc COŚ musiał

mieć do zmazania, wbrew temu co sugerujesz. btw, nawet 19 zbiórek nie zapaćka braku serca do gry.

 

zamykające g6 z magic 2 lata temu to też mecz pozbawiony zaciętości i pasji. tragedię cavs przeżyli w

3q, w ktrej lebron grał 9 minut, miał 0-3 z gry, 0-2 z fts, a magic z 5 pts zrobili 18 przewagi. mieli

próbę powrotu w 3q, zeszli na 9, ale skończyli minus 16 - mo miał 9 pts, west 7, lebron 2-5 fgs i 3-3 fts.

w 4q q zasadzie śmieci zbierali głównie, cały czas było ca. 20 pts dla magic. mnie uderzył brak w jego

grze zajadłości i postawienia wszystkiego na jedną kartę, oczekiwałbym raczej desperado-mental.

 

tych meczów z san antonio w finałach, na 30 % fgs [mówiłem o jego roli scorera, więc nie wnikam w inne

aspekty gry], nawet ja bym mu nie policzył, bo był na tyle młody i nieopierzony, że aż byłoby to nie fair.

 

dlatego, imo, określiła go ta zeszłoroczna dezercja z serii z celtics, bo dokonał jej jako back2 back mvp

i gracz już dojrzały. poprzednie wyczyny tylko zwiastowały ten klops.

 

look at g5 z tymi fajnymi rzutami. póki celtowie jeszcze mieli rzut, a heat musieli gonić, to pts dostarczali

wszyscy, tylko nie lebron. z 76-81 na 87-87 heat wyszli z 6 pts bosha, 2 wade'a i 3 jonesa. nie zabieram

tego, zę lebron dokończył robotę, i szacun, ale przypomina mi to nerwowe momenty serii z sixers, kiedy

to im róznica była mniejsza, tym rzadziej lebron trafiał, a pts pochodziły od wade'a [najczęsciej].

 

więc -pisanie, ze lebron "już się nauczył znosić sytuacje stresowe" jest ryzykowne. nawet jesli te rzuty

podziwiać, to przeciez etykietki chokera nie nabawił się z powodu nietrafiania w meczach tego typu i

przy takim wyniku i okolicznościach, w jakich chce mu się ją zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fani Lebrona czego oczekujecie od tej serii

Lorak, findek ,DFun

slucham

kto ma wygrac i ile

chce znac powody i chce miec to na pismie

dobre niech się zdeklarują za wczasu co by poxniej wrazie czego bezpiecznie mozna było disować Jamesa :)

nie widze nikogo w Bulls kto moze zatrzymac i Wade i LEbrona jednoczesnie

buki preferuja Heat

ja preferuje Heat

nie widze opcji dla nieopierzonych Bulls

jedyny team ktory moze ich pokonac to Mavs i poor matchup Grizzlies

A mnie dziwi takie faworyzowanie Heat, ok C's okazali się zbieranina pryków którzy nie byli się wstanie przeciwstawić, pomimo iż wiele osób twierdziło iż tak będzie( w tym ja sam przyznaję się bez bicia) ale machupy Bulls nie sa juz takie złe, chocby vs James i Wade, Rose ma podobne warunki podobne do Wadea a Dengt chyba jak nikt inny w całej lidze pasuje do krycia jamesa, i przynajmniej dlatego Chicago nie odbierał bym szans( chociaż zdaję sobie sprawę że na Wadea pewnie Bogansa puszcza ale tak chciałem to obrazowo ustawić), plus Booz miał całkiem udany koniec seri vs Hawks a krył go przeciez tam na przemian Horford Smith czyli dosyć wymagający rywale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulls wcale tak źle nie wyglądają matchup wise

 

deng broni brona

brewer broni wade`a

 

wyobraźcie sobie że wade nie robił co chciał z rayem allenem, allen nie reagował na jego shot fejki i skuteczność zagrań wade`a spadła dosyć mocno. na szczęście team D bostonu był na tyle słaby że wade mógł sobie wjeżdżać pod kosz

 

ale celtics nie mieli żadnego shot blockera z prawdziwego zdarzenia.

bulls mają noah i gibsona

 

ja nie mówie że bulls tą serie wygrają, bo wg mnie maja za mało ofensywy żeby to wygrać ale wade i james troche się będą musieli napałować żeby rzucać tak jak z celtics

 

jeszcze ciekawą kwestią jest dla mnie obrona rose`a

jestem ciekawy czy spo i wade mają na tyle jaj żeby dać wade`a na rose`a. czaicie taki pojedynek?

nie widze nikogo innego w heat kto by mógł rose`a ograniczyć lepiej niż wade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy można tutaj przeczytać. Identycznie jak przed serią C's - Heat ograniczeni w ataku, nie zatrzymają Garnetta itp itd. Teraz czytamy, że mega nie-ofensywny zespół w postaci Chicago Bulls będzie nam rzucał po 110pts z uwagi na to, że mają MVP i Heat na pewno go nie ograniczą.

 

Po przejściu C's nagle wyszło, że wszyscy byli połamani (szczególnie bolesna była strata Rondo), niezgrani, chorzy, starzy i dlatego Heat wygrali w 5 meczach. Ciekawe dlaczego nikt (albo prawie nikt) nie piszę, że nawet ze zdrowym Rondo C's wyglądali o wiele gorzej niż z Westem, który grał dobrą D na DW i trafiał bardzo dobrze z dystansu, wskutek czego C's nie grali 4 na 5.

 

Najbardziej zabawne jest to jak słabą D prezentuję Miami w porównaniu do geniuszu coacha Thibodeau. Zastanawiam się co będzie można przeczytać kiedy jakimś cudem Heat wejdą do Finału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.